Ako si zistím ovulačné dni?

cejka
23. apr 2007

ahojte pomozeme my niekto ako si zistim ovulacne dni 🙂

bublinkajasminka
23. apr 2007

cejka - veľmi jednoducho...dôležité je meranie bazálnej teploty teda bud v pošve alebo v ústach ....ja som merala v pošve digi teplomerom...pred ovuláciou je teplota nižšia, po ovuláciii stúpa o minimálne 0,2 a je to istota na 100%!!! pri ovulácii je krčok ktorý si sama dokážeš nahmatať mäkší, pretože on jeinak tvrdý ale pri ovu je mäkký a viditeľne otvorenejší....a tiež ja ovu cítim, bolia ma vaječníky ale nie každý to cíti, býva to okolo 14DC teda 14 deň od začiatku menzesu - chápeš??

cucuska
23. apr 2007

súhlasím s bublinkou

cejka
autor
23. apr 2007

dakujem, ale ja mam nepravidelny mezes

deina
23. apr 2007

Nevadi, ze mas nepravidelny, len sa musim pravidelne kazde rano merat a ono to ukaze aj tak. 😉 Uvidis, len dodrz to, co pise bublinka a sama uvidis.

cejka
autor
24. apr 2007

bazalnu teplotu si meram 5 den. Je vzdy nad 37 stupnov. ale mam mensi problem v nedelu bol 10 den co som dostala vyvolavacku a MS stale nikde a teplota vzdy rovnako 😢

kuko7
4. máj 2007

Ajojte babulky chcem sa spytat, ze aky hlien byva pri ovulke a tiez ci mavate niektore aj take tlaky v podbrusku 😒 a ako keby vetry 😅 dakujem za kazdu infosku 😀

nathalinocka
5. máj 2007

ahoj cejka, ja mam od ovulky /ked to bola /37 viac drzi sa to stale , vcera som mala 31den od PM tak som si spravila test vysla jedna ciarka, dostala som agolutin tak teraz cakam. teplota stale vysoka aj 37,3 tak neviem . ak mi nadojde do stredy idem si dat spravit vysledky tehu z krvy.
podla mna si tehotna. napis ako si na tom ty si pisala uz davnejsie.

cejka
autor
5. máj 2007

nathalinocka ahojtak ta teplota rano nakoniecklesla a na druhy den rano prisla PM, takze ju uz vsetko OK. PM som nedostala 10 den,ale az 15. tak sa neboj mna to uz preslo.

nosoroztek
7. máj 2007

ahojte, 2.maja som dostala menstruaciu s bolestami ako vzdy, no predvcerom, vcera a aj dnes ma pobolieva v podbrusku, je mozne, aby to bola ovulacia? min. mesiac sme snazilkovali, no ms sa dostavila.

tucniacik
7. máj 2007

nosoroztek, kazdy ovu bolest vnima inak - teda ak vobec...musis si odsledovat viac cyklov, +merat BT, ci ti teplota vystupi to tych bolestiach v podbrusku... 😉

mechurik
22. apr 2008

dievcata, kto mi poradi, predvcerom som mala teplotu 36,7 . vcera som mala teplotu 37 . ale snazilkovat sme sa stihli az dnes rano, a to som mala 36,8. myslite si, ze sa dalo este otehotniet, alebo to treba robit iba v ten den, ked je 37 teplota? 🙂

daji
22. apr 2008

ahojte hovorite ze ovulacia nastava 14 den od prveho dna menzesu. napriklad mne menzes zacal 7 aprila a naostro sme isli 18 a 19 aprila. ale 5 a 6 aprila som mala menzes len jednu kvapku za cely den. mozem byt tehotna? menzes mi trva max 3 dni. dakujem

pikino
22. apr 2008

mechurik treba to robit pred tym dnom ako mas 37. ked ti stupne teplota zacina tzv lutealne obdobie ked uz by si nemala otehotniet.

mechurik
22. apr 2008

aha. dakujem pikino 🙂

mechurik
22. apr 2008

pikino, a ked som to robila 2 dni pred teplotou 37?

pikino
22. apr 2008

nuz tazko povedat. pokial si si nemerala teplotu od poslednej MS neda sa to zistit.
mne osobne teplota okolo 37 stupne tak na 6 den od ovulacie ale u kazdej je to ine.
takze cisto teoreticky si mohla mat ovulku. zalezi to samozrejme aj od casu kedy si si merala teplotu, cim neskor sa zobudis tym je teplota vyssia.

mechurik
22. apr 2008

no, ja som mala menzes 11teho, cize teoreticky ovulacia nastava 22 - 24teho, ale 37 teplotu som mala 21ho, co je blbost, aby som mala tak skoro po menzesi uz nemoznost otehotniet nie?

daji
22. apr 2008

dost casto mavam vytoky a naposledy som mala svrbenie takze v piatok sa chystam k zenskej doktorke. tam by mi uz vedela zistit ci som alebo nie som? dakujem

pikino
22. apr 2008

mechurik mozne je vsetko, nemohla si si len zle zmerat teplotu? merala si hned p prebudeni? nevstala si?

zucha
22. apr 2008

ja sa chcem opytat, na upresnenie merania BT a sledovania hlienu. Dobre som pochopila, ze sa treba snazilkovat, ked je BT nizsia a hlien hustejsi? Ci ako to vlastne je?

pikino
22. apr 2008

ano zucha kym je teplota nizsia je sanca na otehotnenie akonahle zacne stupat tak sa telo zacina pripravovat na MS ale na tehotenstvo ak sa zadarilo 🙂

mechurik
22. apr 2008

jasne. samozrejme je aj to, ze nie kazdy mesiac mam bolest ako pri ovulacii, takze predpokladam ze kazdy druhy mesiac ovulujem. 🙂

pikino
22. apr 2008

mechurik je naozaj mozne ze ti ovuluje iba jeden vajecnik. ale co som pozerala tak baby ktore neovuluju maju skor nizsie teploty ako vyssie. ale tazko povedat kazde telo je ine. jedine co sa da je bud sa sledovat pravidelne alebo sa na to uplne vykaslat a nechat to na prirodu

mechurik
22. apr 2008

vies co, asi to tak vidim, ze sa na to meranie vykaslem 🙂 lebo aj tak vstavam kazdy den inak do prace, a zda sa mi to trhle uz.. 😎

pikino
22. apr 2008

ved hej ked na to nemas nervy tak kaslat na to. ja s tymnemam problem lebo sa budim skoro rano ked ide muz do prace takze si odmeriam teplotu a chrnim dalej 😉

shaarka
26. sep 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
baby, neviete mi poradit, kolko si mam odcitat desatinnych miest z poslednej (najvyssej) teploty, ak som vcera pila alkohol? je to len pre moju info, ze ak odcitam (tolko, kolko mi poviete), ci mi ostane teplota predsalen zvysena...
dik

simonka321
3. nov 2008

prosim vas:( ked mam ovulaciu som tehotna? 😖

nela00
3. nov 2008

simonka to by tu ubudlo toooolko snaziliek 🙂

simonka321
3. nov 2008

tak co to potom je ta ovulacia.. a ako vlastne zistim ci som tehotna alebo nie?... pretoze den po sexe som si dala tu tabletu ktora sa ma dat do troch dni aby som neotehotnela... ale zasa na kazdej stranke je pisane ze ta tableta nezabrala :( tak sa bojim ... a dnes som spozorovala krvavy ako keby vytok :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre