Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

ibi
11. okt 2006

Ivush 😀
Uz musim ist, mame macicku a mi tu mnauka a tuzi po hre (plus kuknem aj toho mojho kocura 😉 Takze zahajujem vyskum - skusam druhy den mojich dvojdnovych ovu bolesticiek. Uvidime... Brú nocku

ivush
11. okt 2006

Držím palčeky...a pozdravujem Mickuuuu 🙂

linle
12. okt 2006

Ahoj kočky,

len upresňujem informácie:

Niekde na slovenských stránkach som čítala, že páry by sa mali snažilkovať každý druhý deň v čase pred a počas ovulácie.

Na zahraničných stránkach je to každý deň pred a počas ovulácie a dokonca v čase ovulácie aj 2x za deň. 😲

V jednom sa však tieto informácie zhodujú a to, že po ovulácii (teda keď BT stúpne) je už zbytočné sa snažiť. Najlepšie je dva až jeden deň pred ovuláciu a v deň ovulácie (keď je BT najnižšia).

A môj záver je: čím viac si počítame dni a čakáme na ten správny deň, tým sa psychicky viac ničíme a nepodarí sa nám to. 😠 Milovať by sme sa mali práve vtedy, keď máme na to chuť a nie vtedy, keď je to potrebné na urobenie babätka.

ivush
12. okt 2006

Linle, v podstate máš pravdu s tým záverom, ale...myslím si, že keď žena túži po mimi tak tomu treba občas trošku pomôcť...😉 Vieš, z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že nie vždy mávam chuť sa milovať práve v čase okolo OVU no a potom.....nehovorím, že šanca otehotnieť je nulová, ale aj ako sama píšeš je výrazne menšia v iných dňoch...😖
Ale súhlasím s tým, že stres nenapomáha....len keď tá túžba je tak silná a čím dlšie sa nedarí tak tým akoby ešte rástla... 😝

pipka
12. okt 2006

linle, tak ani u nas tento mesiac z toho nic nebude ☹
prvykrat co mi meskala MS 4 dni, ale prisla... 😠
ale uz som sa objednala na podrobne vysetrenia, lebo snazilkujeme uz rok a nic...ci tomu nahodou netreba pomoct viac ako ovu testerom.

dudu
12. okt 2006

ahoj pipka, ked ides po vysetreniach?

pipka
12. okt 2006

Zajtra volam do GYN-FIV-u, musim sa objednat najprv na konzultacne vysetrenia
a potom zaciname aj my.Ale vcera dosla mrcha jedna 😠 po 4 dnovom meskani!
Tak dam vediet zajtra vecer

dudu
12. okt 2006

skus sa nahlasit priamo dr. Harbulakovy, je super ja k nemu nechodim ale par krat som s nim hovorila a moja dr. p. stenova mu nemoze ani do paty vstupit. 😉

pipka
12. okt 2006

Ja sa mam hlasit u p. doktora Drabka, vraj je super, s nim spolupracuje moja doktorka, vlastne moja kamoska, tak jej doverujem,ved uvidim. Nepoznas ho?

pipka
12. okt 2006

Dudu, ty chodis na Zahradnicku do GynFiv? Lebo ja pojdem tam.

dudu
12. okt 2006

ano, a chodila som aj ja k dr, drabekovi je normalny, super sa neda povedat ale on bol neaky cas mio slovenska a tak ma dali ku stenovej 😠

dudu
12. okt 2006

inac teraz ma napadlo ta mas druhy den mrchu? a kedy ides drabekovy lebo ja tam zajtre rano musim, pre lieciky

pipka
12. okt 2006

No mala som dostat v nedelu, ale dosla dnes naobed 😠 takze prvy den.rano robim, ale hned po robote tam volam a objednam sa.

dudu
12. okt 2006

Lebo ono je dobre hned urobit testy na hormony / to ti budu aj tak robit/ a tie sa robia medzi 2-4 dnom mrchy.

pipka
12. okt 2006

Oni si asi testy musia urobit sami, ze?Lebo test na hormony mi robila aj moja gyn. Ale vysledky nemam u seba, ma to ona v amb.

dudu
12. okt 2006

akoze sami, no oni ti ich asi urobia, na svojich pristrojoch. myslis ze ti ich tvoja dr. urobila tak ako to oni potrebuju?

pipka
12. okt 2006

To netusim, radsej nech si to urobia aj 3x, pre istotu, len nech je to v poriadku!Musi sa tam za kazdy test, ci vysetrenie hned platit? alebo ako je to tam s platenim?

dudu
12. okt 2006

ja som neplatila nic az potom, ked som mala protokol,a to vlastne az za lieky v lekarni.

pipka
12. okt 2006

tak to je super, lebo teraz moc nemam 😎 musime mat babo az po vyplate 😀

dudu
12. okt 2006

ty si ale srandistka.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dudu
12. okt 2006

pipka, a v robotke chces hovorit o tomto???

pipka
12. okt 2006

dudu, dobru nocku ti prajeme...obaja, aj vsetkym ostatnym.Paaa 😔

dudu
12. okt 2006

tak pa, a posluchaj 😉 😉

pipka
13. okt 2006

Dudu, u nas v robotke to baby vedia, ja s tym nemam problem o tom hovorit, ved to je normalna vec.Nerobim predsa nic zakazane 😉
Ale babulky mam dnes iny problem...vcera prisla mrcha, skoro nic, dnes doobeda silne krvacanie a od obeda ani kvapka, co to moze byt? Neviete?
Prsia ma stale bolia,ale krvacala som len pol dna, zato dost silno.Spusti sa to este?Sa mi to este nikdy nestalo. 😖 😖 😖

dudu
13. okt 2006

pipka,to je celkom zaujimave, nic som o tom nepocula ale mozno si tehulka? 😅 ,tak by som ti to priala.

pipka
13. okt 2006

ja fakt netusim, niekde som tu vcera nieco take citala, a dnes za svet neviem najst kde. 😀
mam take tlaky v bruchu, ze neviem ani chodit ani sediet. 😒

pipka
15. okt 2006

test neg. ☹ dalsi den som krvacala normalne ako vzdy, tak nechapem co to v ten piatok malo znamenat 😒 ani lieky ziadne neberiem, fakt tomu nerozumiem.

luckka
15. okt 2006

pipka: mne sa stalo nieco podobne,v sobotu mi prisla mrcha,tiez skoro nic a dnes od rana do poobedia som myslela,ze aj vykrvacam,tolko zo mna tieklo a teraz vecer zasa nic. Tiez to nechapem 😖

pipka
16. okt 2006

luckka, asi mame nejake hormonalne vykyvy.Tiez sa mi to nikdy predtym nestalo, tak netusim.Ale uz som objednana na bud. tyzden na komplexne vysetrenia, opytam sa na to a dam vediet 😉
som si najprv myslela, ze sa to moje vajicko konecne umudrilo a nechalo sa oplodnit, ale ani nahodou 😀 Test ja neg. tak sa mozeme snazit dalej 😒

gulicka
16. okt 2006

dievcata, to este nic nemusi znamenat, mne vysli prve dva testy negativne, asi som mala malo HCG (aj ked ten jeden test sa predaval ako supercitlivy). Najlepsie je ist na ultrazvuk, ak budete mat aj nadalej pochybnosti, pripadne sa objavia tehot. priznaky - mne tam hned blahozelali 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre