Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

ivush
16. okt 2006

gulicka a ako dlho ste sa snažilkovali ? 🙂 Poskytni nám nejaké rady, tipy 😉

pipka
16. okt 2006

gulicka, obavam sa, ze ziadne tehu priznaky uz nemam ☹ odisli aj s MS. Ved ale k lekarovi idem, uz som objednana.Dovtedy sa mozno este nieco objavi 😉 my uz snazilkujeme rok bez uspechu ☹ tak som sa tesila...

gulicka
16. okt 2006

u nas snazilkovanie zatial nikdy netrvalo dlho, len sme sa už 2x tesili prikratko, stratili sme babatko, tentokrat to vyzera najslubnejsie, poklopkam, a dufam, verim, ze to konecne vyjde, len zial, po tom vsetkom mam niekedy viac obav ako radosti
inac, po cisteni mi kazali pockat tri menstruacie a potom som hned otehotnela, aj minule, aj teraz + papala som calibrum babyplan a menej som pracovala, zdravo jedla a zdravo cvicila
drzim Vam palceky - urcite to vyjde 🙂

ivush
16. okt 2006

Gulicka, tak to Ti velmi drzim palceky aby to do tretice vyšlo na 1 s * 🙂 Ja som si tiež kúpila calibrum babyplan, ale neviem či to má nejaký pozitívny vplyv na schopnosť otehotnenia 😉 uvidíme

pipka
16. okt 2006

ja ho papam uz rok a nic ☹
ale gulicka, drzim palceky, teraz to urcite vyjde 😀

ivush
16. okt 2006

ach jaj 😖

pipka
16. okt 2006

ivush, ale nevesaj hlavku, ze nepomaha mne, neznamena, ze nepomoze tebe 😉
urcite ano, a coskoro aj mne, ja tomu veriiim 🙂

dudu
16. okt 2006

ahojte, pipka akurat som sa prihlasovala 🙂

pipka
16. okt 2006

no tak to som telepaticka bosorka 😀 😀 😀
vitaaj, co nove?

gangulienka
17. okt 2006

ahojte, potrebujem poradit, mam ovulacny test Rapi test LH a stratila som pribalak. Neviete od ktoreho dna by som mala zacat testovat ak mam 26 dnovy cyklus ? Vdaka moc 🙂

pipka
17. okt 2006

Gangulienka, co ja mam napisane, testovat mozes hocikedy, ale najvacsi predpoklad plodnych dni je cca 10-17 den od prveho dna MS.Ak mozem poradit, lepsie to reaguje na hlien z krcka ako na sliny, aspon u mna. Sliny ukazovali stale gulicky a z hlienu hned na prvy krat ukazkove papradie.
Vela stastia 😉

gangulienka
17. okt 2006

dakujem pipka, ale toto je iny test..taky co vyzera ako tehu test tiez sa namaca do mocu a ak su dve palicky tak mas ovu...

pipka
17. okt 2006

Ahaa! Ty mas jednorazovy na moc. Tie mam aj ja, tak to je tam napisane , ze zacat testovat 11. den od prveho dna po MS, vtedy normalne zacina ovu.Ak nemas oneskorenu.A testovat treba kazdy druhy den, kym sa neukazu dve palicky ako na tehu teste, ak je T pasik svetlejsi ako C pasik, je neg, a test treba zopakovat, ak su sfarbene rovnako resp. ak je T tmavsi ako C, test je tiez pozitivny.Testovat sa ma cca 10 dni 😉

gangulienka
18. okt 2006

dakujem pipka si zlata 🙂

silvitko
18. okt 2006

ahojte baby,
ja som si kupila pred 2 tyzdnami ovu mikroskop,inspirovana tymto forom samozrejme (predtym som o tom vobec netusila) a zacala si pozorovat tie vyjavy. Mala som tam na zaciatku bodky a potom sa to zmenilo na stromceky. Vtedy sme sa samozrejme snazili. A stromceky boli az do prichodu MS ☹ . Este prisla potvora aj o dva dni skor. Tak ma to veru nepotesilo. Je to normalne, ze stromceky su aj cez MS?

linle
18. okt 2006

gangulienka, ja mám 25 dňový cyklus a ovuláciu mám na 14 deň. Ale to je u každej ženy iné. Predpokladané plodné dni sú vždy 2 dni pred ovuláciou až do dňa ovulácie. Tak skús testovať od 10 dňa od začiatku menštruácie. Tak sa to píše v návode 😉

ivush
18. okt 2006

Linle a podľa čoho si presne zisťuješ den ovulky ?

linle
18. okt 2006

ivush, zaregistrovala som sa na tu stránku fertility.com. Bazálnu teplotu si meriam už štvrtý cyklus a tak som si teploty dala na tej stránke do grafov. Vo všetkých mi vyšlo, že ovulácia bola v 14 dni cyklu. Okrem toho používam aj ten tester, takže mi ukazuje papradie pár dni pred ovuláciou.

silvitko, ja som mala papradie každý druhý deň, keď som sa testovala zo slín. Radšej sa skús testovať z hlienu, je to tak istejšie. Sliny môžu byť ovplyvnené jedlom, alebo zápalom. Tiež používam tester už viac ako mesiac a aj tak sa nám bábo nepodarilo. Nevešaj hlavu, možno to vyjde na ďalší mesiac.

ivush
18. okt 2006

linle a keď tam máš to papradie už pár dní pred OVU, ako z toho vieš ktorý deň nastáva u Teba ovu ? (či na dni sa riadiš podľa fertility.com) ?

linle
18. okt 2006

hej, ovuláciu mi spätne vypočíta počítač na fertility.com 🙂

luckka
21. okt 2006

gangulienka: mozem sa ta spytat, ako ten test funguje? Ked je jednorazovy, tak si si ich nakupila viac? Ak ano, tak kolko? Ci je ich viac v baleni. A aky mas z neho pocit? Funguje? 😀 Chcem si ho a ja kupit, lebo vobec nevíem, kedy u mna prebieha ovu

pipka
21. okt 2006

luckka, tie jednorazove testy su balene iba po jednom, podla mna su dost drahe, jeden stoji cca 100 sk, lepsie je kupit si ten lady fertility tester ( ked zalistujes par stran dopredu, tam o tom piseme) ten mozes pouzivat aj denne.Nie je sice na moc, ale na sliny, alebo hlien s krcka.Z toho hlienu je to aspon u mna spolahlivejsie 😉

luckka
21. okt 2006

pipka: dakujem, v pondelok si ho letim kupit 🙂

gangulienka
22. okt 2006

luckka ja som ten test este neskusala ale lady fertility mi ukazuje papradie stale raz viac raz menej ale v podstate cely mesiac a je jedno ci zo slin alebo z hlienu. Tie jednorazove su dost drahe, ale nasla som nejaku cesku stranku kde je ich v baleni viac za super cenu. Neviem ak to odskusam dam vediet, ale som si povedala tento mesiac ze kaslem na testy aj na meranie teploty a skusim sa trosku odosobnit od toho...len som zvedava do kedy to vydrzim 😀

pipka
23. okt 2006

to je asi individualne, u kazdej ine.Preto musime vyskusat vseeetko 😀

luckka
23. okt 2006

babulky: tak som si dnes kupila ovulacny test (fertility) a plna ocakavania som ho hned vyskusala v aute, nemohla som vydrzat, kym dojdem domov 😀
ukazal mi, ze nemam teraz plodne dni. Lenze ked som prisla domov, tak som to skusila s hlienom a neukazalo mi nic, tak potom som to vyskusala znova zo slinami a zasa nic ☹ Neviem, co si mam o tom mysliet 😒

pipka
23. okt 2006

skus zaostrit tym ciernym kruzkom 😉

jankar
23. okt 2006

Holky,musím reagovat,tomu mikroskopu nevěřte,jsou to zb.vyhozené prachy,radši měřte BT,vím že mikroskop je pohodlnější,ale velmi nepřesný 😒

luckka
23. okt 2006

pipka: skusala som, len tam bolo vidiet bud len moje sliny, alebo hlien. Skusim rano, ked vstanem 😕
len nechapem, preco mi to najprv islo riadne a potom nie

pipka
23. okt 2006

aj mne to vselijako blblo, ale potom som nasla ten spravny system 😀 a uz to ide, ale ano, z ranneho je to najistejsie. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre