Zlozvyk pri zaspávaní dvojročnej dcérky

kinder89
16. dec 2017

Dobrý deň mamičky
Viete mi poradiť ako oducit svoju 2 ročnú dcérku zlozvyku pri zaspavani
Stále musí držať moju ruku keď zaspava či na obed alebo večer
Keď jej ju nedám plače A nevie prestať ani aj keď sa prebudí tak kým nedostane moju ruku nespí ale sa preberie A ani hračky nepomáhajú máte skúsenosti s tým ďakujem za rady

evittam
16. dec 2017

@kinder89 No, dvojročné dieta je dosť veľké na to aby pochopilo, že napr.mama nie je doma. Ci do kedy to chces takto vydržať? Odist ked ide spat, proste nie je mama, nie je jej ruka.

moniikka
16. dec 2017

To by aj mňa zaujimalo.Vy to máte aspoň ze ruku ale môj drobec musí mať bradavku ☺☺☺

domak2
16. dec 2017

A mne zase dvohrocne pride tak akurat malicke aby drzalo mame ruku ked zaspava. Zalezi aj ako dlho zaspava.
Zlozvyk mi pride ze dieta objeda postielku...
A ak chces silou mocou oducit tak potom len silou mocou.

zooeynka
16. dec 2017

@kinder89 raz ti bude to drzanie za ruku chybat...

ivuska027
16. dec 2017

Dvojročná má rozumu dosť. Treba jej vysvetliť prečo nie si ochotná to viac robiť a na tom trvať. Mojím deťom som žiadny takýto zlozvyk "nevyrobila" a napriek tomu sú tu. Čo som chcela odučit, odučila som. Ľúbim ich najviac na svete a aj oni mňa, bez toho aby ma potrebovali za čokoľvek držať. Len jej to vysvetli a vytrvaj. Držím palce.

kinder89
autor
16. dec 2017

Ďakujem všetkým mamičkam za rady 😉

reuska1
16. dec 2017

@kinder89 Mňa syn držal do 3,5 roka. A mal ju pri nose a ovoniaval 🙂 On bol predčasne narodeny, skoro 2 mesiace bol v inkubátore a jediný náš kontakt prvé týždne bol,že som ho celé dni držala za ruku. Keď mal 3,5 roka, išiel spať do svojej izby a ruku vôbec nevyžadoval. Ale doteraz (má 11) keď sa všetci túlime,napr ráno v posteli , tak mi onuchava ruku 😁

lasoninka
16. dec 2017

@kinder89 U nás je to isté.Má 5 rokov a stále potrebuje moju ruku .Buď ju ovoniava alebo drži.Niekedy sa v noci budi kde má ručičku už ma boli ľava strana čo stale na nej ležim ,aby mala ručičku.

tami2014
16. dec 2017

@kinder89 A ked zaspi, potom ruku pusti? Mna rodicia naucili tak, ze do DESIATICH rokov ma niekto musel drzat za ruku celu noc. Nemala som problem ist spat k babke, alebo tete, ale ruka tam musela byt. 🙂 ☹

plnenapaprika
16. dec 2017

paneboze, ved ma 2, nie 12
ked ju drzi, tak ta asi potrebuje, hm?

kinder89
autor
16. dec 2017

@tami2014 áno pusti ale keď sa náhodou prebudí alebo dá jej niečo sníva hľadá ju

tana85
16. dec 2017

Naša dcéra má podobný, akurát netrvá na mojej ruke, môže byť aj manzelova. Horší zlozvyk bolo keď nevedela zaspat inak ako na rukách na fitlopte...toto je už nič, necítim sa byť jej otrokom. Raz z toho vyrastie a ešte mi bude ľúto. Neviem teda poradiť

kinder89
autor
16. dec 2017

Aj tak ďakujem pekne

lolita555
16. dec 2017

Ze zlozvyk 🙈moj ma 3,5 roka a zaspava tak ze spi na celej ruke pritlaceny na mna a vobec sa na to na neho nehnevam raz vsetko prejde....a to nie je zlozvyk dcera ta lubi ,chce ta mat pri sebe.cas zaspavania je pre deti klucove potrebuje matku ine je samostatne a zaspava samo.vsetko prejde.

ewell13
16. dec 2017

Moj syn ma3ruky a stale ked zaspava ma musi drzat za prsnik ;)
Niekedy mam na to uz take nervy ze mu to zakazem da si povedat ale po chvilke alebo na druhy den ho zase drzi ;)

ewell13
16. dec 2017

*roky ;)

izabela333
16. dec 2017

mám 3,5 ročného syna a 2 ročného syna a spávame všetci štyria spolu. Máme dve manželské postele vedľa seba a deti sú na nás s mužom nacapené stále a budú tak dovtedy dokým budú chcieť. Ak za mnou dieťa príde, že sa bojí v noci a potrebuje pohladkať a poláskať, tak som tu na to, aby som mu ten pocit bezpečia a istoty zadovážila. Ak tvoje dieťa vyžaduje tvoju ruku, tak mu ju daj...o pár rokov ju pri zaspávaní potrebovať nebude a ešte ti to bude chýbať.

lilli19
16. dec 2017

raz ti to este bude chybat ked ta uz pri zaspavani potrebovat nebude.zlozvyk to urcite nie je, len ta chce mat pri sebe, citit ta.mam starsiu dcerku a pri zaspavani ma musi hladkat, oboma rukami😉neriesim to, to ze ju vecer uspim beriem ako ritual-ukoncenie dna😉

katkuz
16. dec 2017

Moja najmladsia tiez zaspavala tak, ze sa potrebovala drzat za ruku, potom chvilu tak, ze ruku strkala do mojho rukava - ale pomohlo to, ze ked sa velmi mrvila a nevedela najst ten spravny "uhol" ako mat ruku v mojom rukave, povedala som jej ze mi to vadi a taha mi rukav, nech iba trosku a uz sa nemrvi. alebo som jej povedala ze sa idem osprchovat / navecerat ... a potom pridem nech ticho lezi a caka ( zvecsa zaspala - to bolo mojim cielom 🙂 ) teraz ma 3 a zaspava sama ( so starsou sestrou v izbe vo svojej posteli alebo v nasej manzelskej sama a potom ju prenesiem)

lus2909
16. dec 2017

Akoze nehnevaj sa na mna ma 2 roky stale ta potrebuje mat pri sebe tak jej to neodopieraj je to este stale prcek moj ma 2,5 a zaspava mi na rukach a nevadi mi to nezakazujem mu to som tomu rada lebo cas bezi zachvilu nam vyletia z hniezda a potom nam este len budi chybat objatia pohladenia drzania za ruku a mami lubim ta pride nato sama ze uz tvoju ruku nepotrevuje neboj 😉

martinoocka
16. dec 2017

Presne ako tu odznelo má 2 a nie 12, nemusíme sa snažiť silou mocou aby boli deti samostatne dobre že nie do prvych narodenín. Veď sú to deti. Mám dve mladšie sestry jedna musela pri zaspávanie držať za ruku a druhá dokonca do tej ruky štipala 😂 a mali viac ako tri roky keď ich to preslo.aj keď ony nevyžadovali len mamu. Teraz majú 18 a 22 a smejeme sa na tom už držia pri zaspávanì za ruku frajerov 😊

katrin21
16. dec 2017

@kinder89 naucit aby drzala v ruke nieco ine, mojkacika .. aebo plysovu hracku, alebo plienku latkovu.... a nepolavit
hlada ju preto, lebo ano, je to zlozvyk ,ze drzi teba.. sice mile,ale po case pre maminu aj otravne , kazda je inak nastavena, jednej to nevadi, inej moze.. takze mudrovanie, ako jej to netreba odopierat .. ved oni nech tak robia, ked im to nevadi, ale ak vadi, tak preco by si to nemala riesit..
Je to rozvnaky zlozvyk ako hojdanie, capkanie po ritke, 20x za noc uspavanie cucanim prsa do neviemakeho veku.... atd. atd

ivuska027
16. dec 2017

@katrin21 asi tak.
Niektoré matky sa tu tvária, akoby dieťa bola časovaná atómová bomba. Moje od cca 14 mes spali v detskej izbe, vo veľkej posteli a sú tu. Ja som matka, a aby som ňou ostala musím sa vyspať a oddychut si. Tiež som človek s potrebami.
Takže milá @kinder89 , ak ťa to obtazuje, jednoducho to nerob. To je celé. Nič viac, nič menej 🙂

izabela333
16. dec 2017

@ivuska027 žiadna matka, ktorá pridala príspevok v diskusii, sa netvári akoby dieťa bola časovaná bomba. Každé dieťa a aj každá matka sú iné. Sú deti citlivé, kontaktné, potrebujúce cítiť matku pri sebe a sú deti, ktoré spia od narodenia celú noc vo svojej izbe a aj napriek tomu, že sú kojené spia celú noc. Ja mám obe deti také, že plakali odnarodenia a jediné, čo ich ukľudnilo bola moja náruč. Takže nesúď a neporovnávaj, zato, že ty si takéto deti nemala.

nataliaseidlova
16. dec 2017

Normálne som sa zlakla, že kedy som tuto tému zakladala. Totižto opisuješ presne moju 2r dcérku ktorá zaspí len s mojou rukou. Aj v noci keď sa preberie dám jej dudel a ruku a je kľud. Už spavam len na pravom boku,celá som krivá aby milosť pani spinkala. Aj si občas ponadávam že čo som ju to naučila,no ver že do 15tich ťa tak držať nebude. Ja si to užívam a ďakujem bohu že ma tak potrebuje. Občas to až bolí lebo mi vykrúca prsty 😅

lus2909
16. dec 2017

Niektore mi tu pripadate ako krkavcie matky len nenaucit deti to co vam nevyhovuje pana jana su to deti a obzvlast 2 rocak nepoviem kebyze 15 rocne 😂 proste ked vas to dieta potrebuje citi sa bezpecne tak mozte robit cokolvek a ziadny mojkacik, plienka a ine podobne bludy matkin cit a lasku nenahradi. A zlozvyk to podla mna nie je, zlozvyk bude ak si spara v nose napr👏😂

ivuska027
16. dec 2017

@izabela333 ja nič nesudim a neporovnavam. Môj syn bol dojčený do roka. Keď ale bol hore v noci na prsník, lebo ho samozrejme nevyhnutne potreboval, 14-krat a ja som ráno vyzerala ako zombík a ani hriankovač sa so mnou ráno nebavil, tak som zistila, že asi niečo robím zle. Zhodou náhod mi do toho prišiel zápal trojklanneho nervu a musela som prestať kvôli liekom prakticky z hodiny na hodinu. Doma som sa vyrevala, kúpila fľašu, mlieko a bolo. Čuduj sa svete, dieťa to prežilo prakticky za dva dni bez ujmy. Tiež mi miloval omotavat pri dojčení moje vlasy okolo prsta, robil to dlho, ale časom mi to začalo vadiť, tiež som s tým uťala. Syn je tretiak a odvtedy sa mi vlasov môže dotknúť len kaderníčka.
Moje deti sú milované, pobozkane, postískane, pomojkane do sýtosti. Nemajú a nepociťujú v tomto smere žiadny nedostatok.
Len chcem povedať, že niekedy matky zabúdajú, že žijú aj vlastný život, nielen život svojho dieťaťa.

katrin21
16. dec 2017

@izabela333 vies co? ani nie.... ano, deeti niektore placu viac , ine menej, to ano.. ale.... je rozdiel, ako na to mamy reaguju, ako dlho ich napr. hojdaju, alebo ich zacnu nosit do aleluja.. ako ja prvu... a vies co? odnaucila som ju to, ked mala 8 mes.. proste pohar trpezlivosti pretiekol, moje sily boli v koncoch, nervy tiez...
Ano, druhe dieta mam kludnejsie v tomto smere, ale aj tu boli iste muchy, ktore som sa ale uz od narodenia snazila odstranit a nerobit.... nevravim, ze ked plakala, ze sme ju neponosili, alebo tak.. ale nespravit z toho zvyk...
Tak ako su rozne deti, su aj rozne matky.. jedna ma pocit, ze sa musi obetovat az za hrob, ina chce byt radsej dobra, kludna ,vyspata... aby bola lepsia 🙂 a nie nervozna, unavena... aj take su.... co je lepsie, nech ti kazda odpovie sama za seba, kazda ma tie hranice niekde inde. Len som chcela povedat, ze aj to nepokojne a placuce dieta sa to da odnaucit, v istom veku a 2r. to ani nevravim... vacsinou v tomto veku na to stacia tak 3 noci mozno.

katrin21
16. dec 2017

@ivuska027 presne tak.. ono to je extrem tejto doby...
matky sa vyhovaraju, ze ako sa kedysi deti davali do jasiel a plakat nechavvali, tak teraz robia akoze presny opak, otroka detom.... a maju pocit, ze to je spravne.. ALe to je zas len opacny extrem.... a zdovodnuju si to skor svojimi pocitmi, nevedia, ze je to viac o nich samotnych !! oni maju pocit,, ze ich to naplna.... ze len vtedy su dobre mamy ...oni si myslia, ze to to dieta potrebuje .. ano, potrebuje do istej miery, ale .. nie az tak, ako to mnohe povazuju za potrebne....
Podla mna je zlata stredna cesta najlepsia... Dvojrocne dieta uz vie veeelmi dobre co robi a praveze zacina pomaly aj obdobie vzdoru, uvedomovania si svojho JA, toho co chce, vynucovanie su niecoho atd.... nie vzdy je to len o potrebe citovej, skor aj o dokazovani si niecoho, co uz dokaze od rodica ziskat atd... a to vela mamam unika...

petrofka
16. dec 2017

Ja sa desim dna, ked mi syn povie, ze odchadza z manzelskej postele spat do svojej a ze zaspi sam 😮 okial ma bude potrebovat, vzdy tu pre neho budem. Ci ruka, ci vlasy.