Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

lauritka
27. aug 2007

😀 babule to je blbost..ako u koho poznam muza ktory fajci minimum dve krabicky denne a jeho zena otehotnela v priebehu dvoh rokoch trikrat. 😀 a maju dve deti ..jeden nuteny potrat. a keby si nedavali pozor zase je v tom. takze to nema na to vplyv je to asi fakt v rukach bozich 😝

melle
27. aug 2007

no neviem, ja som citala ze ak muz fajci, moze sa stat, ze dieta bude mat v buducnosti vacsiu nachylnost na rakovinove ochorenia. Su niektore suvislosti, ktore nevidime hned a preto si myslime, ze su nepodstatne a potom sa stazujeme na osud a na boha a na ktovie co, ze preco prave ja? Ak je len minimalna sanca ze to moze dietatu ublizit, tak preco to riskovat?

lauritka
27. aug 2007

no ked nie je tuhy fajciar je lahke prestat :P ale od takeho co fajci dve krabicky denne..neviem neviem... ale je to egoizmus ked fajci aj pri detoch z coho mam osobne velke nervy. pretoze im klesa imunita a stale su chore..ale on prestat neprestane..

katmi
28. aug 2007

lauri myslis?? hmm..tak ja neviem potom.. aj ked napr.kolko tehotnych si fajci akoby sa ani nic nedialo..kozy..

inak ja som prestala fajcit asi pred rokom.. a poviem vam,ze teraz len zacitim tem cigaretovy dym a napina ma..

lauritka
28. aug 2007

😒 katmi no urci te to nie je dobre ked deti vdychuju cigaretovy dym uz od od bruska... potom su rozne alergie neskor atd a ludia sa cuduju od coho to moze byt. 🙄 je to nezodpovedne od rodicov vystavovat deti pasivnemu fajceniu.

katmi
28. aug 2007

lauri - ja som tym myslis, myslela to na chlapov ked fajcia.. jasne,ze ked tehu zenska fajci,to nieje dobre.. ked to vidim,zahasila by som im tu cigaretu na nose.. 😠

melle
28. aug 2007

jasne ze vadi, aj ked fajci chlap. Dieta ma predsa 23 parov chromozomov po matke a 23 po otcovi. Je to pol na pol. A ked fajci niekde v blizkosti dietata, tak pasivne fajcenie je este skodlivejsie ako aktivne. Fajciar taha cez filter ale do vzduchu ide vsetko svinstvo. Ked vidim ako muz fajci pri tehotnej zene, vrazdila by som! O tehotnych matkach s cigou v ustach ani nehovorim. Inak moj muz fajci na balkone, v byte by ho to nastastie ani nenapadlo, a fajci fakt malo, do 5 denne (okrem pivnych piatkov samozrejme), ale to je prave to pokrytectvo. Tvrdi ze na tom nie je zavisly a cim menej fajci tym lahsie by malo ist prestat, ale jemu sa proste nechce. To je to, co ma vytaca. Ja beham po doktoroch, ked ma boli hlava, radsej trpim, ako by som si mala zobrat tabletku, napchavam sa parlodelom, z ktoreho mi je dost zle a on si nemoze odpustit tie tri blbe cigy? Viem, ze to mozno ani nevadi, ale podla mna je to otazka principu.

katmi
28. aug 2007

melle - neboj.. jeho to isto prejde.. 😉

melle
28. aug 2007

katmi- no neviem, je lekar a aj tak robi blbosti 😉

katmi
28. aug 2007

no zbohom.. 😨 tak to nevies, ze to je este "horsie"??? 😨 😀 on ti povie tisic dovodov preco "este" moze fajcit..napr.. 🙂

melle
28. aug 2007

melle- no teraz si trafila klinec po hlavicke! Mas u nas zabudovanu skrytu kameru? 😉 A najlepsi argument je, ze ja fajcim a nic mi nie je a ty si vzdy davas na vsetko pozor a stale ti je zle. Alebo este ze Ty mas co hovorit, ked sa vkuse napchavas liekmi 😉

katmi
28. aug 2007

melle - ten posledny prispevok to je co?? 😨

melle
28. aug 2007

No, tak mi to sem tam argumentuje moj drahy. Typicke je, ze ked zacnem temu cigarety, tak prejde do utoku. Ale minule som mu tak pekne dohovorila, ze to vyzeralo, ze mozno uz by sa mohlo nieco ujat. Zatial doma nefajcil odvtedy, len som zvedava ako dlho mu to vydrzi. A mimo domu si sto pro zapali aj tak 😒

katmi
28. aug 2007

😀 aj som si myslela..
a k tym cigaretam - tak to je jasne, nieje o com.. ja ked som fajcila,tak tiez som doma nie,ale akonahle som vysla von,tak cigareta v papuli 😀 esteze som sa toho zbavila..

melle
28. aug 2007

no este ze 😉 ale teraz nas aspon pre fajciarov pochopenie. Ja som vychovana v rodine, kde nikdy nikto nefajcil a moj otec hovorieva ze fajcenie je neuspesne zvladnuta puberta 😉 Podla mna je to narkomanizmus ako kazdy iny a uplne sa mi zastavuje rozum nad tym, ako to niekto moze robit. A ten niekto je tri stvrtina planety!

katmi
28. aug 2007

no nemyslim.. praveze nemam.. 😀
u nas v rodine tiez niko nefajcil,iba dedo,aj to ked bol velmi mlady,ja som s tym zacala v mojej prvej praci..tam baby stale pod si zapalit,pod si zapalit..tak som to skusila a uz bolo..mala som pocit,ze mi to pomaha ked som v strese..samozrejme ze to je len taky klam,ale fajcila som..ale vravim..nastastie som s tym prestala..

melle
28. aug 2007

dobre dievca 😀

katmi
28. aug 2007

😀 😀

dupinka
5. sep 2007

ahojte!

nie som (este) ani snazilka a ani do inej kategorie zien prispievajucich do toho fora nepatrim.. Som tu skor zo zvedavosti, kedze (dufam) v priebehu roka by sme sa chceli zacat pokusat o babatko.
Pisem kvoli jednej otazke, aj ked mnohe sa asi zacudujete, aka som hlupa:
ako je to s plodnostou zeny? Jedni tvrdia, ze zena ma plodne dni odo dňa konca menstruacie do 2-3 dni po ovulacii, a ini, ze zena je schopna pocat len 12 - 24 hodin po ovulacii??

mirka20
5. sep 2007

ahoj. neviem, ci ti dobre vysvetlim, ale ja to chapem takto. vajicko zeny ma zivotnost 12-24 hodin, cize vtedy zena moze otehotniet. ale spermie maju zivotnost aj 3 dni, pocas ktorych vydrzia v tele zeny. preto je mozne, ze zena otehotnie, aj ked sa snazi par dni pred ovulaciou. tak to je v skratke 🙂

melle
5. sep 2007

dupinka,ak ta zaujima vsetko o plodnosti zeny, odporucam ti stranku www.merenibt.xf.cz

kejla
5. sep 2007

Ahojte baby, viete mi poradit? Tento cyklus som si robila jednorazove ovu testy.Den za dnom tam bola len slabulinka druha ciarka, potom na dalsi den zosilnela (ale nebola az taka tmava ako kontrolna) a den na to bola takmer neviditelna. Znamena to,ze ovulacia bola niekedy medzi tymi poslednymi dvomi testami,alebo nebola? BT mi potom stupla, tak dufam,ze bola. Co myslite?

lauritka
6. sep 2007

kejla ovulacia nastava 12 az 36 hodin po zisteni positivneho testu. robila si spravne test ? nepila sa predtym vela ? a robila si ho poobede ?
podla toho co pises, tak u teba ovulacia mohla nstat na druhy den po tom najsilnejsie viditelnom teste. ale mosno si mala zriedeny moc a preto ti neukazalo silnejsiu ciarku. pozitivny test u ovu testov je vtedy ked aj druha ciarka je rovnako silna alebo silnejsia ako kontrolna.
ale ak ti stupla BT..tak sa teda ovulacia potvrdila. LH rastie velmi rychlo, niekdey sa stava , ze len jeden den je pozitivny a na druhy den uz skoro nic nevidis. stalo sa to aj mne. 🙂

kejla
6. sep 2007

Lauritka,praveze som dodrzala navod,tak neviem...Myslis, ze ked mi 2 dni po tom teste so silnejsou ciarkou stupla BT, prebehla ovulacia? Alebo sa mam obavat, ze ovulacia neprebieha? Podla grafu BT vyzera byt vsetko v poriadku, ale ked ten ovu test v podstate nebol pozitivny,tak ja fakt neviem....

lauritka
7. sep 2007

🙂 kejla ak stupla teplota, tak ovulacia prebehla. keby ti folikul nepraskol tak sa teplota nezvysi ;) asi ti ten LH hormon stupal velmi rychlo ;) mas grafik online ?? ak ano hod ho sem 😉

gulocka
11. sep 2007

ahojte pred pol rokom so prestala uzivat hormonalku a rozmyslam ze si kupim ovulacny test. lenze nemam zaujem o jednorazovky ale o mikroskop. Nasla son na nete Lady Q ale citam ze poznate aj Lady Fertility Tester, ktory som ja na nete nenasla. mate niekto na to link alebo sa da bezne kupit v lekarni? a ste s nim spokojne? dikes

lauritka
12. sep 2007

gulocka na ten lady tester je niekde link skus prelistovat dozadu....na starsie prispevky. ja ho mam ale nepouzivam. ak si z Ke mozme sa dohodnut 😝. ja som na nom nevidela poriadne nikdy nic, boli to len dohady. co je papradie a co gulocky. 🙂 ale niektorym babulkam ukazoval spravne. ja som jednoznacne za Lh testy. 🙂

asmk
12. sep 2007

http://www.t-team.eu/_banil/index.php?&n=sk&o=0...

ahoj gulocka skus tento link tam som to nasla neviem ci to je ono, ja tiez take nieco zhanam ale skusim najskor zbehnut do lekarne ci nieco nezozeniem ak nie asi si to objednam...

snazilkatn
20. sep 2007

ahoj mozno to bude hlupa otazocka ale moc by ma zaujimalo je mozne otehotniet aj pocas menzesu?robila som si len tak zo srandy ten ovulacny test na sliny pocas mrchy a vyslo mi akoby som mala plodne dni!je to mozne?moooc dakujem za odpoved a radu

lienka79
20. sep 2007

ten mikroskop stoji za fiogu, teda podla mna, ziadne paprade som tom nevidela a ovulacnym testom som vedela,ze ma ovu.
Dosrtat lupit ovulacne testy..ttusim Rapid..ci ako sa volaju, su taek aj tehotenske, funguju na rovnakom principe ako tehu a aj rovnako stoja..cca 120 Sk.Su vcelku spolahlive,akurat ich musis kupit viac,nakolko nevies,kedy ovu je..a je to dost financne narocne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre