Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

michalka007
15. okt 2011

Lauritka vdaka za radu...
hlien som mala od 8DC (8DC-biely, 9 a 10DC bol ciry - natahovaci, vodnaty, 11DC and dnes 12DC uz nemam ziadny. Znamena to, ze uz ovulacia prebehla?
Co sa tyka tych bolesti, mam PCO a v dec 2010 mi robili scarifikaciu jedneho vajecnika, takze ja mam bolesti toho vajecnika nonstop, ale druhy vajecnik ma nebolieva. V strede cyklu ma boli viac - no trva to aj 10 dni, takze neviem, ci sa mozem podla toho riadit.
Ale k tomu vrcholu, som prekvapena, ze to trva tak kratko a moze nastat v priabehu "hodin". Ja som si myslela, ze peak trva minimalne 1 cely den.

lauritka
15. okt 2011

@michalka007 no v den ovulacie sa uz zvykne kazit hlien, ale na 100% by ti povedala len bazana teplota.

no tie ovu bolestitrvaju len asi dva dni.

ano u niekoho moze ten LH hormon stupnut veliy rychlo. ale neviem ake mas testy, s citlivymi by sa ten vrchol zachytit mal, napriklad wondfo.

michalka007
15. okt 2011

kupila som tie testy cez ebay - znacku neviem.... dlho som tomu odolavala, ale asi zacnem merat bu bazalnu teplotu 😖
v kazdom pripade vdaka

vavrenka
15. okt 2011

ahojte, baby, viete mi niektora poradit? mam malu dcerku a kojim a mam nervy, ze otehotniem, ako zistim, kedy mam ovulaciu? este som totiz nedostala MS. vdaka

lauritka
16. okt 2011

@vavrenka no to je tazko, musela by si zacat merat BT.. alebo robit testy. ovulaciu mozes mat , napriek tomu , ze si MS este nemala. nemas ani spinenie v case MS ???.. ta sliznica este nemusi byt po porode dorastena.

ale asi najistejsie, by som odporucala chranit sa kondomom... to je take vselijake s hormonmi po porode... 😒

vavrenka
16. okt 2011

@lauritka nemam spinenie, nic, a kondom nemozem... chceme urcite dalsie babo, ale nie teraz. bt merat nezvladnem, testovat neviem kedy, v ktore dni a kolko dni za sebou. uz som to skusala, na teste sa mi zjavila iba jedna ciarka. takze mi vychadza postit sa 😀

poisonblu
16. okt 2011

@vavrenka a iny druh antikoncepcie ako kondom? napr. pharmatex....alebo jednoducho prerusovanu suloz...ved je tolko sposobov ako si uzivat milovanie hocikedy a bez nasledkov 🙂

vavrenka
16. okt 2011

@poisonblu ja uz sa zacinam na tom zabavat, pri prerusovanej nema clovek istotu a hormonalnu nemozem zo zdrav. dovodov, ja som taky biotyp, najradsej by som videla do svojho tela, aby som vedela, co sa tam deje.. no a stym uzivanim si 😉 , som 4 mesiace po porode a mam trosku narocnejsie babatko takze mne by post nevadil 😵 😵

delideli
2. nov 2011

dobre ranko, chcem sa opytat na skusenosti s ovu testami biogema de luxe a woman right time - graf BT mi totiz pekne vypocital ovulku na 11 DC : http://www.fertilityfriend.com/home/3886e2
,ale testy som mala negativne..

mirca
10. nov 2011

pouzivate niektora ovulacky test ako "antikoncepciu" ?? aka je uspesnost?

vejula
10. nov 2011

@mirca tiež som to chcela ale potom som si prečitala letačik a je tam velkym napisane že sa nesmie použivať ako antikoncepcia. Prečo? Lebo test ti ukaže že neovuluješ, ale behom jedneho dvoch dni už ovulovať možeš, a kedže spermia može počkať tie dva dni v tvojom tele, možeš otehotnieť

vejula
10. nov 2011

@vavrenka ja tiež ešte nemam MS. ono pravdepodobnosť je sice dosť mala že otehu, ale možeš sa trafiť prave do prvej ovulky po ktorej by nasledovala prva menštruacia. Vieš nahoda je svina, moja mamina tak otehu ked som ja mala pol roka.
Ja som praktizovala len prerušovany styk... Ale zrejme som mohla aj normalne všetko lebo stale mrchu nemam a to chcem od noveho roka začať snažilkovať 😠

vavrenka
11. nov 2011

@vejula nemas este ms?? to tak dlho?

vejula
11. nov 2011

@vavrenka jj tak dlho, maly je riadny prisavnik 😅

mirca
11. nov 2011

@vejula dík, šoda 😒

betyna8
16. nov 2011

ahojte dievčata, prosim o radu,kde kupujete ovulačné testy. My sme začali so snažilkovaním, začala som si merat aj BT ale chcela by som este testy.dik

lenkaks
17. nov 2011

Ahojte,dneska o 19h som si robila ovu test a kontrolna ciarka bola silnejsia ako testovacia...ako dlho na to nastane ovulacia? Kedy treba keksikovat??

lenkaks
17. nov 2011

@betyna8 http://www.homehealth-uk.com/medical/ovulation-... skus tuto stranku,posialaju size z anglicka,ale do tyzdna ich mas doma a za vybornu cenu!!

poisonblu
29. nov 2011

@lenkaks ja som na ovu testoch citala, ze ked je ta druha ciarka pritomna, tak ovu pride do 24 hodin...ale je mozne, ze uz nastala...takze sup, sup na manzela :D

alyce
29. nov 2011

@lenkaks Ja som mala tiez jeden vecer silnejsiu testovaciu ciarku a na druhy den som mala v brusku velke bolesti, takze si myslim, ze ten test to ukazuje zhruba jeden den pred ovulaciou. Na druhy den, ked ma to brucho bolelo, tak bola testovacia takmer taka silna ako kontrolna, takze hormon uz klesal... Na dalsi den uz bola ovela slabsia.

alyce
29. nov 2011

@lenkaks jaaj a este som chcela, ze je dobre to robit v den, ked je ta ciarka silnejsia, aby tam boli spermie uz pripravene na to vajicko. A este to poistit aj na druhy den.

lenkaks
30. nov 2011

@poisonblu
@alyce Baby diky za odpoved a uz som si medzicasom stihla aj tehu test spravit 🙂 inak,na druhy den po pozit. ovu teste ma neskutocne pichalo vo vajecnikoch...to uz urcite prebiehala ovulka...

alyce
30. nov 2011

@lenkaks a? tehu test je pozitivny?

domi1988
2. dec 2011

baby prosim vas poradte.. robila som si ovu testy dva dni za sebou ciarka uuuplne slabulinka, pockala som 3 dni a ciarka stmavla, bola dost viditelna ale urcite nie taka tmava ako kontrolna, dalsi den este trosicku tmavsia a dnes som cakala rovnako tmavu ako kontrolna tesila som sa, ale prislo sklamanie, ciarka bola znovu uplne bledulinka. myslite ze ovulka prebehla? alebo vlastne ani nebola? mam este skusit jeden zajtra? alebo??? 😖

poisonblu
2. dec 2011

@domi1988 urcite prebehla...ja presne neviem ako to je, ale v navode je napisane, ze ked sa objavi aj druha ciarka, tak ovu prebehne do 24 hodin...ja som si radsej kupila ovu test mikroskop, tam presne vidis podla struktury slin, ze kedy ovulka prebieha

alyce
2. dec 2011

@domi1988 ja by som este pokracovala v robeni testov, podla mna este ovu nebola.

domi1988
2. dec 2011

@poisonblu no ale podla navodu je to prave negat, za pozitivne sa pocita rovnako silna ciarka ako kontrolna... tak preto som z toho nejak mimo.

domi1988
2. dec 2011

@alyce no ja to este zajtra skusim, uvidim. hrozne su tie testy ze som sa na to aj dala, len ma to znervoznuje. tak som sa tesila ze ovulka je na ceste a nic. som z toho trosku enrvozna, sa bojim ze ta blba mrcha nepride zase z nejakeho zdravot. problemu ☹

poisonblu
2. dec 2011

@domi1988 ale ked je tam nejaka ciarka, ci uz silna alebo slaba, tak akurat je to plodne obdobie, takze vtedy treba skusat..ja som si robila minuly mesiac ovu testy 3 a boli negativne, neviem sice preco, lebo ovu hlien som mala..tak asi ovu neprebehla, alebo co...tak som sa nastvala a kupila ten mikroskop..dnes som 5 den cyklu, a uz sa crtaju v slinkach paprade, tzn. ze mi pomaly zacinaju plodne dni

a napisem ti takto, nesustred sa na ovu, sustred sa na milovanie s partnerom...takze ked sa budete milovat kazdy druhy den, tak sa hadam urcite trafite do plodnych dni - tie predsa trvaju cca 7 dni, takze myslim, ze problem by nemal byt.....ak teda ovu prebehla..ale som citala, ze za rok su asi len 2 cykly bez ovu, tak ja som asi mala ten minuly...tento by mal byt ok...

domi1988
2. dec 2011

@poisonblu ale ked si pozries letak k testu za pozit sa rata len rovnako silna alebo dokonca silnejsia ciarka ako ta kontrolna.. ale ja neviem ☹ som z toho taka sklamana ze buduci emsiac asi enriesim ziadne testy.. ono by to podla hlienu odpovedalo, ale... a kde by som kupila ten mikroskop?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre