Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

viktoria1975
17. jún 2011

Ja som skusala ten lady tester s osvetlenim, ale nikdy mi nic neukazal. Teraz som si nechala priviest z USA Clearblue Easy Fertility Monitor. Mate s tym niektora skusenosti?

sydnuska
17. jún 2011

baby mozno blba otazka, aky je rozdiel medzi ovulacnym testom a tehotenskym... nakolko som sa tu docitala, ze aj ovu test vie potvrdit tehotenstvo... prosim o vysvetlenie, som v tom novacik 😵

majulosa
20. jún 2011

AHOJTE je tu niekto kto by si chcel popísať. Ako najskôr zistím či som alebo nie som tehotná???? 🙂

ahava
23. jún 2011

ahojte, tak ja som z toho jelen ☹ ovu test mi ukazal pozitivitu na 15 DC, priznaky ovu ale prisli tak na 17 DC - co uz ovu test bol negativny. Lady tester ale cely mesiac nic - ziadna paprad 😖 Tak to vobec nechapem - bola alebo nebola ovulka a kedy vlastne ? Aka je spolahlivost ovu testov podla vas...

dundusa
23. jún 2011

☹ Prajem krásny deň milé dámy. Mám taký menší problém a neviem ako ho vyriešiť. Kúpila som si ovulačné testy a prvýkrát som ich použila. Mrchu mám skoro pravidelne (28, 29, alebo 30 dňový cyklus, pravidelne každý mesiac). V júni 2011 aktuálny mesiac som začala s testovaním 11 DC, kedy testovacia čiarka na OT bola taka slabulinka, že ju nebolo ani vidno. To samé aj na 12 DC. Na 13 DC to začalo vyzerať sľubne, čiaročka silnela. Na 14 DC takisto bola silnejšia, ale nie taká ako ta kontrolná. Myslela som si, že to príde na 15 DC. No bola som sklamaná, keď som si spravila OT, tak čiaročka už bola slabšia a dnes 16 DC už žiadna.
Neviem to pochopiť už aj z toho dôvodu, že na 10, 11, 12, 13 DC som mala mokrý vodnatý výtok a tam mi neukazovalo skoro žiadnu čiarku a na 14DC, kedy ukazalo najsilnejšiu som už mala taky biely lepkavy vytok.
Anovulačný cyklus vylučujem len z toho dôvodu, že ak má žena pravidelný menzes, tak v takých prípadoch sa anovulačné cykly nezvyknú vyskytovať. Skôr sa prikláňam k názoru, že z toho 14 DC na 15 DC prebehla asi ovulácia, len som to nestihla s tým pásikom, keďže som si robila toho 14DC o 15.00 a na druhý deň tiež 15DC o 16.00, čo je 25 hodinový rozdiel. Preto mám predpoklad, či ovulácia nebola práve vtedy. Čo vy na to?????? Tiež si to myslíte, alebo máte iný názor???
Takisto chcem podotknúť, že si meriam BT a z toho mi ani nevyšlo, žeby som mala ovuláciu. Pripájam aj zatiaľ nedokončený graf.
Zaujíma ma však taká vec, že ak by sa mi podarilo otehotnieť, to znamená, že ak by došlo v plodnom dni k oplodneniu, čo ukáže hneď po oplodnení ovulačný test? Ukáže neagítvny výsledok alebo pozitívny??? Myslela, som aj na tú možnosť, žeby to vyšlo 😝
Prosím Vás o vaše názory!!!! Ďakujem

Takže na fotke sú 3 testy z 11, 12 a 13 DC. Ďalšie nemám odfotené, lebo nie som doma a nemam ich dať ako do PC. Ale ten 14 DC bol takmer taký istý ako 13 DC a ten 15 DC ako 12 DC (možno trolilinku silnejši).

ahava
24. jún 2011

@dundusa ahoj no neviem, podla tych testov to vyzera ze ovu nebola ...baby tu pisali ze musia byt rovnako vyrazne tie ciarky ... inak mam podobny problem tiez neviem co sa udialo (vid prispevok vyssie) 😖
Myslim ale ze keby si otehotnela tak ovu test ukaze pozitivny vysledok - v niektorej teme je to pisane ze to reaguje aj na HCg

ivka1603
24. jún 2011

Ahojte kočky, skúšali ste už mikroskop? kuk sem: http://www.tehotenske-testy.net/ovulacny-test.html
Neviem, či ste tu už o tom písali....mne to pomohlo a mala som jasno, kedy mám a kedy nie plodné dni 🙂

dundusa
24. jún 2011

Žienky, na www.fertilityfriend.com mi po zadavaní údajov do grafu pri merani BT samo po niekoľkých dňoch vypočíta, kedy som mala ovuláciu??? Alebo musím na niečo kliknuť, aby mi vyhodilo v grafe tu červenú čiaru, ktorá sa pretína pri dni ovulácie?

lauritka
24. jún 2011

@dundusa cervenu ciaru ti vyhodi automaticky, ale az po potvrdeni troch zvysenych teplot.

dundusa
24. jún 2011

@ahava ahoj. Tiež som čítala o tom, že tie čierky musia byť rovanké alebo dokonca ta testovacia musi byť silnejšia. Závisi to však aj v akom rozpäti si robis ovu test a ked je to tak ako u mna ze jeden som robila o 16.00 poobede na 14DC a druhý o 15.00 na 15DC, tak je to 23 hodín. A to som kľudne mohla tu najkrajšiu čiaročku prepásť práve v tom čase. Takisto som sa dočítala, že každá zena ma inú hladinu toho LH, tak ako aj majú zeny iné hladiny HCG. Takže ja to tomu tak uplne nepripisujem. Ovu test mi síce perfektnú čiarku neukázal (čo som mohla aj premeškať, kedze som mohla aj 3 krat piškať za 1 deň), ale na druhej strane mi dnes ukázal graf pri meraní bazálnej teploty krásnu ovuláciu vzostup z 36,7 na 37,3. A ked si domyslím, ze ak by ta čiarka bola práve vtedy najsilnejšia, kedy som nemerala, tak to do seba uplne zapadne a dnes uz mám po ovu 🙂

lauritka
24. jún 2011

@ivka1603 mne to ukazovalo bludy 😅

lauritka
24. jún 2011

@dundusa mas testy one step. pozitivny u mna vyzeral asi takto.

dundusa
24. jún 2011

@ahava ak ti na ovu teste ukáze nasilnejsiu ciarku, tak to neznamená ze mas ovuláciu. Znamena to to, ze ovulácia príde tak do 48 hodín od kedy si mala silnu ciarku.
Napr. Ja som mala najsilnejsiu toho 14DC, na 15 DC som uz mala slabsiu a na 16 DC ziadnu. Kedze bola najsilnejsia toho 14DC, tak do 48 hodín by som mala mat ovu 15 DC alebo 16 DC. A dnes pri meraní bazálnej teploty mi vyšlo ze som mala ovu 16DC, pretoze dnes toho 17 DC som uz mala poriadne vyskocenu teplotu oproti ostatným dňom 🙂
Pozri graf

lauritka
24. jún 2011

krasny vyskok. 🙂

dundusa
24. jún 2011

@ahava Meriaš si bazálnu teplotu? Je to dobrá vec a dnes som sa o tom presvedcila aj ja. Najprv som bola sklamaná z ovu testu, ale dnes mi to zienky vysvetlili a uz som to pochopila i ja. No bez tej bazálnej teploty by som to nezaregistrovala.

dundusa
24. jún 2011

@lauritka juj vsakze, neviem sa naň vynadívať 😝

dundusa
24. jún 2011

@lauritka ja som prúzok nemala taký silný, ale to podla mna preto, lebo som premeskala ten najkrajsi, Medzi jednotlivým testovaním som cakala az 23 hodín a to som mohla prešvínuť. Uvidíme nabudúce, co ukáze graf a testiky. No ale keby nabuduce nechcelo byt 😉

lauritka
24. jún 2011

@dundusa no moze sa niekedy stat, ze ti LH stupne velmi rychlo a potom rychlo klesne a ten vrchol nevychytis.
preto je prave dobre to kombinovat spolu s meranim BT. aby sa potvrdila ovulacia. 😉

lauritka
24. jún 2011

@dundusa a to mas one step testy ??

dundusa
24. jún 2011

ano One Step. Sú dobré? Len tie som použila

lauritka
24. jún 2011

@dundusa ano dobre su, len tebe by potom boli mozno lepsie wondfo, tie su citlivejsie. 🙂

dundusa
24. jún 2011

@lauritka Čítaš mi myšlienky 🙂 Už som dnes napísala jednej pani, žeby som tie Wondfo chcela zobrať. Aj ovulačné aj tehotenské do budúcna 🙂 Sú trošku drahšie, ale cena je i tak priateľnejšia

lauritka
24. jún 2011

IP 🙂

milagros
25. jún 2011

@dundusa ked budes mat tri dni posebe vysoke teploty tak ovu bola.....dobre je to vysvetlene aj na fertility.sk

timmka
25. jún 2011

ahojte, mozte mi poradit, ci ovulacia vlastne bude....mam kratky cyklus, myslim LF http://www.fertilityfriend.com/home/333213, hlien som mala vcera vecer, bol priesvitny a tahavy, dnes vajecnik pobolieval a aj brusko
@dundusa ahoj, to nie je pravda, ze ked mas pravidelny cyklus, tak aj ovulacia musi byt, som tym prikladom, menzes pravidelny ☹ a mam anovulacny cyklus, aj dokonca hlien niekedy mavam, tak ja tomu uz nechapem, bolo mi to zistene v car, v ten mesiac co mi zistili anovulacny cyklus, cudne to je, ale bazalna teplota mi ovulku potrvrdila 😒

lauritka
25. jún 2011

@timmka tazko povedat teraz ci bude, musis cakat na zvysenie teploty. ovulacne testy nerobis ??

timmka
25. jún 2011

@lauritka nie ☹ , stale mi ukazovali slabe ciarky, i ked som ovulaciu mala potvrdenu gynekologom

lauritka
25. jún 2011

@timmka no ale tento cyklus si nerobila ?

timmka
25. jún 2011

@lauritka nie, nerobila som ☹

lauritka
25. jún 2011

no tak musis cakat potom na zvysenie teploty, a skus sa snazit kym je hlienik 🙂

a teny minuly cyklus ti povedali, ze nebola ovulka ?? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre