Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

ivush
4. okt 2006

Dievčatá, tie ovu testy sa dajú (tak ako TT)kúpiť v lekárni ? Ešte nikdy som ovu test neskúšala, tak dík za radu 🙂

adi
4. okt 2006

Linle mozno ti to naslo aj moj graf 🙂 .

Ivush daju sa normalne kupit v lekarni. Ale su dva druhy ovu testov. Ovulacny mikroskop a jednorazove testy, ktore zistuju ovulaciu z mocu.

saska73
4. okt 2006

Čo je vlastne spoľahlivejšie - ovulačný test alebo meranie bazálnej teploty ?

pipka
5. okt 2006

saska, aj ked este tehotna nie som, ale osobne si myslim, ze testy su spolahlivejsie.Mozno najviac tie jednorazove, na moc, aj ked to zase lezie do penazi 😉 ja uz som ich vyskusala asi vsetky druhy, ale teplotu som si este nemerala...zatial 😵

linle
5. okt 2006

saska, ja si myslím, že najlepšia je kombinácia obidvoch. Pokiaľ si meriaš BT, ovuláciu zistíš s jednodňovým oneskorením. Čiže vtedy ak ti stúpne teplota a to už môže byť neskoro. Inak si teplotu musíš meriať aspoň tri mesiace, aby si vedela, či máš ovuláciu vždy v rovnaký deň, aby si tú budúci ovuláciu vedela odhadnúť.

Ovulačný test (teda ten mikroskop) zase nie je až taký spoľahlivý. Ako si si to už prečítala, ovulácia sa tam zisťuje zo slín, alebo s výtoku. Je na neobmedzený počet použití. Ovulácia prebieha vtedy, keď vidíš v mikroskope papradie. Len papradie sa tam ukazuje aj inokedy ako len počas ovulácie. Tento tester stojí okolo 140-150,- Sk bez svetielka a zo svetielkom okolo 300,- Sk.

Potom existujú aj jednorázové ovulačné testy, ktoré zisťujú ovuláciu z moču. Myslím, že sú trochu spoľahlivejšie ako mikroskop. Problém je, že stoja okolo 100,- Sk. A keď sa chceš testovať každý deň, vyhodíš za to dosť peňazí (100,- Sk x 28 dní = 2800,- Sk/na mesiac).

Obidva druhy testerov sa dajú kúpiť v lekárni, ako píše adi.

ivush
5. okt 2006

Linle, ja mám pocit, že poznám svoje telo - teda cítim ovu podľa bolesti n prevej resp. ľavej strane vaječníkov...len neviemm že tých pár hodín kedy to cítim, či vtedy ovu práve prebieha alebo je už "neskoro"...Nevieš ako to s tými bolesťami zvyčajne býva? 🙂 dík

linle
5. okt 2006

ivush, ja som mám presne ako ty, cítim bolesť aj mám vždy taký vajíčkový výtok asi 2-3 dni a zistila som, že ovuláciu mám až potom, keď mi ten výtok a bolesti skončia. ivush, veľa záleží aj od toho, či máš pravidelný cyklus a ako dlho sa znažíte. My sme sa snažili 3 mesiace a keď to stále nevychádzalo, začala som si merať BT.

Podľa mňa by si mala skúsiť najprv spoliehať sa na svoje telo a intuíciu a keď to nebude vychádzať, potom začni merať BT alebo testovať. Pretože meranie BT a testovanie testermi je celkom stresujúce. Aspoň pre mňa to nie je taká zábava ako keď už som nič nemerala a nesledovala sa. A často sa stáva, že partneri to vôbec nevnímajú romanticky 😉 Takže držím palce, aby tvoje telo vysielalo tie správne signály.

saska73
5. okt 2006

dievčatá ďakujem za info, som zase trosku múdrejšia 😀 😉
ivush ja ovuláciu pociťujem posledné roky, pri menzese mi nebýva vôbec zle ale pri ovu doslova cítim ako sa uvolňuje vajíčko - lekár mi povedal, že je to vlastne výhoda to cítiť, lenže niekedy to mýli, ak mám napr. zápal, tak tiež to bolí a vtedy neviem rozoznať ovu ani podľa charakteristického výtoku

ivush
5. okt 2006

Máš pravdu, my sme zatiaľ skúšali vlastne len prvý mesiac, boli sme na dovolenke v podstate presne v polke mojho cyklu...Tak ešte skúsim aspoň 1-2mes. vydržať bez meraní BT a OVU testíkov, snáď to bude menej stresujúce pre mňa...Ale čo sa týka romantiky, tak áno, teraz keď už tak veľmi túžim po malinkom, začínam to tulíkanie vnímať tak viac "účelovo" by som povedala... 😝

ivush
5. okt 2006

Saska, ja si tiež myslím, že je výhoda keď to cítime...len ja práve zisťujem, že či je "správny čas" v ten deň ked to cítim, alebo až 1-2dni potom...

saska73
5. okt 2006

ivush ja myslím, že potom.
Keď to cítiš, vtedy sa z povrchu vaječníka uvoľňuje vajíčko a

saska73
5. okt 2006

sorry omylom som odoslala a nedokončila 🙄
vajcovody ho zachytávajú a putuje a putuje dalej a najplodnejšie obdobie je, keď sa z teba vylučuje ten hlien, však ale toto už všetko iste poznáš, čo píšem
radšej sa milujte aj v ten deň aj po 🙂
Prečítaj si niečo o Billingsovej ovulačnej metóde, snáď ti to pomôže niektoré veci lepšie pochopiť. 😉

cmulinko
5. okt 2006

U mna ovulacny test zaznamenal 14 den ovulaciu,mala som aj zvysenu teplotu a ciri hlien.Vsetko naznacovalo k tomu,ze som pripravena otehotniet.Milovali sme sa v tomto obdoby,ale miminko z toho nevzniklo.Skusam sa sledovat uz 3 mesiace,ale ma to uz nebavi.Mozno ak s tym sledovanim ovulacie prestanem,aj skor otehotniem.Moj muz mi uz vravi,ze nas sex uz vyzera ako v kancelarii-viac papierovaciek ako roboty.Myslel tym zaznam do tabulky a ostatne vecicky.

ivush
5. okt 2006

Saska, bilingsovu metódu poznám 😉 teda nejak=e veci som už o tom v minulosti čítala...ale i tak, díki pekne za rady a názory 🙂

pipka
7. okt 2006

vo stvrtok som mala ukazkove papradie, ale nie zo slin, na tie to u mna nejako nereagovalo, ale z hlienu.Snazilkovali sme aj napriek mojim krcom v brusku, co vraj mohlo byt ako znak oneskorenej ovu. MS mam dostat dnes alebo zajtra, prsia mam uz tak citlive, ze ani sama sa ich nemozem dotknut.Tak som zvedava, ci ta mrska pride.
Ale skor mam pocit, ze ano, ved aj tak skoro to jasne nebude,ci to vyslo. Doteraz sa mi papradie ukazovalo cca na 15-17 den cyklu a teraz toto? 😖 to som teda zvedava, co to ma byt?Mam to uz v tom mojom tele nejake cudne...

linle
10. okt 2006

tak nám to tento mesiac zase nevyšlo 😠 bábo nebude. Zato papradie sa mi zase jasne ukazuje aj v prvý deň cyklu. Radšej si začnem ovuláciu testovať z hlienu, ako zo slín.

Pipka ty ako si dopadla? Či ešte nevieš?

pipka
10. okt 2006

linle, zatial stale nic, MS som mala dostat v nedelu, ale nejako to citim, ze sa blizi 😠 poznas to, tie zname stahy v podbrusku, prsia na prasknutie... Jedine, ze neviem, ako to je, ked by som bola tehu.Oooo, kiez by !!! 😎

lucqa
11. okt 2006

Ahojte, som tu prvykrat a ako tak citam vase dohady ci funguje alebo nefunguje ovu-test, tak sa chcem s vami aj ja opdelit o zazitky. Ovu-test (mikroskop) som si pozicala od kamaratky. Prvy mesiac snazenia bez testu sa nam nepodarilo, ale hned dalsi mesiac som pouzila ovu-test a otehotnela som (vyzera to tak, ze 1. den, ked som mala "paprade" - bol to posledny den cyklu). Pre pipku: prve priznaky boli asi to, ze som mala pocity ako pred menzesom - presne take ako opisujes. Drzim Ti palce, aby sa Ti to vyslo 🙂

linle
11. okt 2006

pipka, tehotenské príznaky sú podľa mňa také isté ako predmenštruačné. Takže kým menštruácia neprišla, stále je šanca 😉 Aj ja držím palce.

pipka
11. okt 2006

dakujem babulky, zatial stale nic... 😒 tak budem informovat priebezne 😉

ibi
11. okt 2006

ahojte kocky,mate niektora s ovu bolestami podobne skusenosti ako Linle (napisane 10:54)? Teda, ze sa vam potvrdilo, ze tieto bolesti znamenaju, ze prave prichadza ovu? Ja mavam podobne bolesti vzdy 15-16 den cyklu a snazim sa dopatrat, hoci bez ovu testu, kedy z tych dvoch dni - ci okolo nich mam vlastne ovu. Zatial nechcem kupovat ziaden ovu test.

ivush
11. okt 2006

ibi, to by som aj ja rada vedela...Ale niekto mi tu písal, že pravdepodobne sa da otehotnieť v ten deň a zrejme 1deň pred aj po ....treba skúšať asi v okolí toho "bolestivého dňa"...

ibi
11. okt 2006

nuz tak prave to zazivam a pred nim by som to uz mala za sebou 😎 Dnes mam druhy den takychto bolesticiek, tak neviem, ci skocit na muzika hned ci zajtra... 😀

ivush
11. okt 2006

ja neviem, asi by som to riskla aj dnes aj zajtra ;) Ak to teda znesie 🙂

ibi
11. okt 2006

Ivush 😉
A Ty doteraz mas aky vyskum v tejto oblasti za sebou? Kedy ste to skusali? pamatas? Ja sa prave zamyslam, ze som doteraz akosi vzdy zanedbala prave tieto dni... Alebo som sa nad tym jednoducho nezamyslala.

ivush
11. okt 2006

Ibi, my sme snažilkovali iba jeden mesiac, predtým som síce nebrala žiadne anti baby tabletky, ale "dávali sme pozor"...Práve na dovolenke som teoreticky mala mať OVU, ale neostala som tehu, tak sa pokúšame ďalej...a snažím sa viac "tulíkať práve v týždni kedy mám mať ovu...(ale viac neznamená, že viackrát do dňa - to sa vraj ani neodporúča...)

ibi
11. okt 2006

... presne, preto zvazujem kedy, ci dnes ci zajtra, aby si tie vzaaacne spermijky setril na pravy den (ci tu som sa nastrasila, ze mozno iba hodinku).
Ale Ty mas spravny postoj - nie viackrat do dna 😀 Urcite mas stastneho muzika! Inac ako citam, co si pisala, asi to prezivam podobne, doteraz som neskusala BT ci Ovu testy, len sa sledujem, ale asi odkedy citam MKonik az na moj vkus prilis. Verim, ze to zurocim.

ivush
11. okt 2006

Ibi, vy snažilkujete i viackrát do dňa? Neviem, no ja zatiaľ naozaj nie som presvedčená o tom, že je to pre tehot. nutné...

ibi
11. okt 2006

jeeej, my nie! To len som reagovala na to co si pisala v zatvorke - ze si take spomenula 🙂 To by som ani nestihala, z prace chodim cca po 19tej. Ale celkom som sa pobavila, radsej to ani nespomeniem manzelikovi, lebo ma zajtra pozve na obed 😀

ivush
11. okt 2006

No veru veru 🙂 Keby len na obed, možno by prišlo pozvanie aj na desiatu a poobednajší olovrant 🙂 🙂 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre