Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

katmi
1. aug 2007

ahojte.. pridam sa k vam ak mozem..
babulky a kde ste kupili vy ten ovulacny test?? mozete mi poradit? kolko asi stoji? ake s tym mate skusenosti? podarilo sa vam po testiku otehotniet?? dakujem za vsetky informacie..

katmi
1. aug 2007

babule a poculi,resp.mali ste uz ovulacny test RapiClear LH? mate s tym niektora skusenosti??

katmi
1. aug 2007

alebo este ovul.test Midstream.. su to len jednorazove testy alebo ako? poradte..

myska29
1. aug 2007

katmi, ja som mala RapiClear LH, skúšala som ho prvý krát.je to jednorazový test. iný som ešte neskúšala 😒

ramzesa
1. aug 2007

tak ja ako som uz dnes pisala som si kupila ten ovu mikroskop Lady Fertility Tester u nas v lekarni, bez svetielka stal cca 150 sk a so svetielkom (ten som si kupila) 305 sk. Zatial ho mam asi len dva tyzdne, pred MS mi ukazoval nic, len poriedko take male minibodocky a teraz na 7. den mi ukazal huste papradie. Takze asi to funguje. Uvidim po takych dvoch troch mesiacoch, ale vid. moj predchadzajuci prispevok,ze teraz mam ten cyklus riadne rozhodeny. Skusam to ako antikoncepciu nie na otehu, takze neviem zatial ci to takto funguje, ale vraj hej 🙂 .

katmi
1. aug 2007

myska - ale ten je len jednorazovy a stoji cca 90,-sk. a tam sa pise,ze testovat by si sa mala cca 10dni, co ked zratam,tak to vide skoro 1000,-sk,co sa mi zda uz dost.. 😅
ramzesa - a funguje to na akom principe? podla toho,co som citala,tak sa davaju na nejake papieriky sliny a to si pozeras pod tym mikroskopom?? 😅 v tejto oblasti som zatial zaciatocnicka..tak sa pytam..

libeth
1. aug 2007

katmi - ten jednorazovy vobec nemusis skusat, 10 dni. V kazdom teste co som zatial mala, bola tabulka podla toho kolko ti trva cyklus, a vtedy mas zacat testovat. Takze cca od 14dc, kazdy den, ale ked tam nic nemas, tak ti staci za dva dni, ak mas ciarku, tak potom ano. Ale este som ich viac ako 4 neminula. A ich cena sa pohybuje podla toho ako sa meni precenovanie liekov, ja som si kupila test Verify za 40sk a o mesiac ho mali za 90 sk. Takze tak. A ten na sliny, tak to je ten so svetielkom alebo bez. A tam mas optiku, na nu nanesies sliny a po zaschnuti pozorujes. ak mas doma nahodou klasicky mikroskop, tak to je to iste, len vacsie. Ovu mikroskop alp pisala ramzesa aj nazov aj cena, je dobry. Ci sa mozes nanho spolahnut, to neviem. Tak drzim palceky ked zacnes, nech je ovu ako vysita. 😵 Ja testujem dneska. Ale myslim, ze ziadna ovu nebude. No smola

lauritka
1. aug 2007

ahojte ..ak poznate svoj cyklus a sledujete BT, viete priblizne kedy ovu dorazi a staci minut 3-4 testy, su aj za 66 SK v lekarnach. taka boordovocervena krabicka. ja mam aj lady .-mikroskop.bohuzial patrim k tym , ktore tam nevidia nic 🙂 s ovu testami som spokojna, zatial sa nemylili ;) BT potvrdila stale ovulku po pozitivnych testoch. ak chcete mrknite grafy na 1 strane . 😅

katmi
2. aug 2007

dobre ranko.. oki..tak skusim ten RapiClear.. 😉 mrchu mam mat za cca 8dni,tak uvidime potom.. 😅

emjee
4. aug 2007

lilinka27 • 1. aug 2007 o 19:20
Ahoj, moze mi niekto poradit? Polroka sa snazime o babo. Vcera som si kupila v lekarni mikroskop na urcovanie plodnych dni a hned som ho aj vyskusala. No ja tam nic nevidim. Skusala som sliny ale hlien. Ma s tym niekto skusenost?

lauritka • snž • 1. aug 2007 o 19:22
😉 lili mrkni tema ovulacny test. ja tam nevidim tiez nic a mam to doma,. radsej ovu testy ;) tie su spolahlivejsie 🙂

govinda • snž • 1. aug 2007 o 19:26
ja mám doma ten mikroskopík a vidím tam - cez ovulku stromčeky a inak také guľôčky a somariny. Ale určite sú spoľahlivejšie ovu testy, ale aj nákladnejšie, myslím.
Skús pootáčať tým kolieskom a nastav sa s mikroskopíkom do svetla - zo začiatku som ani ja veľa nevidela, ale keď som s tým točila 5 minút a nastavila som sa do lampy, pekne som tam všetko videla

melle
13. aug 2007

Ja mam tiez doma ten mikroskop za 700 co vyzera ako ruz a aj tam pekne vsetko vidim, ale zda sa mi divne, ze predvcerom som mala paprade a dnes este stale. Pritom ovulacia trva len nejakych 12 hodin vraj. Tak teraz neviem. Da sa tomu verit? Moze ovulacia trvat 3 dni?

katmi
14. aug 2007

melle - a kde si kupila ten mikroskop? v lekarni alebo cez internet??

melle
14. aug 2007

katmi- cez internet. je to ten Lady. Inac ja som s nim bola doteraz celkom spokojna, lebo jediny mi daval nejaky zmysel. V bazalnej teplote mam taky chaos ze podla toho by som sa nevysomarila, zatial co v mikroskope vidno jasny vysledok. Akurat teraz uz fakt neviem, ked mi tri dni za sebou ukazoval paprade. Dnes som este nemerala. Ale vysledok vraj moze ovplyvnit aj ked si nieco zjedla alebo ked beries nejake lieky a ja mam tu smolu, ze beriem aj hormony,aj lieky proti bolesti, lebo mam chronicke bolesti hlavy.

ramzesa
14. aug 2007

melle to by malo byt v poriadku, ja som mala papradie na 7. den ale falosne,lebo na dalsi den nic. Kedze teraz co kojim mam 35 az 36 dnovy cyklus, tak mi to nejak nesedelo... Teraz pred par dnami som sa citila nejako podozrivo,tak som sa otestovala... boli iba tie gulicky, ale nepozdavalo sa mi to,tak som sa este raz vecer otestovala a sem tam uz bolo papradie a na dalsi den bolo uz iba papradie... a na dalsi den uz boli iba gulicky... som si nebola ista,ci je to spravne,lebo v navode je taka schema a tam uvadzaju az sest dni papradia. Ale asi je to individualne, lebo vraj to prechodne obdobie byt moze aj nemusi.

katmi
15. aug 2007

melle - no ja stale beriem nejake lieky,lebo mavam migreny ☹

melle
15. aug 2007

katmi- tak uplne viem cim prechadzas, lebo ja mam s hlavou problemy uz 7 rokov, vkuse beham po vysetreniach a ani nevedia povedat, ci je to migrena alebo nieco ine, ale mam bolesti upne kazdy den,raz silnejsie,inokedy menej,ale oslavujem ak prezijem aspon jeden den bez liekov. Je to stres, lebo vzdy kym nedostanem mrchu tak sa bojim cokolvek zobrat, lebo co ak som v tom, tak sa snazim brat len Cephyl, to je homeopatikum, ale je v tom aj kyselina acetylsalicilova, takze aj to by som radsej nemala brat. Neviem si predstavit, ako vydrzim cele tehotenstvo bez liekov,ale vravim si ze nejak to hadam vydrzim, lebo nechcem kvoli tomu ostat bezdetna a cas tak rychlo uteka, uz budem mat pomaly 30 😢

melle
15. aug 2007

ramzesa- ja tomu mikroskopu dam este sancu, ale skusim asi kupit na jeden mesiac ovul.testy v lekarni a skusim testovat aj na nich aj na mikroskope a uvidim, ci to bude sediet. Inak pri tom prechodnom obdobi to ukazuje gulicky a len sem tam nejaky krystal, ale ja som teraz uz piaty den videla v mikroskope prikladne paprade. Tak ok, mozno to ukazuje pravdivo, ale ako mam potom vediet, kedy sa mame snazilkovat, ked mi cely tyzden ukazuje ovulku? Nemozem muzika nicit kazdy den 🙂

ramzesa
15. aug 2007

skuste vtedy,ked sa uz objavuju sem tam paprade, zivotnost "vojacikov" je 3-5 dni, tak by to mohlo byt OK 😉

katmi
16. aug 2007

melle - ak budes tehotna, migrena a bolesti by ti mohli zmiznut.. vplyvom hormonov.. 😉

melle
16. aug 2007

katmi-ano, pocula som, ze sa to moze stat. To by bolo super. Ale su aj take pripady ked sa v tehotenstve migreny este zhorsili. Treba asi mysliet pozitivne. Najhorsie je to obdobie medzi ovulkou a mrchou ked este nevies ci si v tom. Vcera ma chytila strasna migrena a chcela som to vydrzat, ale nedalo sa. Napokon som si sekla paralen 500. Teraz ked zistim o tyzden ze som tehu tak to budem lutovat. Ako to robis ty v tom kritickom obdobi? Vezmes liek alebo vydrzis?

melle
16. aug 2007

ramzesa-uz sme skusali, zatial to nevyslo, tak dufam ze coskoro 😒

katmi
16. aug 2007

melle - no ja pouzivam taku cinsku vodicku alebo cinsku masticku..ale masticka je takej cerveno-zltej farby a nechava stopy na kozi..takze skor tu vodicku.. poriadne natriem a idem si lahnut..ak sa da..alebo baby tu spominali nejake naplaste proti boleniu hlavy..ze su super.. pockaj,poslem ti link.. daju sa kupit normalne v lekarni..
ale neikedy mam aj ja take dni,ze nezaberaju ani masticky,tak si supnem Nalgesin S a je po bolesti...

katmi
16. aug 2007
katmi
16. aug 2007

inak je tu aj tema migrena.. tak pod tam pripadne.. 😉

melle
16. aug 2007

katmi- vdaka za linku. Ako sa presne vola ta tema s migrenou? Je to pod Snazilkami? Neviem najst. Inak ten Nalgesin to su tabletky?

melle
16. aug 2007

Baby, chcem sa este opytat, ake su vase skusenosti ohladom merania BT. Knihy uvadzaju ze ovulacia je vtedy ked je teplota najvyssia. Moja gynekologicka tvrdi, ze az potom, co znova klesne na najnizsiu uroven a ze az vtedy sa mame snazit. Co si o tom myslite?

katmi
16. aug 2007

melle - ja si BT nemeriam.. napriklad..zatial to nechavame na volny priebeh.. 😉
Nalgesin S - su tabletky.. dostat ich v lekarni na volny predaj, stoja cca 110,-sk je ich tam 10kusov..ale su super.. mne balenie vydrzi cca 2-3mesiace, niekedy aj viacej,ked nemam casto zachvaty..ale papa ich aj moj drahy,takze niekedy je to menej..
ta tema sa vola - migrena a jej pripadna liecba a najdes ju pod volnou diskusiou.. 😉

ramzesa
16. aug 2007

melle ja som si este BT nemerala, lebo kedze v noci casto vstavam,tak by to bolo asi skreslene, ale uz sa na to chystam. A nie vtedy mas ovu,ked mas najnizsiu teplotu? 😒 Este som to velmi nestudovala, som si teraz objednala na to knizku,tak budem studovat 😉 .
A ak si tehu, myslim,ze ten paralen malemu neublizi, su aj horsie lieky a ich zeny uzivaju. Ale ja som sa bala pomaly aj vitaminy brat,ked som bola tehu 😅 .

ramzesa
16. aug 2007

ja si myslim,ze snazit sa treba aspon den dva dopredu, aby ste to nepresvihli 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre