Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

ikke
12. sep 2006

mne sa zda, ze tu niekto pisal, ze vtedy sa teplota drzi dost vysoko, okolo tych 37 st. (ked si tehu).
prave to "ranne meranie" je u mna kamenom urazu, preco toto nepraktizujem. posledny rok totiz vstavam medzi 8:00 a 12:00 😔 😀

mixka
12. sep 2006

jej, sa mas, spiaca krasavica 😉

nevesta
12. sep 2006

Hej, okolo 37, kukni moj album, mam tam teplotovu tabulku ked som sa stala tehu 😉

mixka
12. sep 2006

nevesta a teraz sa tiez riadis podla bt ???

nevesta
12. sep 2006

Mixka, neriadim, len meriam pre info, ale rozhodne podla toho nesexujeme ani nic take, proste vtedy, ked mame chut 😉 Ked sme splodili naposledy, milovali sme sa iba par krat a nie kazdy druhy treti den, takze je to aj o nahode 😉

petra24
12. sep 2006

Dakujem babulky....za infosky...

tak idem k muzickovi sa trosku pritulikvoat.....lebo mi tu uz je zimusaaaa...

tak papapapapa.....a dobru nocinu.....

linle
13. sep 2006

nevesta, ja viem, ze tie testery su ovplyvnene aj jedlom, len som netusila, ze je to tak citlive. Ze to bude vidiet aj potom ako si vecer umyjem zuby a rano si usta vyplachcem a az potom dam slinu na tester. No nevadi, aspon som sa poucila.

Minule sa podarilo aj mojmu psikovi olizat sklicko a potom tam bolo tiez papradie 😀

Ja si samozrejme meriam aj BT (uz treti mesiac), len som z toho vacsi jelen ako keby som si nic nemerala. Teploty mam vselijake, len nie tabulkove. Ovulaciu si kontrolujem aj podla vytoku. Ovulacny vytok som pri 25 dnovom cykle mala na 9. den, ale tu spravnu ovulacnu teplotu az na 14. den. No a vcera som uz trosku spinila, takze menstruaciu urcite dostanem dnes. A moj uzasny organizmus mi ukazoval vcera 37°C a dnes 36,9°C, cize najvyssie teploty za cely cyklus 😠

Este tento mesiac dam sancu tomu lady testeru a pojdem k doktorke a ak sa mi nic nepodari zistit, kaslem na to a prestanem sa snazit mojkat sa v tych spravnych dnoch.

mimini
13. sep 2006

ahojte babule vraj je presnejšie ak date na skličko hlien (vytok), som si aj overila, so slinami tam mam skoro vzdy bodky,ak dam na skličko hlien objavi sa aj papradie aj keď u mňa sporadicky každy 2., 3. mesiac 😖

nevesta
13. sep 2006

Linle, a bol to pes, ci sucka? 😕 😀 😀

linle
14. sep 2006

nevesta, jasné, že sučka. 😀 I keď som ju nevidela priamo oblizovať sklíčko, len som ju prichytila ako nad ním stojí a má na ňom nalepený ňufák. Potvora. No a potom som videla jeden malý krištálik papradia.

mimini, neboj aj ovulácia sa niekedy napraví a bábo čoskoro bude. Držím palce.

piper
15. sep 2006

Ahoj dievčatá, prispievam sem prvý krát a potrebujem poradiť. Snažíme sa s manželom o bábo a kúpila som si ovu test ten mikroskop. Po menstruacii sme sa snazili, na 10 den cyklu mi to ukazalo krasne papradie, tak sme sa snazili den pred aj den po. Moj problem je, ze mam cyklus v podstate pravidelny, 23 dni, takze aj ovu mam skor. Vsetko je ok, ale dnes som si po dlhsom case skusila zase ten mikroskop a boli tam "vianoce aj gule". Som z toho jelen,co to moze znamenat??? Druha ovu? To asi nie. Mozem byt tehotna? Prave mam 19 den cyklu a bolia ma prsia, mam divne chute, som stale hladna a unavena, obcas mi je zle, ale takto mi byva aj pred M. Takze neviem, robila som si aj test, asi predvcerom, iba zo zvedavosti, viem, ze je to este skoro, a bol negativny.
Prosim vas, keby som bola tehotna, co by sa mi ukazalo pod mikroskopom? Ma s tym niekto skusenosti? Poradte....

bam
15. sep 2006

Ahojte,uz som tu dlhsie nebola...Len som vam chcela napisat,ze ten mikroskop som si aj ja uz davnejsie kupila,ale uz by som to neurobila.Problem bol v tom,ze to papradie mi ukazovalo ako chcelo.Ked tam bolo prvy krat,tak sme sa potesili,a ked tam bolo uz 5 dni vkuse,sme si mysleli,ze uz som mozno tehu.Potom vsak zmizlo,o par dni som tam mala znovu papradie,na druhy den nie a tak...A to som si robila vzdy rano pred jedlom.
Neviem,mozno u niekoho to naozaj funguje,ale ja som sa doteraz este so ziadnou babou nestretla, u ktorej by to fungovalo na 100%. Takze tolko z mojej skusenosti,radsej vyskusajte ine metody🙂

linle
18. sep 2006

piper, v navode sa pise, ze ak vidis aj papradie aj gule, moze ist o prechodne obdobie, cize nie je jasne, ci je to plodny, alebo neplodny den.

Ale ako ma tu kocky ubezpecili, ten tester ukazuje co sa mu chce a asi sa da velmi lahko ovplyvnit jedlom. Skus si okrem tohto testovania slin merat aj bazalnu teplotu, aby si si bola na 100% ista, kedy mas ovulaciu, alebo ci nie si tehotna.

Ale ako pises ty, aj ja som mala take priznaky a videla som aj gule aj papradie a menstruacia prisla a tehotna nie som 😒

Inak je aj rovnko mozne, ze uz si tehotna. Pockaj este do dalsej menstruacie a uvidis, ci pride, ci nie.

pipka
30. sep 2006

Babulky, po prestudovani tejto temy som sa aj ja dala ukecat a zakupila si Lady fertility tester, ale mam problem. Robila som si test cca kazdy druhy den, ale stale mi to vychadza ako neplodne obdobie, teda stale same gulky, je to mozne? Pritom lekarka mi povedala, ze ovulaciu mam presne tak ako ma byt.Moze byt tester zly? Snazilkujeme uz vyse roka a stale nic... ☹

adi
2. okt 2006

Pipka tester by nemal byt zly, pretoze je to vlastne iba maly mikroskop. Skus testovat kazde rano hned po prebudeni a treba tam dat trochu viac slin. Inak papradie sa tam objavuje casto aj po ovulacii, pretoze telo produkuje viac estrogenu. Dolezite su prve dni, ked tam zbadas papradie. Ja som mikroskop pouzivala mesiac a dnes som si spravila 2 tehotenske testy a su tam dve slabe ciarky, tak uvidim 🙂 . Drzim ti palceky pri snazilkovani.

linle
3. okt 2006

pipka aj mne sa zdá, že tester nemôže byť zlý. Môžno si ho správne nezaostrila. Alebo ti tento mesiac mešká ovulácia 😉 Vydrž ho testovať celý cyklus a uvidíš.

Adi tak gratulujem, ja používam tester druhý mesiac a mám pocit, že tu ovuláciu aj tak neviem zistiť. Mám pravidelný 28-dňový cyklus, aj si tretí mesiac meriam BT, ale aj tak nie som o nič múdrejšia. Papradie sa mi tento cyklus začalo objavovať okolo 12 dňa. Trvalo pár dní, medzitým mi stúpla BT. Na 18 deň za začalo objavovať znova papradie. Dnes je 19 deň a teplota mi z 36,9°C klesla na 36,7°C. Tak sa obávam, že možno mám ovuláciu až teraz. A manžel akurát odišiel na služobku 😠 Takže tento mesiac sa nám bábo asi zase nepodarilo.

pipka
3. okt 2006

dakujem adi, skusila som to prave dnes po zobudeni, a mam tam...PAPRADIE! Asi prvykrat 😉 Takzeee, dnes vecer budeme snazilkovat.A tebe drzim palceky, nech su tie dve palicky naozajstne. 😉 😉 😉

adi
3. okt 2006

Linle mne sa papradie objavovalo kazdy den po ovulacii, len niekedy bolo take malicke. Inak niekedy je normalne, ze asi 7 dni po ovulacii ti teplota klesne a potom zase stupne. Vola sa to implantation dip a vacsinou to znamena, ze sa vajicko zahniezduje. Ale niekedy to mavaju aj zeny, ktore nie su tehotne. Mne teplota klesla na 5-ty den. Viem to presne, lebo som si robila graf na fertilityfriend.com 🙂 . Tak este pockaj, mozno budes mamina 😉 .
Pipka drzim palce a sup do snazenia 🙂 .

linle
3. okt 2006

adi 😀 skoro som sa rozplakala, tak veľmi by som chcela byť mama. Je aj pravda, že sa dnes cítim veľmi zvláštne, ale stále si hovorím "kľud, nič to neznamená, len si to namýšľaš". Nechcem byť o dva týždne nešťastná. 😒 Veď uvidím, či zajtra BT stúpne.

Ale aj tak ti ďakujeeeem.

pipka
3. okt 2006

Tak zase z toho nic nebude... dostala som nejake zvlastne silne krce, ale MS mam dostat az 9-teho, tak neviem ☹ ale je mi dost zle, tak dnes na to nebudem mat asi ani pomyslenie.Aj podla hlienu mam dnes aj ovu, ale take krce som nikdy nemala, nekrvacam, len ma boli brusko.Cim to je?

linle
3. okt 2006

pipka, ja si myslím, že tie kŕče kľudne môžu byť aj kvôli ovulácii. Tak si skús trošku oddýchnuť a večer sa možno ešte vydarí. 😉 Držím palce.

pipka
3. okt 2006

Ale normalne mam ovu ovela skor, mozem ju mat tak neskoro pred MS?

linle
4. okt 2006

pipka, no ak sa ti až teraz ukázalo papradie a máš aj výtok, tak to vyzerá, že je to oneskorená ovulácia

skús sa poradiť tu 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

adi
4. okt 2006

linle ako teplota? Co ti ukazuje mikroskop?

linle
4. okt 2006

ahoj adi,

teplotu som mala dnes 37°C. Neviem, je to tak dobre? Mikroskop som si zabudla doma. Teda ráno som si test spravila, ale kedže som sa ponáhlala do roboty, ešte sliny neboli zaschnuté a v mikroskope nebolo poriadne nič vidieť. Ale myslím, že sa tam trochu črtalo také malé papradie.

Inak som si aj ja urobila graf na fertilityfriend.com, ale mne ten včerajší deň v grafe nazvali DPO. Takže žiadny implantation dip. No veď uvidím.

A ako sa máš ty? Už sú nejaké príznaky? A ako to zobral manžel/partner? Určite sa musel veľmi tešiť. 🙂 Alebo si to nechávaš ešte pre seba?

adi
4. okt 2006

Ahoj linle,

podla mna mas teplotu spravne. Aj mne to nazvali DPO ale ked si das vyhladat tabulky podobne tvojej, tak ti to najde grafy s implantation dip. Mikroskop ti stale ukazuje take male papradie?

Ja som si robila treti test a je pozitivny. V pondelok chcem ist k doktorovi. Je to zvlastne, lebo nemam priznaky, len ma trochu boli brucho. Manzel je rad aj ked bol dost znechuteny meranim teploty a sledovanim papradia 🙂 .

linle
4. okt 2006

adi, stále mám také malé papradie. A kde sa vyhľadávajú podobné grafy, ja to nejako neviem nájsť na tej stránke. 😅

Veď aj tak je dobre, že nemáš príznaky. Dúfam, že ti to tak vydrží celé tehotenstvo.

Môj manžel zatiaľ nie je znechutený, 🙂 ale radšej mu toho veľa o meraní BT nehovorím. Len mu dopredu dávam vedieť tie správne dni. A mikroskop mám necelý mesiac, a aj tak sa stále pýta, či mám papradie 🙂 Inak, celkom verím, že z takých vecí chlapi nie sú nadšení.

linle
4. okt 2006

Už som tie grafy našla, netreba vysvetlovať.

adi
4. okt 2006

Musis ist na Chart gallery a potom na Find charts like yours 🙂 . Som zvedava co ti to najde. Mne sa podarilo otehotniet prvy mesiac ako som zacala sledovat teplotu a pouzivat mikroskop. Ale viac som sa riadila mikroskopom. Teplotu sa mala taku vselijaku, tak som ju merala viac krat a zapisovala tu najvhodnejsiu 😅 . Po ovu to uz bolo v pohode, nemusela som nic falsovat 🙂. Tak drzim palce 🙂.

linle
4. okt 2006

Ďakujem, už som to našla. Ak som si dala vsetky podmienky rovnaké ako mám ja, našlo mi to 2 tehotné a 3 ovulatory. Ak som vynechala podmienky, aby mali podobnú aj predovulačnú teplotu, tak mi našlo 4 tehotné a 6 ovulatory.

Asi mi ostáva už len čakať.

Ja si meriam BT už tretí mesiac. Ten prvý mesiac bol ale hrozný, nič som z grafu nevedela vyčítať, teploty boli všelijaké. Ale to sme často cestovali a vôbec som si BT nemerala v rovnakú hodinu. Keď som ale zistila, že z grafu ovuláciu aj tak vyčítam s jednodňovým omeškaním a to je neskoro, tak som si kúpila mikroskop. Uvidím, či aj mne prinesie šťastie. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre