Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

anksunamonka
24. aug 2011

ahojte!
neviem či tu je taká téma, letmo som fórum preletela, ale nenašlo mi nič, čo by mi zodpovedalo moju otázku.

Koľko krát ročne môže ísť žena k obvodnému gynekológi na folikulometriu resp. koľko folikulometrií poisťovňa ročne preplatí pacientke? koľko chce alebo je to nejak obmedzené?

Známa mi včera spomínala, že jej gynekologička jej povedala, že len 1x polročne resp. 2x ročne môže prísť.....
Viete niekto poradiť?
Manžel je teraz na služobke 3 mesiace, doma je len víkendy, nedarí sa nám otehotnieť, máme za sebou vstupné vyšetrenia v CARe (dopadli zle), čiže do CARu bez neho nemá zmysel zatiaľ ďalej chodiť. Tak som rozmýšľala, že budem tie 3 mesiace chodiť na folikulometriu k obvodnému gyn., nech vidím, či mi 3-mesačné užívanie metformínu pomáha na ovuláciu, nakoľko ju mám podľa CARu nekvalitnú.....

Alebo koľko môže taká folikulometria stáť, kebyže si ju chcem sama zaplatiť?

Ďakujem za každú odpoveď

lauritka
24. aug 2011

@anksunamonka ahoj, no tak to je tazko povedat, u mojho lekara sa plati.. ale neviem presne kolko. 😕
ani netusim kolkokrat do roka je platena zdarma.

ty chces folikulometriu kvoli nacasovaniu sexu ?? lebo z nej ti asi nezistia, ci je vajko kvalitne ... 😕
ako prisli na to, ze je nekvalitna ?? ten vyraz som este nepocula ? co to presne znamena ???

anksunamonka
24. aug 2011

@lauritka no zacalo to tym, ze som dosla do CARu v 1.den menzesu a lekar ked ma vysetroval ultrazvukom zospodu, povedal ze co tam robim, ze mi povedal, nech pridem 1.DC. ja hovorim ze to je dnes. A on ze "no lebo to vyzera, ze ste pani v strede cyklu" a normalne vytiahol ten pristroj ci co to je a pozrel ci je krvavy a samozrejme ze bol, ved by som tam nesla kebyze nie som 1.DC ako kázal....
No a proste mesiac som chodila na tie vysetrenia...co su vstupne a povedal, ze nemam kvalitnu ovulaciu, nech schudnem (mam 10 kg ktore nepotrebujem) a ovulka sa mi nastartuje... Robia sa mi foliky, ale asi bud nedozreju, alebo neprasknu... No ja sa nevyznam v tych vysledkoch. Odkazal ma na endokrin., samozrejme ze to mam OK. Uzivam ale metformin uz 3 mesiace, predpisala mi ho endokrinologicka.....

Ty sa vyznas kebyze si precitas spravu co mi dal?

lauritka
24. aug 2011

@anksunamonka to je neskutocny pritup 😠 tam by som uz ani nesla na tvojom mieste.
mozes mi poslat do IP. u nas sa tiez v CAR / KE / chodi na usg 1-3 dc.

anksunamonka
25. aug 2011

@lauritka ale ja nie som nespokojna s pristupom. Doktor mi navrhol pockat 4 mesiace, nech uzivam metformin a nech sa pokusim schudnut. + aj manzel mal zle vysledky, tak nech sa poradi s uroandrologom.... A ked neotehotniem spontanne za 4 mesiace, tak mam prist a povedal, ze sa nam zacne velmi intenzivne venovat. No a to by vychadzalo na oktober.

Paci sa mi, ze chcel skusit 4 mesiace a nie hned tlacit nas do IVF...

Inak aj ja som z KE. Boli sme u Hermana. Nemozem nanho povedat nic zle 🙂 to absolutne, skor si cenim, ze dava moznost prirode, zatial 😵

vysledky od neho mam v albume, ale asi na ceskom MK, lebo tam som povodne registrovana.... skus pozriet a vyjadri sa ked vies 😎

lauritka
25. aug 2011

@anksunamonka aha tak mi je to jasne, poznam Hermanna. myslela, som ze pristup, akoze ta presvedcoval, ze nie si 1 DC 😒 Ja chodim do Splnu, v podstate obidvaja lekari su rovnaki, malo zhovorcivi, ocenujem, ze ta hned do niecoho netlaci. 🙂

ok idme mrk na tie vysledky.

nickjulia
25. aug 2011

@mirka75 Presne tak, ja tiez chcem rok radsej pockat. Co ked sa nam to podari do roka? Bez toho, aby sme museli brat dajake hormony a neviem co este. Clovek ale niekedy kona hlavne z netrpezlivosti🙂 Ked chceme nieco mat, väcsinou to chceme hned🙂 Ja som to uz aj s tymi testami vzdala, presne ako hovoris, treba sa vyzbrojit trpezlivostou a bojovat🙂

anksunamonka
25. aug 2011

@lauritka 🙂 vies, on ked videl nieco co mu hovorilo, ze som asi v strede cyklu, tak sa ma to musel spytat 😉 takze len tam daco nebolo dobre.....
a manzel je teraz do polovice novembra na sluzobkach, doma je len cez vikend, takze pochybujem ze sa teraz podari, ked 2 roky bol doma normalne a nic..... 😖
a u vas je vlastne aky problem? urcite si to tu niekde pisala.... ale najst to pri tvojich vyse 17000 prispevkoch bude problem 😉 🙂 😵 😀 😎 🙂

lauritka
25. aug 2011

@anksunamonka ja som v poriadku, horsi spg. 😒

jaja018
27. aug 2011

baby ako by sa spraval ovulačny test, ak by som bola tehotna?

lauritka
1. sep 2011

@jaja018 bude pozitivny. 🙂

jenny123
4. sep 2011

@viktoria1975 zacala som ho pouzivat. Som na dni 17. 1 - 6 den menzes, potom 7-14 high fertility (kazdy den si monitor vypytal test test), 15 - 16 peak (test si monitor vypytal iba 15 den). Dnes uz opat high fertility (bez nutneho testovania).

Negativa fertility monitor : cena - ale co je vzacnejsie ako baby? A nie je to horor - £60 monitor & 20 testov stoji cca £12 (amazon.co.uk).

Pozitiva: presne urcenie ovulacie (tzv peak & obycajne dva dni pred a po high fertility). Je to pohodlne, ocikat rano test🙂 , vlozit do pristrojceka a precitat si vysledok na obrazovke. Okrem toho, bohuzial uz nemame 20, mame narocnu pracu a vela stresu na to aby sme snazilkovali kazdy druhy den v mesiaci. Takto sa da velmi pohodlne pockat na tie najdolezitejsie dni a nikto nepovedal ze si obcas to cakanie nemozeme prijemne osviezit🙂 Ale uz to nebude mechanicka akcia z donutenia🙂)

lauritka
4. sep 2011

@jenny123 ja mam doma personu, ale nepouzivam.. myslim ale , ze ovulacne testy ti urobia podobnu sluzbu nie ?? 😕 a su lacnejsie.

lauritka
4. sep 2011

http://www.persona.info/de/infomaterial.php inac mam ju este z nemecka a kedysi stale este 120 mariek.

majuska29
9. sep 2011

Dievčatá,
snažíme sa o baby 3mesiac. Dnes som si prvy krat kupila aj ovulacne testy, aj som vyskusala ale je negativny cize len kontrolna ciarka. druha tam nie je vobec. Ale osm 13DC a mavam 26DC, myslite ze to moze znamenat ze mam po ovulacii? Lebo keby som mala pred tak by tam asi bola aj slabucka testovacia ciarka ktora by postupne silnela, ci nie?
Mate niektora vacsie skusenosti s tymito testami. A mam rapiclear testy.
diky

mikca94
10. sep 2011

ahojte, chcem sa spyat rada by som si kupila OT ale neviem ci je potrebne ich robit kazdy den priblizne od toho 10 dna od zacatia menzes alebo staci jeden, vobec tomu nerozumiem lebo by to vychadzalo dost draho robit ich kazdy druhy den ked jeden stoji priblizne 3 eura, Vobec neviem ako to funguje dakujem za odpoved

lauritka
10. sep 2011

@majuska29 moze byt, ze uz je po ovulke, ak mavas 26 dnovy cykly, tak ovulka mohla byt 11-12 dc, cize pozitivny test si mohl amat uz na 10 DC.. rapiclear som robievala kedysi davno, ale je to nehorazne drahe. 😠

tam ciarka moze vyskocit jeden den, na druhy uz skoro vobec.

ak chces lacnejsie ovu testy, napis mi IP. 😉 mam objednane zvonku.

lauritka
10. sep 2011

@mikca94 zalezi ake dlhe mas cykly. 3 eur za kus je neskutocna cena. napis mi IP, 🙂 poradim ti aj ohladne testovania.

ene1
16. sep 2011

Ahojte, 🙂 mohli by ste mi, prosim vas, napisat vas nazor? Uz druhy mesiac sa mi stalo, ze na ovulacnych testoch v case, ked by som mala mat ovulaciu,mi vysla slaba ciarka po dva dni a potom nic. Zato ovulacne bolesti mam dost silne, citlive prsia a podbrusko, nafuknute brucho, citim vajecniky aj krize. Dokonca tento mesiac sa mi ukazala ciarka dva dni za sebou, potom den nic, potom zase slaba ciarka, potom zase nic, no bolesti mam cely cas, co je cca 7 dni, testujem sa od 8 DC. Co si o tom myslite?Ako dlho mavate ovulacne bolesti vy? Ako dlho pocitujete priznaky?
Dakujem. 🙂

st2
16. sep 2011

@ene1 ahojky, a testujes prvy mesiac alebo sa ti to stava opakovane, a ktory si dnes dc, a nevidis na tych testoch ze by ciarka aspon silnela?
ak chces kludne pokukaj u mna mam tam peknu zbierku testov, ona zvykne aj zo dna na den vyskocit, alebo sa moze stat ze si nezachytila vrchol,

ene1
16. sep 2011

@mikca94 , ahoj, testovanie mozes zacat podla dlzky tvojho cyklu, prvy den mrchy je prvy den cyklu, a tu je niekolko typov, kedy zacnes s prvym testom:
21 dni dlhy cyklus, prvy den testovania bude6ty
22 dni, 6ty
23 dni, 7ty
24 dni, 7ty
25 dni, 8mi
26 dni, 9ty
27 dni, 10ty
28 dni, 11ty
29 dni, 12ty
30 dni, 13ty
31 dni, 14ty
A testujes sa dovtedy,kym sa ti neukazu dve ciarky rovnako silne.
A tu je typ na lacne testy, je to anglicka firma, ale zasielaju tovar aj mimo Anglicka.
http://www.homehealth-uk.com/docs/shipping.htm

ene1
16. sep 2011

@st2 ahoj, dakujem ti krasne za odpoved, testujem sa uz nejakych par mesiacov, nemala som takeho problemy predtym, vsetko mi islo ako hodinky. Dnes som 16DC, a stale ovulacne symptomy ☹ , len test nechce ukazat dve ciarky

st2
16. sep 2011

@ene1 tak moze byt aj to ze ze to bude este len ze tento mesiac len trocha meska

ene1
16. sep 2011

@st2 , ved v tom dufam, snazilkujeme sa uz od januara, a ked som bola u lekara na kontrolu a predtehotenske testy, tak mi povedali, ze o 6 mesiacov mam prist znova na krv ohladne stitnej zlazy. Teraz sa bojim, ze ci to nazapricinuje prave ta stitna zlaza. Ziadne lieky mi vsak na to nedali.

st2
16. sep 2011

@ene1 a mala si problemy so stitnou zlazou uz?

strihalka
16. sep 2011

@ene1 ahoj, ja sjem mela probelm se stitnou..mela jsem ji jen lehce snizenou funkci ale presto jsem byla poslenana na endokrinologii, tak mi napsal ty nejnizsi leky na upravu stitne a do dvou mesicu jsem byla tehule🙂)teda vlastne porad jsem🙂)
Poslala te doki nekam?

ene1
16. sep 2011

praveze som nemala, jediny problem, co som mala, som mala zvyseny prolaktin, ale to bolo zrejma zo stresov v praci, lebo ked som isla na opakovany odber krvi, klesol mi zo 700 na 250, ale so stitnou som nikdy nic nemala

ene1
16. sep 2011

@strihalka ahoj, neposlala ma veru nikam, povedala, ze to nie je nic zle, len musim ist na kontrolu o 6 mesiacov

ene1
16. sep 2011

@strihalka a gratulujem k babatku 🙂

ene1
16. sep 2011

@st2 praveze som nemala, jediny problem, co som mala, som mala zvyseny prolaktin, ale to bolo zrejma zo stresov v praci, lebo ked som isla na opakovany odber krvi, klesol mi zo 700 na 250, ale so stitnou som nikdy nic nemala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre