Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

emi13
9. aug 2010

no tak my sa snažíme od januára, ale v podstate som nikdy nerátala plodné a neplodné dni, žiadne ovulačné testy, kedy sme mali chuť, tak sme nato išli 🙂, teraz prvý mesiac som si počítala plodné dni, robila som si ovu testy, tak som zvedavá, ako to dopadne. Viem, že najlepšie je sa milovať vtedy ked je nato chuť, ale už by som chcela baby, tak tsom sa rozhodla tomu trošku aj inak dopomôcť, začala som aj veľa čítať, o snažení sa otehotnieť, až mi z toho niekedy preskakuje,už ma napadajú aj take myšlienky, že či vôbec som schopná otehotnieť? ☹ všetke ste si od začiatku rátali plodné, neplodé dni, alebo tiež ste to nechávali na náhodu?hmhmhm? 🙂

betina1984
9. aug 2010

@emi13 , sme na tom podobne, ale čím viacej budeme na to myslieť a tlačiť, tak to nepôjde. Pri prvom to bolo tiež tak. Strašne sme ju chceli a nedarilo sa. Potom som sa na to prestala sústrediť. Mali sme 2.6.2007 svadbu, 28.6.2007 som dostala menzes a potom nič. Nerobila som si z toho veľa, šak mám nepravidelný cyklus, tak som myslela, že zas mešká. A keď už meškala 50 dní, už som si urobila test a boli tam dve čiarky.
V máji som vysadila a s nádejou, že mám pravidelný cyklus a teda ovu na 14-15 deň, sme to aj vtedy robili. Týždeň predtým sme sex nemali, aby boli "rýchlejšie a lepšie" spermie. Samozrejme nič. Menzes nedošiel. Išla som na vyvolačku, došiel 18.7. a odvtedy meriam teplotu, od 5 DC, robím ovu testy, kúpila som si aj ovu test v rúži a až teraz zisťujem, že mám plodne dni až okolo 21 DC, teda nie 12-16 deň.
A keď som brala HAK, vôbec som nemala chuť na sex, len keď ma muž ukecal 2x do mesiaca. A teraz ju neberiem a otravujem ja jeho minimálne každý druhý deň...🙂

riami78
10. aug 2010

@betina1984 Ty uz ale mas jedno dieta, tak uz vies, co a ako.

riami78
10. aug 2010

@emi13 Tak to sme na to uplne rovnako!

riami78
10. aug 2010

@jaan7780 aj ja mam zaujem o zvysne ovu testy.

betina1984
10. aug 2010

@riami78, a to je možno ešte horšie, ako keby som čakala prvé. Teraz viem, čo treba robiť, ako to robiť, kedy sa snažiť, ale stále je to v hlave a v psychike. Lepšie bolo nevedieť a otehotnieť ako vedieť a neotehotnieť...

jaan7780
10. aug 2010

@riami78 ahoj, napois mi do internej posty poslem podrobnosti.

jaan7780
12. aug 2010

@emi13 ahoj,
aj my sme najprv ratali, robili testy, casovali, no ked si na to spomeniem hroza, neskor sme to nechali tak, len som si robila testy bez ohladu na to, ci bude milopvanie alebo nie, zacali sme viac sportovat, uzivat si spolocne chvile a akosi to prislo samo i ked sa mi zdalo divne mat ovulaciu v 27 den MC, predsa to bola len pravda, ide len o uvolnennie psychiky a priroda si to uz naplanuje sama.

Drzim palce, nech sa skoro zadari

sweat
15. aug 2010

Ahojte zienky. Chcela by som sa spytat,ci nemate niekto skusenost s nasledovnym: 16 DC, treti den pozitivny ovulacny test ale teplota stale nizka a podla hlienu to ani nevyzera,ze by sa nejaka ovulacia chystala,vobec sa od zaciatku cyklu nezmenil. Teraz vobec neviem,co to ma znamenat? :-/

zuztek
16. aug 2010

@sweat ak som dobre pochopila tri dni po sebe mas pozitivny ovu test? a je stale rovnako silny? a testovacia ciarka silnejsia ako kontrolna? ovulka ti moze prist do 24 hod po pozitivnom teste, teda teoreticky este len moze byt alebo prave je teraz, teplota sa ti zvysi az potom... radim tieto dni sexikovat a dalej merat teplotu, podla grafu uvidis...

sweat
16. aug 2010

@zuztek spravne si to pochopila 🙂 dnes uz su to 4 dni a ja mam pocit,ze je stale silnejsia. Jednoducho tomu vobec nerozumiem,vzdy mi stacilo sledovat hlien a odkontrolovat pomocou teploty a tento cyklus som kupila testy,lebo vobec sa hlien nemenil,tak som mala pocit,ze ovulka nieje. No a testy mi ukazuju stale tu ciarku silnejsiu a silnejsiu :-/

markiza
16. aug 2010

@sweat , nemozes uz byt tehu? ovulacny test moze v urcitych pripadoch detekovat tehu... aj ked naopak to nefunguje.

sweat
16. aug 2010

@markiza aj mna to napadlo,lenze ja som iba 17 DC a mrcha bola normalne predtym. 😉

zuztek
16. aug 2010

@sweat tak to ma byt, stale ma byt silnejsia 😉 lebo ovu testy ti stale budu ukazovat slabu ciarku, kedze cely cyklus ma zena urcitu hladinu LH hormonu, ale za pozitivny ovu test sa povazuje az ten, ked je testovacia ciarka silnejsia alebo aspon taka silna ako kontrolna ciarka, kuk obrazok:

sweat
16. aug 2010

@zuztek ved ja viem 🙂 a to je prave to. Na prvom teste bola ta ciarka rovnako vyrazna,ako testovacia. Tak si hovorim,fajn,ovulka sa blizi. No a od vtedy je stale silnejsia a silnejsia 🙂

jaan7780
18. aug 2010

@sweat aj tak si pre istotu urob tehotsky test. Moja znama bola tehu a mala pri to aj mesntruaciu 🙂 , kazdopadne drzim palce

jaan7780
18. aug 2010

@sweat este moye bzt, mas dpbre testy, nie su po datume platnosti a tiey by sa nemali vystavovat teplote nad 30 stupnov. Ja som mala ovu testy zo zahranicia a zafungovali mam nejake co mi ostali, pokial bz si este nahodou potrebovala napis, dohodneme sa.

sweat
18. aug 2010

@jaan7780 tehu test som robila, ze len tak preistotu, ale je negativny. 😢 Objednala som si dalsie ovu testy cez internet, zajtra by mali dorazit, tak uvidime, co ukazu 😉

jaan7780
18. aug 2010

@sweat no este moze byt aj moznost, ze nie kazdy cyklus mas ovulaciu, takze testy treba robit aj nejaku dobu, ale verim, ze nakoniec sa Vam podari, drzim palce.

sweat
18. aug 2010

@jaan7780 dakujem 🙂 nebyt tych pozitivnych testov,tak si aj ja poviem,ze proste nebola ovulka a hotovo, lebo viem,ze mozu byt aj cyklus bez. Len z tohto mam tak trochu chaos. No uvidime,co bude dalej 😉

tehulka14
21. aug 2010

Ahojte baby ovu test som mala štvrtok a piatok pozitívny až piatok večer sme snažilkovali myslíte,že nebolo neskoro?Dík

marikac
22. aug 2010

@tehulka14 podla mna to staci...nebolo to neskoro...

st2
23. aug 2010

ahojte kocky, chcela by som sa spytat vas skusenych, som sa rozhodla vyskusat ovu testy, a ze kolko ich na jeden cyklus potrebujem asi, lebo nemam ani predstavu

helenkasabinka
23. aug 2010

@st2 to iste by som aj ja chcela vediet 🙂

markiza
23. aug 2010

@st2 , ja som prvy cyklus s ovu-testami minula 6 testov, posledne dva boli pozitivne

st2
23. aug 2010

@markiza dik za info, ved v podstate to asi aj tak uvidim ked zacnem testovat ze ako to vychadza, potom budem mudrejsia

tehulka14
24. aug 2010

@st2 Ja som mala 10,ale 3 my zostaLI🙂 kupila som ich tu na nete a boli velmi lacne (5 kusov 4€)ak ccheš dam ti link🙂)dokonca mi poslali k objednávke tuším 5 naviac🙂)

marikac
26. aug 2010

viem zohnat citlive ovulacne testy 20mIU ,tehotenske testy 10 miU, aj digitalne tehu testy..viac v IP

matja
26. aug 2010

ahojte, okrem jednorazových ovulačných testov by mali existovať aj také, čo sa dajú používať dlho. Viete niečo o nich? Aké majú názvy?

betina1984
26. aug 2010

@matja, ahojky. Ja mám doma Lady Q, je to mikroskop, používajú sa na to sliny a ukáže ti plodné a neplodné dni. Ale neviem, či to bola dobrá voľba, mne plodné dni ukazovalo asi dva týždne. Mrkni sem. Ja konkrétne tento nemám. Mám z lekárne a stál 10 Eur.

http://www.tehotenske-testy.net/ovulacny-test.html

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre