Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

luckka
24. okt 2006

pipka: dnes som skusala aj z ranneho a neslo mi to. Prezradis mi ten tvoj system 😀
a ty si ho robis zo slin? Kolko toho tam davas? A prstom, alebo tam plujes 😖

pipka
24. okt 2006

ahoj luckka, davam tam hlien, prstom, treba to nechat zaschnut a potom dobre zaostrit. Niekomu to ide aj zo slin, no mne sa nedarilo.Ked das sliny, treba dat pozor, aby tam neboli bublinky 😉 tiez nechat zaschnut a pozorovat. Ja uz som to ale vzdala, lebo ci boli plodne dni, ci nie, nedarilo sa nam ☹
tak sme sa objednali do centra as rep.Dnes sme tam boli prvykrat a pan doktor mi povedal, ze najistejsia metoda ako zistit plodne dni a ovu je merat BT.Tak aj ked som sa k tomu nechcela podujat, rovno sme zasli do lekarne, kupili dig. teplomer na meranie BT a mozeme teraz 3 mes. sledovat 😝

luckka
25. okt 2006

ahoj pipka: ja som to s tym mikroskopom tiez uz vzdala, nejde mi to, ani dnes, trapila som sa s tym asi hodinu, uz mi v brusku skvrkalo, od hladu, striedala som sliny s hlienom a nic ☹
Dam na tvoju radu a idem si tiez kupit teplomer a zacinam merat BS. Mam este taku blbu otazku - 😅 kde si budes merat teplotu
ked si predstavim, ze pred rokom som nemala ani predstavu o nejakych ovulacnych testoch,BS a nezaoberala som sa ani OVU .... A otehotnela som ani nevieme ako a teraz ... 😢

pipka
25. okt 2006

no mne ujo doktor kazal merat teplotku kazde rano V ROVNAKOM CASE !!! malo by sa to merat v posve.Tiez s tym este velke skusenosti nemam.dnes som merala prvykrat.Treba si to zapisovat, a ked teplota stupne, tak je vraj ovu.

kili
25. okt 2006

ja len opravím pipku, keď teplota stúpne, tak ovu bola deň predtým.

pipka
25. okt 2006

aha, dakujem kili.Ja uz v tom mam taky chaos, esteze mojho milacika to bavi a meria mi to on.Ma z toho dost radost 😀

vedvies
25. okt 2006

pipka ovu prebieha den pred vysokymi teplotami - aspon tak som to citala, ked uz mas zvysenu teplotu tak je uz vraj neskoro, ale mozno sa mylim ???? 😅

vedvies
25. okt 2006

joj neskoro som napisala 😀

pipka
25. okt 2006

no, ved aj kili to tak pise, ved ja sama neviem. ☹ uz som z toho... 🙄

kili
25. okt 2006

pipka, tak to sa mu nedivým, že ho to baví, keď meriaš vagynálne 😀

pipka
25. okt 2006

no esteze chlapi z toho maju zabavu, a bavi ho cokolvek mi tam strkat 😀 keby som si merala pod pazuchou, tak by sa mi smial, ze som neni normalna, takto saskovat, ale ked to kazal ujo doktor vcera, a odporucil tento sposob, tak sa mu to zapacilo, ze prevzal iniciativu do vlastnych ruk 😀

vedvies
25. okt 2006

ozaj mna by zaujimalo, ci neviete niektora, ci je nejaky rozdiel ked meriam digitalnym teplomerom a ked meriam klasickym mechanickym. Kupila som si totiz digitalny a ten mi ukazuje mensie hodnoty. Normalne mavam 36,6 a naposledy som mala uz digitalnym 36,3 - tak som sa zlakla ze uz je to tu - ovu - tak som znasilnila manzelicka, no a vcera som mala zase 36,6 a dnes rano zase 36,3 - je to normalne? Dodrziavam vsetky pravidla/teplomer pri posteli, ziadne vstavanie ani na WC, a meranie v rovnaku hodinu/, aby mi to takto skakalo?

zuzla2
25. okt 2006

vedvies mne sa to stalo to iste ked som si este merala teplotu...pri digitalnom som mala o dost nizsie teploty...mne dokonca ukazoval aj 35,8...a tak som ho radsej zahodila...

pipka
25. okt 2006

no ja mam tiez digi, ale kupila som si taky specialny na meranie bazalnej teploty, v lekarni, vola sa BASAL, ale meria samozrejme aj normalne. Dnes som mala 36,25

vedvies
25. okt 2006

na letaciku bolo napisane, ze po 1 min signalizuje teplotu, ale ze bazalnu teplotu treba merat 3 min /ja meriam v ustach/. zuzla aj ja som mala 35,8 - cakala som, ze digi bude spolahlivejsi, ale asi ho tiez zahodim a prejdem na klasiku. Mam uz spracovane vysledky za 3 mesiace a ovu mavam vzdy na 18 den 😀

kori
25. okt 2006

ahojte buduce mamicky - snazilky. tiez patrim medzi vas snazilky 😔 a chcela by som sa spytat na neprijemne menstruacne bolesti. dostavia sa ak otehotniem alebo vobec nie. viem, ze je logicke, ze su to prave menstruacne bolesti a ak sa nedostavi menstruacia nemali by sa dostavit ani bolesti. chcem len vediet nasledovne: menstruacia mi meska 5 dni a bolesti sa dostavili az teraz 😢 . je to zaciatok menstruacie alebo mozu byt menstruacne bolesti aj na zaciatku tehotenstva??? 😨

zuzla2
25. okt 2006

ved ja som si ho tiez preto kupila,ze bude spolahlivejsi..a nebol..a aj ked som mala teplotu, tak na normalnom mi ju ukazalo a na digitalnom ani nahodou 😠

kili
25. okt 2006

kori, ja som mala deň pred menšturáciou bolesti ako pri MS, tak som si myslela, že ju dostanem. Ale trvalo to niekoľko dní a MS nikde a napokon to bolo tehotenstvo, keď sa rozťahuje maternica tak to sú podobné bolesti (asi)

kili
25. okt 2006

ja nepoužívam digi teplomer, lebo naši ho mali a žiadne výhody v tom nevidím. Ak som chcela zmerať teplotu, musela som ho mať 5 minút a vôbec nestačilo pokiaľ zapípal.

vedvies
25. okt 2006

jedinu vyhodu, ktoru mi prinasa je, ze pri tom pipani aspon nezaspim 😀 druhy budicek 😝

zuzla2
25. okt 2006

no tak jedina vyhoda bolo fakt iba to pipanie 😅

kili
25. okt 2006

vv 😀

vedvies
25. okt 2006

majte sa babenky, prajem krasny vecer plny lasky 😀

luckka
26. okt 2006

vedvies: tak sa moze merat aj v ustach? Vcera som si kupila digi a dnes som merala v ustach, ale len minutu, lebo zacal pipat. Trosku mam v tom chaos... Ako mam merat 3min. ked bude pipat uz po minute?

pipka: tak to ti urcite kazda z nas zavidi to meranie s tvojim milacikom 😵
vcera som si bola aj ja kupit teplomer, motivovala si ma, cim skor zacnem merat, tym to bude lepsie. Len si musim este poprecitavat clanky o tom. Myslis ze si mozem aj normalnym digi merat teplotu v posve? A nemoze to byt v ustach?

linle
26. okt 2006

Ahojte kočky, ja si bazálnu teplotu meriam už štvrtý cyklus. Čítala som, že sa dá merať v ústach, v pošve aj konečníku, ale v pošve je to spoľahlivejšie. Najlepší na meranie je taký špeciálny digitálny teplomer na meranie BT. Treba sa opýtať v lekárni. Inak digitálny teplomer, ktorý nie je špeciálne určený na meranie BT sa neodporúča. To je potom lepší už klasický ortuťový teplomer.

Mne tu odporučila nejaká kočka stranku fertilityfriend.com a je fakt super. Ak viete trošku po anglicky, môžete si tam vytvoriť svoje konto a zapisovať teploty a samé vám to vypočíta, priemerne v ktorý deň mávate ovuláciu. Len sa musíte sledovať aspoň tri cykly, aby ste v tom boli profíčky. 😎 Inak ja som si ovuláciu nevedela určiť sama, aj keď som sa tri cykly sledovala. Ale tá stránka mi veľmi pomohla.

ban
26. okt 2006

Ahojte, chcem sa opytat....mam ovu tester na sliny, lenze..minuly mesiac mi plodne dni neukazovalo, co bolo predpokladam kvoli tomu, ze som mala anovulacny cyklus. Ale tento mesiac som mala stromceky 1 den pred ms a potom na 4 den a teraz na 9-ty opat.Myslite, ze mozem mat plodne dni uz teraz, aj ked mam 30-32dnovy cyklus?

linle
26. okt 2006

ban, radšej sa testuj z pošvového hlienu, ako zo slín. Je to spoľahlivejšie. Mne minulý cyklus tester ukazoval papradie každý druhý deň 😖 a tak som sa začala tento cyklus testovať z hlienu. No a mám týždeň pred menštruáciou a za celú dobu mi tester neukázal papradie. Podľa bazálnej teploty ovulácia už prebehla. 😠 Teraz neviem čo si mám o tom myslieť. Ale všade sa uvádza, že meranie bazálnej teploty je spoľahlivejšie ako tester.

Inak k tvojej otázke, ovuláciu môžeš mať v ktorýkoľvek deň menstruačného cyklu, dokonca aj počas menštruácie. A hlavne vtedy, ak máš nepravidelný cyklus.

ban
26. okt 2006

Teplota mi velmi skakala a pravdupovediac nechcelo sa mi aj cez vikend vstavat o 6.30 🙂
A ked si meriam BT zistim az po ovu, ze bola ovu, nie?

ban
26. okt 2006

ahoj linle,napisala som ti IP

linle
26. okt 2006

ban, poslala som ti odpoveď 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre