Život po rodičovskej dovolenke. Ako a kde začať?

24. máj 2021

Ahojte,možno by ste mi vedeli niektoré poradiť,ako a kde začať.
Na rodičovskej dovolenke som bola 8rokov(viem,dlho)
Chcela by som konečne nastúpiť do prace,no uvazujem,či by nebolo lepšie zamestnať sa niekde len na čiastočný uvazok(skúsenosti s tým nemám žiadne!)
Vzhľadom na to,že manžel ma pracovnú dobu od 6.00 často aj do 20.00,ostane starostlivosť o deti naďalej prevažne na mna,čiže môžem si dovoliť pracovať max 8hodin denne.
Zatiaľ si to predstaviť neviem,ale nechcem byt už doma.
Zase k pôvodnému zamestnaniu sa vrátiť nemôžem,nakoľko som robila v nemocnici,12hodinove služby-aj Keď to by mi vyhovovalo najviac(robiť to,čo ma naozaj baví)
Nemáte nejaké skúsenosti s polovičným úväzkom?
Mám to skúsiť?

nafka0483
24. máj 2021

Ak mas teda nejake zdravotne vzdelanie, tak skus ambulancie - napr. ak si sestra tak v ambulancii by ti pracovna doba mola vyhovovat. A ak vas netlacia financie, ze musis robit na plny uvazok, tak ano, pokojne skusaj aj na ciastocny, ci uz polovicny, ci mensi. Je to o dohode, rozhod siete, zisti ake su moznosti a ponuky.

marcellka32
24. máj 2021

Keď som mala malé deti, robila som 6 hodín, až neskôr 8...podľa toho ako budeš stíhať ísť pre ne do škôlky (školy)

barb0renka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ofzuza
24. máj 2021

Tiez som zacinala s ciastocnym, najskor 12hod, pomaly navysovala, teraz mam 30 a daky rok, dva to tak este necham.

hankm
25. máj 2021

@autorka v zdravotnictve je katastrofalna situacia ak to ozaj mas rada tak ono uz vlastne teraz je akutny nedostatok zdrv sestier a bude este horsie!!!! Cize z toho by si teoreticky vedela vytazit a mozno by sa dalo nieco najst kde sa budete vediet dohodnut na optimalnom casovom fonde.

lilalila
6. aug 2022

Nasla si nakoniec nejaku pracu na ciastocny uvazok? Nieco take by som tiez chcela ,napr len 3dni chodit do prace,ale zatial vsade chcu na plne uvazky.
Do nemocnice sa bojim ist ,ze naslubuju kratsi uvazok a potom budu davat prescasy ked je nedostatok sestier.