Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

hellosona
21. apr 2007

ahojte,
neviete mi prosim niektora poradit? pouzivam na zistenie ovulacie lh-test. vo stvrtok som mala test pozitivny. jasne bola tmavsia t/ a vcera znova. (test som opakovala cca po 24hod). viete kedy by som mohla mat ovulaciu? dakujem

tucniacik
21. apr 2007

ovu by si mala mat do 24 hodin po poslednom pozit.teste...ja osobne som uz o 12hodin po pozit. ovuteste mala jesne negativny ovu test,cize ovu musela byt par hodin po tom pozitivnom teste/nie az o 24hodin/... v case ked je ovu test pozitivny je idealne poznazilkovat...

hellosona
21. apr 2007

dakujem,
ved prave... vo stvrtok som bola presvedcena, ze mam ovu, tak sme sa aj snazili, ale ked mi vcera opat vysiel test poz. tak teraz neviem. vcera nam nevyslo... snazilkovanie... takze tak.

tucniacik
21. apr 2007

tak ovu si mohla mat v piatok alebo v sobotu..ak ste snazilkovali vo stvrtok,malo by to stacit... a tie testy ti vysli uplne rovnako pozitivne obidva dni?

skutik
25. máj 2007

ma niekto prosim podobnu skusenost?:
asi mesiac si sledujem ovulaciu ovulacnym testerom (Meopta - maly mikroskop so svetielkom). predvcerom vecer som si odplula 🙂 a nič, len také gulicky.
Vcera som zasa vecer pred "odplutim" len tak skusmo pozrela do testeru a boli tam paprade jak svet!!! z tych slin z presosleho vecera.. Je mozne, ze to takto zreagovala az po par hodinach?
vcerajsie sliny som mala tiez hned po zaschnuti ako gulicky, ale ked som isla v noci a skusmo som to znovu cekla, uz z toho boli opat paprade...

anamor
25. máj 2007

skutik ja som zazila nieco podobne a vobec neviem, co si o tom mysliet... navyse neviem, ci to funguje OK, lebo raz mi ukazalo ovulku na den cyklu, co sa mi zda dost neskoro... takze spolahni sa na to 😉 ???
takze poradit neporadim ani ja

skutik
25. máj 2007

no ja som to mala taký 25. den cyklu cca a tiez sa mi to zda byt dost neskoro... neviem, co si mam o tom mysliet: prve co ma napadlo, ze takto premeskam prilezitost.. ale som stastna, te tam vobec nejake papradie boli... a nechcem zas plut to testeru 3 x denne jak uchylna, lebo ma to bude zbytocne frustovat. Manzel vcera prisiel aj tak az v noci, takte nepomohlo by ani 10xtolko papradi 🙂

anamor
25. máj 2007

😀
ja sa tesim tiez tomu, ze tam vobec paprade su 😉
ale tiez som toho nazoru, ze ked pride menzes nacas je to skutocne neskoro, lebo to je nelogicke aby bol cyklus ... to je malo casu od ovulky k menzesu - 4 dni

skutik
25. máj 2007

no ja som cela nejaka pokazena 🙂 mam 32, menzes od 12. a vzdy relativne presny cyklus tak 28 - 30-dnovy. Jak hodinky... a zruzu, min. rok v novembri som nedostala MS vobec, uz som myslela, ze som tehotna. Ale nie... odvtedy som dostala MS vzdy len po vyvolavacke a velmi slabe. Ultrazvukom mi kontrolovali, ci a ako sa mi tvoria vajicka a zial nic, netvoria.
Lekar absolutne nevie, co je som mnou. Som uplne zdrava, hormonalny obraz mam v poriadku...
tak beriem druhy cyklus clostilbegyt v komb. s Diphustonom (hormony, myslim, te tak sa to vola) a uvidim, co bude. Nikdy som nemala ziadne problemy a ked sme si povedali, ze hadam by bol cas na mimco tak toto...
moj lekar (myslim, ze je dobry, poslal muza preventivne uz do ISCARE) si mysli, ze to mam zo stresu... ze telo skratka zblblo, len nie a nie sa nakopnut...
a co ty???

zrzuska
25. máj 2007

baby aj mne sa to stalo. ale zda sa mi, ze tie sliny asi neboli este dost zaschnute ked tam boli gulicky. a po poriadnom zaschnuti tam uz su paprade.
lenze ked som si robila tento tester prvy cyklus, tak to sedelo pekne s ovulkou a druhy cyklus mi to ukazovalo paprade hrooozne dlho. tak tiez neviem co si mam o tom mysliet.
napr. jednej kamoske to ukazuje ok, presne. a druha nemavala ovu a po laparke mala prvykrat ovu a ukazalo jej to velmi huste paprade len v den ovu a dost a aj ostala tehu.
takze ako to vlastne je? asi tazko povedat, co? teraz si ten tester uz robim len sem tam.
napr. minuly cyklus mi ovu testy (tie co vyzeraju ako tehu testy) ukazali ovulku a tento mikroskop nie. tak sa vyznajte 😠

lauritka
26. máj 2007

😖 ja uz ten mikrosop ani nepouzivam..nemala som na to nervy..az ma oci boleli, ked som tam nieco hladala 😅 . podla mna su ovela viac spolahlivejsie ovu-testy z lekarne. odporucam od rapidu. sedia aj s teplotou aj s krcokm a hlienom.

hellosona
26. máj 2007

zrzuska, suhlasim s lauritkou. tie testy sa volaju lh testy. a daju sa objednat aj lacnejsie cez net.
http://www.magister.sk/-p-577.html?cPath=31_65

lauritka
27. máj 2007

🙂 v nasej lekarni stoja 86,90 😅

skrecok
27. máj 2007

Ahojte. Tiez som si kupila mikroskop za cca 150 Sk. Pouzivam to vyse 2 tyzdne a stale tam vidim gulicky, ziadne paprade 😖 . Neviem co si mam mysliet o tom, ci nemam ovulku alebo to neviem spravne pouzivat. Nabuduce si skusim ovu test aj ked je docela drahy. BT som zacala merat pred 3 dnami a uz som v 21 DC (mam uz 3 dni 37,0°C), uvidime...

lauritka
27. máj 2007

skrcok tak to uz mas po ovulke. 🙂 radsej si kup testy ak mas pravidelny cyklus a vies kedy cca ovulujes tak ti budu stacit tri testy max 4

anamor
27. máj 2007

ono ja som to skusala prave preto,aby som zistila, ci mam ovulku

skrecok
27. máj 2007

Diky, to som tusila. Radsej si nabuduce kupim ovu test. V BA lekarni som videla Rapi test za vyse 100 Sk a ked si mam kupit min. 3 testy, tak to mi vychadza do 400 Sk 😔 . A objednavat cez net tolko kusov sa mi nechce, myslim ze je to este zbytocne.

lauritka
27. máj 2007

no ja som tam nikdy nic nevidela..takze len ovu testy teraz 🙂

petronellaa
1. jún 2007

Zkusila som mikroskop, je na prd. Teraz pouzivam ovulačne testy a meram teplotu - o vela lacnejsie testy maju na internete na http://lacnetesty.sk/. Snad sa zadari...

skrecok
1. jún 2007

No veru na prd su mikroskopy, nikdy som nevidela paprade. Ja som odvcera v 2 DC a planujem si kupit ovu testy, aspon budem mudrejsia 😉

petronellaa
1. jún 2007

pro expertka8: Mrkni na http://lacnetesty.sk/index.php?page=ovu_test&pa.... Su najlacnejsie na internete aj lekarni.

petronellaa
1. jún 2007

Na Lacnetesty.sk je ovulačný test za 53 SK....

libeth
1. jún 2007

Babbulky pridam vam moju skusenost. Mam ovu mikroskop, paprade som bud pred nevidela vobec, alebo stale. A ked som videla paprade tak som si robila aj ovu testy na moc. A boli skoro pozitivne, pozitive... A pritom som ovu vobec nemala, pretoze folikul mi nepraskol. Tak ja som asi nie dobry priklad, ze su v poriadku. Na fertility, som si pozerala grafy, a su tam take ako ja ze ovu nebola a test ukazoval ze je. Aj na tej stranke www.merenibt.xf.cz je to tiez ukazane. 😨

nathalinocka
1. jún 2007

ahojte chcela by som poradit.chodila som k dr. na folikulometriu, na 21den menst.c. mi praskol folikul , dr. povedal ze sa mame snazit. ale na hormonalnom profile ktory mi tiez robili kazdy 7den mi vysiel v strede cyklu slaby estrogen od 30-asi 200 , a ja som mala 39 hodnotu bolo mi to brane na 14den. dr. vravel ze podla tych vysledkov tam ovu nebola. je to mozne ked podla ultrazv. mi ten folik praskol? ked praskne to znamena ze mam ovulaciu? no a strasne ma bolelo v podbrusku , prsia, pocit ako pri kramoch.a to som takto mala prvy krat, mozno vdaka aloe a kasicke co pijem.
mozem byt tehotna ked som bola sledovana ultrazvukom?ci moze sa stat ze aj ked bola ovu tak tehotna nemusim byt? ja som z toho cvok a vsetko dokopy.
budem rada ak mi poradite.dik papa

petronellaa
1. jún 2007

Nejde o anovuluční cyklus? Průvodní projevy jsou jako u ovulace,menstruace atd. Někdy se uvolní i vajíčko, ale není schopné reprodukce... Většina žen má fázi roku, kdy může otěhotnět, a další část roku - přestože dochází k ovulaci - otěhnotnět nemůže. Musíme se snažit. Držím pěsti, P.

nathalinocka
2. jún 2007

petronella to fakt?no dik za radu.uz som z toho otehotnievania na nervy. kazda okolo mna je tehotna a to bud nechceli , neplanovali, nevie ci si ma nechat......... som smutna

lauritka
2. jún 2007

nathali nemerias si BT __ podla toho by si videla kedy bola ovu. plus ovu test. ak folikul nepraskne teplota sa nezvysi a ide o anovulacny cyklus

petronellaa
2. jún 2007

Nathalinocka- lepší je se na to tak úpěnlivě nesoustředit. To se ale lehce poví
, co?

akatka
2. jún 2007

Ahojte, ste tu niekto?

akatka
2. jún 2007

Kocky, chem sa spytat, ci pred testovanim ovulky tiez nesmiem dve hodiny nejest ani nepit, ako ked sa robi tehotensky test.Vdaka za odpoved 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre