Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zmenilo vám materstvo radikálne život?

kraskaaa
16. okt 2012

Je to naozaj pravda, že svet sa už potom točí okolo dietata? Naozaj ako matka nemáte čas na seba, na svoje záluby, na kozmetiku atd? Naozaj sa v noci nevyspite?
Naozaj je stav po porode niekolko týzdnov bolestivy, že si niekto ani sadnut nemože? Aké máte s týmto všetkým skusenosti?

katecameron
16. okt 2012

ano zmenilo aj vsetko to co píses co nemate dieta v rodine? inak ti poviem ked boli deti male tak som nestíhala ani na WC chodit ako myslím brutalne vazne po poroede som nesedel adva mesiace ak beriem prvom 😖

mona333
16. okt 2012

ja som sice matkou len 2 mesiace,ale mojou najvacsou zalubou je moja Laura. Kazdym dnom je vacsia a dokaze nieco nove a ja sa z nej neskutocne tesim. Myslim,ze tu budes mat odpovede oboch moznosti,lebo to zavisi od dietata. Mne malicka pekne spinka,takze v noci sa vyspim,doobedu porobim co potrebujem a poobede sa jej venujem,lebo vtedy nechce spinkat,tak chodime na prechadzky. Taaktiez ak mas dobreho manzela,tak ti ju postrazi na ten cas,co ty si vybehnes na kozmetiku atd. Mne to nechyba,ja malu nenechavam samu ani s nikym. A ja som po porode sedela uz rano,sice to nebolo pohodlne,ale nebolelo to tak,zeby som si nesadla a po tyzdni som sedela uz normalne.

naomi6
16. okt 2012

@kraskaaa Já si myslím, že jak si to kdo udělá, tak to má. Je to samozřejmě změna a to velká, ale rozhodně mám čas si zajít s kamarádkou na kafe, chodím cvičit, zajdu si do solné jeskyně i na kosmetiku. V noci už se vyspím, je fakt, že dokud jsem kojila, noci byly horší. Manžel je zvyklý se starat a naštěstí mám už i babičku v důchodu...... Dcerce se věnuji myslím dost, zpíváme, vyrábíme, chodíme do mateř. centra. I domácnost mám v pohodě. Ale rozhodně to nepřeháním, okna neřeším a vařím na 2 dny. Chci si život užívat a ne být uštvaná vystresovaná matka. 😉

petrusew
16. okt 2012

@kraskaaa Hele, já osobně si myslím, že mateřstí je tím nejkrásnějším, co mě potkalo! Nikdy jsem se nevyspala tak dobře, jako po porodu, nikdy jsem se necítila tak úžasná jako na porodním sále a tak nabitá energií. V tureckém sedu jsem seděla ještě ten den porodu, šitá jsem ale byla jen maličko. Období návratu z porodnice bylo perné, ale hodně mi pomohla maminka, manžel a švagrová, která tu byla týden s náma. Chodila na odpolední, ale hodně moc mi pomáhala. Čas na sebe si musíš umět udělat, ale mám ho, záliby...no ono záleží co tě baví, knih jsem nikdy nepřečetla víc, na netu jsem taky dost, háčkuju, pletu..pro mě má vše zatím jen pozitiva. Ano, měla jsem perné chvíle (malá byla hodně uplakaná).

reanda
16. okt 2012

nie

huterika
16. okt 2012

@kraskaaa Neda sa jednoznacne odpovedat na vsetky tvoje otazky ano ci nie...tak 50 na 50 😉 Ano svet sa toci hlavne okolo dietata, ale ja to robim rada, tesit sa spolu s drobcom z jeho uspechov, pokrokov , ked sa prvykrat na teba usmeje... pocit na nezaplatenie... ver mi ze to uteka az prilis rychlo takze ja som rada za tento cas straveny s nim... je to moja najvacsia laska 😵 . Ked mas po ruke priatelov, rodinu a spolahlive partnera da sa najst aj cas na zaluby a kamosky. S tym vyspatim zalezi od dietata, nas spal do 4mesiacov skoro celu noc a potom sa to zmenilo a vstava velmi casto takze momentalne by som dala cokolvek za hodinu spanku 😀 ale sme mamy a co by sme pre svoje deti neurobili ze 🙂 Stav po porode- zalezi od zeny a od porodu, ale na tyzdne by som to neratala...ja som hned po porode po nastrihu aj sedela, sice tak nejako bokom ale sedela 🙂

zuzanageratova
16. okt 2012

Ja mam dve deti a stiham🙂lebo musim..🙂nehovorim ze mam vzdy uzasne upratane alebo som perfektne upavena ale milujem svoje deti a venujem sa racej im a ten makeup neriesim..

benjik
16. okt 2012

@kraskaaa změnilo k lepšímu.U nás rozhodně neplatí,to co píšeš v otázkách.

magali
16. okt 2012

fuuuha jasne ze sa vsetko zmeni a ano cely tvoj svet sa zacne tocit len okolo maleho, ale nebude to tak navzdy, prve tyzdne su tazke ale da sa to prezit a ak ti ma kto pomoct, tak je to len vyhra pre teba.. ja som po porode sedela normalne, hned, zasita som bola dost ale vobec nic ma nebolelo, je to len o tom ako sa k tomu postavis.. pokial riesis taketo otazky, tak podla mna velmi niesi na dieta pripravena.. ano kvoli babatku sa budes musiet vzdat niektorych veci, ale ono ti to vynahradi stonasobne a neboj najdes si aj cas na kozmetiku a kamaratky a ine hluposti

zuzanocka11
16. okt 2012

Zmenilo.dostávam tolko nefalsovanej,úprimnej lásky ako nikdy predtým. ano,po porode je to tazké,nevyspís sa,si kontinuálne unavená,stíhas -nestíhas,ako kedy...ALE na vsetko zabúdas pri tom,ako ti dieta vyrastá,ked podla neho si najkrajsia maminka na ihrisku ( co,ze si nebola rok u kadernícky?) ,ked ako trojrocný si balí veci na výlet zo skolky a chce este pivo zabalit 😅 ....ked kazdý vecer nez zaspí ti zasepká úúúbim ta,maminka....

danjelca
16. okt 2012

ano moj život má krásny zmysel🙂

kaja73
16. okt 2012

@kraskaaa moze byt vsetko tak ako pises,ale aj nemusi.
No zabudla si na jednu podsatatnu vec-vsetko co budes robit,alebo co nebudes stihat,alebo co ta bude boliet.......bude pre cloviecika,pre ktoreho sa stanes kralovnou,bohynou,prvou laskou........to ti vsetko vynahradi a 100 nasobne aj vrati 😉

katren
16. okt 2012

Ano, toci sa vsetko okolo dietata, ved nevie same jest, chodit, cikat, kakat atd....
Cakam tretie dietatko....mam cas na zaluby, kadernika, kozmetiku...ako si zariadis a rozvrhnes cas /samozrejme podla dietata/, tak to budes mat....ja som jedna z tych stastnych, ktorym deti spia od narodenia celu noc, takze som vyspata 😉
Stav po porode zavisi od samotneho porodu....pri Dominicke som citila sitie tyzden, pri Miskovi som na druhy den nevedela, ze som rodila....mohla som ist rodit hned znovu 😉
Je to velmi individualne a taketo "strasenie a stresy" ako to bude ti v tehotenstve a pred porodom vobec nepomozu 😉

biancarv
16. okt 2012

áno , materstvo mi zmenilo život, ale k lepšiemu, predtým som sa zaoberala hlúposťami, teraz má môj život zmysel, mám pre koho žiť, starať sa o detičky je super, zatiaľ mám 5 a pol ročného chlapca a čochvíľa ku nemu pribudne ďalší chalan a strašne sa na to teším. Inakšie v pohode mám čas aj na seba, aj na koníčky a iné somariny, v pohode som sa v noci vyspala, cez deň cvičila a robila aj kopu iných vecí po prvom pôrode, síce som si po pôrode nevedela poriadne sadnúť, ale to kvôli nástrihu, ten sa mi do týždňa zahojil a bolo to v pohode. Milujem svoje deti a nemenila by som to za život slobodnej a bez záväzkov 😀

liz_lemon
16. okt 2012

@mona333 ty v noci nekrmis take male dieta? malo by sa kazde 3 hodiny
@kraskaaa ja som sa nevyspala od cisarskeho ani jednu noc poriadne, kazdu chvilu som hore, a to aj teraz, ked mi maly uz prespi celu noc, ale babatka vydavaju vselijake zvuky, a to zobudi kazdu mamu, ten spanok uz nie je taky hlboky
ak ma zena pomoc v podobe babiek, resp. ludi ochotnych dieta postrazit, tak mas cas na vsetko, to je napr. moj pripad, mam k dispozicii moju mamu a aj priatelovu, prakticky hocikedy, takze casu je dost na vsetko, osobne lutujem baby, co nemaju ziadnu rodinu blizko, to musi byt fakt unavne

cecil36
16. okt 2012

@kraskaaa Zmenilo sa vsetko (k lepsiemu), ale pravdu ti poviem, nechapem co som robila cele dni ked som nemala deti. Fakt nechapem cim som sa zamestnavala okrem studia a neskor prace 😀 Ale k tvojim otazkam: a) ano, vsetko sa toci kolko mojich deti, lebo ich milujem b) cas na seba mam, lebo mame s muzom v rodine rovnocenne role a ked si som v kupelni nik mi netrieska na dvere, nech uz odtial vyleziem lebo maly place, rovnako ked chcem ist s kamoskou na kavu, nik mi nevyvolava, kde mame plienky, lebo moj muz to vie, o nase mladsie i starsie dieta sa stara rovnako ako ja c) na svoje zaluby mam cas a ten isty cas doprajem aj ja muzovi a niektore ine zaluby mame spolocne d) na kozmetiku si obcas ked mam chut vybehnem e) nie v noci sa nevyspim tak ako ked som nemala deti, ale robim to s laskou, pre moje dieta f) prvy porod som mala spontanny (aj ked tazky), a v poho som si sadla hned v ten den, ziadne bolesti, druhy bol cisar a tiez ziadne bolesti. Ked som prisla domov, ranu som vobec necitila. Po prvom porode ma viac ako sitie a rana (ta nebolela vobec) boleli prsia, to som naozaj necakala taku bolest.

cecil36
16. okt 2012

@liz_lemon lutujes baby co nemaju ziadnu rodinu nablizku? A co tak mat manzela, ktory sa rovnako postara o deti c domacnost? Ja nemam ziadnu rodinu, ktporu by som v tomto smere mohla "vyuzit" a predsa materstvo pre mna nie je unavne. Mam muza, s ktorym sme rovnocenni v povinnostiach a starostlivosti o deti. Inak dvojmesacne dieta, vobec nemusi jest kazde tri hodiny 😉

biancarv
16. okt 2012

@cecil36 presne ani môj syn nejedol každý tri hodiny, keď bol bábo, pekne prespal celú noc, tak prečo by som ho budila, veď ten človiečik si vypýta , keď je hladný 🙂

mona333
16. okt 2012

@liz_lemon ak mi dieta spi celu noc,tak ho nebudem budit

lucinocka
16. okt 2012

@kraskaaa u nas je to uz lepsie :D aj ked stale sa k umytiu zubov a sprche dostanem kolo obeda, v noci sa nevyspim, ale nevyspala by som sa ani keby mi dieta spalo celu noc, lebo sa budim na kazde jej nadychnutie a pozorujem ju na pol oka celu noc🙂 A zaluby..neviem, momentalne mi je najvacsa zaluba mala🙂 To co myslis teraz ze ti bude chybat ti potom prijde take nepodstatne, vsetko sa prirodzene bude tocit kolo toho maleho cloviecika a ty sa sama pristihnes pri tom, ze nan cumis hodiny ako spinka, ako sa smejka, grimasy..🙂
S tym sedenim po porode- ako ta nastrihnu alebo popraskas, tak si nesadnes, ale vsetky to prezili prezijes aj ty ,nie je to tak strasne🙂 Ja som pouzivala taku zltu vodicku na dezinfekciu, to som si kvapkala na vlozku a potom ked prestali stehy krvacat tak krem na regeneraciu sliznice a to mi pomohlo, za dva tyzdne akoby som ani nerodila, uz ani stehy nemam.. zistis co ti pomoze a co vyhovuje..
Dopredu to vsetko vyzera tak hrozostrasne a ked do toho vletis, tak ides krok za krokom, den za dnom..🙂

lucinocka
16. okt 2012

@cecil36 ja tu tiez nemam nikoho, svokra mi moc nepomoze, ledva ju vie chytit na ruky, dnes sa jej skoro mala vysmykla, tak ma skoro infarkt chytil.. chlap sa mi snazi pomoct, ale co mam od neho, ked kojit nenakoji, plienku nevymeni, bo ho natahuje.. jedine v com mi pomoze, ze ju nosi na rukach a uspava, ked ma mala krce a ja uz nevladzem a pomaha mi kupat vecer, ale inak vsetko sama🙂

medakote
16. okt 2012

@kraskaaa Byla jsem připravená na to, že se můj život s dítětěm změní, ale nečekala jsem, že je to opravdu až tak moc. opravdu se teď vše točí kolem dítěte, dřív si člověk za půl hodiny sbalil a odjel na víkend, teď i výled do pekárny pro chleba připomíná válečné manévry. Ale hodně to záleží na tom, jaké si to sama uděláš, jaký máš přístup k životu, jak moc se zapojí otec dítěte a jak Ti bude pomáhat rodina a konečně jaké budeš mít miminko (jak bude spinkat, jak dlouho si vystačí hrát samo apod.)
Čas na sebe a koníčky se mi snížil radikálně, ale sem tam se chvilička najde. Je pravda že v šestinedělí jsem si ani nevzpomněla, kdy jsem si myla naposledy vlasy 😝 a někdy jsem v pět odpoledne zjistila, že jsem jaksi ještě neměla čas se naobědvat. Také závisí, jaké koníčky máš- kolektivní sporty, horolezectví a takové věci asi půjdou těžko, ale na četbu, vyšívání a podobné věci se chvilka najde.
Ze začátku se v noci moc nevyspíš, ale dnes má malý pět měsíců a většinou spinká celou noc a kdybych v noci neodsávala a nedoháněla domácnost, tak se vyspím hezky.
Po porodu jsem sice byla šitá, ale hrozné to nebylo, den dva to trošku pobolívalo, ale sedět jsem mohla docela dobře a po pár dnech jsem skoro o ničem nevěděla.
Shrnuto- ano, převrátilo mi to život naruby, ano, někdy je to těžké a jsem zoufalá, ale NEMĚNILA bych. Stačí jeden úsměv mého synka a vím, že to za to stojí.

liza2222
16. okt 2012

radikalne sa všetko zmení dieťa svojim sposobom diktuje čo a kedy budeš robiť ,to male rozkazuje))ale aj sa zmení telo navždy prsia pokožka všetko niektorej menej niektorej viac ,ja som napriklad dosť sklamana bola s prs ake mi ostali po odkojení ,škarede ovisnute nepekne dodnes som sa s tym nevyrovnala,neviem či by som dnes tak mlada sa vydala a rodila ,asi nie,užila by som si ešte kus krasy po porode to už nemusi byť ono nikdy aj sex je oveľa horši

katren
16. okt 2012

@liz_lemon moji dvaja tiez spali od narodenia celu noc, v noci som odsavala, rano sa najedli kolko potrebovali....nebudila som ich....oni najlepsie vedeli, kedy su hladni 😉 dufam, ze aj toto tretie bude taky nocny spac 😅 😀

liza2222
16. okt 2012

a s tym strihaním žien je to barbarstvo robene na ženach dodnes mam traumu s toho bolestiveho šitia zaujimalo by ma či sa teraz umrtvuje to ,mna šil naživo a strašne aj ked sedela som na druhy den aj tak

katren
16. okt 2012

@liza2222 jasne, ze sa umrtvuje 😉 ...a ked mas pri porode epidural, tak aj na sitie ti davaju davku.....to si kolko dozadu rodila??? 😕

liza2222
16. okt 2012

@katren davno pred 17r a pred 14 no tam pri druhom som nastrih odmietla razne a dobre som urobila porodila som oveľa vačšie babo a žiadne poranenie nebolo,pri prvom ma strihal,sice ma upozornil lenže ja som si myselela že to tak vždy musi šitie ma riadne zaskočilo až tak že som druhe babo nechcela a chcela som dať preč,no nedala som ale s akym strachom som šla cela som sa klepala ,bala som sa šitia nie porodu

liza2222
16. okt 2012

@katren teba nebolelo šitie?

bubelko
16. okt 2012

@kraskaaa zivot sa mi zmenil, ale nie radikalne. sice sa vela toci okolo dietata, ale cely svet to rozhodne nie je. mam a mala som cas aj na seba, aj na konicky. aj som sa vyspala a vyspim sa, nemam tenky spanok. vela krat vstaval a vstava manzel, ma tensi spanok ako ja. po porodoch som normalne sedela. nie vsetko z toho, co si napisala sa musi stat. moct sa moze. tazko povedat.
vela zalezi od toho, ako sa kto k tomu postavi, ake si urci hranice, co ano a co uz nie. akeho ma zena partnera - ci sa dokaze postarat o dieta (deti), alebo nie. ak nema partnera, ci ma pomoc rodiny a ak nie rodiny, ci ma pomoc niekoho ineho - v pripade, ze ju potrebuje. podla mna je to cele o hre a suhre ludi okolo dietata (deti), ktori urcuju, ako sa ten zivot zmeni. a tiez je dolezite, ako to bude ta, ktora zena vnimat - myslim tu zmenu - ci je radikalna alebo nie 😉

katren
16. okt 2012

@liza2222 pri Dominicke som mala 4 stehy, tiez nastrih....nebolelo ma nic, mala som epidural, tak som si vypytala davku na sitie /citila som ho iba 3-4 dni/ a pri Miskovi nebol treba nastrih, bol malicky, nemala som ziadne poranenie.... 😉 ja som sedela pri Miskovi hned bez problemov
dufam, ze to bude tomu aj teraz tak 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli