Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

strihalka
16. sep 2011

@ene1 no moja, minuly tyden jsem byla u endokrinologa, lebo stitna zlaza se jeste trochu zhorsuje v tehu a rikal, jsme rad, ze i tak malym praskem jsem vam dokazal pomoci, ja byt tebou tak sitam zajdu sama...udela ti vysetreni a rekni mu ze chce s otehotnet, nekdy na stitne izaj hodne zalezi.
A deuji za gratulaci, doufame ze dojdeme do cile

st2
16. sep 2011

@ene1 jedine ze sa mu tomu tvojmu dokimu daco nezdalo a preto ti povedal aby si prisla o pol roka kvoli stitke, ze chce urobit nove testy na tie hladiny hormonov co s tym suvisia

ene1
16. sep 2011

Baby, a ako je to s pitnym rezimom pred testom? Ja pijem vela vody, moze to ovplyvnit testy?

ene1
16. sep 2011

@strihalka dakujem ti za radu, asi tam pojdem, nechcem stracat cas, a ake si mala priznaky s tou stithnou?

ene1
16. sep 2011

@st2 tie hormony so stitnou asi nesuvisia, je to len co mi vyskocilo, ale nastastie tie su uz fajn, ale s tou stitnou asi pre istotu pojdem skor, nech nestracam cas. Kolko sa uz snazilkujete vy? Ono je to nervak, aspon pre mna 😖

st2
16. sep 2011

@ene1 ale myslim ze jeden hormon je ukazovatelom prave so stitkou suvisi, neviem ako sa presne uz vola
a my sa snazilkujeme uz dlho 1,5

ene1
16. sep 2011

@st2 budem si to musiet trosicku nastudovat. Tak som sa nevedela dockat tohto obdobia snazilkovania, a teraz ked je to tu, tak je to take vycerpavajuce 😕 , vsetci radia, nemysli na to, a vychutnavaj si, kiez by sa to tak lahko dalo 😉 . Ok, musim frcat, tak ta zdravim a dakujem krasne este raz rady. Pekny vecer. Pa

strihalka
16. sep 2011

@ene1 ja nemela zadne priznaky, ja jsem sla k doki, ze se s muzem snazime rok o babo, pravda byla ze dva mesice a ze nam to nejde.... tak mi udelala HP a tam mi to vse zjistila.
jest ek tomu jsem mela zvyseny prolaktin, coz j hormon, ze se telo tvari ze uz je tehotne a ono neni ale otehotnet nemuze

ene1
16. sep 2011

@strihalka to vazne, ja som mala presne to iste, prolaktin sa mi rapidne zvysil az na 700, tak som si nasadila vitamin B6 (som sa docitala, ze ho znizuje), a ked som isla na opakovany odber krvi, tak sa mi znizil az na 250, co som si vydychla. Vraj sa mi zvysil zo stresu (v praci som mala tazke obdobie ten cas) .Myslis, ze ten prolaktin suvisi so stitnou?

strihalka
16. sep 2011

@ene1 to nevim, to nemuzu rici, ale me se stitna srovnala a prolaktin ne a tehotna jsem...takze netusim, ci to spolu souvisi, ale spousta holek tu nakoniku am treba jen zvyseny prolaktin, nebo treba jen stitnou zlazu...taky zalezi asi ci mas snizenu nebo zvysenou funkci te zlazy.....

ene1
16. sep 2011

@strihalka to telo je nevyspitatelne 😢, dakujem ti krasne za rady, a prajem vsetko najlepsie, drzkaj sa, pa

ahava
23. sep 2011

Baby potrebujem nazor, minuly mesiac som merala BT a vysla mi ovu na 13 DC.Na 14DC som bola u dok. na sone ci teda ovu prebehla - no a vysledok ze ziadna ovu - vraj nevidel ziadny folikul 😕 Na 15DC som si robila ovu test (pruzkovy) bola tam slabulinka druha ciarka co podla mojho nazoru znamena ze ovu bola. Ladytester ukazoval papradie ciastocne vsetky dni 13-15DC. Tak teraz neviem comu verit ? Doki mi chce nasadit lieky, ale moc nadsena nie som 😖

lauritka
23. sep 2011

@ahava druhu ciarku na teste mas skoro stale a nemusi to znamenat, ze ovulka prebehla.

predtym si ho nemala pozitivny ??? najlepsie by bolo merat BT aby si zistila ci naozaj neovulujes.

druha vec, dobre by bolo nechat si urobit aj hormonylna profil.

ahava
23. sep 2011

@lauritka no boli tam ciarky dve ale ta druha len veeelmi slabulinka... predtym som si ho nerobila, BT meriam a podla merania mala byt ovu 13DC, ale na 14DC doki nevidel na vajecnikoch nic - videl by ze uz sa uvolnilo vajicko ? Naposledy robeny hormonalny profil vraj uplne v pohode. Tak fakt neviem - bola to nahoda alebo doki nevidel spravne ? Pytala som sa ci je to normalne mat obcas anovulacny cyklus - a vraj nie celkom 😕

lauritka
23. sep 2011

@ahava ale ano je to normalne mat 1.2 krat doroka anovulak. Druha vec, aj lekari sa moze mylit a na usg vidiet prd, bolo tu uz vela takych prikladov.

no a kotry den ti stupla teplota ?? mas potvrdenu ovulku teplotou ???

ovulku by mal viidiet, zlte teliesko alebo tekutinu. po prebehnuti ovulacie.

ahava
26. sep 2011

@lauritka no ja neviem to usg bolo take divne - myslel ze je to folikul a bola to "len cieva" a podla teploty jednoznacne ovu bola na 15DC (co zatial vsetky cykly) - najprv na 13DC ale potom to skocilo na 15 DC no tak neviem, som z toho celkom zmatena...nemam velku chut sa hned cpat liekmi ... 😖

lauritka
26. sep 2011

@ahava a dnes si kolky dc ?? a teplota sa ti drzi hore od toho 15 DC ,??

ahava
26. sep 2011

@lauritka no dnes som 19DC a od 15DC je hore (sice s vykyvmi ale hore) 😕

lauritka
27. sep 2011

@ahava no potrebovala by som to vidiet. ake velke su vykyvy ?? nezapisujes online ???

kacicqa
28. sep 2011

@lauritka ahoj Lauri, ako sa mate? Nemam velmi cas a pravdupovediac ani xut xodit na konika.. Len dneska som si na teba spomenula ked som pozerala IP... Tak co mate nove, mangelov spg stale nahouby? My sme nedavno dobrali atb od samana Halagovca a v utorok idem ku Krausovi na HSGacko... A mm caka do 25. okt. na spg v tkanivovej banke... Dufam, ze sa nieco pohne.. Drzte sa..

lauritka
28. sep 2011

@kacicqa ahojki, ja som prave dnes bola v centre, beriem clostyl a buduci tyzden koncom bude asi IUI,este vo stvrtok , kontrola. 🙂

no som zvedava, ci to vsetko u vas zabralo, ja zatial len pcham do mm vitaminy. 🙂

kacicqa
28. sep 2011

@lauritka Drzim palce mojaaa. U nas tiez boj s vitaminmi. Mm vsade xodi s takou "malou prirucnou" hrkajucou kapsickou, ktora zabrie polku cestovnej tasky;o)

lauritka
28. sep 2011

🙂 neboj raz to pride.

ernuska296
4. okt 2011

@strihalka ahojky ty si mala zniženu funkciu stitky? beries stale tabletky na to? vdaka za odpoved

strihalka
4. okt 2011

@ernuska296 ahoj, ano lekar mi povdela, ze mam pokracovat do dlasi konrotly a jen mi zvysil a pul tabletky, takze beru 1 1/2 tabletky ,pry radeji vice ze v tehu se to meni dost casto ta stitna

ernuska296
4. okt 2011

@strihalka vdaka za odpoved🙂 ja som po MA uz sme si spolu pisali ohladom "kamarat"prolatkina a zisitli mi lahku hypotyreozu ja beriem len pol tablekty a uz by som aj cela znova byt tehu tak ty si mala predtym problem so stitkou? ci ako ja , nie a pak vsetko slo bum bum,...ale ty sa drzkaj a nech sa dari🙂

dayanka
4. okt 2011

baby ake su priznaky toho ze stitna neni v poriadku?

ernuska296
4. okt 2011

@dayanka ja neviem ake su priznaky ale daj si vysetrit z krvi hodnoty TSH, T3 a T4, ja som mala stitku ok ale ked som ostala tehu a potom MA:( tak som mala zniženu funkciu ale vraj je to aj pricina ked sa dlho nedari byt tehu....jeminko je tolkooioo toho co musi byt ok, hentak tak...no nekto si vrzne a ma...a nekto...hold....

strihalka
4. okt 2011

@ernuska296 no ja jsem za dr, ze at mi udela hormonalni profil, ten mi udelala a zjistila ten prolaktin a stitnou zlazu.....na prolaktin mi byl nasazen hnusny skaredy parlodel,, po kterem jsem kazdy vecer zvracela:-/ a stitnou zlazu jsme mirne snizenou funkci....ze by to dr ale nelecil, kdybych nechtela otehu...takze mi nasadil L- Thyroxin 50 jednu tabletku denne a ted beru jeste pulku k tomu, a zitra se k nemu snad dostanu a budu vedet vice

simik22
5. okt 2011

ahojte baby, chcem sa opytat, dnes som 14 DC a robila som si ovu test. Nebol tam ani naznak druhej ciarky. Kedze pred par mesiacmi viem, ze ovulaciu som mavala neskor, aj okolo 22 DC, je mozne , ze ta ciarka tam este bude neskor, alebo tento cyklus bude anovulacny, co je u mne bezne? dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre