Ako zistím plodné dni?

tutinka121
5. jan 2018

Zienky, rada by som sa opytala, ako mozem zistit ci mam, alebo nemam plodne dni, ak nechcem kazde rano robit testy. Mam strasne nepravidelny cyklus - od 40 - 100 dni. Riesila som to aj s lekarom, urobil mi rozne testy, hormonalny profil a vraj je vsetko ok, ze nemam stresovat. O babo by sme sa chceli zacat snazit az na dalsi rok, ale povedali sme si, ze kym sa nesnazime dame sa zdravotne do poriadku, aby sme sa vyhli velkemu trapeniu...cize uloha cislo jedna schudnut...a uloha cislo dva zistit ci mam ovulaciu. Kupila som si aj teplomer na meranie bazalnej teploty - no nech citam akekolvek clanky, neviem z toho vyjst...vedeli by ste mi poradit? DAKUJEM ZA KAZDU RADU! 🙂

ciola
5. jan 2018

a normálne testy na ovuláciu si neskúšala? 🙂

tutinka121
autor
8. jan 2018

@ciola skusala...ale 20 ks v baleni stoji 12 eur...a mne ich treba minimalne 100 na jeden moj cyklus...60 eur len tak... 🙂

ciola
17. jan 2018

@tutinka121 aha, tak tomu potom rozumiem. kto by len tak vyhadzoval peniaze do luftu

eliska13
17. jan 2018

@tutinka121 ja by som nesúhlasila s tým čo povedal gynekológ nemôžeš byť v poriadku, keď máš menzes od 40-100 dni niekde je chyba.Ved to môžeš byť plodná 3x v roku

biba12
17. jan 2018

@tutinka121 súhlasím s @eliska13 . Podľa Tvojho gynekológa je ok byť plodná 3-4 krát do roka. To nie je v poriadku.Asi by som zmenila lekára.

myjusiatko
17. jan 2018

Ahoj, odporucam ti symptotermalnu metodu. Staci to teplomer za necelych 10eur a kazde rano minutku cas na odmeranie.
V tomto clanku najdes odkazy na tri dalsie, kde je vsetko krasne vysvetlene.
http://www.rodina.cz/clanek3826.htm

Tu na koniku je aj skupinka spoznajme svoje telo. Ked by si potrebovala poradit, kludne sa opytaj. Rada pomozem aj s vyhodnotenim grafu aj s vysvetlenim. 🙂

redlola
17. jan 2018

@tutinka121 odporúčam ti kontaktovať niektorých z lektorov creightonskeho modelu sledovania plodnosti www.plodar.sk
Symptotermalna Metoda je fajn, len teplota ako samostatný ukazovateľ nie je veľmi spoľahlivá

myjusiatko
17. jan 2018

@redlola ved preto je to SYMPTOtermalna. Sledujes aj ostatne symptomy (hlien prip. cipok).

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre