Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

lauritka
18. jan 2009

pri kvasinkach mavas tahavy hlien ??? 😕 ja skor taky biely hrudkvovity... no ovu moze byt teoreticky aj na 8 DC--- no ale nemerala si dalej?? mala si uz na 9dc zvysenu ??? a drzala si ti az doteraz hore ??? nemas graf ?

bleelka
18. jan 2009

no ja som tie kvasinky dostala 2-3 dni pred ms, tak som si nedavala cipky, lebo pocas ms sa nemaju brat, zacala som ich brat na treti den od ms, ked uz koncila a potom o nejake 4 dni brania cipkov co uz bolo takmer preliecene sa objavil ten hlien. BT meriam cely cas, drzi sa odvtedy na 36,8... graf nemam, neviem ako sa robi ten na nete a ako a co sa tam znaci 🙂

lauritka
18. jan 2009

takze od 9 dc mas stale 36,8 ??? bleelka nie je to nic zlozite. mas na vyber nemecku alebo anglicku stranku.
anglicka je viac prepracovanejsia.
ked si kliknes na Gafy BT na prvu stranku, shaarka tam dala odkaz na stranku o merani BT, tam mas vysvetleny presny postup ako sa zaregistrovat a zapisovat teploty online, buf fertilityfriend (anglicky) alebo wunschkinder( nemecky) nie je to fakt nic zlozite, a v grafoch ti radi poradime, keby si niecomu nerozumela.
ten postup je tam velmi podrobny, ak budes mat cas skus sa na to mrknut. 🙂

lenusska
18. jan 2009

bleelka - tak tak poradia a radi..osobna skusenost 🙂 .Ja som sa s tým natrapila kým som sa registrovala lebo jazyky nenisu moj konicek ale ked som zvladla ja tak aj Ty urcite.

bleelka
18. jan 2009

dik baby, ked budem mat cas, tak sa pozriem na to, anglicka mi lepsie vyhovuje... potom tie hladiny mi vyhodi automaticky samo?
lauri, ano, od 9 DC mam 36.8...

lauritka
18. jan 2009

ano vsetko vyhodnocuje samo 🙂

bleelka
18. jan 2009

tak to je super, len nemam tolko casu byt na nete, len vzdy na chvilku zbehnem...

lauritka
18. jan 2009

ved na zadanie teploty ti to staci... to je za dve minuty 😵

bleelka
18. jan 2009

no len kym to nastudujem ako sa to tam cele zadava 😉 mas link na tu anglicku verziu? mozes mi pls poslat? dik moc

lauritka
18. jan 2009

http://merenibt.xf.cz/index2.html otevri vse a najdi si tam fertilityfriend...
stranka kde sa to zadava je www.fertilityfriend.com prvy krok je registracia.

lilix
18. jan 2009

baby my teda riadne experimentujeme, ako male deti. dala som pod ten mikroskop aj krv. drahy sa obetoval, som ho chudaka pichla do prsta. normalne bolo vidiet cervene krvinky. take tie koliecka. a zhlukovali sa. po chvili sa krv zrazila. bola husta. 😀 😝

bleelka
18. jan 2009

lauri, dik moc
lilix, tak to je uz poriadny extremizmus 😲 co budete pozorovat nabuduce? 😀

lilix
19. jan 2009

blelka neviem. je to predovsetkym mikroskop, nie ovulacny test. mozno nejaku spinavu vodu a v nej drobne zivocichy. uvidim, co ma napadne. hehe

zuzitka
19. jan 2009

ahojte 🙂

chcem sa spytat, ak mate ovulaciu podla testu, citite aj nejake zmeny v tele? napr.tlak v prsiach alebo jemny vytok alebo nieco podobne...??

bleelka
19. jan 2009

ked mas ovulku, mas pocit mokra a hlien ako vajecny bielok, ja som aj citila ovulaciu, ale uz som ju asi hrozne dlho nemala, lebo ja som vtedy mavala bolesti ako pri ms, vytok a znizenie teploty a uz niekolko mesiacov nemam znizenie, vytok sem tam ano a bolesti tiez nic moc... ale mala som cystu na vajecniku a tu vybrali, teraz som prvy mesiac po operacii, ale zrejme je anovulacny, lebo som mala znizenie bazalky 8 DC co sa mi zda moc skoro a odvtedy mam vyssiu bazalku a som bez hlienu.... takze asi bol rad na operovanom vajecniku a ten sa este nezregeneroval... alebo mam posahane hormony, tak neviem co idem robit... 😢

zuzitka
19. jan 2009

aha ... lebo ja citim asi na 10-12 den po mrche tlak v prsiach, takze moze to byt ovulka? 🙂

nikdy som si nemerala bazalnu teplotu, nikdy som si nerobila ovul.test a ani neviem co su tie skratky, co tu pisete 😅 😅

ale skusim si to overit tym testom, ak budem mat zase tlak v prsiach 🙂

vanessa123
25. jan 2009

kočky ked je na ovulacnom teste slabsia druha ciarka to znamena ze sa blizi ovu alebo to neznamena nic? 😅
( je to klasicky ovu teste vyzera ako tehu test ale je to ovulacny test 😖

bleelka
25. jan 2009

baby, ukazuje vam paprad na mikroskopovom ovu teste tesne pred a pocas mrchy? Lebo mne ano... co to znamena? Ze mavam ovulku pocas mrchy? Alebo byva paprad aj pocas mrchy, aj v strede cyklu?
vanessa, tatootazka trapi aj mna, ci je slaba ciarka pred alebo aj po ovulke... neviem...

bleelka
26. jan 2009

a dnes rano som mala zasa paprad a MS mam dostat pozajtra... stava sa vam to tiez, ze pred mrchou mate paprad???

bambika7
29. jan 2009

Ahojte všetci, chcem sa vás na niečo opytať....uť treti den robim ovulačný test de luxe, ale ja neviem, ani negativný vysledok nevychádza, teda normálne by tam mali byť dve ružové čiarky, a ja tam mám stále iba jednu, nemyslim si že testy nie su dobré....menštruáciu mám pravidelnu stále 29 dni, aj citim kedy mám približne ovuláciu...máte niektorá s tým najaké skusenosti??

lauritka
29. jan 2009

bambika a teraz si ktory den od MS ??? o de luxe som este nepocula 🙂 je to kazetka ?

balambi
29. jan 2009

ahojte babulky, viete mi prosim poradit ako to je? zacala som si robit ovulacny test, ale dostala som teploty /nad 38/, beriem antibiotika a liecky proti teplote...ma vyznam testovat sa dalej? a vysledky su objektivne, alebo sa to niejak meni a su skreslene? dakujem

katrin21
29. jan 2009

bleeka: existuju zeny, co maju ovu cez mrchu a aj tesne pored alebo po... moja segra prave takto ma syna....
Dr. Jonas kedysi " vyliecil" vela " neplodných " párov tým, že zistil, ze zena ma ovu cez menzes...a vetdy to vacsina nerobi... takze by som povedala, aby ste zacali skusat... 😉

bleelka
29. jan 2009

katrin, dik za radu, skusane stale cely mesiac, kaslem na to 😉

vanessa123
1. feb 2009

očky viete mi poradit ked na ovulacnom teste som mala // vyrazne tak treba zacat snazilkovat alebo je neskoro? mam v tom chaos , dakujem 🙂

lauritka
1. feb 2009

vanessa snazilkuj, ovulacia moze nastat do 36 hodin. neskoro nie je 😉

vanessa123
1. feb 2009

Lauritka dakujem za bleskovu odpoved 😀 😀 len sa velmi cudujem lebo cakam MS o par dni a ovu mi dorazila az teraz podla ovu testu ..tak som uplne mimo 😅 😕 neviem co si mam o tom mysliet....

lauritka
1. feb 2009

vaness mohla sa ti posunut... to sa stane niekedy. 🙂

shaarka
1. feb 2009

vaness, a urcite je pozitivny? pytam sa to stale 🙂 😉

petra2505
1. feb 2009

baby prosim vas od ktoreho dna skoncenia M si mam robit test?som po laparke a mam sa zacat testovat len netusim od kolkeho dna ked mi skonci M?budem vam vdacna za radu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre