Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

janka30
11. sep 2008

Ahojte baby,

mam pre vas skusenejsie testovatelky otazocku. Mam 32 dnovy cyklus a tento mesiac som prvykrat testovala od 15 dna do vcera, 18 a 19 den mi vysli na 90% rovnake ciarky a vcera uz iba jedna. Nevadi, ze palicky neboli uplne rozvnake? Myslite, ze som trafila ovulku?
Inak, codim do GF, som po laparke kvoli PCO /jun 08/ a mam doma recepty na 1.IUI, ale tento mesiac tie dni, kedy som mala ist na kontorlu vysli na predlzeny vikend a boli sme prec, tak sme sa rozhodli, ze to skusime este raz, ci to naaaaaahodou nevyjde. Tak teraz cakam ...... 😉

annakordelia
16. sep 2008

janka30. záleží, ktorá palička bola tmavšia. ak tá testovacia, tak to bola ovulka. no ak bola tmavšia tá kontrolná, tak ovulka nebola. podla mna. skús to kombinovať aj s bazálnou teplotou. ak cca dva dni po poslednom pozit teste ti stúpne teplota, tak to ovulácia bola. u mna je to tak, že test mám pozitívny na 15ty aj 16ty den cyklu a bazálna teplota sa mi zvýši vždy na 19ty den cyklu

janka30
17. sep 2008

Ahoj Annakordelia,

dakujem. Ja som tak tajne duuuuuufala, ze by to mohlo byt. Ale ked nie, nevadi. Pockam na MS a pojdeme na IUI a uvidime, ci to vyjde a ak nie, pred IVF este skusim testy + teplotu. Tu som si meriavala asi pred rokom a pol, ale zatial to podla nej nevyslo. 🙂

nivalis
30. okt 2008

Ahoj🙂
chcem sa spytat tych co uz maju nejake skusenosti s ovu testermi- testujem sa uz druhy mesiac a obidva krat mi tu strukturu "kapradin" zobrazilo len na par hodin-ako si to mam vysvetlit? A co je este cudnejsie- o dva dni mam dostat M (aj ked velmi chcem aby neprisla🙂, otestovala som sa a cuduj sa svete struktura je tu-rozumie tomu niekto??? Dakujem 🙂

nivalis
30. okt 2008

Niktora s tym nemate nijaku skusenost??? ☹ 😠

klauduska
3. nov 2008

ahoj nivalis,
ja sice ovu tester este nemam,chystam sa ho kupit,ale podla bab ktore ho maju viem,ze mozne to je,pretoze tu ovulaciu mozes mat posunutu a mozes ju teda mat aj pred menzesom.....

zuzanabb
6. nov 2008

baby dnes som si kupila ten lady-tester s osvetleni za 320,- od vyrobcu Sonix, ale vobec to nefunguje. Neviem ci to nebude zlymi baterkami. Ked sa stlaci ten "fifik" na zapnutie svetla, tak sa nic nedeje. Ak ma niektora z vas ten test, tak mi prosim vas dajte vediet, ci to ma nejako velmi viditelne svietit a mne to nesvieti, lebo su zle baterky, alebo to neviem pouzivat 😅 alebo je pokazeny cely ten "zazrak" 😠

lenusska
7. nov 2008

Ahojte...

Mam otazoku....kupila som si ovu test RapiClear a ked som si ho teraz robila tak mi vobec neukazalo druhu ciarku...co to znamena...nemali by byt obe a potom uz len podla intezity sfarbenia sa rozlisuje ci je alebo nieje ovulka?...foto je v albume....

Dakujem za pomoc 🙂

sorciera24
7. nov 2008

zuzanabb, aj ja mam ten isty tester....a vpohode....ked stlacim ten gomicek tak sa rozsvieti svetielko....normalne, ako keby si zasvietila....takze asi urcite mas zle baterky...

zuzanabb
7. nov 2008

sorciera dakujem. uz som sa s tym trosku vyhrala, ale aj tak mi to raz svieti a raz nie, tak to bude tymi baterkami. Ale ani za nic na svete mi nejdu z tade von, bojim sa, ze to cele dolamem, ked to budem vytahovat nasilu. Si s tym testom spokojna? Testujes sliny ci hlien? vraj je hlien presnejsi...

sorciera24
7. nov 2008

no, sice trvalo, kym som vobec prisla na to, ze sa to da aj zaostrovat 😉 ale ano, ukazuje mi to pekne najprv gulicky, potom sa to zacina tak krystalizovat a a vtedy ked mam aj ovu hlien tak mam najsilnejsie krystaliky a take palicky.... 🙂 testujem sliny, skusala som aj hlien a je to to iste.....a po ovu hlien nemam, tak vtedy sa mi neda ani testovat 😉 takze vacsinou zo slin....no ale co z toho, zatial tehu aj tak nie som 😒 hadam ti prinesie viac stastia 😵

plivit
8. nov 2008

dobré ránko prepáčte,že vám sem vstupujem ale chcela by som sa opýtat robila som si na 19 DC OVU test mám ho v albume ,že či tú druhú čiarku môžem považovať za pozitívnu alebo nie Ďakujem 🙂

shaarka
8. nov 2008

plivit
nie, to nie je pozitivny test.
mozno ovu bola, alebo sa blizi, ale ovulacny test je pozitivny v pripade, ak je testovacia ciarka taka silna ako kontrolna, alebo este aj silnejsia.
a ovulacia pride do 36 - 48 hodin po prvom pozitivnom teste. ak testujes kazdy druhy den, nemozes ju prepast. 🙂

plivit
8. nov 2008

Shaarka dakujem velmi pekne za odpoved 🙂

dagomrska
9. dec 2008

ahojte dievcata,
chcela by som vam ponuknut na predaj 25 ks ovulacnych testov. ja ich momentalne uz nepotrebujem 🙂 . celkova cena je 1300 sk + postovne. osobny odber je mozny v bratislave. dpuspokyova@yahoo.com
zelam vam vela vela stastia a hlavne to nevzdavajte 🙂

petka2803
15. dec 2008

Ahojte kocky.Mozem sa spytat,ako nanasate sliny na ten mikroskop?Ci priamo z ust na sklicko alebo cez prst?Ja som si kupila LadyQ len nedavno a vobec nic tam nevidim,okrem ciernych bodiek .Dakujem krasne za rady,ako to mam spravne robit a kolko asi treba cakat,na zaschnutie sliny.Dakujeeeem

klauduska
5. jan 2009

Ahojte kocky,
tak sa pridavam,ovu testik-lady tester som dostala na Vianoce od manzelika... 😎 😎 😎
Hnes som ho zacala pouzivat,najprv same bodky,takze ziadna ovu....2 dne pred menzesom som zacala vidiet to "papradie,ale asi len tak na 1/4 sklicka,1 den pre menzesom asi na 1/2.Dnes som ho uz dostala a prapadie nikde.
Uz sa to niektorej z Vas stalo?Myslela som,ze to papradie bude silniet,ale asi nie...

Zuzanbb...aj mam ten so svtiekom,asi po tyzdni pouzivania mi odisli baterky,co som bola dost prekvapena,ze tak rychlo a ti poviem,ze manzel mal problem tie baterky vybrat-pouzit nakoniec vsetko mozne-od spajdle,nozika az po pinzetu... 😀 no nakoniec sa podarilo a svieti to uplne super.No dufam,ze tie baterky teraz vydrzia oooomnoho dlhsie 😉

bleelka
7. jan 2009

klauduska, mne sa stava, ze tie papradky mam cez menzes, 1-2 den a niekedy malokedy v priebehu cyklu... znamena to, ze ovulku mam v case ms??? 😲 😲 😲 inak v polke cyklu mavam bolesti ako ovulacia, tak neviem ci sa da na to spoliehat... kupila som si dnes aj ovulacny jednorazovy test, ale mali len jeden v lekarni, tak asi este dokupim 1-2...
petka, neviem, ja to naslinim priamo, oliznem to 😉

lenusska
7. jan 2009

ja tam mam papradie iba ked to necham poriadne uschut asi 30 minut...skusam aj 3-krat po sebe a dakedy prve 2 krat nic a na 3 mam.....

bleelka
7. jan 2009

ja rano naslinim a kuknem vecer ked pridem z prace 😀 vzdy len raz, no posledne cykly skoro ziadne paprade, len bodky, ale to som mala endocystu, tak tento mesiac by som mala mat prvy normalny cyklus, tak snad ovuilka prebehne a stihneme ju 😵

klauduska
8. jan 2009

no,ja to sklicko naslinim hned rano,necham schnut a porobim si vsetky ranne potreby... 😎 😎 😎
a pred odchodom do prace mrknem,ako na tom som.... 😉

Ako som vyssie spominala,ze sa to papradie stratilo v pondelok...tak sa uuuuzasne v utorok objavilo, sklicko bolo cele pokryte papradim....uplne som zasla aka zmena!!!
Teraz uz len zistit ci je to pravda a aby to vyslo!!! 😉

lilix
9. jan 2009

ahojte. vcera som si kupila ten test a mala som hned papradie. robili si to aj dve kolegyne a oni mali bublinky. robil si to moj drahy, a mal naadherne papradie.

zuzanabb
9. jan 2009

ja som s tym "uzasnym" lady testom isla do lekarne, nech mi to vymenia, lebo mi to nechcelo svietit a oni, ze sa to neda, ze s tym mam ist do opravy hodin 😅 tak som tam nabehla, najskor sa ma pani pred 6-timi ludmi opytala co je to za pristroj a ja som jej to musela zakricat 😀 lebo tam bol hluk a po pol hodine mi to prisiel osobne zaniest ujo co sa snazil tie baterky vymenit a povedal, ze je to ina haluz, lebo ked horko-tazko vymenil baterky, tak to pre istotu svietilo stale aj ked sa nestlacal ten fifik a tak tam zase vlozil tie stare a teraz to svieti vtedy ked to cele vytiahnem (ako ked chcem vymenit baterky) a zatlacim taky pliesok o taky hacik, inak nie..... 😀 😅 😀 😅 takze testujem tak, ze naslinim sklicko, urobim co mozem aby som sa dostala do roboty a tam ked mam cas tak demolujem test a skusam stlacat pliesok aby bolo daco vidno...
vcera bolo vidno na pol sklicka papriadie a na pol bublinky a dnes papradia bolo viacej... uvidim zajtra. ale ovu test - ocikany papierik mi dnes vysiel negativny....

klauduska
9. jan 2009

zuzi...tak to co je je za haluz v tej lekarni??? 😨 😨 😨

na to sa akoze nevztahuje zaruka???
Mne ho kupil manzelik,baterky sa fakt tazko vyberaju,musel ich vybrat manzel,aj to horko-tazko,ale predsa....

zatial testujem kazdy den,najprv same bublinky,potom menej papradia,potom cele papradie,potom bublinky a na dalsi den opat papradie asi tak z 1/2 sklicka.Je mozne,aby to ukazovalo takto na "preskacku"???

Je to fakt haluz,trafit sa na den.... 🙄

zuzanabb
10. jan 2009

klaudi ja neviem, povedali, ze sa to vymenit neda... nerozumiem preco... 😒
ja som skusala predvcerom a bolo na pol sklicka papradie, vcera bolo cele papradie a dnes uz nic... skusim zajtra ci mi to ukaze ako tebe 😅

bleelka
10. jan 2009

baby, ja chcem za nejaku hodinku skusit ovulacny test co sa ocika, resp. ponori do mocu. Zmiatla ma ale informacia na letaciku v zneni: "Zredukovana tekutina odobrata 2 hodiny pred pouzitim mocu moze zabranit zdetekovaniu LH hormonu". Neviete co to znamena? Nik mi s tym nevie poradit. Vdaka moc!

danka24
10. jan 2009

bleelka to znamena ze 2hodiny pred tesrtovanim nemas pit ani jest 😉

bleelka
10. jan 2009

danka dakujem velmi pekne, aj som si myslela, ze asi nemam pit, ale ani jest? fuha, tak este hodku vydrzim, dala som si Milka Tender a palacinku 😀 na letaciku pise, ze pri 29 dnovom cykle mam zacat testovat na 12-ty den, co je dnes, mam iba jeden test, v lekarni viacej nemali, mam ho urobit dnes, ci radsej zajtra? Pise, ze ak vyjdu 2 ciarky, tak ovulka bude o 24-48 hodin, nie je to menej? to potom staci robit ovu test kazdy druhy den, nie?

danka24
10. jan 2009

bleelka ale ovu test je lepsie robit kazdy den lebo hormon LH sa rychlo zvysuje... no kedze mavas 29cyklus minus Lutelalna faza-poovulacna moze byt cca 14 cize 13den tak ked dnes spravis a ciarky budu rovnako silne tak ovulka pride do 24 hodin.. tak najlepsie sa milovat dnes zajtra napozajtra.. 😉

bleelka
10. jan 2009

dik danka, my sme aj vcera, aj predvcerom, tak chcem aj dnes a zajtrra aj pozajtra, len ci tie mrsky stihnu dozriet...dakujem za info, no stale vaham ci urobit teraz alebo zajtra kedze mam len jeden...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre