Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

mamartinka
10. jan 2009

aky si kupuvate ovulacne testy a kolko stoja?dakujem.

mamartinka
10. jan 2009

bleelka v plodne dni sa staci milovat kazdy druhy den.ved spermijky vydrzia v tele 4 az 5 dni.

bleelka
10. jan 2009

tak som urobila, vysla ta druha ciarka len slaba. Znamena to, ze ovulka este len bude a ciarka bude dalsie dni silniet, alebo test ukaze slabu aj ked je uz davno po ovulke? Keby som robila niekolko dni po ovulke bola by slaba ciarka, alebo by nebola ziadna? neviete mi povedat?
mamartinka ako ktore spermije, 3-4 je maximum, vacsinou vydrzia 1-2 dni...bohuzial...

lilix
11. jan 2009

dnes som si robila opat ten test a ziadne papradie. asi je uz po ovulke, hoci nejak skoro ☹ som cakala,ze je v tychto dnoch. takze jonas sa mi nezhoduje a toto je koniec. urcite sme to presvihli. no nic, tak budem cakat mrchanu. 😔

lauritka
11. jan 2009

babulky odporucam vam zacat merat BT a kombinovat to potom s testami, na tom najlepsie uvidite ako vlastne ukazujju... spoznate svoje cykly a ovulku uz budete vediet odhadnut, samozrejme k tomu je aj dobre pozorovat hlien a krcok. testy vam to len potvrdia. potom nemusite tapat kedy vlastne ovulka bola.
prajem vela stastia.
lilx na Jonasa by som sa vyprdla, to je ais len pre "vyvolenych" ( vlastna skusenost 😉 )

lilix
11. jan 2009

lauritka, mne sa popravde bazalka merat nechce, som zabudliva a rano ani nemam cas a prve co je utekam na wc. mozno sa raz donutim, ale este som do takeho stadia nedospela. a neviem sa ani nutit k sexu, keby viem, ze presne dnes je ovulka.. tak to ani nechcem. uz sa mi to stalo, ze som sa nutila, to nam nerobi dobre. vykaslem sa na sledovanie a na testy,lebo drahy si uz o mne asi nieco mysli, ze mi hrabe. 😎 😖

bleelka
11. jan 2009

ja si bazalku meriam, znizenie som tento mesiac mala 6.1 co bolo 8 DC, tak sa mi to zda moc skoro, odvtedy teplotka vyssie, cikaci ovulacny test mi vysiel 12 DC negativny. Mikrospopovy ovu test mam bodky, ziadne papradie... hlienik je husty, niekedy tahavy, ale nie ako vajecne bielko, tak neviem ci uz je po ovulke, ci este len bude, alebo vobec nebola a nebude. Podla ovu kalendarov na nete by som mala mat ovulku 13.1, tak teraz vobec neviem, ci hlienik este bude ako bielko, ci teplota este klesne alebo ako, lebo 8 DC sa mi zda na ovulku moc skoro pri 29 dnovom cykle... co myslite?

lilix
11. jan 2009

babyyyyyyy podrzte sa, viete co sme skusali s drahym?? dali sme na ten mikroskop jeho spermijky, a predstavte si ono to vidno ako sa hybu 😀 😀 😀 su sice straaaaasne malinke, musite si zaostrit, ale vidime ich obaja, niektore sa hybu rychlejsie, niektore pomalsie. nie je ich vela, lebo sme dali malo na mikroskop, ked tam toho date vela, tak sa to prelieva. fakt iba trocha a nenechat zaschnut ako u slin.
nevidno im ani bicik, fakt sa len malilinka bodocka hybe. sranda. samovysetrenie spermijji. 😀 😀 😀 😝

lilix
11. jan 2009

si predstavte, po chvili okular uschol, a oni sa prestali hybat, umreli. ale to je normalne, v tele zeny, kde je dobre prostredie vydrzia dlhsie. 🙂

zuzanabb
11. jan 2009

klauduska, tak som sa dnes inak pobavila ked som aj ja nasla zase pol sklicka s papradim a pol s bublinkami... nechapem... to je nijaka haluz

lilix super 😀 😀 😀 to musime vyskusat aj my 😉 inak by ma to vobec nenapadlo 😀

bleelka
11. jan 2009

lilix 😀 😀 😀
vyskusame aj my 😀 😀 😀

lilix
11. jan 2009

tak ako videli ste ???

bleelka
16. jan 2009

lilix, jasneee, boli tam mrsulky, ale bolo treba poriadne zaostrit a zamerat sa na to 😕 krasny pohlad 😵

babulky neviete mi povedat ci ovulacny test ukaze jednu palicku aj ked ovulka uz prebehla? alebo ak zena otehotnela? ta hladina LH sa po ovulke zase znizi? vdaka

didusa.risulo
16. jan 2009

lilix 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ty kono som sa narehnila

lauritka
17. jan 2009

lilix to je super napad, mna by to nenapadlo 😀 .. musim skusit, ale aby mi zas muzik nepovedal, ci mi sibe 😅 ja mam doma mikroskop aj s tym svetlom.

bleelka hladina LH ti po ovulke prudko klesa..ALE.. na fertilityfriend som pozerala ovu testy pouzite ako tehu testy, tak neviem 😕

shaarka
17. jan 2009

lauri, ako to myslis, ze ovu testy ako tehu testy??

bleelka
17. jan 2009

lauri ani ja som to nepochopila ako to myslis... teda ked som na ovu teste mala jednu slabucku ciarku oproti tej testovacej, tak moholo byt pred ale uz aj po ovulke?

lauritka
17. jan 2009

ano bleelka... preto sa musi testovat kazdy den, aby si videla, ci ciarka silnie alebo sa straca...

dala som link do grafov na tie ovu test€y, ktore boli pouzite ako tehu 🙂

bleelka
17. jan 2009

dik lauri... a tie grafy stale nechapem, asi mi niekto stoji na vedeni ☹

lauritka
17. jan 2009

teda bleelka, ja ked som si robila este pred rokom ovu test€y, tak napriklad jeden den bola ledva viditelna ciarka, potom druhy den rovnako silne, a den zatim hned uz skoro neviditelna... takze mi musel velmi prudko klesnut LH hormon. podla mna je to blbost, ako pisu, ze staci skusat kazdy druhy den, lebo sa moze stat , ze sa to potom prepasne. takze ak uz uvidis nejaky tienik, treba testovat kazdy den. potom ked som este skusala par dni po ovu, tak ciarka testovacia tam uz vobec nebola.

lauritka
17. jan 2009

myslis grafy BT ???

lauritka
17. jan 2009

tak ti hodim to foto aj tu...ovulacny test pouzity ako tehotensky test 😀 co by ma v zivote nenapadlo

http://www.fertilityfriend.com/tg/entry/7615753...

bleelka
17. jan 2009

no ja som mala 12 DC (normalne mavam 29 dnovy cyklus) tu druhu slabu, ale znizenie teploty som mala uz na 8 DC, co sa mi zda moc skoro, tak som nevedela, ci na ten 12.den uz nebolo po ovulke, ked tam bol slaby pasik... myslis, ze ovulka tento mesiac bola ked sa zjavila slaba ciarka. neviem totiz ci som mala ovulku, lebo to znizenie bolo 8.den a odvtedy ziadne priznaky, ani hlien, tak neviem ci som ovulku vobec mala ci nebol anovulacny cyklus... ale to by asi nebola ziadna ani len slaba ciarka, ci?

lauritka
17. jan 2009

no ciarka moze byt, otazkou je ci bola dostatocna hladina aby prinutila folik aj prasknut 🙂 skus merat BT

bleelka
17. jan 2009

meriam, uz takmer dva roky, no snazime sa len par mesiacov, mala som cystu, vraj ta sposobovala, ze nedochadzalo k ovulke, no uz je prec, tak som chcela vediet ci to pomohlo...no tento mesiac by mal ovulovat poperovany vajecnik, kedze pred operaciou som mala 14 mm folik na zdravom vajecniku, len neviem ci a kedy praskol. No a tento mesiac neviem ci vobec bol nejaky folik kedze rad bol na operovanom a ten sa este urcite nezregeneroval...

shaarka
17. jan 2009

baby, ktore sa vyznate v ovu testoch:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
mohla byt toho 14.1. ovulka? ci nie?

klauduska
17. jan 2009

zuzanabb...no,tak vidis,si na tom podobne....ako si to mame vysvetlit???

No pridavam novu skutocnost,dnes,vcera a predvcerom som mala krasne cele papradie!!!!!cize mi to vychadza,10-ty,11-ty a 12-ty DC.Som velmi zvedava,ci sa to bude postupne vytracat a do mrchy budu len same bodky,ale ma to uplne zmetie a bude to poriana blbost,ked tam najdem o par dni opat papradie..... 😒

Tak zatial..... 🙂

nikika33
17. jan 2009

a čo je lepšie tie jednorázové ovulačné testy alebo ten mikroskop ?

lauritka
18. jan 2009

ahojki.. shaarka odpisala som ti do IP. hormon Lh mas pritomny, ale podla mna nema dostatocnu hladinu, lebo druha ciarka nikdy nie je rovanko silna ako kontrolna. mne sa zdal najsilnejsi test toho 26.12 😕

bleelka no a podla BT ti vychadza co ? na Bt musis vidiet , ci ovulacia uz prebehla. presnejsi ukazovatel okrem krvi nepoznam 🙂

nikika ja sa priklanam ku testom, ja mam doma dva mikroskopy,jeden dokonca so svetlom, ale su odlozene v skrini 😝 mne to ukazovalo hore dole, co momentalne chcelo.

bleelka
18. jan 2009

shaarka suhlaism v tomto s lauritkou.

lauri, BT mavam cez ms a do ovukly 36,5, potom jeden den klesne na 36,3(4) ako kedy a potom uz je az do dalsej mrchy 36.8. No ale tych 36.3 som mala na osmy den cyklu co sa mi zda velmi skoro pri 29 dnovom ms cykle... co myslis, mohla byt vtedy ovulka? Mala som predym 2-3 aj tahavy hlien, ale to som mala kvasinky, tak som si davala cipky, tak to mohlo byt z tych cipkov... bolo to tesne po ms, tak teraz neviem... a to som si myslela, ze po 2 rokoch pozorovania poznam svoje telo 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre