Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

lauritka
3. dec 2011

@domi1988 zial druhu ciarku mozes mat slate, cely cyklus. slabsiu alebo tmavsiu. to vobec neznaci ovulaciu. LH je pritomne stale, len pred ovulacia cca48 hodin nastane vrchol,prave ten zachyti ovullacny test.

pozitivny test ma vyzerat takto :

lauritka
3. dec 2011

ja som s mikroskopom teda spokojna nebola. ukazovalo to ako chcelo. testy su spolahlivejsie pokial sa robia podla navodu, pripadne je to dobre skombinovat s meranim bazalky. aby sa potvrdila ovulacia.

alyce
3. dec 2011

@domi1988 ahoj, pozri, co ak mas ovu az niekedy po 20Dc? Ja by som prvy mesiac testovala dovtedy, kym by som nezistila kedy ta ovu naozaj bola. Citala som tu, ze jedna baba mala presne ako ty par dni ciarku viditelnu, a potom zrazu zoslabla. No testovala dalej a ovulacia bola naozaj neskor a ten test jej to potom aj ukazal. Ak ti do MS uz test nezosilnie, druha moznost je, ze ti ten LH velmi rychlo narastol a aj klesol, ale ty si to uz testom nestihla zaznamenat... Ale skorej si myslim, ze to este pride. Takze sa stiskajte pre istotu kazdy druhy den a testuj dalej.

poisonblu
3. dec 2011

@domi1988 ja som si robila ovu test papierovy iba 3 krat..prvy krat som ovulku aj citila, takze testovacia ciarka bola tmava ako kontrolna....druhy krat ked som si ovu test robila o mesiac, tak negativny a to som mala hlien...tak mozno ovu nebola, alebo som ju zmeskala...

mikroskop som kupila tu: http://www.magister.sk/vyhladavanie/vysledky/se...

poisonblu
3. dec 2011

kočky, a ked chceme otehu, tak sa môžeme milovať aj každý deň? teda, či budú spermie dosť zrelé...či každý druhý deň je lepšie?

domi1988
3. dec 2011

@alyce no presne moj pripad, dakujem za priklad 😀 tak ja testujem dalej, dufam, ze to bude mat rovnako stastny koniec ako tej baby.. dakujem 😉

alyce
3. dec 2011

@poisonblu no moja kamoska otehotnela ked sli kazdy druhy den cely mesiac.. Podla mna je to dobre kvoli spermiam, ale potom je otazne ci to staci vajicku..Sa nemusis trafit... Nam sa to tiez podarilo,ked sme to toto kazdy druhy den...akurat, ze to neostalo ☹

poisonblu
3. dec 2011

@alyce plodne dni su cca 7 dni, takze trafit sa min. 3 krat musis....ja dufam, ze nam to tentoraz vyjde aj s donosenim....

kukucg
5. dec 2011

@lauritka ahoj, prosim ta ciarka na ovu teste by mala silniet postupne, alebo proste jeden den bude zrazu silna? robim si od 8 DC teraz som 12 DC a ciarka je len duch slaby a je stale v podstate rovnaka... dnes som spozorovala hlien, aj ked nie tak vela ale aspon nieco ciarka ale stale rovnako slaba

lauritka
5. dec 2011

@kukucg no ako u ktorych testov. niekedy vyskoci aj zo dna na den, ake mas testy ?

kukucg
5. dec 2011

@lauritka mam rapiclear, boli jedine co mali v lekarni tak som vzala na skusku, pred kyretom som mavala ovu tak 14 den, plus minus jeden, dnes 12 DC a ciarka takmer ziadna...

lauritka
5. dec 2011

no ja som rapi robila uz strasne davno, myslim ale ze raz skoro nic a na druhy den uz pozitiv.. mas uz aj bolesti.
napriklad kuk, tento mesia moje testy. pozitivny 11 dc a ovulka na 13 dc
skocilo to rychlo.

kukucg
5. dec 2011

@lauritka No ja mam taketo.... a cakam ovu tak za dva dni, brusko ma pobolieva ale ja mavam len take neurcite slabe pobolievanie niekedy v strede cyklu a trva ja tyzden... takze presne neviem kedy by mohla byt... aj hlien som mavala tak tyzden, teraz je to s nim trochu horsie 😒

lauritka
5. dec 2011

@kukucg tak radsej testuj aj zajtra, aj pozajtra, neviem ako to rychlo skoci. mna pobolieva brusko tak cca len dva dni, po ovulke ako keby vsetko opadlo. hlienik ani ja nemavam, skoro ziadny. 😔

kukucg
5. dec 2011

@lauritka No ved mam v plane testovat a dufam ze sa tam raz objavia aj dve 😒

lauritka
5. dec 2011

skusaj, ak mavas pravidelny, objavit by sa mali pre ovulkou cca 2 dni. cize mozno zajtra, pozajtra.

kukucg
5. dec 2011

@lauritka No mam to trochu rozhodene teraz, som treti cyklus po kyrete, prvy mal 27 dni, druhy 29 ale spinenie som mala asi 4 dni pred, takze take vselijake 😒 skusila som este lepsie odfotit ale moc tie ciarky nevidno, na zivo ich vidno ale su slabucke

lauritka
5. dec 2011

ano rozumiem. tak skus estezajtra, mozno ked zosilnie, tak uz sa to bude blizit. 🙂

kukucg
6. dec 2011

@lauritka no budem skusat 😅 dufam ze sa aj dockam.... 😒 hlien som vecer trochu spozorovala taky ako ma byt len je ho malo a teraz sa mi moc nezda ziadny..... volakedy som mavala fakt vela 😕 😕

kukucg
6. dec 2011

@lauritka tak tu je dnesny test vedla vcerajsieho, pozitivny nie je ale mam dojem ze je silnejsi nez tie pred nim 😒

lauritka
6. dec 2011

@kukucg no silnie, a este ked mas aj hlienik, no do par dni to moze byt tu. 🙂 zajtray uz by mohol byt teoreticky pozitivny.

kukucg
6. dec 2011

@lauritka hm a myslis ze mam cakat kym bude pozitivny alebo mozme sexikovat aj dnes?? nahodou sa nam podarilo 😅 11DC tak som chcela tak kazdy druhy den tieto plodne dni, cize dnes 13DC a pozajtra 15DC.... tak neviem ci mam cakat na zajtra, ale mozem??? 😀

lauritka
6. dec 2011

@kukucg tal ak bude chut 😅 , sexujte kazdy den a mepremeskas nic, hlavne ked mas hlienik, treba to vyuzit, spermie si dokazu pockat v dombrom hliene aj 2-3 dni 😉

kukucg
6. dec 2011

@lauritka No ved preto sa pytam 😅 lebo chut myslim bude uz rano bola ale nas maly mikulasik skoro vstal takze nebol cas 😅 😅 😀

lauritka
6. dec 2011

🙂

nescafe28
6. dec 2011

Ahojte, neviete mi prosim poradit ako zistim, kedy mam plodne dni? Cyklus mavam stale 29-31. Len teraz ten posleny som bola dost nachladena bol 41 dni. Takze teraz neviem ako to vypocitat a ci sa mi posunula aj ovulka. Robila som ovu testy vcera i dnes cize 13 a 14 DC a vysli len duchovia. Myslite, ze ovulka este len pride, alebo som ju uz presvihla?

lauritka
6. dec 2011

@nescafe28 myslim, ze ty budes mat ovulku okolo 16-17 dc. faza po ovulacii byva vacsinou konstatna (11-14 dni) plus minus 1,2 dni. ked si chora, moze sa ovulacia oneskorit.
sksus si sledovat hlienik, ak sa objavi bielkovy, pripadne bolesti ovulka sa blizi.

nescafe28
6. dec 2011

@lauritka vdaka za odpoved. Mam este tri testy, tak dufam ze budu stacit 😖

kukucg
7. dec 2011

@lauritka ahojky.. tak ja dnes mam hlien uplne vodovy totalne mokro sa citim ale ovu test stale nie je pozitivny tak ja neviem 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre