Ako si zistím ovulačné dni?

cejka
23. apr 2007

ahojte pomozeme my niekto ako si zistim ovulacne dni 🙂

lucka33
3. nov 2008

kočky a čo poviete na toto: cyklus mávam tak 24-26 dňový, bolesť vaječníka (čo som si doteraz vysvetľovala ako ovu bolesti) mávam 11-13.DC a napriek tomu, že to skúšame teda hlavne v tieto dni, neotehotniem. Tak mám potom ovu pred týmito bolesťami? lebo po nich už zaručene nie, to mám vyskúšané.

lucka33
3. nov 2008

simonka 321: ak si si dala den po sexe tabletku, tak tehotna určite nebudeš... A ten výtok - to ti asi začína menzes.

sisisi
3. nov 2008

simonka, lucka ma pravdu. ta tabletka moze vyvolat menstruaciu, tak sa neplas!!!
ja som si tu pocitala uz vela veci a myslim, ze som uz aj celkom zbehla, ale... vcera 21.den, nechraneny sex. ovulku citim, tento mesiac myslim 13.den. no aj tak sa chcem spytat ci je mozne, ze by som mohla otehotniet?

lucka33
3. nov 2008

sisisi - ak som to dobre pochopila, ovulku si mala 13.den a nechraneny sex 21.den? Hmm, no ja co poznam samu seba, tak z tohto by som ja neotehotnela, lebo ja som "citila" ovulku 12.den a v ten den sme aj mali nechraneny sex a neotehotnela som, ale ty mozes byt iny pripad, tak skus pockat, kym ti bude meskat MS a potom skus test.

katik
30. nov 2008

baby a ako zistim kedy je den pred dnom kedy zacne teplota stupat?🙂 lebo ak som to spravne poxopila ked uz stupla je neskoro, ze? ze to treba den predtym...my sa snazime uz pol roka, prve babo bolo na prvy sup a toto nie a nie:( zacala som merat BT a cudne je, ze sa mi cyklus z krasnych 31 dni zmenil posledne mesiace na 34-36 comu nieosm nadsena...ale mne to vychadza tak, ze ked ma uz boli vajecnik (strasne picha) tak presne o dva tt nato dostanem mrchu..lenze ja nikdy netusim kedy je ten den D a kedy pride uz ta bolest vajecnika a to je uz asi neskoro:(, ze?dakujem

bleelka
30. nov 2008

sisisi, mozes otehotniet, kolegyna otehotnela tyzden pred menstruaciou, som jej tvrdila, ze z toho urcite nic nebude a vidis...a ako si dopadla? uz vies vysledok?

bleelka
30. nov 2008

no sisisi, myslim, ze ti to vyslo, nasla som ta aj na inom fore, teda ak si to ty a tam si pisala, ze si v 5tt, tak gratulujem 😉

lulu19
30. nov 2008

ahojte baby potebujem radu kramy som mala10 NOV.PRESNE NA 14 DEN OD KRANOU SME SA SNAZILI TJ.23 mozem zostat tehotna ?velmi by sme chceli babatko poradte ako zistim ci som kramy mam dostat 7.12 dakujem

lulu19
30. nov 2008

baby poradte prosim

raona
30. nov 2008

na http://tehotenstvo.academy.sk/ je taka dobra kalkulacka, teda ak Vam chodi mrcha na cas, tak Vam to vypocita presny termin ovulacie a pod... mne to podla toho vyslo...

sisisi
30. nov 2008

bleelka nepodarilo!ono to je take snazenie nesnazenie. nie aktivne, ale niekedy len tak preventivne vypustime ochranu 🙂
ja viem, ze sa moze otehotniet aj tyzden pred MS, ale mne ide o to, ci mozem aj ked viem, ze ovulacia je po mne. mohla by som jedine, ked by ovulka este nebola... myslim.

janna1830
14. dec 2008

ahojte, mam jednu otazku a verim, ze mi tu pomozete 😉
baby, ten najplodnejsi den ( ovulacia ) je v den najvacsieho mnozstva toho skloviteho, tahaveho hlienu ALEBO je to den potom> ? 😕

lelele123
2. feb 2009

ahojte chcela by som sa opytať, ked som menzes dostala minuly mesaic 4.1.2009 trval mi 6 dni.... a s partnerom som sa milovala 30.1.2009 , či možem byť tehotna!!! 😢 ďakujem veľmi pekne....

bleelka
2. feb 2009

lelele, pravdepodobne uz si mala davno po ovulke, ale zavisi aky mas cyklus, podla mna tehu nie si, ale mozne je vsetko..

sofia2008
2. feb 2009

Ahojte baby, chcela by som sa Vas opytat, ci sa niektorej nestalo to, co mne, kramy som mala dostat minuly utorok, ako mi uz meskali tri dni, teda vo stvrtok a v piatok ovulacny hlien a aj ma velmi bolel pravy vajecnik..ja uz tomu nerozumiem, snazime sa o babo uz vyse roka a uz mi to lezie na mozog, aj keby som mala vtedy ovulaciu, tak myslim, ze by som asi tazko otehotnela, este stale som to nedostala, ale test je negativny,,,dakujem

bleelka
2. feb 2009

sofia, ten hlienik moze byt aj tehu hlienik, s ovulacnym su vraj velmi podobne... testik ti este mozno neukazal lebo je este nizka hladina... neviem,myslim, ved uvidis, drzim palce 🙂

sofia2008
2. feb 2009

dakujem ti za odpoved, ja tomu neverim, lebo hlien uz ziadny nemam, mala som ho len tie dva dni a vobec ma neboli v podbrusku, no dam vediet ako som dopadla 🙂

bleelka
4. feb 2009

sofia no co nove?

rush
28. mar 2009

prosim Vas neviem sa nikde dopatrat....ked zena otehotnie / ovulacia konci? vajicka prestanu dozrievat???

lucinka1104
28. mar 2009

rush no jasné 😉

rush
28. mar 2009

takze ked sme mali lasts week stvr-ned nechraneny sexik min.tyzden a tento tyzden vo stvrtok som bola na ultrazvuku - akurat som bola prihlasena na preventivku - lekar mi videl zvacseny vajecnik akoze pripraveny na ovulaciu asi tehotna nebudem :( no nic...akurat sme sa tento mesiac zacali tak naozaj pokusat...len som si myslela, ze co ked nahodou, kedze okrem bolesti prsnikov pozorujem na sebe vsetky priznaky 😀 😝 dla vypoctov mi tieto dni akurat dobieha ovulacia...ale akurat sme obaja taki vyflusnuti, ze sa nevieme k styku dokopat 😝 a ked uz, tak nie a nie to dotiahnut do konca 😀 predsa uz nie sme najmladsi 😅 no tak teda maybe next month 😎

rush
29. mar 2009

thnx a lot 😵

maryah
19. sep 2009

ahojte baby, mam jednu otazku... pred par dnami som mala ovulaciu (mala som bolesti) a zacali ma boliet bradavky, su strasne citlive a na dotyk bolestive. Uz to trva treti den. mali ste to niektora, je to normalne? ovulacne bolesti mavam, ale citlive bradavky som este nemala 😖

aknomis
20. sep 2009

baby, ako je to s meraním BT? kolko má byt aby som vedela že sa možme snažilkovat? ked je pod 37? a podla hlienu ako spoznám plodné dni? zatial sme metodu hlienu a merania BT nikdy neskúšali, tak neviem... prosím poradte

aknomis
21. sep 2009

ako mám odhalit, že som mala ovuláciu, ked je už neskoro? ved ked sa mi BT zvýši, tak už je po ovulácii a je na plodenie neskoro, nie??? či ako to je s tou teplotou?

shaarka
21. sep 2009

aknomis, ano, zial ovulacia sa neda dopredu urcite, kedy bude.
da sa ale pomerne presne vypocitat pomocou sledovania rastu folikulov, ale to by si musela chodit niekolkokrat do tyzdna na vaginalny ultrazvuk. dalej sa da predpokladat podla hlienu - ked sa objavi, blizi sa ovu.
no a ak mas pravidelne cykly, tak si staci zopar cyklov odmerat bazalnu teplotu a budes vediet presne, ked je ovu (podla dna cyklu a napr. podla bolesti vajecnikov).
ale zazrak, podla ktoreho budes vediet, kedy bude ovu, neexistuje.

aknomis
22. sep 2009

shaarka:
no nemám možnost niekolkokrát do týždna chodit na vaginalny ultrazvuk.
a ked sa objaví ten hlien, vtedy sa máme začat snažilkovat?
cykly mávam pravidelné, ale bolesti vaječníkov nemávam.

aknomis
23. sep 2009

baby, ked mi začne stúpat BT to znamená príchod ovulácie? a ked teplota klesne, tak je po ovu?
a ked dorazí prvý hlien, máme sa začat snažilkovat? znamená to príchod ovu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre