Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

lilix
19. mar 2009

ahojte. POMOC potrebujem poradit.
kamoska si robila ovu test.
najskor bola slabá čiarka, na dalsi den silnejsia a den potom zase slabunká.. ide o to, ze ked bola silnejsia, nebola taka silna ako ta kontrolna. je mozne, ze vtedy prebehla ovulacia? a ked ciarka zoslabla uz bolo po nej? alebo este len bude?? poradte!

stanusa
19. mar 2009

ahoj, čiarka by mala byť silná - minule som tiež mala slabšiu ako kontrolná, ale aj tak bola najsilnejšia zo všetkých a potom mi vzrástli aj teploty - tak ovu bola. 🙂

tinka12
19. mar 2009

Ahojte kočky. Prosím vás o radu 😵 tento mesiac skusam ovu testy po prvý krát. testujem od 11 DC. dnes mam 18 DC a druhá ciarka na teste je stále, ale slabá. Je pravda, ze sa od toho 11 DC postupne zvýraznila, ale stále je ovela slabsia ako kontrolná. znamená to, že ovulacia este príde? mozem mat v tele ovulacny hormon tak dlho pred nou? alebo je to anovulacny cyklus?

shaarka
19. mar 2009

tinka, popri ovulacnych testoch je dobre merat si aj bazalnu teplotu.
ovu testy signalizuju stupanie LH hormonu v tele, ale nezarucuju ovulaciu. ti tu spolahlivo potvrdi az zvysena bazalna teplota.
ja mam PCO a ovu testy som si robila velakrat. ciarka silnela, slabla, silnela... ale vedela som, ze ovu nemam, lebo teplota skakala ako sa jej chcelo.

inak ovulku mozes mat neskor, alebo vobec. to sa dopredu neda povedat.

tinka12
19. mar 2009

meriam teplotu...podla nej sa nic nedeje... ale keby bol anovulak, LH hormon by sa neobjavil vobec, ci ano?

tinka12
19. mar 2009

sharka, aj ja mam PCO, takze ciarka nemusí v&zdy znamenat ovulku 😕 ☹ ☹ som z toho sklamana ...

shaarka
25. mar 2009

tini, nie. ovu testy su ine ako tehu testy. na tehu ti staci len slabulinka ciarka a HCG mas v tele - si tehotna. ale na ovu testoch musis mat tu testovaciu taku istu silnu ako kontrolnu ciarku (minimalne) - to znaci predovulacny pik (vrchol) hladiny hormony LH a potom do 48 hodin nastava ovulacia a teplota stupne.

pri PCO s ovu testami skrachujes... 😒 ide to do penazi. a s neistym vysledkom. pri urciteom druhu PCO sa ovu ani vyskytnut nemusi... 😒

cisielko
26. mar 2009

Ahojte snažilky.a tejto stránke som po prvý krát.Hľadala som na nete nejaké bližšie info ohľadne ovu mikroskopu, ktorý mám aj ja doma a učím sa ho používať. Tak naplno som začala tento mesiac, používam ho už si 5 deň každý večer ale stále bez nejakého úspechu. Práve som bola aj v polovici cyklu ale akosi nič, tak neviem, no skúšam ďalej, uvidíme. Vidím, že Vás je tu viac, ktoré ho používate 🙂

shaarka
26. mar 2009

tie mikroskopy vobec nie su spolahlive... 😒 meraj radsej bazalnu teplotu.

cisielko
26. mar 2009

bazalnu teplotu som si nikdy nemerala, nemám ani veľkú predstvu či to funguje. Vňčšinou čo čítam tak vraj sa to dozvieš vždy až po ovu ☹

shaarka
30. mar 2009

cisielko, ano, az po. ale dozvies sa pravdu. lebo mikroskop ti ukaze co len chces. a chlapovi tiez 😀

katrin21
30. mar 2009

baby... poradte:

testovala som na 14 den cyklu (piatok, mrcha zacala 14 dni dozadu v sobotu test s močom) , bola slaba druha ciarka na teste.. na 15 den bola po par minutach( asi4) ovela vyzaznejsia nez den predtym , ale nie uplne ako druha...
na 16 den som netestovala( lebo som mala malo testov ) a na 17 uz bola len 1 ciarka, druha uplne skoro neviditelna....
cize som mohla mat ovu, ked bola ta druha ciarka taka silnejsia, pripadne den potom?? kedy po ovu sa vam cierka uz neukaze silna? a aka silna byva?
sexikovali sme od toho 14 dna....do 17 ( nie sme spolu stale).. ( ratam, ze od osboty do soboty je 15 dni vratane soboty...)

lucinka1104
30. mar 2009

stalo sa niektorej že jej mikroskop paprade neukázal a ovu bola? Včera som lala veľa prisvitného hlienu ,. krčok otvorený, stúpla mi aj bt no mikroskop bol negatívny 😕

tinka12
30. mar 2009

no shaarka, ja viem, ze na OVU musia byt dve rovnake ciarky, len ma udivuje, ze testujem už 19 den a vzdy je tam slaba ciarka....takze neviem. pri neg. vysledku tam mam len jednu, ale tento mesiac.. 😕 divné

simib
30. mar 2009

Shaarka aj ja som počula že mikroskop je na nič a tak zo zvedavosti som kúpila a som spokojná.Papradie mám len cez Ovu.Dala som oliznuť drahému a guličky a aj malej a tiež guličky.Asi je to individuálne.

shaarka
30. mar 2009

katrin, ano, je mozne, ze ovu bola. niekedy je dobre testovat aj dvakrat do dna. ak teda vydrzis tolko nepit 😀

lucinka, stalo.
okrem toho hlien sice suvisi s ovulaciou, ale na svedomi ho nema LH hormon (ktory sa testuje ovu testami), ale estrogen. cize hlien mozes mat a ovu nie.

tinka, to som mala aj ja. a bohuzial mi zistili PCO. cize LH mam v sebe stale, niekedy viac, niekedy menej, ale nikdy nie tolko, aby mi folikuly praskli.

simib, je to mozne. ten tvoj je teda dobry 😉

simib
30. mar 2009

A písala si shaarka že môžeš mať hlien a OVU nie.A naopak to môže byť.Že hlien nič moc a OVU áno.

tinka12
30. mar 2009

shaarka, jaj, tak to som nevedela, ze pri PCO je LH prítomný stale...ja mam PCO, takze to vsetko potom vysvetluje 🙂

tinka12
30. mar 2009

shaarka, absolvovala si niekedy IVF?

lucinka1104
30. mar 2009

ďakujem

katrin21
31. mar 2009

shaarka: vcera som este skusila 1 test a tiez tam uz ciarka nebola... takze asi to bolo fakt cez ten piatok prip. sobotu( ked som netestovala) ....tak uz sa len modlit, aby som to nedostala, (som po liesbe endometriozy prvý cyklus, takze neviem isto, co uz ovu nabehla, aj ked mrchu som uz mala.....)

lucinka1104
31. mar 2009

ja smovu ankoniec nemala podľa bt je dnes som persne 18 dc čo by aj sedelo,ale okrem toho , ža ma ráno pichalo vo vaječníku mi nič nie je navyše nemám ani kusok hlienu.....ono je to celé ťažko sledovať, ked ešťe stále veľa dojčím

katrin21
31. mar 2009

lucinka: aj ja mam malo hlienu. ale ro asi po liecbe.... predtym som mavala omnoho viacej, tak som v chaose z toho ☹

lucinka1104
31. mar 2009

ja som mala dosť ale predvčerom a odvtedy nič

katrin21
1. apr 2009

baby.. ked baba otehotnie, tak ake ma par dni po oplodneni teploty (BT) ? ma to byt nad 36.7, alebo okolo 37? ja si nemeriam, ale skusali sme cez vikend, ved som pisala, a dnes rano som si len tak zo srandy zmerala, ze si budem teraz merat.... a mala som 36,7. Ale neviem ako hlboko treba dat teplomer a ci mi meria dobre....

katrin21
1. apr 2009

teraz som si v teme o grafom pozrela, ze tehu grafy su vacinou okolo 36,9 a viac (+ -)... ale kedze ja by som bola teoreticky este len nejaké 4-5 dni od oplodnenia, mozno by to este stuplo ( teda ak meriam dobre...)
asi si uz namyslam vsetko mozne 😀

lucinka1104
1. apr 2009

ja si ho dávam tak ako sa " zmestí" a zaleží na tom aku maš pred ovuláciou

lauritka
1. apr 2009

katrin podla BT to mozno zistis az v case, ked ma prist MS. 🙂 tie jednotlive hodnoty nie su vypovedne.
jediny rozdiel v tehu a netehu grafe je v tom, ze teplota neklesne a drzi sa hore a MS nepride.

lucinka1104
1. apr 2009

laury teba sa spýtam ked ťa tu mam od skončenia mrchy do večar to je 17 dní som mala BT 36,8 od včera 36,5 je mi jasné že ovu nebola ,ale už ani nebude?

katrin21
1. apr 2009

lucinka: noja segra zostala tehotna s jednym synom dva dni pred mrchou.... vazne....

a ja som raz bola tehotna, pricom sme sa pocas plodných dni chranili, len pre d a po nie.. a motyka vystrelila( lebo inak mavam ovu urcite v strede cyklu, aj prvu dceru tak mam na 14 den....) talze nic nie je stale rovnake... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre