Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

vierkamora
11. sep 2010

@bleel
Ahoj, ja skúšam už 5 mesiac a stále nič, robím niekde chybu ? Prečo mi to nyvachádza ? Hambím s aopýtať v lekárni. Poraďte mi prosím, alebo je aj iný ovulačný test ? Ďakujem.

sonicka25
13. sep 2010

Ahojte
kedze sa nam znova nedari a mens mam ako hodinky 😠 skusila som to tento mesiac ties s ovu testami.
Vcera mi vysli dve ciarky rovnakej farby,tak sme sa manzelom posnazili...Dnes je ta druha ciarka ovela silnejsia nez kontrolka,takze dufam ze sme konecne trafili 🙂

sonicka25
13. sep 2010

vierkamora@ v kolky den testujes?
Ja som si vzdy myslela ze mam ovu medzi 14 az 16-tym dnom cyklu ale teraz som zistila ze az 18 a 19-ty den cyklu je ovulacia ako ukazuju testy,takze som dost prekvapena,pretoze uz cakavam normalne len mens....

ma77
13. sep 2010

ahoj sonicka25 ako sa vola prosim ťa ten ovulačny test? a kde si ho kupila v lekarni?

sonicka25
13. sep 2010

Tieto testy som si objednala na www.ova-test.com
Dosli mi hned potom ako som im dala na ucet peniaze a su spolahlive...
Mavaju a lacne ponuky,pozri si ich stranku,ja som si objednala tieto:
http://www.ova-test.com/de/10-x-ovulationstest-...

Ja ju mam v nemcine(zijem v nemecku)neviem ci je aj v slovencine...

markiza
13. sep 2010

ja som objednavala tu http://www.ovulacne-testy.sk/ovulacne-testy/lh-... , maju fajn cenu a do par dni ich mas doma 😉

marikac
13. sep 2010

ozvite sa mi, ak mate zaujem o testy 😉 lacnejsie ako na nete ci v lekarni 😉

kristinabianka
13. sep 2010

ahojte my sa snazime uz 15mesiacov a nic,necitim kedy mam plodne dni,prosim poradte co a ako mam robit:(((
dakujem

sonicka25
13. sep 2010

@kristinabianka Ako dlhy mas cyklus?
Skus si merat bazalnu teplotu,precitaj si viac na www.lpp.sk

kristinabianka
13. sep 2010

ako sa meria s normalnym klasickym teplomerom ta bazalna teplota? 😒 no a ten moj cyklus?raz 28dni,niekedy my aj mesiac vynecha,je to vseliake ☹

anlady
14. sep 2010

kristinabianka - meria sa tak,že ešte pred tým ako vstaneš vezmeš si teplomer-dáš si ho buď do puse alebo pošvy.Vždy v tú istú hodinu.Aby si spozorovala ako prebieha cyklus treba si mesiac-dva zapisovať.dobré je ak si spravíš vlastný kalendárik.vypíšeš si tam údaje ako teploty,výtok,milovanie,menštruácia-slabá,silná.Mne to dosť pomohlo -aspon mam predstavu,kedy ovu. Okrem toho dobré sú aj ovu testy.Nie je to lacná záležitosť,ale nie je to ani nejaké strašné. A okrem toho kalendárik ti v tom pomože. Tam si vieš pozrieť koľko ti zhruba trvá cyklus a ovu je zhruba v polovici.Ja to viem aj podla toho,že ma picha v podbrušku.Tak sa skús pozorovať.Ups... 😒 trochu som aj od témy odpočila. Ale s tou BT je to zhruba tak

anlady
14. sep 2010

@ kristinabianka - skús stránku www.womenbook.eu - alebo to vygoogli.Aj tam máš kalendár online aj s grafom. 😉

kristinabianka
15. sep 2010

dakujem ti pekne anlady,vyskusame 😉

marikac
27. sep 2010

ponukam ovulacne testy , ma zaujem niekto?

marikac
27. sep 2010

@marikac oprava, chcem si spolu s niekym objednat a hladam niekoho...kto ma zaujem!

miyya
27. sep 2010

@marikac tak somnou môžeš rátať. babule ona fakt na tom nejde zarábať. tak aj adminky,ona len zle sformulovala vetu. 😉

zuzanka7834
3. okt 2010

Baby da sa ovulacny mikroskop kupit aj v lekarni, ci len na nete? Som pozerala Lady Q, viete aj o niecom inom? Diky.

janica25
7. okt 2010

Ahojte vsetci som tu tiez po prvy krat no budem reagovat na zuzanku7834 ten ovul.mikroskop sa da v pohode kupit aj v lekarni ja som si ho tam tiez vcera kupila.Znacka Lady tester takze tiez skusam kedze tiez nemam ani paru kedy mam ovulaciu.S manzelom chceme tiez babatko len nejde to akos lahko. V tej ovul. sa nevyznam podla mikroskopu som vcera mala len gulicky, dnes rano uz aj zacinajuce papradie dokonca aj som si urobila ovul. test a ten mi vysiel s dvoma ciarkami len druha bola slabsia.No a vecer ked som si znova urobila test na mikroskope tak uz zas len gulicky tak fakt neviem.Brucho ma rano riadne pobolievalo skor pichanie podla menzesu som to mala mat ovul. o tyzden neskor no neviem ako sa v tom vyznat. Nemate niektora podob. skus.?

svetkaadamko
7. okt 2010

ahojte dievcatka, aj my sa snazime otehotniet, mame uz jedneho nezbednika, ktory prisiel necakane 🙂 a teraz ked sa snazime tak nic moc.... prave dnes som bola u lekara a radil mi presne ten system ovu testov, tie mini mikrosopy, ak to tak mozem nazvat.... takze musim navstivit lekaren a nieco kupit

janica25
14. okt 2010

Dievcence ste tam niektora?Prosim Vas potrebujem velmi surne poradit.Robila som si Ov. testy kedze hned po menzes mi zacali bolesti brucha ci to je ovulacia.No zvlastne ci to ma byt tak od zaciatku teda je to uz vyse tyzden co mi ovul. testy vykazuju testovaciu ciarku slabsiu ako kontrolnu.Je to mozne a bolesti tiez stale su + stipanie prs.Neviem sa z toho vysomarit lebo s muzom chceme babo a teda neviem kedy presne ist na to kedy mam tu ovulaciu?Nemate niektora pod. skus.??????????

zuztek
14. okt 2010

@janica25 to je normalne ked mas na ovu teste druhu ciarku slabsiu, v tele je prirodzene urcita nizka hladina LH, takze ta slabsia ciarka tam moze byt kludne aj dlhsiu dobu... pozitivny ovu test je az ked je ciarka silnejsia alebo aspon taka silna ako kontrolna... s ovu testami je dobre merat aj BT, lebo niekedy ovu testom nemusis vystinut ovu ale teploty by ti to ukazali, aj ked az oneskorene...

janica25
15. okt 2010

Ahoj zuztek dak. za odpoved.S tou BT zacala som si merat po tom ako mi zacali tie bolesti a mam zatial tak 1tyzd. zvys. teda od.36,8 - 37,2dnes. Takze fakt neviem ci bola ta ovulacia a aj tie testy ma tak trochu zaviedli. Len idu mi na nervy tie neustale bolesti ako pred menzes.Len co mi skonci tak zachvilu bolesti znovu a dr. mi povedal ze vraj je tam vsetko ok.

janica25
15. okt 2010

A este zabudla som k tym OT ta ciarka testovacia tam nie je neako uplne slaba ako duch, je ju tam dobre vidiet len o min. menej ako kontrolna ale skoro rovnako len je to uz tak tyzden.Aj ked viem ze mame hladinu LH kt. to moze vykazovat ale ta ciarka by mala byt potom uplne slabucka nie?No len ja ju mam dobre viditelnu...........

marikac
16. okt 2010

@janica25 pozri moj album,aku mas ciarku....a potom ti poviem,co to znamena...

betina1984
16. okt 2010

@janica25, z mojej vlastnej skúsenosti ti píšem, že hladinu LH môžeš mať zvýšenú aj celý cyklus. Ja som robila testy od 5 DC do 35 DC a vždy som tam mala dobre viditeľnú druhú čiarku, niekedy bola slabšia, inokedy silnejšia, ale vždy tam bola a ovu som nemala už od mája...

janica25
17. okt 2010

marikac dak. tu ciarku som mala asi tyzden taku ako ty na 15DC.No a predvcerom som konecne uvidela dve rovnako sfarbene, vcera uz ta testovacia bola dokonca tmavsia a tak isto aj dnes.No neustale mam bolesti v podbruchu.No z toho zrejme vyplyva ze som mala vcera ovulaciu?No potom dnes by som uz mala mat tu test. ciarku bledsiu ako vcera nie?

janica25
17. okt 2010

a este zabudla som napisat vcera sme sa s manzelom snazili no potom som akosy zacala spinit od vecera do dnes bol to skor taky bielo ruzovy vytok.Je to normalne?A dnes ma riadne bolia vajecniky skor take pichanie na lavo aj napravo.Dokonca ked si idem sadnut ma to tam tak boli, picha.Predtym som nic take nemala.Mate niektorra nieco podobne?

marikac
17. okt 2010

@janica25 ovulacia prebehne do 24-48 hod od pozitiv. testu, ak si mala tmavsiu testovaciu tak od toho dna do 24 hod. bola ovulka, ak ste mali sex v jeden z tychto ovu dni, tak sanca ,ze to vyjde je 20-25 %

marikac
17. okt 2010

@janica25 a mozno ste draha aj pocali, testni za 10-11 dni...podla mna si ista 😉

janica25
17. okt 2010

Myslis tak to by som bola stastna ako blcha lebo ja uz mam soky ci mi nieco nie je ked spinim po sexe.Snazilkovali sme sa vcera aj predvcerom a kedze mi vysla tmava ciarka ja dnes tak neviem ci by to este malo vyznam ale idem asi sa pritulkovat k muzkovi.No vsetko ma to tam tak boli tak neviem ci z toho nieco bude no hadam sa prekonam. 😅 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre