Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

linle
26. okt 2006

a pre dnes končím, na prípadné otázky ti odpoviem až zajtra 🙂 maj sa pekne.

andrea52
26. okt 2006

Ahojte baby, sice som si precitala celu diskusiu, ale som z toho mierne mimo ☹ Co si to mam vlastne kupit, aby som zistila ovu dni, a co pred tym ako to zacnem pouzivat, potrebujem vediet?Dakujem za radu

pipka
26. okt 2006

luckka, tak aj vam prajem prijemne meranie 😀 myslim, ze mozes pouzivat aj do posvy klasicky ortutovy teplomer.Ale ak mas ten orig. na meranie BT, tak je to asi lepsie, vraj je citlivejsi.Mne dnes teplotka miernucko stupla, tak uvidim, co bude zajtra.
Som zvedava, ako budem drahusika budit v sobotu o siestej, aby meral 😀 😀

linle
27. okt 2006

andrea52, hoci mám aj ja lady tester (mikroskop), myslím si, že sú aj lepšie metódy na zistenie ovulácie. Napríklad meranie bazálnej teploty. I keď pri meraní si treba veľa naštudovať. Na začiatku sledovania som ja vôbec nevedela zistiť z teploty, kedy mám ovuláciu. Často mi teplota klesala a potom zase stúpala. Potom ako som si teploty zapísala na stránku fertilityfriend.com, sa to omnoho zjednodušilo.

Pri mikroskope zase nepotrebuješ žiadne informácie, všetko je v návode, použitie je jednoduché, ale asi nie veľmi spoľahlivé, ako písali aj iné kočky. Mikroskopom sa zisťuje ovulácia z pošvového hlienu alebo zo slín. Princíp je jednoduchý, na mikroskop nanesieš slinu alebo hlien, necháš zaschnúť a keď sa ti vytvorí kryštalická štruktúra - papradie, máš plodné dni, prípadne ovuláciu. Ak nevidíš kryštalickú štruktúru, mala by si mať neplodné dni. Mikroskop dostať v niektorých lekárniach a je na neobmedzený počet testovaní.

Ale ja si myslím, že je lepšie namiesto toho mikroskopu použiť ovulačný test, ktorý zisťuje ovuláciu z moči. Ten je ale drahší a je na jedno použitie, čiže si ich musíš kúpiť viac za cyklus a tak to ide trochu do peňazí. Dostať ho skoro v každej lekárni.

Existujú aj metódy ako sledovanie krčka maternice, alebo sledovanie hlienu.

Musíš si asi len sama vybrať metódu, ktorá ti bude najviac vyhovovať.

andrea52
27. okt 2006

linle, dakujem ti pekne, za to vysvetlenie. Teraz mam v tom aspon trosku jasno, na peniazoch si myslim ze v tomto pripade vobec nezalezi, a som ochotna pristupit na cokolvek. Mohla by si mi prosim povedat nejake znacky, ovulacnych testov?napriklad aj ten co pouzivas ty. Dakujem velmi pekne

linle
27. okt 2006

andrea52, ak ti na peniazoch teda veľmi nezáleží (v tomto prípade), tak lepšie sú tie jednorazové testy na určenie ovulácie z moči. Volajú sa RapiClear LH a možeš si ho pozrieť na stránke clearskin2.sk. Stojí okolo 120,- Sk. Radia tam, aby si sa začala testovať od takého 10 dňa cyklu až po dobu, kedy ti nevyjde test pozitívny. Inak určite existujú aj jednorázové ovulačné testy inej značky. Ak sa na to spýtaš v lekárni, poradia ti.

Ja mám ovulačný test lady-tester (mikroskop na určenie ovulácie zo slín alebo hlienu). Je na neobmedzený počet použití a stál 140,- Sk bez svetielka. Len ho nemali v každej lekárni, tak som musela trošku hľadať. Ale podľa mna nie je veľmi spoľahlivý. Tento cyklus mi neukázal vôbec papradie a pritom som ovulácia podľa BT určite mala.

andrea52
27. okt 2006

Dakujem ti velmi pekne. hned v pondelok, ked pride muzicek pojdem do lekarne a uvidime co sa s tym bude dat urobit. Tusim to bude narocne....Ale hadam sa to bude dat zvladnut. Mozem sa opytat, ci uz mate baby, alebo tiez len cakate?

linle
27. okt 2006

andrea ja som "len" snažilka. Zatiaľ sa nám veľmi nedarí 😠 .

grettka
27. okt 2006

len jeden postreh k lady testeru... mam ho aj ja.. ale prisla som na zvlastnu vec... casto sa mi stavalo, ze rano ukazal "papradie" cez den gulicky... a druhy den rano zase "papradie".. samozrejme cez den na sliny vplyva aj to co jeme a vypijeme, tak sa od isteho casu testujem rano hned po prebudeni, este pred tym, nez idem jest a je to v pohode.. ukazuje mi plodne dni v tom case ako maju byt.. (10.-16. den cyklu)

silvitko
27. okt 2006

ja som si testovala len jeden mesiac a to zo slin a ukazalo mi papradie, az do MS, tak to skusam teraz z hlienu - zatial som na gulickach, uvidime, ale moc spolahlive to nevidim, asi to doplnim sledovanim s klasickym testom
ale uz ma to moc nebavi, to testovanie a meranie

levon
27. okt 2006

andrea, aj ja mám doma Lady fertility tester, ten bez svetielka, stál cca 130 sk a začala som s ním spolu s meraním BT pred šiestimi dňami. Aj mne sa včera stalo, že zo slín ukázalo trochu toho papradia a neskôr z hlienu iba samé guličky-čiže nič. A k tým ovulačným testom z moču som našla jeden, volá sa SERATEC LH MAX a je ich tam 6 v jednom balení. Bohužiaľ to bolo na českých stránkach a u nás som sa ešte nepýtala, ale ponúkli mi iba ten Rapi test. Keď niečo zistím, napíšem. 🙂

andrea52
27. okt 2006

Dakujem babulky, ste hrozne zlate. Ja som v tomto len zaciatocnik, a ze take nieco existuje som sa dozvdela len vdaka tejto stranke, a hlavne vdaka vam 🙂Neviem posudit co vlastne budu mat u nas v lekarni, lebo je to dost chabe, no len co pride muzicek ucite sa tam hned vyberiem, len najprv si to budem musiet spisat na papierik, vsetky tie nazvy 😉

andrea52
27. okt 2006

Skoro som zabudla, este sa chcem opytat ze cim sa da merat BT, a ci to kupim tiez v lekarni, dakujem 😵

pipka
27. okt 2006

andrejka, ja meriam BT spec. digi teplomerom na meranie BT, kupila som ho v lekarni za 220 sk.Ale da sa s nim merat samozrejme aj normalne 😀 len je citlivejsi a meria na dve desatinne miesta 😉 😉 😉

linle
27. okt 2006

Okrem toho specialneho digitalneho sa odporuca aj normalny ortutovy teplomer. Najnevhodnejsi je obycajny digitalny, ten nie je urceny na meranie BT.

andrea52
28. okt 2006

Dakujem vam pekne, ste zlate. Inak dnes om bola po svagrinku a jej malu Klaudiu v nemocnici. Strasne ma to zobralo ☹ , hrozny pocit ked vas predbehne aj neter. Teraz mame same baba v rodine, dufam ze sa prilepi 😉

pipka
28. okt 2006

andrejka, urcite sa prilepi 😀 😀 😀 a mozno aj chlapcek sa zadari 😉

luckka
30. okt 2006

Pipka: poslala som ti IP, mozes sa na nu prosim ta pozriet, dakujem 😵

pipka
30. okt 2006

luckka, IP 😀

ajka23
30. okt 2006

ahoj pipi, co ty tu? 😉 😉 😉

pipka
30. okt 2006

ahoj aji, napisala som do trpezlivych 😉

adulak
5. nov 2006

ahojte. neviete mi niektora poradit ako sa meni baterka v tom mikroskope? nejako sa mi to nezda. pouzivam ho asi tyzden a uz mi to akosi nesvieti. tak neviem ci je problem s baterkou alebo s kontaktom. ☹ som z toho truba ☹ dakujem velmi pekne 🙂

pipka
5. nov 2006

adulak, to neviem, ja mam bez baterky, ale skus sa opytat v lekarni kde si ho kupila. 😉 Inac na tie baterky sa tu uz stazovalo dost bab, tak asi velmi dlhu trvanlivost nemaju.A ktovie, ci nie su jednorazove.Daj si ho proti svetlu, to je to iste 😀 😀

olivie
6. nov 2006

Ahojky holky,

začala jsem tento měsíc s ovulačnímu testy.Koupila jsem si jich hned 8 abych to testovala několik dní za sebou.Začala jsem už 9 den od prvního mens.dne a dělala do 13.dne.Poté jsem odjela na víkend a nebyla k tomu příležitost.V pátek jsem cítila jak bolest v podbřišku,tak jsem měla výtok.Doma jsem test provedla a 2 čárky se mi tam nikdy neopbjevily.Můžete mi někdo kdo má podobné zkušenosti poradit ???
Děkuji.

dalida
6. nov 2006

Ahoj Olivie, v tejto diskusii som prvykrat, ale pisala som uz... Jednorazove testy som este nepouzila, ale mam skusenosti s testerom. Zial negativne ☹ Ak chces zistit kedy mas ovu skus pouzivat "testy" v kombinacii s meranim bazalnej teploty (aj ked je to dost pracne, pretoze teplota sa ma merat vzdy v tu istu hodinu,hned po prebudeni a cca po 6 hodinovom spanku) Ak chces 100% vediet, kedy vajicko narastlo a je pripravene na oplodnenie (kedy dojde k ovulacii) chod na folikulometriu ( prostrednictvom UTZ ti budu merat ako rastu vajicka a povedia kedy nastane priblizne ovulacia). Pred dnom ovulacie by si sa nemala s manzelom milovat, aby sa nasetrilo potrebne mnozstvo spermii... Mna to caka tento cyklus. Zajtra idem na UTZ, tak som zvedava.. 😕 Mam 16.den MC a folikulometria by sa mala absolvovat 9, 10, 13 DMC. Ja mam, ale nepravidelnu menstruaciu, cize aj ovulacia je trosku posunuta. 😖

adulak
6. nov 2006

pipka, dakujem za radu, ale skusala som to aj do svetla a nevidela som tam skoro nic. s tym svetielkom je to lepsie.... sa mi zda. aj do lampy som cumela a skoro som oslepla. 😅 😀 skusim skocit do tej lekarne, ci mi nieco poradia 🙂

dicinka1
3. mar 2007

ajojte...tak pomohol niekomu od novembra ten ovu test k otehotneniu?

katika1
3. mar 2007

Ahojko.. tak ja som si po prečítaní tejto témy kúpila v novembri ten ovu test, ale s tým, že za účelom antikoncepcia (hormonálnu som nechcela)
A tak sme sa milovali len keď som mala neplodné dni.. a výsledok? 16tt 😀 Podarilo sa ešte v ten mesiac 😀 ale ja som šťastná, takže som vďačná aj tomu testu 😀 a bol to ten malý mikroskopický..

zrzuska
4. mar 2007

katika my planujeme babo tak za rok a teraz tiez pouzivame mikroskop ako antikoncepciu. ked su tam gulicky milujeme sa naplno a ked tam su paprade tak prerusovane.
ja by som vsak babo velmi chcela takze keby sa podarilo bola by som stastna.
takze to nie je take spolahlive? no keby to vedel moj drahy.... 😅

baby este sa chcem opytat, ze ked tam davate sliny rano, tak vam to pekne ukaze vysledok? ja sa musim najprv trochu napit alebo vyplachnut pusu, lebo inak mi tam ukaze len take huste huste zhrcenie. proste ani gulicky ani paprade. nic. hlien som este neskusala. chcem to vyskusat tento mesiac.

libeth
4. mar 2007

tak ja neviem, baby, lebo v 5, 6 den cyklu, som mala trocha paprade, potom 2 dni nic, a dnes rano zas papradie. Ovulaciu cakam tak za 3 dni. A davam tam ranne sliny, en oliznem sklicko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre