Zvláštne správanie 20 mesačnej dcérky

martina833
1. jan 2014

Dcerka sa dnes zobudila o 2 v noci a odvtedy nespala, je nervozna, pomahaju len oblubbene rozpravky alebo sa chce nosit na rukach, ja ju vsak nevladzem nosit, celu noc som nespala a som v 7 mesiaci. Uz som zufala, nemozem sa najest, vyspat, chce byt len somnou. Keby jej nieco bolo, tak by nepomohlo nic, nie? Uz 2 dni sa z obedneho spanku zobudza s neutisitelnym placom, nechapem, co to moze byt, nema teplotu, nic jej inak nie je...
Dakujem za rady

cerez
1. jan 2014

A čo zúbky alebo niečo na ňu lezie?

slozika
1. jan 2014

nasa presne toto robila a nakoniec jej vysli 5-ky zuby, vtedy zvykla pocas spanku sa abudit strasnm placom teploty nic, len bola vkuse nesvoja a pocas spanku sa vzdy budila.

martina833
autor
1. jan 2014

snad to budu zubky, nevidno zatial nic...

hradnapani
1. jan 2014

@martina833 aj u nas takto zuby - stolicky isli. Tie sa deru velmi dlho, deti to boli uz ajvtedy, ked este nie je nic vidiet.

mircalla
1. jan 2014

@martina833 Nema zvacsene opuchnute dasna? Zubky bolie najma kym idu von, ja som to vzdy synovi prehmala, mal ich opuchunute, isli mu zuby.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yofinka
1. jan 2014

Nasa to iste, robila to asi mesiac, este k tomu vela pila, v noci vypila aj pol litra vodicky. Tiez zubky..
Uz sa to trosku upravilo, ale tie zadne stolicky nas stale trapia, nech uz su vonku. Tiez pomahalo len spievankovo alebo nejaka rozpravka v noci. Dcerka ma 21 meaiacov. Drzim palce! 🙂

abbie
1. jan 2014

nocny des u deti prichadza prave v tomto obdobi cca, precitaj si na nete o tom nieco, treba len vydrzat

martina833
autor
1. jan 2014

@mircalla nechce otvorit usta, hryzie ma, ked jej davam prsty do ust...

martina833
autor
1. jan 2014
martina833
autor
1. jan 2014

@yofinka no presne aj ona velmi vela pije...
az mesiac? tak to neviem ako prezijeme... toto tehotenstvo som KO aj ked sa dobre vyspim... 😒

martina833
autor
1. jan 2014

co pomaha? doteraz so zubkami nemala ziadny problem

yofinka
1. jan 2014

No, u nas to bolo v lete, tak som najprv myslela, ze jej je teplo, ale lekarka ma uistila, ze sa nemam bat a ze ona si tak ochladzuje tu ustnu dutinu, lebo ma navrete tie dasienka. Teraz sa napije tak raz-dvakrat za noc, takze pohodicka. Nastastie ja nie som tehotna, pti nasom sidle by som to nezvladla, takze mozno neskor... drz sa!

siska53
1. jan 2014

@martina833 dufam,ze sa vam to zlepsi,nas maly maval nocne desy (nastastie len,obcas),tiez,ked som bola tehotna s mladsou a tiez to zacalo nejak po 20.mesiaci,ale netrvalo to dlho..ta ma teraz 21 mesiacov,uvidime,ako to bude u nej..tiez jej vyliezaju stolicky a casto mrnka zo sna..
inak jedna mamina v inej teme pisala,ze mavali nocne desy a to vraj kvoli velkej nosnej mandli..

moen
1. jan 2014

Nam sa tiez sem tam stalo, ze mala sa v noci zobudila s placom, chcela byt len na rukach a ked sa ukludnila tak sa chcela hrat o spanku ani pocut. Tak ona sa o stvrtej rano hrala a ja som driemala na kresle 🙂. U nej to boli vzdy zubky.

ivetoy
2. jan 2014

zuby-aj nasa je taka mrzutejsia a budi sa,nechce jest

martina833
autor
4. jan 2014

jednu noc zaspala normalne, ale potom dalsiu nechcela spat, vsetko bolo zle, kricala ako zmyslov zbavena, nie zhasnut svetlo, nie zavriet dvere, maminke na ruky a teraz je pol druhej a nechce este spat, teraz ju ukludnuje rozpravka ale iinak reve reve, hadze sa o zem, toto su fakt zuby??? davam jej chamomilla vulgaris, ale nezda sa, ze by mala bolesti, je len poriadne podrazdena

patuska411
27. mar 2014

a nie je to tym, ze mala zacina ziarlit na prichadzajuce babatko?

hartipka
3. apr 2014

no, neviem, ci to bude iba zubkami, samozrejme, aj zubky maju na bolesti svoju velku zasluhu, ale nasa mala toto robi od narodenia, bude mat 20 mesiacov a ja 20 mesiacov neviem, co je to spanok. mala sa zobudi takto pocas noci aj 4-7x, boli noci, kedy aj 12x, cize ziadny spanok, a to nonstop, my sme este nemali ani jednu noc, co by uplne celu prespala, to by som sa k nej asi z principu zobudila, ci sa jej nestalo, vacsinou to mamicky maju tak, ze ked sa dieta budi, su v strehu, ze sa nieco deje, keby u mna mala spala celu noc, vtedy by som bola v strehu ja, ze sa nieco deje 🙂 behali sme aj po neurologii, odporucili nam sedaliu proti nocnym desom, nezabralo, to, tak ju chceli nadopovat nejakymi praskami, co som samozrejme odmietla, tak som sa dala vyradit z evidencie, lebo ked mi nic ine nevedeli poradit, len lieky alebo fraza "treba vydrzat", tak som to vzdala, a cakam.....

mirreckall
3. apr 2014

@martina833 ahoj, u nas to byvalo tiez tak, ale asi len dva tyzdne...tiez som cakala babo, bola som uplne k.o. a do toho este v noci mala take zvlastne stavy, ze sa zobudzala s obrovskym revom, resp. bola v takom polospanku, dlho trvalo kym sme ju ukludnili aj sa s nou pohrali, my sme uz boli obaja od unavy hotovy tak sme ju nechali hrat sa medzi nami v posteli kym neodkvecla od unavy a nechali ju spat medzi nami... a to mala zhruba 13 mesiacov... mne to prislo take, ako keby si uvedomovala, ze uz tu nebude sama a nebude stredobodom pozornosti iba ona...lebo sme jej vysvetlovali denno denne, ze v brusku je sestricka, o ktoru sa budeme musiet tiez starat...po case ju to preslo a spava pekne sama v postielke a na malu skoro dvojmesacnu sestru vobec neziarli ale chce nam pomahat :D

mirreckall
3. apr 2014

@martina833 ahoj, u nas to byvalo tiez tak, ale asi len dva tyzdne...tiez som cakala babo, bola som uplne k.o. a do toho este v noci mala take zvlastne stavy, ze sa zobudzala s obrovskym revom, resp. bola v takom polospanku, dlho trvalo kym sme ju ukludnili aj sa s nou pohrali, my sme uz boli obaja od unavy hotovi tak sme ju nechali hrat sa medzi nami v posteli kym neodkvecla od unavy a nechali ju spat medzi nami... a to mala zhruba 13 mesiacov... mne to prislo take, ako keby si uvedomovala, ze uz tu nebude sama a nebude stredobodom pozornosti iba ona...lebo sme jej vysvetlovali denno denne, ze v brusku je sestricka, o ktoru sa budeme musiet tiez starat...po case ju to preslo a spava pekne sama v postielke a na malu skoro dvojmesacnu sestru vobec neziarli (je medzi nimi 14 mesacny rozdiel) ale chce nam so vsetkym pomahat :D