Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

vibeke
25. feb 2009

ahojte.. viete mi niekto poradit,s ovu testom? mam ten mikroskopicky so svetielkom, kde sa trosku naslini a potom to ukaze strukturu. moj problem ale je, ze mne to papradovu strukturu, teda plodne dni ukaze aj tri razy v mesiaci... som ja divna, ci mam len zly tester??ma niekto tiez podobny problem?? dakujem za kazdu radu

janemari
25. feb 2009

Ahoj vibeke,tak ked som narazila na tento tester hned som to konzultovala s dvoma lekarkami a povedali mi,ze je to len jedna velka hlupost.Najistejsie je kupovat si tie na moc,aj ked to vyjde drahsie.Ovu je len jeden den v mesiaci/cykle/

stanusa
25. feb 2009

vibeke, používala som ho, ale minulý mesiac mi došli baterky a ešte som nekúpila 🙂 moja skúsenosť nie je ktovieaká, testovala som ráno po prebudení a okolo ovulácie som tam papradie mala, iné dni som ho nepoužívala...takže asi toľko 😉
meriam bt a skúšam ovulačné testy - 1. krát

bleelka
25. feb 2009

aj mne ten mikroskop ukazuje bludy, kombinovane bodko-papradky, niekedy cez ovulku hoci ju citim len take naznaky konarikov, inokedy vobec a niekedy aj pred MS a vacsinou pocas MS... moc nomu neverim...

stanusa
25. feb 2009

niekde som čítala, že dokonca vyšiel pozitívny aj mužovi...zajtra kúpim baterky a otestujem drahého či je vôbec plodný 😀

bleelka
25. feb 2009

no my nanho davame spermijky a pozerame pohyblivost 😀

stanusa
25. feb 2009

fúha, tak to musíme vyskúšať, len aby neušli zo sklíčka 🙂
zreferujem zajtra ako dopadli, pa pa

vibeke
25. feb 2009

baby dakujem, no asi sa teda na neho tak spoliehat..
a zajtra skusime aj my pohyblivost 😉

stanusa
26. feb 2009

ahojte kočky, som si urobila tretí ovu test a som bezradná-ani som 2 hod nepila a čiarka je najslabšia, teda takmer žiadna.už mám baterky do mikroskopu a papradia veĺmi málo. priateĺ tiež oslintal ale ten plodný nie je 😵

janemari
26. feb 2009

A ktory den cyklu si?Mala si mat dnes ovu?

stanusa
26. feb 2009

ahoj janemari, som 14 DC a ovu mávam od 13, 15 a naposledy predpokladanú 17DC. podľa dĺžky cyklu som začala testovať od 12. dňa a malo by to silnieť 😕

janemari
26. feb 2009

Vies niekedy sa ovu akoby pozastavi a pride neskor,alebo nepride vobec.Zalezi ci si v strese,unavena alebo tak.Ja som si to kontrolovala aj podla hlienu a vzdy to sedelo.

stanusa
26. feb 2009

sledujem aj hlien doteraz je krémovitý, minulý mesiac som mala bielkový už okolo 13 DC, baby písali že niekedy ho majú pár dní pred ovu - tak neviem...

janemari
26. feb 2009

A co pocit?Ked je ovu tak mas mat pocit mokra.Pred ovu je sucho,potom vlhko az po ovu ked je mokro.Den po ovu zostane sucho.Tak vies ze tam bola den dozadu ovu.

stanusa
26. feb 2009

janemari, teraz mám pocit vlhka, mokra som vlastne ani nemala. rozmýšĺam nad folikulometriou, ale ešte počkám pár dní...ináč neviem či ma lekár na to vôbec pošle

janemari
27. feb 2009

Tak som tu zas.Stanusa tak ti neviem poradit,ja som si BT nemerala tak to neviem a ovu testy s hlienom a pocitom mi sedeli.Vies ja som sa pozorovala a kazdy den volala s doktorkou ktora sa zaobera prirodz.planovanim tehotenstva.Tej som povedala vysledky denneho pozorovania a ona mi povedala,ci je este pred ovu,alebo mam ovu,alebo je po ovu.Ale kedze somtuto techniku ovladala vedela som si to robit aj sama.Ak chces skoc si na googly na stranku Billingsova metoda.Viac ti uz neporadim.Na folikulometriu som chodila aj ja.

stanusa
27. feb 2009

díky, kuknem to... 😉

janemari
27. feb 2009

Nemas zac. 🙂 Ta doktorka Laukova uz pomohla mnohym zenam k dietatu.Niekedy sa to podari hned,niekedy to trva dlhsie.Ale vdaka nej poznam svoje telo,kedy mam ovu a kedy sa snazilkovat. 🙂

stanusa
27. feb 2009

pozerám že si Žiaru - tam je aj tvoja doktorka?

kaselka
27. feb 2009

Ahojte, som tu 1x chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s používaním ovulačného prístroja Vesta /inovácia Eva-testu/. Ak áno, či sa Vám na základe neho podarilo otehotnieť. Ja som sa rozhodla doňho investovať /stál okolo 6 tisíc/ po necelých 2 rokoch neúspešných pokusoch o prírastok do rodiny 🙂 . Používam ho 5 mesiac a zatiaľ nič. Jediné v čom ma zatiaľ utvrdzuje, že s mojím zdravotným stavom niečo nie je OK. Samozrejme, že to riešim ca 1 rok aj s mojim lekárom /vyšetrenia, vyšetrenia a ešte raz vyšetrenia/. To behanie na folikulometriu ma unavuje, to bol tiež dôvod pre kúpu. I keď som celkom optimistický typ človeka, začína mi dochádzať trpezlivosť. Budem vďačná za Vaše skúsenosti. 🙂

shaarka
27. feb 2009

kaselka, lacnejsi a spolahlivejsi system je meranie bazalnej teploty
www.merenibt.xf.cz
ovulacnym pristrojom neverim. nie z vlastnej skusenosti, ale z toho, co som citala. plodni boli casto aj muzi 😀 😀

janemari
28. feb 2009

Stanusa ano mam tu aj svoju doktorku.Predtym som bola v Zarnovici,mala som odtialto skor odist.

Kaselka ani ja tym pristrojom neverim a to aj na tom zaklade ako som uz pisala,potvrdili mi to dve lekarky ze je to hlupost.Vyde ta to lacnejsie ako kupovat kazdy mesiac testy,ale nema to svoj ucinok.A ked vies kedy mas priblizne ovu nemusis testovat podla letaku.Ked mavas ovu npr.14 DC staci ti testovat cca 12,13,14DC.
A ked sa vam nedari byt tehu,nemas nejaky zdrav.problem?

korenka
28. feb 2009

ja mám tiež nie najlepšiu skúsenosť s ovu testami,testovala som 5 dní,prvé tri slabá čiarka,ďalšie dva nič,takže neviem....... 😕

lauritka
28. feb 2009

kaselka skus si merat teplotku, tak ako hovori shaarka... je to najlacnejsi a pomerne dost spolahlivy sposob ako zistit nieco viac o svojom cykle, vediet odhadnut ovulku, pripadne z toho mozes vycitat aj nejeke mozne problemy s hormonami... chce to len trosku cvik a trpezlivost.
neviem aky dlhy mavas cyklus... ale skus v obdobi od 12 Dc pozorovat hlien na nohavickych, pripadne vo vnutri posvy, ak je vodovoty , alebo natahovaci a ciry, mas plodne dni a treba sa snazilkovat, hlien po ovulaci pomerne rychlo meni svoju konzistenciu na kremovu. pripadne ak citis bolest vo vajecnikoch moze to znacit prichadzajucu ovulaciu.. po niekolkych mesiacoch uz budes vediet odhadnut svoju ovulaciu a ovu testy ti uz nebude treba 😉

stanusa
28. feb 2009

ahojte, korenka nepoužívaš tiež ovu testy secret woman, presne ako ty som nasledujúce 2 dni nič nemala, kebyže nemeriam bt tak si myslím že som už po, včera som netestovala ale chystám sa dnes...tak som zvedavá 😕

kaselka
28. feb 2009

Ahojte, ďakujem za typ mrknem na tú stránku o meraní bazálnej teploty. Pekný víkendík 🙂

shaarka
28. feb 2009

a este chcem upozornit vsetky baby, co nie su mudre z ovu testov (ako ja):
robila som si ovulacne testy kazdy druhy den. vedela som, ze mam problem s ovulkou a tak som povodne chcela byt trpezliva. ked ciarka asi na tretom teste zosilnela, tesila som sa, ze prichadza o vulka. potom ale zas zoslabla. potom sa stratila. potom zosilnela, zoslabla, zosilnela a tak stale dookola.

nakoniec mi bola stanovena dagnoza PCO - u mna je teda sledovanie ovulacie pomocou LH uplne zbytocne... takze kolisajuca hladina LH hormonu v moci je jasnou pricinou, ze folikul nezreje a tvoria sa cysty. laicky povedane. 🙂
treba samozrejme dava pozor na dobre koncentrovany moc a rovnaku hodinu testovania...

stanusa
28. feb 2009

shaarka... pekne vysvetlené, to znamená že snaha o vajíčko by aj bola, len vaječníky štrajkujú...to súvisí aj s hlienom, ktorý sa tiež mení
idem sa testnúť

korenka
28. feb 2009

ano,použila som secret women,ale už na to kašlem,počkám na dr.,kým sa vráti a budeme to sledovať cez sono

stanusa
1. mar 2009

ahojte 🙂 použila som poslený piaty test a konečne mám čiarku - dosť silnú

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre