Zmena stravovania v tehotenstve?

radu_lienka
13. aug 2018

chcem sa opytat ci ste zmenili uplne stravovanie v tehotenstve? ci ti beriete normalne?

wewuliatko174
13. aug 2018

@radu_lienka tak da sa povedat ,samozrejme plesnive syry a surove maso som vynechala a teda snazila son sa viac ovocia a zeleniny jest ,zacala son viac aj polievok jest ,vela pit vody..ale zas krd som mala na nieco chut dala som si sak kedy nie ked som tehotna..tak som to mala pri dcerke..chcela by som aj teraz,snazim sa len zatial mam zaludok alo na vode a som rada ak si nieco dam do zaludka..pri prvom tehu mi tak zle nebolo tak sa tesim ze snad v 2trimestri bude lepsie

wewuliatko174
13. aug 2018

Ja si myslim ze je fajn vela vitaminov ziskat zo stravy a preto beriem len kyseliny listovu ako mi hovoril lekar..ale niekto si kupi aj kompletnejsie vitaminy nech ma dostatocny prisun vitaminov..je fajn sa snazit ozaj viac ovocia zeleniny jest,

radu_lienka
autor
13. aug 2018

@wewuliatko174 takze normalka 😄 ja som u lekara ešte nebola ma dovolenku, a k cudziemu nejdem ani bohovi (zla skúsenosť), skor mi robi starosti ze chodím v práci cca 15km denne

lubik87
13. aug 2018

@radu_lienka chôdza nemá nič z tehotenstvom .ak niesi riziková ...ja som pomáhala dorabat dom ..pár dní pred pôrodom som skarovala dlažbu a potom čistila ..upratovala a sťahovali sme veci do nového. Jedine čo tak som nedvíhala nič okrem vtedy 4 ročného syna .a možno preto že som bola aktívna prebehol pôrod od prasknutia vody do narodenia dcérky 4.5 hodiny a silnejšie bolesti z toho boli 2.5 🙂

radu_lienka
autor
13. aug 2018

@lubik87 to ze ked mam na chrbte vyse 10kg to nieje sranda...a prestavam vladat v tomto teple... nam chvala bohu uz len ostavaju schody oblozit 😄

radu_lienka
autor
13. aug 2018

a som zvedava co mi povie doktorka na to ze chcem letiet

lubik87
13. aug 2018

@radu_lienka no je iné keď vlecies aj bremeno to je jasné ja som si nosila len zadok a brucho ;D v každom prípade papaj viac zeleninu a ovocia ja som jedla.aj tabletky kde bol jedna rybí tuk a druhá multivitamin. Haha inak sranda je že s kým sa tu dám do reči každý akurát pred pôrodom pomaly dorába bývanie :D

lubik87
13. aug 2018

@radu_lienka no je iné keď vlecies aj bremeno to je jasné ja som si nosila len zadok a brucho ;D v každom prípade papaj viac zeleninu a ovocia ja som jedla.aj tabletky kde bol jedna rybí tuk a druhá multivitamin. Haha inak sranda je že s kým sa tu dám do reči každý akurát pred pôrodom pomaly dorába bývanie :D

radu_lienka
autor
13. aug 2018

@lubik87 ja mam daleko do porodu... 😄 ved asi aj doroboty bude dobre cestou chrumat jablko hrusku, dnes rano ma z paradajky natahovalo 😣 my mame dorobene uz skoro rok, ale ked mozes nevymyslis zasa daco dorabat?

ingelika78
13. aug 2018

@radu_lienka no ja nejem spominane surove maso (tatarsky biftek, sushi) a plesnive syry. Inak normalne, stravujem sa (dufam) celkom zdravo ale to som aj pred tehotenstvom.

lubik87
13. aug 2018

@radu_lienka jasné vždy sa niečo nájde :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre