Ako mám zistiť, kedy mám ovuláciu?

laila7
28. feb 2009

Uz dlho zhanam informacie o tom, ci existuje nieco - neaky pristroj- alebo nieco, aby som s urcitostou vedela, v ktorom obdobi som, plodne, neplodne- ovulacia. Kedze antikoncepciu nechcem uzivat a chcem sa takto pozorovat, lenze nemam upne presny cyklus- teda nikdy neviem, kedy mam ovulaciu- ktora by mala byt 14.dni pred dalsou menstruaciou. Akomam vediet, ze mam ovulaciu. Hlien mi pripada stale rovnaky. pocula som o pristroji, kde nanesiem vzorku slin a podla toho sa mi urci plo. , nepl. A mozte mi napisat nieco o zmene krcka matenice- tiez v zavislosti na cyklus- pri samovysetreni som si vsimla , ze sa meni. Poradte mi prosim. Moja gynekologicka ma vysmiala,ze taketo sposoby sebapozorovania vedu k dalsiemu otehotneniu, ze si mam dat predpisat antikoncepciu. Dakujem za pochopenie.

jerryjanka
28. feb 2009

poviem ti to tak - najistejšie to budeš mať ked budeš merať bazálnu teplotu - viac zistiš v téme Grafy BT

michalag
28. feb 2009

tych tem je tu az az, takze admini ti to asi zavru 😅 🤐. staci pohladat a urcite nieco najdes 😉 🙂

shaarka
28. feb 2009

laila, tuto temu pravedpodobne admini zamknu.
ale najspolahlivejsia vec je meranie bazalnej teploty. bohuzial, ak nesledujes hlien, ovulaciu nevies dopredu odhadnut. mozno casom, ked spoznas svoje telo a budes vediet rozoznat priznaky ovulacie.
pristroj na sliny nie je spolahlivy, nedarim ti ho kupovat.
ovulacne testy na ocikanie su fajn, ale su dost drahe. ked si budes merat bazalnu teplotu, tak to potom lahsie skombinujes s ovulacnymi testami. vlastne...
ak sa chces chranit proti otehotneniu a nemas pravidelne cykly, asi by som ti neradila ziadnu z tychto metod. nikdy nevies, kedy ovulacia pride a spermie sa udrzia v tele zeny aj niekolko dni a pockaju si na vajicko...

ak by to bolo take jednoduche (predpovedat ovulku), tak nemame ani nechcene tehotenstva a tie chcene zas mame hned. 😀 😀 😀

ak ta zaujima niektora z metod viac, daj si do vyhladavaca klucove slovo (HAK, ovulacny test, pristroj, a pod.) a potom sa zapoj do nejakej temy.

laila7
autor
28. feb 2009

Vy ste zlatucke, ze mi odpovedate, lebo ja uz som zufala. meranie si teploty...- ja este celu noc dojcim, takze tak. a uz som si zakupila aj pristroj na sliny- za 300sk a kazdy den mi ukazuje , ze som plodna, aj cez menzes. Mozno keby som si kupila neaky za viac korun, mozno by stal za to, ale to sa bojim, ze vyhodim peniaze a nic z toho. A o krcku by ste mi nevedeli poradit?

jerryjanka
28. feb 2009

laila - drahší nič nevyrieši - ukaže ti to iste - je to len mikroskop nič viac
krčok - tak ten musiš dlho sledovať aby si sa ho naučila rozoznavať - ale to chce popozerať net
všetko je o učeni sa spoznavať svoje telo - my tak fungujeme už dlhe roky 😉

shaarka
28. feb 2009

laila, tak uz len kondomy ti poradim. nic ine...

laila7
autor
28. feb 2009

uuu kondamy- tie mi neprejdu u manzela, teda, ani ja ich nechcem, ale aj tak diky za radu

jerryjanka
28. feb 2009

laila - tak bud sa naučiš spoznať svoje telo, alebo kondomy, HAK alebo potom radikalne - vasektomia 😝 😀 😀 😀

maria_nacina
16. feb 2011

ahojte baby chcela by som zistit kedy mam ovulaciu a plodne dni? lebo sa pokusam s partnerom o rodinu a nedary sa nam ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

maria_nacina
3. júl 2011

ahojte baby... uz aj ja budem mat miminko som velmi stasna ze sa svami mozem podelit o tutu spravuu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

syslica
8. aug 2011

@maria_nacina Ahoj, tešíme sa s tebou, s vami... takéto správy sa na Koníku ozaj dobre čítajú !
tak nech sa vám len darí až do konca tehotenstva a ešte mnoho rokov po ňom 😉 .

janulikm
26. aug 2011

Ahojte, viete mi niekto poradit ako si mam zistit ovulaciu meranim teploty???

zuzik1983
31. mar 2012

baby, ktore sa vyznate, chcela by som poradit.ci to moze byt ovulka alebo nie. doteraz, ked som mala ovulku, tak som to vzdy vedela, kedze ma vzdy pichalo na jednej alebo druhej strane.ale teraz neviem.dnes je 14 dc cyklu, co by aj sedelo, kedze cyklus byva ako tak pravidelny. mam hlien, ale co mi nesedi, ze mam aj take jemne fakt jemnulinke spinenie.namiesto pichania citim akoby take slabucke menstruacne bolesti.a bolia ma krize a svaly.mozu to byt priznaky ovulacie?

xenicka13
31. mar 2012

ja to mavam cez plodne dni tak isto to je ovulacia

zuzik1983
31. mar 2012

@xenicka13 dakujem, to aby som si vedela odsledovat trosku, kedze za 2-3 mesiace by sme chceli zacat pracovat na babatku

marrian
25. júl 2013

ahojte mi s mandzelom sa snažime už 2 roky o babo a stale nič prosim poradte mala som mendez 17.7 a kedy budem mat plodne dni prosim poradte dakujem

olejka
26. júl 2013

Priznakmi ovulacie su niekedy bolesti hlavy, niekedy bolesti v podbrusku...nespavost...napatie v prsiach..
....vacsie libido..udajne muzi to zarucene na zenach spozoruju...je vtedy proste krajsia a pritazlivejsia...zvysena bazalna teplota...pocit vlhka ...priesvitny hlien...tester na sliny je ucinny vtedy ked nepijes v noci tekutiny a nepouzivas pred spanim ustnu vodu...

meranie bazalnej teploty teplomer na dve desatinne miesta a stale v tu istu hodinu pred vstavanim z postele..s predpokladom osemhodinoveho spanku..

Nie je to este zaruka vediet kedy mam ovulaciu...tak trochu ju treba planovat kedy asi bude...tak pri nepravidelnom cykle smola ...muzska spermia zije v tele zeny dva dni...takze je celkom mozne otehotniet aj pocas menstruacie...pokial bol pohlavny styk tesne pred jej zacatim...

velmi dobra je poradna a kurzy s Ligou par paru
http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...

marrian
19. aug 2013

dobry den dnes som si merala teplotu pošve a višiel mi37.1c aneviem či to je oluvaciu prosim poradte 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre