Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

doomii
21. apr 2009

Citam tu tie vase prispevky a normalne aj ja si kupit ten ovulacny test...:o)

kolienko
27. apr 2009

ahojte.

uz od štvrtku si robím ovu - test a stále je tam slabunká druhá čiaročka. včera zosilnela jedna polovica tej druhej čiarky, ale otmavla az po limite.... stretli sa sa s niečím takým??? oplatí sa mi robiť tie testy nadalej?? nejako sa mi to nezdá

luh
4. máj 2009

dievčatá a čo si myslíte o tomto? v stredu sexik,vo štvrtok som si robila ovulačný test, jedna silná druhá slabšia ale bez snažilkovania, v piatok som mala už krásne naťahovací hlien kedy sme zasa sexovali, v sobotu druhý ovulačný testík a ten vyšiel dobre, obe čiarky rovnako výrazné, tiež sme mali sexík niekoľko krát za deň. Ale od včera cítim že ma začali bolieť prsia, nafuklo sa mi brucho a picha ma raz na pravom a raz na ľavom vaječníku a hlien uz je biely a husty...mohli sme sa trafiť?

mamartinka
4. máj 2009

ahojte.poradite mi?kupila som si na slovensku teraz 2 ovu testy.problem je ale v tom ze neviem kedy ich urobit.poslednu mrsuldu som mala 23.4 a koniec 27.4.kedy by bol vhodny cas na spravenie testu.dakujem za akukolvek radu

luh
4. máj 2009

mamartinka pokiaľ máš 28 dňový cyklus tak už by si aj v tomto období mohla začať s testovaním

mamartinka
4. máj 2009

ale zatial nemam ziadny ovu hlien.aj tak ma manzel tento tyzden poobednu tak by s toho nic nebolo.az v sobotu najneskor.

amisa
4. máj 2009

ahojte abby potrebujem poradit robila som si ovu test// ale na letaku je napisane ze prva ciarka (od namocenia) ma byt slabsia ako ta druha.. vtedy je pozitivny..ale na obale k testom je naopak prva od namocenia testovacia a druha kontrolna aked testovacia je slaba tak je test negativny.. no smo z toho jelen..ale nepripada mi normlane aby bola etstovacia ciarka za kontrolnou nie? cize ked mam prvu slbsiua druhu silnu tak je test negativny..?

amisa
4. máj 2009

hlien mam uplne vodovy bezfarebny a uz od piatku do dnesneho obeda mi slo vejecniky rozhodit..

penelopa
4. máj 2009

Uvažujem o kúpe ovulačného mikroskopu lady Q.Je dosť spoľahlivy?Myslím ako druh prirodzenej antikoncepcie,ale je potrebné ho ešte s niečím kombinovať.Ďakujem za radu.

bibi24
6. máj 2009

Amisa - ja mam taky isty problem. Robila som si ovu test na 11 DC a prva ciarka od namocenia bola velmi slaba a druha tmava...tak tiez nechapem, ze co to vlastne je 😒 Mikroskop mi ukazoval papradie a doteraz (tesne pred a pocas MS) len gulicky...Ale neviem, ci tomu mozem verit...

petra2505
27. máj 2009

My sa snazime o babo uz dlhsie a tento mesiac som prvykrat testovala cca od 6DC kazdy kazducky den 🙂 Od 4DC uzivam chilli tabletky - jednu na obed, rano 30 kvapiek Mastodynu a baby prvy raz v zivote som nasla test ako ma byt, na 16DC take hrube ciary, ze mi skoro ociska vypadli, dnes som 17DC a este mam celkom silne ciarky.Teraz uz len cakat ci najdem aj na tehu teste //.
Baby normalne som zacala tomu chilli a Mastodynu verit 😀

bibi24
1. jún 2009

Petra, co su to chilli tabletky a mastodyn? dakujem 😉

petra2505
1. jún 2009

Mastodynon su kvapky a chilli tbl su tbl, ktore som si objednavala od jednej kocky z MK co ich uz nechcela inak sa daju objednat fo fy Sanopa

michalag
2. jún 2009

Ahojte 🙂 🙂 🙂 ,
je tu niekto???
potrebovala by som poradit

petra2505
2. jún 2009

ja tu som, poradim rada, ak budem vediet....

michalag
2. jún 2009

chcem vediet kedy mohla byt ovu, lebo najsilnejsi ovu test (ale nebol pozitivny) bol 8DC a 9,10,11,12 DC je stale slabsi a slabsi

mozem ti dat link na moje ovu testy? ak chces

petra2505
2. jún 2009

michalag ja som testovala od cca 4 dna cyklu, test slabol , slabol a 16 DC mi ta ciarka skoro vypichla oci aka bola silna tak ja by som este testovala 😉

nela00
2. jún 2009

micha ja som skusila testnut na 7dc lebo mi dost skocila teplota. nebol pozitivny ale ciarka bola na to obdobie dost viditelna. potom som mala slabsiu a teraz mi zas silnie. este skusaj 😉

michalag
2. jún 2009

http://album.inMail.cz/@dracena?967844
http://album.inMail.cz/@dracena?968294

ved hej, ale predtym som uz mala vacsinou pozitivne ovu testy, az na minuly cyklus kedy som mala pravdepodobne ovu az na 21DC (prvy krat co meriam BT)

petra2505
2. jún 2009

ovulacny test je pozitivny vtedy, ak je druha ciarka min taka silna ako kontrolna, ja by som na Tvojom mieste este testovala lebo to podla mna nie je poz test. tak sfarbene som ja mala od 4 DC do 15 DC a 16 DC boli silne ako dialnica

michalag
2. jún 2009

petra, ja viem ze to nie je pozitivny 😉 , to viem ako vyzera len ma prekvapilo to ze bol dost tmavy na to ze som bola len 8DC

michalag
2. jún 2009

ale od vtedy dost vybledli, vtedy ked som ho robila bol dost tmavy

michalag
2. jún 2009

ale aj tak dakujem 😉 🙂

bibi24
2. jún 2009

Miska, podla mna tiez este testuj 😉 Ja som minuly mesiac testovala na 12., 14. a 15. a nic, vobec ziadna ciarka, uz som myslela, ze ovu ani nebude a potom 17. som mala tu ciarku slabu, 18. uplne silnu (dialnica 😀 ) a 19., 20. zase postupne slabla...A presne ten 18 DC ma tak pichalo v lavom vajecniku, ze som si istu, ze ovu bola vtedy 😉

michalag
2. jún 2009

no uz nemam testy, takze by som musela ist do mesta, ale uz mi je aj blbe chodit do lekarni, lebo ..... 😅 😝
a mna vcera trochu pichalo vo vajecniku a v noci som sa normalne budila na bolest v podbrusku tak neviem ci to ma este vyznam

reivka
2. jún 2009

ahojte
petra a načo berieš ten mastodynon?

bibi24
2. jún 2009

Miska, tak alebo uz netestuj, teraz radsej snazilkujte kazdy den 😉 hmmm? 🙂
ja prave skusam ovu mikroskop, ze co ukaze (vcera boli este gulicky), ale to je len taka moja zabavka, lebo zas velmi tomu neverim 🙂 clovek nieco zje a hned to moze ukazovat inac...

petra2505
2. jún 2009

reivka hod do goglu a tam najdes skusenosti s jeho uzivanim v skratke asi tolko, ze by mal pomohat k otehotneniu tak skusam 😀 len mozem povedat, ze je ucinny aspon v ovu - taku silnu ciarku na teste som nemala tri roky

michalag
2. jún 2009

no ved uvidim ako sa rozhodnem, ked maly vstane ..... ja tomu mikroskopu tiez velmi neverim 😅 🤐

petra2505
2. jún 2009

M A S T O D Y N O N

Popis zboží
Co obsahuje Váš lék?
100 g kapek obsahuje: Agnus castus D1 20,0 g, Caulophyllum thalictroides
D4 10,0 g, Cyclamen europaeum D4 10,0 g, Strychnos ignatii D6 10,0 g,
Iris versicolor D2 20,0 g, Lilium tigrinum D3 10,0 g.

Další látky obsažené v léku
Alkohol 53 objemových %.
1,0 ml = 0,93 g. 1,0 ml = 0,45 g alkoholu. 1,0 ml = 27 kapek.

Indikační skupina
Fytofarmakum, gynekologikum.

Charakteristika
Kombinace rostlinných matečných tinktur v různém stupni decimálního
ředění, z nichž především látky z Agnus castus (plodů drmku obecného)
působí experimentálně prokázaným dopaminergním mechanismem (D2) na
laktotropní buňky předního laloku hypofýzy, čímž snižují uvolňování
prolaktinu.
Přípravek je určen pro ženy ve fertilním (plodném) věku.

Kdy se lék používá?
Přípravek se používá při poruchách menstruačního cyklu (poruchy frekvence
krvácení), při premenstruálním syndromu, tj. krátce před menstruálním
krvácením výskyt pocitu napětí nebo bolestivovsti prsů (mastodynie),
spojené často s psychickou nevyrovnaností až depresivní náladou, bolestmi
hlavy migrenózního typu, event. otoky v oblasti obličeje, rukou a nohou,
při fibrocystické mastopatii (nezhoubné bolestivé onemocnění prsů).
Před započetím léčby je u menstruálních poruch a pocitech bolestivosti,
tlaku nebo napínání v prsech vždy nezbytné odborné diagnostické ověření
příčiny obtíží a vyloučení jiných, závažnějších příčin.

Kdy byste neměli lék užívat
Eventuální přecitlivělost na některou ze složek přípravku.

Nežádoucí účinky
Ojediněle se mohou vyskytnout nevolnost, žaludeční potíže, mírný vzestup
hmotnosti, svědivá vyrážka, akné nebo bolest hlavy. Při užívání léků
obsahujících extrakt z Agnus castus se může objevit přechodný psychický
a tělesný neklid, stavy zmatenosti a halucinace.
Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se
o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Jak mohou jiné léky ovlivnit léčbu?
Současné užívání hormonálních přípravků (gestagenů) může ovlivnit (snížit)
účinek přípravku.

Těhotenství a kojení
Přípravek by se neměl podávat v těhotenství a není vhodný pro kojící
matky.

Dávkování
Nepředepíše-li lékař jinak, obvykle se užívá: 2krát denně (ráno a večer)
vždy 30 kapek. Kapky se nakapou do malého množství vody a vypijí.
Lahvičku při odměřování kapek držte svisle!
Užívání nemá být přerušováno (ani během menstruace). Zlepšení obtíží
nastává zpravidla po 6 týdnech, léčba má trvat po dobu nejméně 3 měsíců.
Pokud se po ukončení léčby obtíže opět objeví, lze podle výsledku kontroly
gynekologem v léčbě případně pokračovat.

Upozornění
Vzhledem k obsahu cca 53% (obj.) alkoholu přípravek není vhodný pro
epileptiky a pacientky léčené dříve nebo v současnosti pro alkoholizmus.
V případě onemocnění jater se o užití přípravku poraďte s lékařem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre