Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

katy09
29. mar 2008

baby mne sa ukazalo papradie a nadruhy den som dostala menštruaciu je možne aby som mala ovu.aj pred menzesom?? ☹

awe
8. apr 2008

ahojte 🙂 ja som si tiez kupila asi pred 3 mesiacmi mikroskop, ale ja mu neverim, mne ukazoval papradie zo slin azdy den, aj pocas MS 😒 tento mesiac som si kupila normalny lasicky ovu test (rapiclear) a v piatok mi ukazal len testovaciu ciarku a kontrolna nebola ani viditelna, taks om pockala, vcera som si spravila dalsi, uz tam boli obe // a dnes dokonca kontrolna tmavsia, myslite, ze sa jedna o potvrdenu ovulku? Da sa tomuto testu verit? Ake mate skusenosti? Dakujem. 🙂

lauritka
9. apr 2008

ahoj awe... ten test rapiclear som si robievala a stale sa mi potvrdila ovulka aj zvysenim BT..takze funguju na sto percent ;) ovulku mas dnes pripadne zajtra. dufam, ze ste vcera snazilkovali ;) a dnes to treba poistit ..vela stastia.. z mikroskopu som bola blba takisto 🙂

dicinka1
10. apr 2008

mne tiez ukazuje papradie stale,takze je to hlupost ☹

kikusa100
15. apr 2008

ahojte baby.. z akej stranky si objedanvate ovu testy. ja som klikla na www.lacnetesty.sk a stale ma to vyhaadzuje na cesku stranku. neviete co s tym je?slovenska uz nefunguje??dik. napiste mi do IP. dik.

dzidzuska
17. apr 2008

ahojte dnes som si kupila ovulacny test taky maly mikroskop tie sliny tam mam nechat uplne uschnut?

dzidzuska
18. apr 2008

ahojte vcera som pisala no ziadna odpoved...skusam znova

sonikah
22. apr 2008

ahoj dzidzuska, aj ja som mala ten mikroskop. Tie slinky musíš nechať uschnúť, ináč tam nič neuvidíš. Keď u teba príde k ovulácii uvidíš krásne stromčeky. Poznám to. Nechápem príncíp, no funguje to. 😀 Pekný dník

jamajka
25. apr 2008

Baby a ja som našla na nete taký zvláštny ovu test, volá sa že eva test a funguje na baterky, ale je dosť drahý. Stojí 6.000,- Sk, ale dokáže predpovedať aj pohlavie.
čo vy na to. Pripnem link

jamajka
25. apr 2008

pripojím ešte link na tú stránku, aby ste si to mohli všetko prečítať.

http://www.eva-test.sk/pristroj.htm

A cena je: 5989.98 SKK

jamajka
25. apr 2008

A takto nejako to funguje:

Ktoré pravidlá porušuje: | ZrušPredpovedanie (určenie) pohlavia dieťaťa ešte pred počatím.

Plánovanie výberu pohlavia počatého dieťaťa je založené na výbere správneho dňa, vzhľadom ku dňu ovulácie, v ktorom sa uskutoční pohlavný styk s cieľom počať dieťa želaného pohlavia. Americkí vedci Lendrum B.Schettles a David M.Rorvik z Harwardskej univerzity takmer pol storočia zasvätili rozpracovaniu metodiky výberu pohlavia budúceho dieťaťa podľa času uskutočnenia pohlavného styku vo vzťahu ku dňu ovulácie.

Zistili, že spermie, nesúce ženské gény s X- chromozómom sú viac životaschopné, žijú dlhšie ako tie, ktoré nesú mužské gény s Y- chromozómom, ktoré sú podstatné menšie ako gén s X- chromozómom, sú pohyblivejšie, ako nositelia ženských génov, aj keď dĺžka ich života spravidla neprevyšuje jeden deň.

Vedci s pomocou využitia tohto zisteného fenoménu určili, že priemerný ejakulát obsahuje viac spermií nesúcich Y- chromozóm, než X- chromozóm.

Táto výhoda sa zmenšuje, podľa výskumov Schettlesa, už od prvých minút potom, ako sa spermat počas aktu dostáva do pohlavných ciest ženy, kde je značná kyslosť vaginálnych výlučkov a X - spermatozoidy žili dlhšie ako Y- spermatozoidy.

No tak, ako sa približuje deň ovulácie, tak aj výlučky sa stávajú viacej zásadité, čo zvyšuje pravdepodobnosť oplodnenia s Y- spremazoidom. Na základe vyššie napísaného je jasné, že najdôležitejším momentom pri výbere pohlavia je to, v ktorý deň vo vzťahu ku dňu ovulácie sa uskutočňuje pohlavný styk. Ak sa styk uskutočňuje 2-3 dni pred začiatkom ovulácie, keď prostredie vo vagíne má viacej kyslejší charakter, tak v priaznivejších podmienkach sa nachádzajú odolnejšie X- spermazoidy a týchto hynie menej počas čakania na stretnutie s vajíčkom. Tu teraz nie je dôležitá rýchlosť, ale odolnosť. Ak sa ale styk uskutoční v čase bližšom k momentu ovulácie, tak je väčšia šanca na splodenie chlapca. No okrem týchto je ešte množstvo iných doplňujúcich podmienok, ktoré majú tak alebo inak vplyv na určenie pohlavia budúceho dieťaťa.

Jedna z nich je dosiahnutie u ženy orgazmu počas pohlavného aktu, hlavne ak nastal orgazmus u nej skôr, ako u muža. V ten okamih sa prostredie v pošve zmení na viac zásadité, čo napomáha k väčšej pravdepodobnosti počať chlapca. Dôležitý význam má aj zdržanlivosť pred pohlavným aktom, cielene namiereným na počatie chlapca, lebo počas tohoto času, čo je 4-7 dní sa koncentrácia Y-spermazoidov u muža zvyšuje a tým následne sa zvyšuje aj pravdepodobnosť počať chlapca. Zvýšená teplota nepriaznivo pôsobí hlavne na menšie, menej odolné Y- spermazoidy, ktoré vytvárajú chlapcov, preto spodné oblečenie muža má byť široké a nie tesné. Taktiež sa doporučuje vynechať počas prípravy na počatia chlapca prácu v horúcom prostredí, prácu šoféra a podobne. Vo svojich prácach B.Schettlz doporučuje pre počatie chlapca vybrať pri pohlavnom akte polohu odzadu, lebo pri nej sa sperma vylieva hneď vedľa krčku maternice. Pre počatie dievčaťa Schettlesa doporučuje manželom uskutočniť pohlavný akt omnoho skôr ako príde ovulácia, to znamená, 4 až 2 dni pred ovuláciou. V tomto prípade sa môžu dočkať vajíčka vo vajcovode viac životaschopné X- spermatozoidy, ktoré sa podieľajú na vytvorení dievčaťa.

Taktiež pre zväčšenie pravdepodobnosti počať dievča B.Schettlesa doporučuje začať uskutočňovať pohlavný styk hneď po ukončení menštruačného cyklu a to denne až do príchodu kritických dni, čo sú 4-2 dni pred okamihom ovulácie, za účelom zníženia množstva spermazoidov v sperme. Pri počatí sa doporučuje obyčajná poloha (tzv. misionárska), t j. tvárou k tvári, kde muž je zvrchu. V takejto polohe sa sperma vylieva ďalej od krčku maternice a nie priamo k jej ústiu a spermazoidy sú nútené dlhšie sa pohybovať vo vagíne, kde je pomerne kyslé prostredie, priaznivé pre X-spermatozoidy, ktoré sa podieľajú na plodení dievčat.Taktiež sa doporučuje žene vyhnúť sa orgazmu.
Ako tu môžeme vidieť z horeuvedených údajov, počatie dieťaťa a taktiež určenie jeho pohlavia s pravdepodobnosťou 80-85% vo veľkej miere záleží od určenia okamihu ovulácie v menštruačnom cykle ženy. Vo väčšine prípadov sa tento okamih udeje bez symptómov. Iba približne 10-15% žien cítia roztrhnutie folikula ako krátku bolesť uprostred spodnej časti bruška, ktorá môže byť ženou aj nespozorovaná.

Prístroj EVA-TEST môže presne určiť, v ktorej fáze sa prevádza testovanie, či je ešte pred okamihom ovulácie, keď sa vajíčko ešte neuvolnilo z folikula, alebo je po okamihu ovulácie, keď sa dozretá vaječná bunka už oslobodila z folikula.

Preto je pri testovaní potrebné sústrediť pozornosť na čas svietenia červenej svetelnej diódy pri indikovaní ovulácie. Ak červená svetelná dióda trvalo svieti 5 sekúnd, tak sa ovulácia ešte neuskutočnila a to je čas vhodný na počatie dievčatka, ak červená svetelná dióda bude trvalo svietiť 10 sekúnd, tak sa vajíčko už uvolnilo z folikula a to je čas vhodný na počatie chlapca. Jedinú podmienku, ktorú pri testovaní treba určite splniť, je ,že pri každom testovaní je možné zatlačiť na spínač iba raz. Preto sú tu kladené vysoké nároky na slinu (aby bola bez bubliniek, bez cudzích elementov a pod.) A tu sa práve hodí metóda odberu sliny vopred do sklenej alebo polyetylénovej nádobky, tak aby sme zabezpečili čistotu sliny a kde sa aj odstránia bublinky zo sliny, s následným jej nanesením na senzor prístroja EVA-TEST.

V iných prípadoch čas svietenia červenej svetelnej diódy nie je tak dôležitý a pri určovaní faktu príchodu ovulácie nemá nijakého významu.

jamajka
25. apr 2008

Toto sa mi tam omylom priplietlo:

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš / to tam už nemalo byť.

ssllaavvkkaa
26. apr 2008

ahojte, trosku som tu nakukla, lebo ma zaujala tema, tiez som hladala ovu testy a objednala som si ich zo stranky

http://tehotenstvo.academy.sk

na tejto stranke je vela zaujimaveho, tak vam prajem vela lasky

tanika.t
26. apr 2008

kikusa,funguje len česká stránka www.levnetesty.cz

evelyin
12. máj 2008

Pokiaľ je na ovu teste testovacia čiarka len o máličko svetlejšia než kontrólna, je ovu test negatívny alebo pozitívny?

jerryjanka
12. máj 2008

evelyn je tu kočka - smejko1 alebo tak a ona mala ovu testy asi 8 ich robila a aj tak ich nemala uplne tmave ako ta kontrolna čiarka
kukni jej album a pritom je tehu

evelyin
12. máj 2008

Smejka poznám, tiež som na to kukala, pozitívny sa mi nezdal ani jeden, ale hlavne že na konci bolo tehu. 🙂
Ja som minulý mesiac mala tri dni za sebou rovnaké // na ovu teste, začínam si myslieť že sú to zbytočne vyhodené peniaze. 😅

annakordelia
26. máj 2008

ahojte, som tu prvý raz a potrebovala by som poradiť. už 3 roky sa mi nedarí otehotnieť (od porodu našej princeznej). bazálnu teplotu si meriam celé tie 3 roky. mám pravidelný 28 dnový cyklus, bazálna teplota je zvýšená vždy na 19ty DC. tento mesiac som si robila jednorázové ovulačné testy z moču. začala som na 17ty DC, bol negat. 18ty DC negat a 19ty DC opäť negat. a na 19ty DC už bola ráno zvýšená teplota. myslíte, že som ovulačné testy začala robiť neskoro a pozit by bol práve už na 16ty DC? má niektorá z vás skúsenosť s meraním aj ovulačnými testami zároven? kolko dní pred zvýšenou teplotou by mal byť test pozit? je možné, že tá zvýšená teplota každý mesiac v rovnaký den cyklu ani nie je ovulácia?

zuzec
1. jún 2008

tak toto by aj mna zaujimalo...ktora sa v tom vyznate?

jerryjanka
1. jún 2008

anni - skus si začať robiť 11-15 DC
pri pravidelnom 28 dnovom cykle by mala ovulka nastať na 15DC tak vyskušaj vtedy...

weja
2. jún 2008

annakordelia - v pripade, ze mas ovu 18.DC, ovu test by mal byt pozitivny 16.-17.DC (pretoze po pozitivnom ovu teste nastane ovu za 24-48 hodin)...
ale tiez som toho nazoru, ze ak mas 28-dnovy cyklus, ovulka byva cca 14 dni pred ms, takze spravidla na 14.DC... Skus dalsi cyklus skor testovat...

annakordelia
2. jún 2008

tak dík žienky, najbližší cyklus to skúsim skor. dúfam, že tam budú dve jasné čiarky, že teda mávam ovuláciu

zuzanka.j
11. jún 2008

ahojte mam otazku. ak je zena tehu tak co sa ukaze v mikroskope? nic alebo papradie? nevie niekto? 😒

besova
20. jún 2008

Ahojte snazilky.. tiez som si tym presla nez som ostala tehotnaa.. nebola az tak velmi dlha doba ale stym suvisi aj moj príbeh a to uz bolo na psychyku nárocnejsie..a pre mna nekonečné čakanie kedy kedy uz zostanem tehotná.. Chcela som sa vas hlavne opýtat či pouzivate tieto testy??? 😉 vsetkym vám tu velmi držím palce... pa

besova
20. jún 2008

nemate niektorá záujem o ovulacne testy, mne este ostali ked som ich pouzivala..

besova
21. jún 2008

☹ snazilky to ich uz nikto nepouziva?

jerryjanka
21. jún 2008

besova ja ich použivam
vždy od 11DC do 18DC
😀

besova
21. jún 2008

Ahoj napisala som ti IP... kolko sa uz snazite o bábo? Ak chceš mozme pokecat cez IP.. 😉

moncika15
7. júl 2008

dobre ranko baby, mozete mi nektora poslat na IP priamo link kde sa daju objednat ovu testy? dakujem

lahhel
9. júl 2008

Ahojte kocky, zabrdla som do vasej temy. Chcem sa spytat na ovulacne testy. Testujeme prvykrat, kupila som si testy VERIFY. Trosku som z toho na vetvy. Dnes je to 5. den co testujeme, vcera bola palicka najtmavsia, dnes uz bola slabsia. Ako v teste pisu, ked je palicka rovnako tmava alebo tmavsia, pravdepodobne sa potvrdi do 24-28 hod ovulka. Ak chcete otehotniet, najlepsi cas je po 24 hodinach do 48 hod. Vcera vecer sme bohuzial nemali prilezitost, ale v podstate by sme to mali este dnes stihat. Lebo testovala som o 12.30 hod, a najlepsi cas je po 24 hodinach, teda dnes po 12.30 az do zajtra, nie? Prosim vas, vie mi to niekto vysvetlit a ci ma niektora z vas skusenosti s tymito testami.. ☹ dakujem vam velmi pekne... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre