Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

katmi
16. aug 2007

ramzesa - ja beriem len kyselinu listovu..

melle
16. aug 2007

ja beriem calibrum babyplan. V tom je kyselina listova, C a E vitamin, zelezo, a jod. A este euthyrox a parlodel na upravu horm.profilu. No a na tie bolesti hlavy Cephyl a ked uz je velmi zle tak ten paralen.

melle
16. aug 2007

baby chcem sa vas opytat ci neberiete niektora parlodel a ci sa vam od toho nezapchava nos? V letaku pisu ze moze sposobovat opuchy sliznic a ja uz mam upchaty nos 3 mesiace, presne odkedy ho beriem.

katmi
16. aug 2007

ja ti neviem.. mne to calibrum nejak moc nesedi.. a v tehotenstve uz vitaminy brat ziadne nechcem..niektore to hltaju jak bompary.. 😖

melle
16. aug 2007

katmi-jasne ze vzdy je lepsie mat vyvazenu stravu. Ale kedze mne je vacsinou zle od zaludka, tak toho vela nepojem. V kazdom pripade kyselina listova urcite neposkodi, vsade to odporucaju. A hltat vitaminy ako bonpari je fakt blbost, hlavne ak su to multi vyrobky, kde su minimalne mnozstva a zaroven pomiesane vitaminy ktore sa navzajom vylucuju. Ja asi ostanen pri tom Calibrum Babyplane a ked zistim ze som tehu, tak sa poradim s mojim gyndosom, je to moj dobry kamos, tak hadam neporadi zle.

katmi
16. aug 2007

melle - ja mam akurat na plane zmenit moju gynekologicku..lebo ju mam plne zuby..

melle
16. aug 2007

katmi-kazda kamoska mi potvrdila, ze zeny su v tomto smere horsie ako muzi. Ja mam tiez oficialne jednu prisernu babu a k tomu mojmu kamosovi nemozem bezne chodit, lebo nie je obvodak, ale porodnik v nemocnici. Tak aspon viem,ze ked sa raz zadari, tak budem v dobrych rukach.

katmi
17. aug 2007

melle - vies co ale ved to je hrozne..trpim castymi opakovanymi zapalmi alebo co to vlastne mam gynekologickymi a ona ti mi krava vecne da len antibiotika a to ma prosim pekne ani nevysetri??? no tak toto je sila asi ,nemyslis?? vravim,mam jej plne zuby..len cakam,kedy sa dovaliz dovolenky,idem si pre kartu a taham k druhemu lekarovi,lebo takto by som asi daleko so zdravim nezasla..

melle
17. aug 2007

katmi-veru utekaj od nej prec co najskor. Brat vkuse antibiotika to je to najhorsie co noze byt, oslabi ti to vlastnu imunitu a pritom ti ich mozno vobec netreba. Mne ta moja tiez dala nejake antibioticke cipky do posvy a silne prasky a napokon sa ukazalo ze som ani nemala zapal. A pritom strasne casto mam pocit takeho neprijemneho palenia tam dole, tak neviem co to je. Ale skus kupit v lekarni Tantum Rosa, to je na to vyborne.

melle
17. aug 2007

Caute baby odporucam vam stranku www.lacnetesty.sk
Su tam ovulacne aj tehotenske testy za dobre ceny (napr.tehotensky za 19,-) a aj dobre clanky. Mna uz nastval ten mikroskop, lebo uz 7.den mi ukazuje paprade a ovulacia v skutocnosti trva len 12-24hod. Som sklamana lebo dnes som si robila teh.test a vysiel neg. ☹ Sice je mozno priskoro lebo je to len 6.den, ale ak to teraz nevyjde, tak buduci mesiac uz budem testovat pasikmi, kontrolne aj mikroskopom a BT a ak zase nic, tak ja uz fakt neviem ☹

lauritka
18. aug 2007

dievcata vrele odporucam ovu testy, ak poznate svoj cyklus, postacia vam len dve alebo tri. potvrdi vam to aj vzostup BT. mikroskopu by som az tak neverila. je to strasne citlive na tie sliny a ukazuje to hore dole. ja som ho odlozila po par dnoch, isla som si oci vyocit:P ak chcte mrknite na moje grafy na stranke 1. tam vidite pluska ked som robila test a o den alebo dva potvredena ovulacia 😉 prajem vela stastia.

trpezliva
18. aug 2007

Aj ja odporucam tie testy z adresy lacnetesty o ktorych pisala melle. Ja som kupovala 6 ovu a jeden tehu bol k tomu zadarmo..A stalo to 316 SK. Funguje to spolahlivo, dve palicky pocas ovu som mala hned. A bolo to diskretne zabalene 😝.

melle
18. aug 2007

presne aj ja som si objednala ten pack ze 6 ovul. a 1 teh.test za 316. a precitala som si vsetky clanky na tej stranke takze konecne viem ako to vsetko s ovul. a BT atd. funguje. Sice sa snazime o tehu uz vyse roka ale ktovie ci sme sa uz aspon raz strafili do ovul.

melle
18. aug 2007

Inak jedna moja kamoska otehotnela hned pri prvom pokuse cez svadobnu noc. No je toto spravodlive? 😒

melle
20. aug 2007

kde ste vsetky ze uz tretikrat sama pisem? 🙂

Vsetkym snazilkam odporucam stranku www.merenibt.xf.cz

ramzesa
20. aug 2007

no ja som tiez brala vitaminy. Femibion, Calibrum a teraz beriem , no beriem, mam a semtam si spomeniem 😅 na Calibrum a Mamavit. Tie posledne sa mi pacia, pretoze nie su farbene. Ani pocas tehu som tie vitaminy nebrala pravidelne.

katmi
20. aug 2007

baby ja som sa nemohla pripojit na server.. 😒 ale uz odchadzam..tak pekny zvysok dna.. papa

henrieta76
22. aug 2007

ahojte baby ja som si tiez kupila ovu testy,a chcela by som vediet ci sa niektorej z vas podarilo otehotniet hned na prvy krat.dakujem

katmi
23. aug 2007

ja som mala ovu test, som si na 100% ista,ze som ovu mala a aj tak mi test ukazal neg.. tak neviem..

lauritka
23. aug 2007

katmi niekedy sa stava , ze LH hormon stupa velmi rychlo a naopak rychlo klesa. niekedy ukaze pozitivny test len jeden den, preto je vhodne merat denne, hoci tam pisu ze staci obden.

katmi
23. aug 2007

ja som mala ten RaphiClear..a tam pisali, ze asi 3hodiny pred meranim,by som nemala pit..tak ale toto som naozaj psychicky nezvladla 😀 to boli este take horucavy.. takze mozno aj to to ovplyvnilo..netusim..

melle
23. aug 2007

katmi- skus si objednat tie lacne testy z tej stranky co sme tu spominali, 6 ks ovu + 1ks teh. test za 316 sk. Ja som objednala a za tri dni som ich mala doma. Financne sa to fakt oplati.

katmi
23. aug 2007

melle - vies co.. kaslem uz aj ja na testy. nemam na to naladu furt si to merat..nechavam na nahodu..ak sa podari,tak bude.. 😉

melle
23. aug 2007

katmi-mas pravdu, to je asi ten najlepsi pristup a velmi ti zelam, aby sa ti to podarilo takouto prirodzenou cestou. Neviem kolko mas rokov, ale ja sa chcem teraz zacat testovat, ked to uz vyse roka nevyslo, hlavne kvoli tomu, ze som na prahu 30tky a mam pocit, ze taky luxus si uz nemozem dovolit.

katmi
23. aug 2007

melle - ja mam 27 a myslim,ze najvyssi cas..tak uvidim..povedala som si,ze pockam do konca roka, to bude akurat pol roka,co by sme sa snazili a ked nic,tak potom to budem riesit inak..

melle
23. aug 2007

katmi- mozes to kludne nechat na prirodu kym sa nebudete snazit vyse roka. Aj ked tiez je otazne co to znamena snazit sa. Vraj optimalne je snazit sa zhruba 3x do tyzdna. Lebo ak vraj muz sexualne abstinuje dlhsie ako 3 dni, tak mu zleniveju spermie, t.j. je ich menej, pomalsie sa pohybuju a su menej zivotaschopne. A ak sa zase milujete castejsie, t.j.napr. kazdy den, tak sa mu zas nevytvara dostatocne mnozstvo spermii. Takze ja sa asi nemam co cudovat, ked si na seba najdeme cas 2-3x za mesiac 😒 Ale skuste chlapa znasilnovat kazdu chvilu, ked cele dni trci v robote a domov pride vystaveny jak citron 😒 A navyse vacsina chlapov si v tom prvom roku snazenia nenecha diktovat svoje sexualne nalady podla vasej ovulky.

katmi
24. aug 2007

ale ja to nechcem nechavat na vyse roka.. moj max strop je do svadby, ktoru planujeme cca na buduci rok na leto.. max dovtedy som ochotna cakat,ze sa to podari prirodzenou cestou.. takze to bude cca rok,ale aj tak.. neviem.. moj partner ma totiz 41..takze najvyssi cas si myslim..tiez nebude mat tie spermie neviem dokedy take aktivne.. takze tak..

ramzesa
24. aug 2007

melle to papradie ti neukazuje len v ten den ked mas ovu, mikroskop je citlivy na hormon, estrogen,ci ktory z nich, nejako mi vypadlo ktory a ten je uz pred a aj po pritomny v slinach. Som si kupila prirucku PPR a tam uvadzaju aj nepravidelne cykly ako ukazku a je tam pripad,kedy vyzera,ze sa blizi ovu,ale kvoly niecomu k nej nedojde a sa to zopakuje o niekolko dni, cize teplotna krivka je taka zvlastna. No nic, po precitani tej knizky som prisla na to,ze je to dost komplikovane. Aj sa cudujem,ze nam sa to tak jednoducho podarilo,az dvakrat 😒 . Drzim vam palceky,aby vam to skoro vyslo 😉 .

melle
24. aug 2007

katmi- aha, tak to hej, ale vzdy je to lepsie ako keby si ty mala 41 😉 Ja som dnes hustila do mojho draheho aby prestal fajcit, aspon kym nepotehotnieme, sice nefajci vela, tak do 5 cigariet denne, ale aj tak 😒 Ja sa snazim, vsetko robim len aby dobre bolo a on nic? Tak to kde sme? Aj tak som asi hadzala hrach na stenu, ale dufam, ze aspon kus mu to bude vrtat v hlave a aspon obmedzi 😒

ramzesa-vdaka, Ten mikroskop asi uplna blbost nebude, ved na nieco to musi reagovat, akurat ze mi to potom nepomoze zistit, kedy sa treba snazit. Ale teraz od noveho cyklu som zahajila vseobecne stopovanie ovulky vsetkymi dostupnymi metodami, takze meriam BT, kontrolujem mikroskop a nakupila som aj ovul.testy, tak uvidim, ci mi to bude nieco platne. Po najhorsom pojdem na folikulometriu. Predtym som nemerala BT dost zodpovedne, tak mozno preto mi krivka skakala hore dole.

katmi
27. aug 2007

ahojte..
melle - hmm..tak to ano..fajcene zevraj spomaluje spermie..myslim tym tak,ze su lenive 😀 a ved fajcenie vobec nema dobry vplyv na cele telo...drzim ti palce,nech tvoj drahy cosi zo sebou urobi 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre