Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

timmka
25. jún 2011

@lauritka ja som bola v car lebo nedarilo sa nam aj ked som brala clostil, zistili sme problem v manzelovi, zly spermiogram, mne zistili ureoplazmu, tak namyslam si, ze ci nesposobila aj to, ze som nemala ovulku, sme po dobrati ant. manzel bol na vyter z moc. trubice a vysledky su negativne, do v tedy sme namali styk, dnes ma boli aj riadne pravy vajecnik, tak mozno to bude ozaj ovulacia, na druhy cyklus zacinam opat s clostilom, nie je to velmi neskoro ovulacia? ked ma este dnes boli vajecnik tak asi este folikul nepraskol,t ak ovulka bude neskor? zajtra? ja som z toho uz jelen, prepac ale nevyznam sa do toho velmi 😠 , ci po prasknuti boli vajecnik, vcera sme mali sex, treba to poistit aj dnes?

dundusa
25. jún 2011

@timmka ja netvrdim, ze je to pravda, ja som to citala vo viacerych clankoch, zevraj vynimocne su anovulacne cykly pri pravidelnom menzese

dundusa
25. jún 2011

@timmka akým spôsobom zistia, ze mas anovulacny cyklus?

timmka
25. jún 2011

@dundusa no zistili mi to ultrazvukom , najprv moj gynekolog, nasadil mi clostilbegyt a chodila som na ultr. pocas brania som ovulovala a potom som isla do car, tam mi to tiez zistili a potvrdili, dr. herman mi vysvetli, ze i ked zena ma pravidelnu menstruaciu, tak neznamena ze pravidelne ovuluje, ze za pravideln cyklus sa povazuje pravidelna ovulacia nie menstruacia, bola som z toho pafff, myslela som si, ze ked mam pravid. menst. tak je vsetko ok, robil mi aj horm. prof, a tiez ho mam v poriadku, tak ja tomu nechapem, len ovulku nejako nemam, este som zabudla, dr. mi povedal, ze ja mozem ovulovat, ale niekedy aj cez menst. ale tesne pre nou, skus chodit na folikulometriu a tam sa dozvies, odporucam, najlepsie je ist k dr. cca 11-12 dc

lauritka
25. jún 2011

@timmka brucho boli este pred ovulkou, aspon co mam odsledovane na sebe.
len sa snaz, kym je hlien, zbytocne teraz spekulovat, ci praskol alebo nie, este nie je koniec cyklu.

tiez by ma zaujimalo ako zistili anovulaciu ???

timmka
25. jún 2011

@lauritka no zistil mi to aj moj gynekolog ultr. chodila som na folikulometriu pred clostilom a aj dr. herman v car, hormon. profil som mala v poriadku, ale chodila som k nemu aj na ult. pocas mrchy , po mrche cca 10 dc a potom som bola na 17DC a v sprave mam napisany anovulacny cyklus ☹

lauritka
25. jún 2011

@timmka no to mohla byt nahoda, ze prave ten bol anovulacny, ale ten minuly bol normalne ovulacny. 🙂

ak budes potrebovat potom lacnejsie ovu testy, dojdu mi buduci tyzdnen, potom mi napis IP. 😉

dundusa
26. jún 2011

@lauritka NO tak včera po zadaní BT do grafu mi vyhodilo deň, kedy som mala ovuláciu. Nie je to nakoniec ten 23.jun, teda 16DC, ale 21.jun - 14DC, čo som od začiatku tušila, že tak by to malo byť, keďže som vtedy mala výtok vodnatý až ťahavý a večer ma pobolieval ľavý vaječník. Teraz sa to aj potvrdilo. No len manžel nebol vtedy doma, tak či sa niečo ujalo ☹
Vôbec som nečakala, že to bude tak presné na 14 deň cyklu... fuu

dundusa
26. jún 2011

Tak a nakoniec to vyzerá, že to ovulka bola krásna na 14 DC 🙂

lauritka
26. jún 2011

@dundusa no nesuhlasila by som v tomto vobec s FF, je to len program. a ked das prec tie hlieny ??

to ho niekedy pomyli vies.

dundusa
26. jún 2011

@lauritka no tak som to prerobila, dala preč hlieny aj OPK, čo som tam mala a takto to vyzerá teraz

dundusa
26. jún 2011

@lauritka Teraz to vyzera realnejšie?

lauritka
26. jún 2011

@dundusa jasne 😀

dundusa
26. jún 2011

@lauritka no to som sa potešila 🙂 Kedy by som mohla najskôr testovať, či to vyšlo alebo nevyšlo?

lauritka
26. jún 2011

mozes skusit uz na 10 dpo 🙂

dundusa
26. jún 2011

@lauritka super 🙂 a budes mat na predaj aj tehotenske testy?

lauritka
26. jún 2011

@dundusa ano jasne, 10-ka citlivost. 😉

dundusa
26. jún 2011

výborne a kedy približne by ti mali dôjsť?

lauritka
26. jún 2011

zajtra, utorok, dufam. dam ti vediet. 🙂

ahava
29. jún 2011

@dundusa nie bazalnu teplotu nemeriam, zatial som sa k tomu nedostala lebo mam dost nepravidelny zivot, takze merat kazdy den rano v urcitu hodinu je skoro nemozne ☹ neda sa to napr. v noci ? ci to musi byt po zobudeni ? a este mavam problem aj so zvysenou teplotou takze mam teplotne vykyvy dost casto co by bolo asi zavadzajuce ... inak tebe ta ovulka vysla fakt krasne... a s tymi ovu testami som nevedela ze je to do 48 hodin po tej ciarke, to by asi aj tak sedelo ako som to testla naposledy 🙂 ale pouzivam aj ten lady tester na sliny a ten mi plodne dni neukazal - tak neviem 😕
tu teplotu treba merat od prveho dna cyklu ? cize v ten den co dostanem mrchu ?

dundusa
30. jún 2011

@ahava Teplotu je možné meriať teoreticky hocikedy, ale presne udaje by ti nedávala a tak by si mohla meriať úplne zbytočne. Má byť telo v kľude aspoň 6 hodín, bez vody a jedla, nestresované, v tomto prípade je to bazálna teplota.
Nový graf sa začína menzesom, v tedy teplotu merať nemusíš, ale môžeš, je to na tebe. Teda začneš reálne merať po menzese.

ahava
30. jún 2011

@dundusa aha dik takze az po menzese Ok. Je mi jasne ze merat mozem kedykolvek, ale aby bola nejaka vypovedacia hodnota toho merania malo by sa rano - uz som si nieco nastudovala 😉 Ale 6 hodin nebyvam v klude normalne tolko ani nespim 😀 takze je mozne ze nameriam bludy, ale skusit to mozem snad mi to bude davat nejaky zmysel...vsak uvidim...

dundusa
30. jún 2011

ano rano, je to naidealnejsie. Ty mas asi dost hekticky zivot,co? Práca?

ahava
11. júl 2011

@dundusa, hej hekticky a hlavne je dost nepravidelny, raz tak raz tak... ale nastavila som si budik - co je sice brutalne 😔 ale co by clovek nespravil, takze uz meriam - no zatial z toho nie som moc mudra ... 😅

labudka
14. júl 2011

Ahojte, potrebovala by som poradiť.
27.júna my vyšiel ovulačý test pozitívny, mala som aj priesvitný lepkavý hlien, 8.júla pred týždňom sme mali styk, čo bolo 12 dní od pozitívneho ovu testu, cez deň som nemala žiaden hlien a ovu test nič neukazoval, tak spokojne, lenže hneď na druhý deň od rána som mala hlien aj ovulačný test potvrdil ovuláciu. Teraz je to 6 dní, tehotenský test je zatiaľ negatívny, ale ovulačný je už 6 krát po sebe pozitívny.
Menštruáciu som od pôrodu pred 5 mesiacmi ešte nedostala.
Vôbec nechápem kedy bola teda ovulácia, prečo je teraz tak dlho na testoch, a ak by som bola tehotná tak by ovulačný test mal byť negatívny, alebo môže ukazovať stále pozitív?????
prosím poradte, Ďakujem

lauritka
14. júl 2011

@labudka no mne to skor pripada, ze mas est erozhadzane hormony, ze ti ta LH stupla, potom klesla, teraz mas zase zvysenu hladinu. nemerala si nikdy BT ?? lebo tam by sme mohli mozno nieco vydedukovat.

Ovulacny test reaguje aj na hcg, ale musi byt uplne pozitivny a vtedy by mal vyjst uz aj tehu test.

9adka9
20. júl 2011

...ahojte babule ..tak prvy krat som na sle // sice iba na oulacnom teste ale predsa,sice tad ruha je slabulinka,tak sa mozem tesit na vecerne maznanie....uz som to raz skusala ale nejak sa mi v tom nedarilo....tak zajtra cakam ze bude uplne tmava...dufam,ze na buduce budu // aj na tehu teste 🙂

ninka.b1
20. júl 2011

Ahojte a kolko dni vam na ovu teste farbia // čiarky rovnako hrubo???? Mne to 2dni rovnako silno a teraz tušim začina slabnuť na 3den, len som si neni ista či je to spravne 😒 ?

ivveettaa
25. júl 2011

Ahojte dievčatá, mám na Vás otázku 🙂 Po mimomaternicovom tehu mi bol odstránený jeden vajcovod 😢 teraz sa pokúšame znovu o tehu. Používam ovu testy, kde sa mi ukázali krásne dve rovnako hrubé aj rovnako červené paličky 🙂 Je možné mať test pozitývny ale k ovu nemusí vôbec dôjsť? Teplotu nemeriam 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre