Zlozvyky 5 ročného dievčatka

jankanelka
3. júl 2014

Priatelova dcerka je bystre a sikovne dievcatko,spolu s mojou dcerkou (moja mala 5 rokov v maji, priatelova bude mat v oktobri 5 rokov) su velke kamosky,chodia tancovat,ucia sa plavat... Nerobime medzi nimi rozdiely,ale zlozvyky priatelovej dcery ma hrozne irituju a nepacia sa ani mojej dcerke. Najcastejsie totiz chodi (aj vonku, v skolke) s rukou medzi nohami, otvorenymi ustami a vyplazenym jazykom, ktory castokrat strci az do nosa... Je to fakt nechutne. Skusali sme na nu vselico (najprv sme ju len upozornili na to, aby jazyk schovala a ruku dala prec, potom som jej ukazala ako chodi,ze ci sa jej to tak paci -sice odpoved bola nie, ale v priebehu 5 min.sa nam naskytol rovnaky pohlad- neskor sme ju postrasili,ze jej jazyk skratia v nemocnici, ked sa jej nezmesti do ust). Nic nezabera. Dalsim jej zlozvykom je mlaskanie pri jedle, niekedy sa citim ako pri prasiatku. Po upozorneni na chvilku prestane,ale potom veselo mlaska dalej. To iste so zuvackou. A posledna vec:na toaletu ju treba poslat, niekedy az nasilim dotiahnut. Velakrat (hlavne v skolke) sa aj pokakala. Mam pocit,ze to robi naschval, pretoze inak je sikovna. Mam ju rada ako svoju vlastnu, aj ona mna, postiskame sa, postaram sa o nu, vezmem ju vsade tam, kde aj moju vlastnu dceru, nemam s tym problem. Ale z tych jej zlozvykov sme aj s priatelom fakt zufali. Poradte, co mame robit? Dakujeme za kazdu radu.

25daniela
3. júl 2014

Na toto tazka rada, niekto sa rodi ako princezna a niekto ako sedliak.... asi bude musiet z toho vyrast, ja mam take dieta "sedliak" aj "princezna" 😀 😀 😀 a to sa mozes roztrhat a nezmenis, preto vravim ze vychova nieco zmeni ale s niecim sa clovek iba musi zmierit...

mimla
3. júl 2014

Ja keď som sa špárala ako decko v nose, tak otec urobil fotku. Potom vravel, že ak neprestanem, bude to ukazovať na každej návšteve. Nezabralo to hneď, ale keď pohrozil, že to ukáže kamarátkam na ihrisku, tak to už bola pre mňa iná káva. Dnes je iná doba, možno skúste nafilmovať video. Ak si to pozrie, možno pochopí. To myslím na ten zvláštny spôsob chôdze. na mľaskanie by som sa vykašľala. Alebo by som urobila len jednoslovnú narážku. Nechuť chodiť na WC má veľa ľudí, deti aj dospelí.

Druhá vec je, že kedy to robí. Keď je roztatárená? Keď sa nudí? Keď jej treba ísť cikať? Od kedy je s vami? Býva s vami?Odkedy to robí?

zuj
3. júl 2014

No mne to viac menej ukazuje na to, ze to robi naschval, ziskava tym vasu maximalnu pozornost a mozno ide aj o ziarlivost na tvoju dceru ako potencialnu nevlastnu sestricku, nieco podobne sme zazivali ked mala nastupila do skolky a narodilo sa nam druhe dieta, skuste si to nacas absolutne nevsimat, nekomentovat a uvidite, ci to zaberie...u nas to fungovalo na 100%🙂

seahorse27
3. júl 2014

Mozu to byt sposoby, ako na seba puta pozornost a zarucene ju vtedy dostane, lebo tie je jej "zlozvyky" neustale riesite. Ono, casom sa z toho naozaj pre dieta stane zvyk, ked to pouziva dlho. Ja by som zvolila prave opacnu taktiku, nevsimat si ju, ked toto robi, nevenovat jej vtedy absolutne ziadnu pozornost. Naopak ju chvalit a odmenovat vtedy, ked sa sprava normalne. U starsich deti este funguje (mozete aj vy vyskusat) dohodnut si s dietatom tajny signal, ktory bude iba vas (napr. grimasa, nieco ukazete rukou...) v pripade, ze vyplazuje jazyk alebo dava ruky medzi nohy. Pozornost jej venujete len takto, date signal, ze ju beriete na vedomie, dieta bude spokojne, ze uputalo vasu pozornost a uz nemusi robit sasovinky. Drzim palce pri zdolavani tohto problemu 🙂

jankanelka
autor
3. júl 2014

@mimla robi to stale, je jedno,ci sa hra alebo pozera rozpravku,ci sme na prechadzke alebo je sama v izbe. Uz bola aj u doktorky,ci nahodou nema nejaky zapal,ked sa stale chyta,ale nic sa nepotvrdilo. Byvame vsetci styria spolu v jednom byte.

skoricaxx
3. júl 2014

Ahoj no ja by som namiesto rozpravania zakazovania len ticho vzdy napriklad tu ruku vytiahla akoze nic a dalej to nekomentovala aby nebola preto stredom bodom pozornosti. A mlaskanie ak je to naschval lahka rada mlaskneš zoberiem tanier - doobedovala si. A ten jazyk vyplazteny nato ma teraz nenapada rada. Možno nachystať lepiacu pasku ze ked bude jazyk trcat tak zalepis pusu.....ale zrejme opatrne a s citom a jedno po druhum.............

mimla
3. júl 2014

To, čo píše @skoricaxx sa mi osvedčilo u syna pri cmúľaní prstov. Dať preč ruku bez cirkusov.

doty1
3. júl 2014

@25daniela no tak toto sa mi veľmi páči "princezná a sedliak" 😀 ja mám doma potom sedliaka 🙂 ale niekedy je to na zúfanie 😝

brady1
3. júl 2014

@skoricaxx suhlasim s tebou čo si pisala
@jankanelka podla mna to robi schvalne ale nie zlym umyslom podla mna chce putat pozornost, možno sa jej zda,že jej ma menej ako tvoja dcerka. Ked sa smiem spytat čo je s jej mamou?

25daniela
3. júl 2014

@doty1 ale neverila by som, ak by som to nemala doma, ze to je mozne, rovnaki rodicia a tak rozdiel, ze to je az na zufanie, ako pises...

jankanelka
autor
4. júl 2014

dakujeme za rady,urcite nieco vyskusame...len co s tym pokakavanim...niekedy je to aj 3x do tyzdna :(

dolly3
5. júl 2014

určite chce na seba upútať pozornosť. Minulý rok sme mali podobný problém s našou 5 ročnou. Potom sme po rozhovore so psychologičkou zistili čo sme vedeli. Pútala na seba pozornosť. Začali sme sa jej viac venovať, viac počúvať, viac jej venovať čas len jej. Možno by tvoj priateľ mal tráviť viac času s ňou. Dať jej pocítiť že aj ona je tu. Detská dušička je veľmi krehká. A stými vecami čo Vás iritujú, proste nevšímajte si ich ona potom prestane ,lebo zistí že tak na seba pozornosť neupúta.