Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

sumattra
17. okt 2010

Ahojte,
my sa s mužičkom snažime od začiatku tohoto mesiaca, mam kúpený aj ovu test mikroskop no neviem či sa da tomu veriť, ja si to skôr pozriem asi ako som na tom ale aj tak sa snažíme nezávisle od toho, berieme to skôr uvolnene veď je ešte len prvý mesiac a asi ako každá z vás je u mňa veľké očakávanie. No chcem sa spýtať na špinenie po sexe. Stalo sa mi to dnes, a mám aj pichanie a pod. No je to špinenie v poriadku? Ďakujem

janica25
17. okt 2010

Ahoj sumattra no ved to aj ja zatial neviem prave to iste sa stalo aj nam od vcera vecera do dnes slabe spinenie skor taky bielo ruz. vytok ako som pisala snad to nie je neaky problem???!!!!!!!!! A tiez to moze byt aj ovulacia kedze vcera mi vychadzala no neviem ako Tebe?Tie ovu test mikroskop aj ja som si ho kupila a je fakt na figu pocas neplodnych dni mi ukazoval papradie a tera ked konecne mi podla ovu testou vysli plodne tak mikroskop mi ukazuje gulicky ziadne papradie.Je to fakt oblbovak takze by som sa tym neriadila.

janica25
17. okt 2010

Tiez by sme chceli babo tak teda budem cakat 10 dni a potom urobim testik ci to vyslo lebo pri prvom nam to trvalo 1,5roka

sumattra
18. okt 2010

Ahoj janica25, no mne vcera ukázal ovu test gulicky (apropo tesne po MS mi ukazoval papradie 😕 no uplne ze 😖 pomylene) a napriek gulickam sme sa snazili. Tak asi uvidime co bude. Len skoda ze mi muzik bude vyradeny z cinnosti po 20tom lebo ide na operaciu ☹ no hlavne bude ze ta dopadne na jednotku a o babo sa budeme snazit dalej az potom 😉 .

janica25
18. okt 2010

Marikac ja som sa ta chcela opytat videla som tvoj album s fotkami OT to sa vam aj potom podarilo zostala si tehotna? Ja ako som pisala mne konecne v piatok vysiel pozit. test obe ciarky rovnake, v sobotu este tmavsia, tak isto aj v nedelu a aj dnes.Je to normalne ze to takto ukazuje? Snazili sme sa aj piatok, sobotu a pondelok.V sobotu a nedelu som mala to spinenie ako som pisala.Jedine pozit. na tom je to ze konecne po dvoch tyzdnoch mi prestali tie bolesti v podbruchu su uz len take slabucke. S tym farbenim tych testov mate este niektora taku skus. ze boli viac dni pozitivne?

janica25
19. okt 2010

Ahojte dievcence aj ste tam niektora???????????????????? 🙂
HALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO 😲

betina1984
19. okt 2010

@janica25, mne ukazuje celý cyklus papradie a napriek tomu ovu nemám. Je to len zvýšený LH hormón

amisa
28. okt 2010

baby ahoj. skusam test zo slinami a vychadzaju mi velke divy..moze byt test pozitvny aj ked ovu nieje napriklad z toho ze som asi hodinku pre tim jedla jablko?

amisa
28. okt 2010

@sumattra inak aj mne teraz dne po MS ukazuje paprade a som z toho jelen..skusam ho prvy krat

amisa
29. okt 2010

no bolo to jedlom.. uz to ukazuje ako ma.

spalka
29. okt 2010

pokusame sa o druhe babo uz vyse polroka a nic, tak som si povedala, ze si na to dam extra pozor a po par klasickych ovulacnych testoch, negativnych, som si povedala, ze sa mi uz nechce zakazdym chodit do lekarne a kupila som mikroskopik, kazdy den skusam, ale cely mesiac len bublinky, prisiel menzes a hned paprade 😀, takze ak sa moje telo zblaznilo a budem mat ovulaciu vzdy pocas menzesu neotehotniem asi nikdy 😀...a citala som, ze je najlepsie pouzit sliny hned rano, vtedy este nie su ovplyvnene jedlom alebo pitivom

amisa
29. okt 2010

@spalka kamoska ma tak dve deti, mala ovulku vzdy cez menzes.. no skusali to hned v prvy den alebo den pred tim.. 🙂
a zda sa ze jedom je to zmenene dost.

marekpeter
2. nov 2010

@spalka ahoj, my máme tiež mikroskop a ukazuje úplne presne. dokonca ešte lepšie ako OVU testy. Tie sklamali a neukazali nic, aj ked priatelka bola u doktora a povedal jej, ze má OVU. Mikroskop ukazal presne. To, že ty máš OVU cez menzes je ale divne. Skús sa poradiť so svojim doktorom. Neviem si predstavit ako je to možne, že OVU je cez menzes, ked logicky je to nemožné...

spalka
2. nov 2010

@marekpeter 😀 je to mozne, vela veci sa deje aj bez akejkolvek logiky, takze bacha! 😉
http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...

katarina104
3. nov 2010

@amisa ovulka cez menzes môže byť v tedy ak sú veľmi krátke cykly, prajem dobré ránko 😉

amisa
3. nov 2010

baby je mozne ze ked to necham stat dchsie ako 5 min urobia sa tam papradky? Kedze sa to len ucim a som z toho jelen zatial tak zistujem radsej aj sliny aj posvovy hlien.
@katarina104 no to uz neviem aky mal cyklus ale ma uz dve krasne deturence 🙂

spalka
3. nov 2010

@amisa no ja to necham niekedy stat aj 2 hodiny a struktury sa nezmenia, bubliny su bubliny a paprade papradami 😅 ... malo by to co je na sklicku vyschnut, tak 5 minut podla mna nie je vela...ale co tym presne myslis, z bubliniek sa ti urobia po 5 minutach paprade? 😉

amisa
3. nov 2010

@spalka no presne tak..urobmi si test so slinami a napriklad encham ho dlchsie stat ked idem dat malu na nocnik a vidim paprade a potom si ho zopakujem ale uz dam pozor na cas. Nic medzi testami nepijem a nejem a je to rano ako vstanem..a posvovy mi vysiel negativny. Pozitivny mi vychadzal aj ked som bola hodinku po jedle.

betina1984
3. nov 2010

@amisa, ja mám tiež ten tester a mne vychádzajú celý mesiac papradie...🙂 a ovu nemám. Mám zvýšenú hladinu LH, ale k ovu nedochádza. Nie sú moc spoľahlivé.

spalka
3. nov 2010

@amisa tak ja ti nevim 😉, budeme sledovat dalej, aj ja ho mam asi mesiac a pisu ze na spoznanie treba sledovat 2-3, uvidime ake prekvapenia prinesie dalsi cyklus 😉, kazdopadne dam vediet
@betina1984 ja zas nemam skoro vobec paprade, male papradky boli take dva dni a to tiez cez menzes...klasicke ovulacne testy boli negativne stale a aby som s nimi zistila tie spravne dni musela by som ich nakupit za karton 🙂...najspolahlivejsie je asi vazne sexovat kazdy den, alebo aspon kazdy druhy 😀, ale moj muzik je pol mesiaca vzdy prec ☹

betina1984
3. nov 2010

@spalka, mne nepomáha ani to sexovanie. Tiež sme sexovali cez leto každý druhý deň, ale nakoniec som zistila, že mám PCO, takže 0 bodov. Môžem sexovať aj 5x za deň a nebude z toho nič.

markiza
3. nov 2010

@betina1984 , ale aj pco sa da riesit, laparkou spojenou s drilingom vajecnikov, metforminom... ale treba si najst spolahliveho lekara.

amisa
3. nov 2010

@betina1984 ja ho mam prave proti otehotneniu, lebo tak za pol roka chceme skusit dalsie babo, ale ja este kojim a mam problemy so zrazanlivostou krvy, kondomy manzel nechce, tak skusam toto. Bez antiky som mala normalny menzes len par krat v zivote a ovulku este menej, aj pre dcerku som musela brat lieky na ovulaciu. a neverila by si kolko bab s PCO ostali tehotne aj bez liecby uz ked nedufali a pripravovali sa na operacie a umele oplodnenia a podobne, takze urcite si nezufaj.

amisa
3. nov 2010

@spalka no ved to ..vidime..je to moj prvy cyklus po porode

spalka
3. nov 2010

@betina1984
@amisa baby drzim vam palce, ste bojovnice!

marekpeter
4. nov 2010

@amisa Ahoj, Máme to s priateľkou doma a všimol som si, že sa tam nesmie dať veľa slín, lebo to dlho schne a potom to nie je dobre. Malo by sa tam dať iba trošičku, aby to rýchlo vyschlo. A výsledok sa má pozorovať do piatich min. neskôr to už nie je dôverihodné. Priateľke to ukazuje úplne presne. Potvrdené doktorom (OVU).

marekpeter
4. nov 2010

@amisa čo sa týka jedenia, to ovplyvňuje výsledok. Takže cca 2 hoďky nejesť a najradšej ani nepiť nič okrem nejakej minerálky... najlepšie merať ráno hneď po brebudení.

amisa
4. nov 2010

@marekpeter veru mas pravdu

lensam
8. jan 2011

Ahojte, potrebujem poradit. Skusila som dnes ovulacny test woman secret right time a nerozumiem letaciku, takže ho neviem vyhodnotit. Najprv sa ukázala druhá čiarka - silná a po pár sekundách sa ukázala aj prvá čiarka, lenze slabsia. Je to ovulacia, ci nie? Návod je tak zle napisany, že som z toho jelen. Neviem ktorá ciarka je kontrolna a ktorá je moja. Vacsinou by mala byť kontrolna druha a ta sa zobrazí hneď. Poraďte čím skor. Dík.

jaya47
8. jan 2011

@lensam Testovacia čiarka je ta, ku ktorej je bližšie moč, kontrolná tam, kde je ďalej. Pozitívny test je, keď je testovacia silnejšia alebo rovnako silná ako kontrolná. Ovulácia by mala (ale nemusí) nastať do dvoch dní od pozitívneho testu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre