Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

lauritka
2. jún 2007

😵 katka jest mozes ..len nepi aspon dve hodiny a rob ho poobede

akatka
2. jún 2007

lauritka vdaka. sakris zrovna som bola na wecku a o chvilu ideme na navstevu, tak tam to s tym pitim asi nemdopadne dobre... 😀 😀 😀
ale aj tak dik

petronellaa
3. jún 2007

ataka, pokus sa nepit 2 hodiny,jest možeš normalně, nejvhodnějšie mezi 10-18 hod., len ne z ranneho moca.

akatka
3. jún 2007

dakujem petronellaa, nastastie som sa este nenapila a ranny moc uz nemam 😀
takze to skusim o par hodin...

skrecok
7. jún 2007

Ahojte baby, dnes som prvy krat pouzila ovulacny test. Lenze nie som si ista vysledkom, skor si myslim ze je neplatny. Na tom teste bola iba jedina tenulinka slaba ciara a to na C. Podla interpretacie vysledku na letaciku je test negativny. Ale je to normalne, ked je ta ciara takmer neviditelna? 😕
Mozno, ze som skoro testovala. Lenze nemam pravidelny cyklus, takze nevedela som priblizne kedy mam testovat.

petronellaa
12. jún 2007

Myslím, že test je určitě negativní - dělalas ho v neplodné dni. Když se bude blížit období ovulace, druhá čárka bude postupně víc vidět, až bude stejně silná jako kontrolní čárka- to je moje zkušenost.

mywiel
27. jún 2007

Ahojte,
ja som tu nova, zijem v zahranici, dufam, ze sa mozem pridat.Ma zaujala vasa tema, lebo ja chcem este len zacat uz som kupila ovulacne testy ale to su papieriky na moc. Je ich 10ks v baleni. Test sa robi podla dlzky dni ms, je k tomu tabulka kedy sa maju robit, a nie ranny moc ale cez den stupa hormon LH.

mywiel
27. jún 2007

Toto je to, ale bohuzial v fr. prelozim... 😀
http://www.simplytests.com/index.html

ajka23
27. jún 2007

ahojte 😉 tie LH testy, to v jednom baleni je len jeden testovaci pasik, ci ich tam je viacej? 😕 chystam sa do lekarne, a neviem, co mam cakat... 😒 😀

petronellaa
28. jún 2007

Ajka,v lekárni sú testy privela drahé - zkús sa pozrieť na internet. Ale áno, v baleniu je iba 1 test. Želám, ať sa podarí!

jamaica77
29. jún 2007

mywiel, skus ten mikroskop si zadovazit, je to dobra vec, ja som mala jednorazove testy(trebalo pouzit moc),ktore vizeraju ako tehotensky test (to preto ze v uSA nic ine nemaju)ale som na to nemala nervy, lebo som sa musela testovat kazdy den, tak je to mnozstvo penazi, tak som si dala zo Slovenska poslat vreckovy mirkoskop a je to super vecicka, bolo velmi jednoduche zistit kedy som ovulovala.

ramzesa
14. júl 2007

daju sa tie mikroskopy kupit aj cez internet? Myslim ten Lady Fertility tester. O Lady Q viem.

hellosona
15. júl 2007

dievcata, lh-testy su ovela, ovela presnejsie ako tie mikroskopy... nemam s tym sice skusenost, ale vraj su to vyhodene peniaze, neviem... lh-test vsak mozem odporucit, bol 100% 🙂 ... prajem vela stastia

vesi
15. júl 2007

kočky, mala som ten mikroskop, poviem pravdu, vôbec mi nepomohol.Bolo naozaj ťažko rozoznať čo tam je 😝 ale bolo to pred viac ako 5 rokmi, tak teraz sa hádam nájdu aj lepšie.Prajem Vám všetkým veľa, veľa šťastia a hlavne veľmi skoré tehulkovanie. 😀

lauritka
15. júl 2007

🙂 potvrdzujem. z mikroskopu som nevedela vycitat nic, ukazoval hore dole. je to dost nespolahlive. najlepsie su LH testy 😝 tie ti to urcia presne. a potvrdi to potom aj vzostup BT🙂

emjee
16. júl 2007

mywiel • snž • 16. júl 2007 o 13:40
Ahojte, kto ma skusenosti s ovulacnymi testami na hormon LH v moci, viete mi poradit? Dik 😉

lucielucie • snž • 16. júl 2007 o 14:15
Zalezi na tom s cim potrebujes poradit...

len • 16. júl 2007 o 14:19
Doporučuju projít starší diskuze, na téma ovutesty je jich tady (a na SK určitě taky) dost 😉 Jinak na merenibt.xf.cz je článek s dalšíma odkazama.

mywiel • snž • 16. júl 2007 o 16:41
No chcela som len vediet co ste boli snazilky a uz ste tehulky, tie co ste pouzivali tieto testy, ci su spolahlive a za aky cas ste otehotneli.

len • 16. júl 2007 o 16:47
Koukni sem 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Pravděpodobnost otěhotnění v jednom cyklu (pokud se milujete v plodných dnech) je 15-20%. Takže někdo otěhotní hned, někdo za dva roky, test ti pouze umožní poznat, kdy ty plodné dny jsou, pravděpodobnost otěhotnění nezvýší.

vesi
16. júl 2007

ja som ich používala pred rokmi, (boli vtedy dosť drahé )a nebolo ich dostať, mne sa vtedy neukázalo nič, ale lekárka mi povedala, že ovu nemusím mať každý mesiac, dokonca môže byť len v určitom období napr. iba v zime. 😠

bobael
16. júl 2007

ahoj babenky.... ani mne sa nedarilo otehotniet a a na nete som si našla článok o testeroch respektíve o testeri na plodne a neplodne dni za pomoci slín.... našla som však ten drahší a na moje prekvapenie mi v lekárni ponukli lacnejší o 400, -Sk čo sami zdalo perfektné... nasledne som si ho kupila je to ten s osvetlením( fertility) a hned na prvy pokus som otehotnela...Nasledne som ho požičala lekarovi a ten mi ho samozrejme nevratil tak som si kupila další a ten som musela pre istotu reklamovať...na to sledovanie musite mať fakt trpezlivosť ☹ presne ako baby opisovali ,ked dáte málo slín tak nič nie je vidieť a ked zas dáte vela slín tak to pre istotu schne dlho... tak a teraz sme pre istotu v dobe snaženia a napr. minuly mesiac som vôbec nemala plodne dni tak som zvedavá čo tento mesiac verím tomu že sa mi za pomoci tohto maleho mikroskopu zase podarí...všetkym držim palce...

ramzesa
16. júl 2007

a neskusali ste to niektora nie zo slin ale z hlienu? pri tom Lady Q spominaju aj tuto moznost

vesi
17. júl 2007

ramzesa, niektoré ženy hlieny nemusia mať.ja som mala, potom som potratila, robili mi kyret a neviem či preto som potom hlieny nemala, trvalo takmer 4 roky kým som bola opäť tehu, po pôrode sa hlieny zase objavili.

ramzesa
17. júl 2007

vesi uz som to tu pisala, ale nikto mi na to neodpovedal, daju sa cez internet kupit tie mikroskopy aj ine ako scope lady Q?

tinax
17. júl 2007

ramzesa, ja som kupovala ovu mikroskop normalne v lekarni. LadyQ mi pride zbytocne drahy.

marse
17. júl 2007

Ahojte babulky chcem sa opytat musi byt pri ovulke tvoreny ten bielkovy hlien?....alebo je to mozne ze je ovulka aj bez neho? dakujem 🙂

vesi
17. júl 2007

ramzesa, prepáč, nečítala som všetky príspevky, pri mojich dvoch čertíkoch to nestíham 😀

ramzesa
17. júl 2007

vesi nemusis sa mi ospravedlnovat, to nebolo myslene,ze ty si to necitala 😅 , ale ty si tu bola naposledy,tak som sa to skusila spytat teba 🙂 .
tinax a u teba fungoval? ja by som ho chcela skusit ku STM len neviem, ci to nie je zbytocna investicia. Dala by som zan aj tolko vela, ale chcela by som mat istotu, ze to nie je vymysel 😖 . A si to kupovala v normalnej lekarni alebo v zdravotnickych potrebach? Ja som sa v lekarni dnes pytala,tak mi povedala,ze to mam skusit tam 😒 .

vesi
17. júl 2007

ramzesa, teraz som už fakt mimo 😅 😀 , chcela si vedieť ešte niečo iné okrem toho kde sa dá kúpiť ten tester?Ja som ho kupovala v lekárni,ale to je už aspoň 7 rokov dozadu

ramzesa
17. júl 2007

to nic, ja som tiez uplne mimo, to slnko mi trosku pripieklo gebulu 😅 😅 😅
a u teba ten mikroskop fungoval? Nie je to len taky komercny vymysel? 😕 Lebo ja som sa s tym prvykrat stretla tu na MK 😒 .

vesi
17. júl 2007

no, už som niekde písala, že u mňa vôbec nefungoval, nebolo tam nič vidieť a keďže som nemala hlieny, nemohla som to skúsiť s nimi 😝 ale to bolo fakt pred cca 7-8 rokmi 😝 teraz sú už možno lepšie. 😉 a ty chceš ešte tretie? 😀

ramzesa
17. júl 2007

no, mozno aj stvrte 😉 . Ale chcem mat nejaku tu pauzicku, lebo som sa uz dlho poriadne nevybuvala 😅 a tabletky a ine neprirodzene cuda sa mi vobec nepacia. Ja radsej prirodzenost 😅 .

ramzesa
1. aug 2007

tak nakoniec som si ten mikroskop kupila v lekarni ako tu uz jedna zienka pisala o 400 sk lacnejsie ako LadyQ a asi funguje,dnes som videla papradie. Po porode sa mi nejako ten cyklus rozhadzal, po 10.5 m ho mam kazdych cca 35 dni (predtym som mala skoro pravidelny kazdych 28-29dni)a teraz je siedmy a papradie 😕 , ale tiez sa to kristalizovalo celu noc, vecer nebolo nic vidno 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre