Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

st2
5. okt 2011

@simik22 kludne tam moze byt aj neskor kedze vies ze mavas ovulku aj na 22dc niekedy, ja by som testovala ovu dlhsie, z jedneho testu je to velmi tazko usudzovat ci bude ci nebude, najlepsie testovat dlhodobejsie a verim ze sa tam objavi

simik22
5. okt 2011

@st2 aha, tak poskusam dlhsie testovat, testov mam dost, tak snad bude silniet...

linuska1
6. okt 2011

dnes som si kupila lady tester.. hned som ho aj vyskusala.. a hned mi ukazalo aj papradie.. len skoda ze ma 1DC..🙂))))

dayanka
7. okt 2011

@st2 ahojky moja, ty si testovala OVU pravidelne kazdy den?

st2
7. okt 2011

@dayanka ano, vzdy som zacala tak ca okolo 10 - 11dc a testovala kazdy den pokym nebol ten pozitinvy a este aj den po, pre istotu, vzdy zasada ze aspon v rovnako pribliznom case a ked som vedela ze ciarke chyba uz iba kusok aby bol testik pozitivny tak som testila na dalsi den doobeda aby som tu ciarku vystihla
ved co to mam aj v almube ovu testy

dayanka
7. okt 2011

@st2 a za tolko mesiacov co skusa, tak sa ti zatim nepodarilo otehotniet?

st2
7. okt 2011

@dayanka no veru nejaky duchovia tam boli dva krat a aj tak nic z toho, potom mi zistili ze mi nepraskaju foliky tak som brala clostil, teraz mm horsi spg tak berie vitaminy a tak bojujeme stale dokolecka ale ja viem ze raz to pride a dockame sa aj my

dayanka
7. okt 2011

@st2 aha, no ja sa testujem s testami ted 1. krat a zostavaju mi posledne 4 testy do celeho mesiaca, ale pochybujem, ze budu pozitivne. Mam takmer cely mesiac za sebou a povacsinou ciarka nebola vobec...

st2
7. okt 2011

@dayanka a kedy si zacala testovat a ake dlhe cykly mavas ? a testovala si kazdy den?

dayanka
7. okt 2011

@st2 ano kazdy den a tento prvy mesiac som zacala. Cykly mavam rozne, lenze nie uplne ak to mozem tak nazvat, kedze mavam len spinenie a nie normalnu mS. Testovat som zacala aby som zistila na com som. Povacsinou tam ziadna ciarka nebola, ani naznak tej ruzovej farby a par dni bola slabunka takmer neviditelna.

st2
7. okt 2011

@dayanka ale myslela som ze od kolkeho dna cyklu si zacala merat, a ako dlho si merala kolko dni, a ake mavas cykly, aj ked su rozne aj tak napis
este mozes skusit merat bazalnu teplotu tam sa da tiez dobre odsledovat ci prebieha ovulka alebo nie

dayanka
7. okt 2011

@st2 od 10dna cyklu. A mala som rozne: 5dnovy, 35 dnovy, 70dnovy...
BT som skusala, vychadzali mi slabe odchylky, len okolo 0,1-0,2 rozdiel teplot pricom sa to stale drzalo len pri telote 36,5 stupna.

st2
7. okt 2011

@dayanka takze podla toho co pises predpokladam ze ovulka u teba nie je, kedze ani BT nic ani testy nic, a aj cykly divne, asi by som s tym skocila k dokimu co najskor porozpravala mu co a ako, nech ti spravi hormonalny profil a odlseduje ta na folikulometrii ci sa tam daco deje alebo nie

dayanka
7. okt 2011

@st2 tie foliky to je prosim ta ake vysetrenie? ako prebieha a plati sa zan?

st2
7. okt 2011

@dayanka no je to v podstate sono zospodu kde ti pozrie ako je na tom sliznica maternice a vidi aj ci tam rastu foliky (vajicka) folik je ten obal v ktorom vajko rastie a aj ak prebehne ovulka vidi tam zlte teliesko to je taka tekutina ktora vzinke po prasknuti foliku
a ci sa plati tazko povedat akeho mas lekara, ja napr ma sukromnika u ktoreho platim rocny poplatok a potom som uz nikdy nic neplatila

dayanka
7. okt 2011

@st2 nemam sukromnika

st2
7. okt 2011

@dayanka podla mna by si za to nemala platit, ak neplatis za uzv, ved spytaj sa a uvidis, aj tak ak by si platila tak su to len nejake drobne

janielik87
11. okt 2011

Ahoj baby,
tento cyklus beriem prvy raz clostil a zajtra nasadzujem aj duphaston. Od nedele mam pozitivne ovu testy. Dnes som 16DC. Kedy si myslite, ze bola ovula? Uz tri testy mam rovnako pozitivne... Kedy mam uz brat ako prvy den po ovulacii? Teplotu nemeriam, lebo ma to stresovalo prilis...

lauritka
12. okt 2011

@janielik87 vsetky tri su uplne pozitivne?? ziadny rozdiel.?, no mohla si zmerat aspon pre kontrolu, kedy sa zvysi po ovu. ovulka do 48 hodin po pozitivnom ovu teste. kedze mas ale za sebou par dni rovnake hmm.. tak to moze byt niekedy teraz , nemala si bolesti??

janielik87
12. okt 2011

@lauritka no vies ono sa to tazko teraz porovna, ked to vyschlo...to uz dost skresluje.. Najsilnejsi je ten z nedele tusim. No mam tlaky v podbrusku stale. Zajtra asi odmeriat teplotu rano a budeme vediet, ci je nizka ci vyssia. Ja som mavala dost nizke, ked som este merala. Ale teraz uz to vyzera, ze naozaj je pozitivny hlavne ten v nedelu robeny...zda sa mi, ze teraz uz su tie dalsie kusilincek slabsie...tak zajtra uz hadam vybledne. A dnes ma dost silno pichalo napravo, ale doktorka mi v pondelok povedala, ze tam uz ASI prebehla ovula, tak ja neviem. A hlienik mi uz zmizol. Tri dni som mala krasny ciry a tahajuci sa ako vajecne bielko.

lauritka
12. okt 2011

@janielik87 hlienik sa niekedy zvykne kazit uz v den ovu. inac mne ked prejdu bolesti, tak uz je po ovulke a stupne teplota. takze ovu si mohla mat potom v utorok hmm.

nemusis inac merat cely cyklus, staci si potvrdit ovu, a potom uz mozes na to kaslat. 🙂

janielik87
12. okt 2011

@lauritka no teda...akurat ze vcera sme dali pauzu od snazilkovania...🙂 hmmmmm...ale v pondelok, nedelu, aj sobotu bolo...

lauritka
12. okt 2011

@janielik87 to by malo stacit, rano zemraj, ci si uz vysoko. 🙂

janielik87
12. okt 2011

@lauritka ok, snad nezabudnem 🙂

if
13. okt 2011

Ahojte baby, prosím o radu. Robila som si ovulačný test 12 DC čiarky boli rovnaké, 13 DC čiarka bola silnejšia ako kontrolná. Kedy teda nastane ovulácia? 24-48 hodin od 12 DC alebo až do 13 DC. Bazálnu teplotu meriam, zatiaľ je nízka.

marikac
13. okt 2011

@if od 13 dc do 24-48hod.

if
13. okt 2011

Ďakujem Marikac. Takže chápem to tak, že od 13 DC kedy je najsilnejšia čiarka tak až za 24-48 hodin, takže 14-15 DC. Chápem dobre? Keby som si robila aj zajtra test a bola by zasa čiarka silnejšia, musím počítať zasa ož od toho dňa. Vtedy keď sa čiarka stráca je po ovulácii?

st2
13. okt 2011

@if moze byt ovulka v 13dc,14dc alebo v 15dc, zvycajne test byva pozitivny len v jeden den (okrem vynimiek0), cize zajtra by mala byt ciarka slabsia

michalka007
14. okt 2011

Zdravim Vas, taktiez prosim o radu. Mam nepravidelny, ale zvacsa 26 dnovy cyklus. Dnes som v 10 DC, a ovulacne testy si robim od 8 DC. Vcera (9DC) som si robila test 2krat. Prvy raz o 17.00 a boli tam dve ciarky, testovacia slabsia, a kontrolna silnejsia. Dalsi test som si urobila hned vecer, a obe ciarky boli rovnako tmave. No a dnes, som si robila test znova - a zas je testovacia ciarka slabsia ako kontrolna. Je to normalne? Kedy teda je - ci uz bola ovulacia. Nechapem.

lauritka
14. okt 2011

@michalka007 no bud si nevychitila ovulacny peak - vrchol.. cize nemala si testovaciu silnejsiu ako kontrolnu, ale len rovnake, ale aj to sa pocita ako pozitivny. potom mi vychadza , ze ovu mas dnes, pripadne zajtra...
bolesti nemavas ,?*? hlienik bol. je lepsie sledovat viac znakov naraz.

ovulacia nastava za 12-48 hodin po pozitivnom teste, cize od objavenia pozititvneho testu sa treba snazit v ten den a este aspon dalsie dva dni.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre