Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

kristinka24
16. jan 2012

@lauritka praveze kym nezaschol, tak bol o dost bledsi. Dnes som si zacala merat teplotu, viem, ze dost neskoro, ale aspon zistim, ci stupne. Mne sa totiz pri malom neda merat kazdy den, lebo sa v poslednom case casto budi. Testy su woman secret, boli jedine co v lekarni mali.
@lea1333 tak dufam, ze su to tie spravne //, bola by som rada 😉

lauritka
16. jan 2012

@kristinka24 stacilo by zmerat , len na potvrdenie ovulky , potom uz nemusis. ak potrebujes lacnejsie testiky, napis mi IP. mam nejake 😉 su aj v albume. momentalne one step-

kristinka24
16. jan 2012

@lauritka teraz pockam, ci sa zadari a ak nie, tak ti napisem 🙂 a dakujem za rady 😉

barborav
18. jan 2012

AHojte kočky... tak sa pridávam ku Vám 🙂 4mesiac pozitívny ovulačný test, dokonca testovacia čiarka silnejšia ako kontrolná.. napriek tomu, že ma pri ovulácii neskutočne bolí vaječník a hlien mám ako z knižky, stále nič.... už 8 mesiac :-/ ako dlho sa snažíte? Lekár mi pred takmer 2 rokmi povedal, že budem mať problém, nakoľko cyklus bol všelijaký.. ale posledné mesiace (asi silou pozitívnej mysle 😀 ) mám cyklus pravidelný, síce dlhší, ale pravidelný. začínam mať depresie 😖

lauritka
18. jan 2012

@barborav ahojki. tak do roka a pol snazenie netreba robit paniku 😅 potom by som vyhnala muza na spg.
teplotu nemerias ?? nedepkuj, lekari radi strasia. 🙂

micak
19. jan 2012

AHojte ! Ake mate skusenosti s ovulacnym testerom DONNA ? Dnes som ho 1.krat vyskusala a ukazuje mi obraz ako bol v navode, cca 3-4dni pred ovu (co by aj mohlo sediet, som 7DC).
DAKUJEM 🙂

lauritka
19. jan 2012

@micak nemam skusenosti, ale hod foto 🙂

micak
19. jan 2012

@lauritka to sa neda odfotit..🙂

ale vyzera to na nieco medzi obrazkom c. 1 a c. 2 na tejto stranke http://www.otehotnenie.sk/product/ovulacny-test...

lauritka
19. jan 2012

@micak ach taaak, to je mikroskop ?? 😅 vies co, ja mam doma dva, jedne so svetlom a lezi v skrini... 😀
men to ukazovalo bludy, takze v tomto ti nemozem radit, ja radsej ocikavam testy 🙂

micak
19. jan 2012

@lauritka 🙂 hej, je to mikroskop..hm, takze ty mas skor negativnu skusenost..uvidim, tento mesiac to chcem skombinovat este s ocikavacimi testami a uvidim, ci sa tomu da verit..

lauritka
19. jan 2012

@micak skus, potom napis , ci to sedi. 🙂

adka_pajerska
19. jan 2012

@micak ja som pocula ze jedna holka to dala manzelovi a jemu ukazalo ze ma ovu 😀

micak
19. jan 2012

@lauritka oukej, dam potom bud pozitivne odporucanie alebo negativne nastojenie, nech nikto zbytocne nevyhadzuje peniaze. 🙂

micak
19. jan 2012

@adka_pajerska 😀 tak dufam, ze skusali vtedy robit babatko. 😉

adka_pajerska
19. jan 2012

@micak 😀 😀 😀

micak
30. jan 2012

Mám otázku ohľadne hladiny LH hormónu. Na fotke vidno ovu testy s najsilnejsou testovacou ciarkou na 15DC a 16DC, vcera a dnes (18DC) je uz velmi slaba. Viem, ze nie je taka silna, ako sa vsade pise, ale viem aj to, ze to nemusi znamenat, ze ovu nebola. Otázka ale znie - ak ovu bola a podarilo sa mi otehotniet, je mozne, zeby sa LH hormon neukazal na testoch teraz, ale neskor, o par dni ? Alebo su znakom otehotnenia prave // na ovulacnom teste od ovulacie nepretrzite?

BT tiez nie je nic slavne: http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Simona_D/gra...

amexa
30. jan 2012

@micak no to som zvedava , lebo to je uplne moj pripad... podla mna LH klesne a az casom zacne stupat ked si zoberies ze vajicko cestuje do maternice neakych 5 -6 dni a v podstate nema so zvysnym telom nic spolocne len si tam tak plava takze asi ani nema ako dat telu signal ze sa to podarilo...ale to len tak hadam :D

micak
30. jan 2012

@amexa pekne vysvetlenie 🙂 logiku to ma..ja by som sa velmi tesila aj ked len tomu, ze bola ovu. ale toto ma dnes napadlo, ze ako to vlastne je. Tak dufam, ze skusene v odbore poradia..

zienky, volame vas sem 🙂

amexa
31. jan 2012

baby co sa vyznaju, nic?

kukucg
31. jan 2012

@micak Nie, znakom otehotnenia nie su dve // na ovu teste nepretrzite od ovu, je pravda, ze ovu testy reaguju aj na hcg, teda da sa nimi zistit tehu, ale tiez az na 9-10DPO co by uz mohol ukazat aj tehu test. Skor nema ako, pretoze hcg zacne produkovat telo az po uhniezdeni vajicka co moze byt 5-10 dni od oplodnenia

kukucg
31. jan 2012

@micak Fuha no a podla grafu ti teda neviem povedat, ten 16-17 dc to na ovu nevyzera, ak vsak beries 15DC prvy pozitivny ovu test mala by prist za 24-48 hodin 😒

lauritka
31. jan 2012

@micak podla mna si este ovulku nemala. testuj dalej a cakaj na pozitivny testik.

lauritka
31. jan 2012

LH mas v moci stale. ide len o jeho hladinu. hladina vyrazne stupne pred ovulaciou. tzv. ovulacny peak - vrchol
ktory byva cca 48 hodin pred ovulaciou. na potvrdenie ovulacia sa ti musi zvysit teplota maximalne do troch dni, aspon o 0,2 stupna ako predchadzajuce teploty a musi sa drzat hore, vtedy vidno aj dvojfazovu krivku typicku pre ovulacny cyklus.

lauritka
31. jan 2012

co sa tyka ukazovania tehotenstva.. na zaciatku to nie je spolahlive, lebo LH moze mierne stupnut aj pred MS:
vacsinou ale ak si najdes uplne pozitivny ovulacny test okolo 11-13dpo, malo by to znacit tehu, lebo LH reaguje aj na hcg, ale to hcg uz musi byt take vysoke, ze ho zachyti uz aj tehu test.

micak
31. jan 2012

@kukucg
@lauritka dievcata , dakujem za vysvetlenie, rady a nove informacie..cenim si to..len som smutna, zrejme budem mat s ovulaciou vacsie problemy ako som si myslela ☹

lauritka
31. jan 2012

@micak no nemusi to byt natrvalo, ovulka sa da navodit liekmi.

ivanya
19. feb 2012

baby co si myslite o tomto? robim ovu testy 1. krat, vcera som mala 14 DC a test vysiel len slabunko pozitivny, co som si prelozila podla navodu ako negativny vysledok. Dnes su ciarky pekne 😉 cize do 24/48 hodin by mala byt ovulka. Snazilkovali sme vcera aj dnes, treba teda este aj zajtra a pozajtra, ak aj zajtra bude pozitivny tak aj dalsie dva dni...no pani, muz sa zblazni od radosti 😀

lauritka
21. feb 2012

@ivanya pekny pozitivny testik. tak dufam, ze ste snazilkovali 😉 , ano cca do dvoch dni ovulka po pozitivnom.

jovanka81
21. feb 2012

@micak nuz...ak vam pichali pregnyl pred ovu, takani netestujte pregnyl aj vsetky lieky uplne znehodnocuju testovanie ☹ jedine sonom potvrdit ovu

akramuscha
10. júl 2012

kočky, môžete mi poradiť? snažíme sa otehotnieť, no veľmi mi kolíšu cykly, tak som si kúpila ovulačné testy, robím si ich od 11 dňa po začiatku menštruácie, je to už 19 deň a stále mi neukazuje 2 potrebné čiaročky, viem, že mi možno poviete, že mám práve anaovulačný cyklus, ale aj tak sa opýtam, kedy v priebehu dňa je najlepšie si robiť tento test? ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre