Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

kristinka9
20. aug 2012

@lauritka keď ja veľmi nerozumiem tej BT...ako viem, podľa toho stúpnutia teploty, kedy sa máme snažiť. Lebo ako som pochopila, tak teplota vystúpi až vtedy, keď už je vajíčko uvoľnené. Takže snažiť by sme sa mali predtým. Lenže keď neviem, že zajtra vystúpi teplota, tak ako viem, že snažiť sa máme dnes....Neviem, možno píšem hlúposti, no som z toho zmätená.

lauritka
21. aug 2012

@kristinka9 no teplota ti ukaze az spätne, ze prebehla ovulacia.
ale je dost sprievodnych znakov, ktore ked sa naucis rozpoznavat, budes vediet, ze sa ovulka blizi..

vo vacsine pripadov napriklad BT este vyraznejsie klesne cca 2-3 dni pred ovulaciou, potom pozorujes tzv. plodny vodovy alebo natahovaci ciry hlienik, pripadne vela zien citi aj ovulacne bolesti tesne pred ovulaciou. krckem maternice, to je taky vystupok v posve, ktory nahmatas prstami, sa pred ovulaciou skracuje a makne.. ale to chce aspon jedne cyklus pozorovania, ako sa to meni.-
dalsou pomocka su ovulacne testy, ktore tiez predpovedjau ovulku cca 48 hodin pred.
cize chce to len trosku cviku a naucis sa poznat signaly tvojho tela. 🙂

hoho
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanesa73
29. jan 2013

Myslíte že mám ouláciu? Dnes je 21DC prvý test je robený včera a druhý dnes, už pár dni ma bolí v podbrušku ako pred menštruáciou.

lauritka
29. jan 2013

@vanesa73 ak dobre vidim, tak ten druhy je uplne pozitiv. T-cko je silnejsie nie ???

ovulacia bude do 48 hodin. ;)

vanesa73
29. jan 2013

@lauritka praveže som si neni istá vyzerá to dosť rovnako aj keď sa mi troška zdá tam kde je C že je o trocha lepšie viditelná. neviem no skúsim zajtra.

lauritka
29. jan 2013

@vanesa73 je to dost rozmazane, ale jasne skus aj zajtra, ked uz bude slabnut, tak vrchol bol dnes.. kazdpadne sa potom aspon zajtra posnazte ;)

vanesa73
29. jan 2013

@lauritka no veď dost zle sa mi to fotilo,tak to neni čisto videt. budeme pre istotu dnes 🙂

nikola81
6. feb 2013

@lauritka Ahoj, chcela by som ta poprosit o radu. Pichli mi pregnyl 4.2., meriam si BT...ovu tes je pozitivny, vcera asi najviac, je to asi podmienene pregnylom ale tak ci tak by mala byt ovu teraz niekedy. Teplotu mam ale stale nizku, dnes dokonca len 36,4. Prikladam aj graf...tie teploty na zaciatku su take vyssie asi koli clostilbegytu..Potom to islo dole a vobec nestupa. Dakujem

http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Nikola81/gra...

lauritka
6. feb 2013

@nikola81 ahoj, no ovu testik je ovplyvneny pregnylom, nevadi, ze si dnes nestupla, zajtra by si mala. mozno to trosku neskor prasklo a este teplota nezareagovala.

nikola81
6. feb 2013

@lauritka Dakujem pekne, akurat dnes rano mi zacali bolesti. Som si viac menej ista, ze iba teraz to zacalo. Trosku neskor ako minuly mesiac.

lauritka
6. feb 2013

@nikola81 ano moze byt.. ono po podani pregnylu byva ovulka do 36 hodin, ale bohvie pri akej velkosti ho pichli, mozno este trsoku potreboval dorast ;)

lauritka
6. feb 2013

aha uz si spominam, si pisala ze 22 mm ?? 🙂 takze to je tak akurat, praska pri 24-26mm najcastejsie.. za den narasatie cca o 2mm

ssooffii
6. feb 2013

@lauritka ahoj prosim o radu. s mm sa snazime o babo skoro rok. minuly tyzden som bola na preventivku u dr.na gynde a sme sa dohodli ze mi spravi hormonalny profil a zacne od dalsieho cyklu sledovat ovulku, tiez poslal mojho mm na spermosky...ale najradsej by som sa vsetkym tymto veciam vyhla keby sa podarilo ....

Mavam pravidelne cykly 31dc. tieto testy su - posledny zo vcera 17dc , ten pred tym z predvcera 16dc a ten negativny z 15dc. ktory ale mam brat ako pozitivny?
ovulku velmi necitim, sme tam mavam bolesti - pichanie ako pri mrche ale to su take zanedbatelne, podla hlienu to tiez neviem rozoznat lebo mam pocit ze je stale rovnaky 🙂))
ale vcera sa mi stalo nieco zvlastne, pri sexiku s mm som mala dost velke bolesti take pichanie - nie ako pri ovulk ale len ked bol dnu ako keby mu tam nieco prekazalo, vyskusali sme vela poloh a stale to iste, nakoniec to vyhral misionar 🙂 ale som znepokojena... no a vecer ked sme si lahli som po polhodine vybehla z izby lebo tak naplo ze som este 20 min zvracala na zachode :( stretli ste sa uz s niecim takym?

lauritka
6. feb 2013

@ssooffii sakra uz trikrat pisem odpoved, blbne to tu !!!

ssooffii
6. feb 2013

@lauritka ;) hej aj mna uz dvakrat zrusilo ;)))

lauritka
6. feb 2013

do prdele. zse mi to nepridalo nic ??? takze o tom zvracani ti neporadim, o tom som este nepocula a bolest pri sexiku byva v obdobi ovu.

lindusik
6. feb 2013

@lauritka dakujem za odpoved;) aj ked s problemami ;)))
Hej asi to bude ovulka no ale to vracanie ??? Jaaaj urcite na mna myslela svokra ;) pri nej mi zide z oci an na dialkuuuuu ;)))

lauritka
6. feb 2013

@lindusik 😀 no moze byt, ide to z oci 😅

ssooffii
7. feb 2013

@lauritka a kedy vlasne budem mat ovu? Dnes 19dc, prvy pozitivny test 16dc druhy 17dc a vcera 18dc uz bol negativny. Takze ovu dneska? Alebo vcera? Snazilu sme sa na 17dc, vcera isiel futbal takze ani najodou ;))) tak este poistime dnes ;)

lauritka
7. feb 2013

@ssooffiino myslim ze mohla byt aj vcera, ak mas dve pozitivne.. tam je tazko presne urcite na den, kedy prebehla.. cize treba pocitat este jedne naviac. ale jasne, pre istotu poistite aj dnes. vzsy je tam ta tolerancia 48 hodin po prvom pozitivnom teste, ale ak mas potom este dalsi den pozitiv, radsej o den naviac. 😉

ssooffii
9. feb 2013

Dakujem za radu ;)

nikola81
12. feb 2013

Ahojte prosim vas neviete mi povedat preco mam na ovu teste stale tu ciarku ked je uz po ovu? Robila som si ho vcera vecer, t.j. 23DC. Myslela som ze po ovu ma zmiznut alebo byt slabucka ako tie moje prve.

lauritka
12. feb 2013

@nikola81 ahooj, este mas asi trosku zvysenu hladinu.. ono to potom zoslabne, tu druhu ciarku tam mozes vidiet prakticky stale len v mensej intenzite, kedze LH mas v moci cely cyklus.

nikola81
12. feb 2013

@lauritka Aha tak...dakujem 😉

natali225
14. feb 2013

@nikola81 ahoj, rada by som sa opýtala, akej značky sú tie ovu testíky a kde si ich kúpila, dík 😉

droppa
19. feb 2013

Ahojte...chcem sa spytat na vas nazor. Ovulacne testy som zacala robit hned po skonceni MS... Pre istotu 🙂... Najprv bol bez ciarky a ta postupne tmavla...ale vobec neztmavla tak, aby bola rovnaka alebo silnejsia ako kontrolna. Uz 10 dni tam mam taku ciarku ako ssooffi prvy test...mam zmenit znacku testov? Alebo cim to moze byt?

lauritka
20. feb 2013

@droppa nemyslim, ze to bude testami, proste si este nemala vrchol LH.. mavas pravidelny cyklus ??,

droppa
20. feb 2013

@lauritka nie, pravidelny nie je. Minuly cyklus som mala ovulaciu az 25 dc.

lauritka
20. feb 2013

@droppa tak potom este stale moze prist vrchol ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre