Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

lubecka
21. dec 2006

dik lejla, ☹ no si ma nepotesila 😢 ach jaj, tak zas nic ☹

lejla77
21. dec 2006

lubecka:
ale aj tehu babenky to mavaju. Takze je to 50 na 50. 😉

lubecka
21. dec 2006

hej? mavaju to? pytam sa preto, lebo 3 cykly predtym som to nemala... iba tento..

lejla77
21. dec 2006

lubecka:
hej, niekto babenky tu o tom pisali 😉

lubecka
21. dec 2006

takze este mam sancu.. ale velke nadeje si nejdem robit.. 😉 dik

lejla77
21. dec 2006

lubecka:
nemas za co - ved sanca je vzdy 😉 Budem drzat palceky.

nane
23. dec 2006

ahojky...
chcem sa spytat
meriam si bbt a teploty si taketo od 15-12-2006 do 23-12-2006
36.4- 36.3- 36.4- 36.4- 36.5- 36.65- 36.9- 37.0
podla vsetkeho mi ovulacia prebehla, ze ano?
je mozne, ze prebehla napriek tomu, ze ked som mala teplotu 36.9, bola som u doktora na usg a on mi povedal, ze vajicko bude pripravene asi v pondelok 25.12. vraj ma len 14mm a druhe 10mm...moze sa stat, ze naozaj ovulacia prebehla s inym vajickom a cez usg sa to neda vidiet? alebo moje telo si robi co chce a funguje typu lava ruka nevie co robi prava????
prosim prosim... ☹

nane
24. dec 2006

prajem stastne a vesele sviatky...snazilkam uspech v snazeni, maminkam radost z ratolesti a tehulkam pohodu az do porodu... 😵

linle
26. dec 2006

nane, podla bazalnej teploty to vyzera tak, ze ti ovulacia pebehla okolo toho 20.12 ked bola teplota 36.65. Ale, zase na druhej strane, ked povedal doktor, ze ovulacia ma prebehnut 25.12, tak by som sa snazila aj na stedry den 😉

katy2
27. dec 2006

Ahojte, vie mi niekto poradit? Meriam si BT pravidelne, aj to vsetko vychadza, len dnes, mi nahle klesla teplota na 36,6 a to som stale v lutealnej faze, 4 den od ovu. Moze to byt ovplyvnene tym, ze ma chytil zachvat kasla, prudko som sa viackrat posadila a az potom so merala? Vdaka...

linle
27. dec 2006

katy, to že ti teplota klesne v lutealnej fáze na jeden deň je normálne. Niekde mi kočky vraveli, že to sa zahniezďuje vajíčko v maternici. Ale ja mám taký jednodňový pokles v luteálnej fáze každý cyklus a vajíčko sa zatiaľ nezahniezdilo 😖 Uvidíš ako to bude s teplotou zajtra.

katy2
27. dec 2006

linle, dakujem, a keby nahodou (to by som bola najstastnejsi clovek na svete) kolko od oplodnenia sa vajicko zahniezduje?

pimpa
27. dec 2006

Nasla som v knihe toto:na 6.den po oplodneni vajicko dorazi do maternice a v nej sa zahniezdi najneskor do 12.dna uplne prilne k sliznici maternice, co sa poklada za skutocny pociatok tehotenstva...prave to mam pred sebou a pozeram na tie uzasne obrazky malej fazulky 🙂 🙂

katy2
27. dec 2006

pimpa, dakujem velmi pekne... Ked ja sa uz neviem dockat, keby to naozaj tentokrat vyslo....

pimpa
27. dec 2006

Juuuj, Katy to ti verim.My sa tiež snazilkujeme uz od augusta. Nakonci mesiaca mi vsak stale dojde mrcha a som smutna...asi poznas tie pocity, nie? Mavam 28 dnovy cyklus, no minule mi dosla mrcha az na 32.den, nerobila som si testik, (aby som predisla sklamaniu)ze ved uvidim na dalsi mesiac. A teraz, si predstav, ze ma asi 3 tyzdne pobolieva trochu v brusku ako pred mrchou. No a jasne, ze sa snazilkujeme 🙂 🙂 tak neviem...chcem si urobit testik na silvestra rano. Strasne snivam o tych // !!!!!!
No povedala som si ze ked nic, tak si s manzelom kupime nejake vitaminy - citala som tu niekde, ze pri snazilkovani pomaha Calibrum baby plan a pre muza selen. Tak uvidim.
Mam tiez pocit ze svoju ovu neviem vobec vystriehnut...

miriamka
27. dec 2006

No ja meriam BT len druhy mesiac,a ked meriam dobre tak viem kedy mam ovluku...len minuly mesiac som bola presne vtedy odcestovana 😠

pimpa
27. dec 2006

...mohli by ste mi niektora poradit aspon zaklady, ako sa vyznat v tych zaznamoch bazalnej teploty. Rozmyslam, ze si zacnem merat, no chcela by som sa napred v tom nejako vyznat.diky moc 😉

linle
27. dec 2006

pimpa, my sa snažíme 9 mesiacov a teplotu si meriam už 7 cyklus. Xapisujem si to na stránku fertilityfriend.com. Predtým, kým som si to nezapisovala, tak som ovuláciu podľa teploty nevedela zistiť. Na tej stránke mi to ale vypočíta počítač. Ak vieš po anglicky, veľmi ti tá stránka pomôže.

Spravidla ovulácia nastáva v posledný deň, kedy si mala nižšiu teplotu. Po ovulácii by mala teplota stúpnuť aspoň o 0,2°C a udržať sa vyššia aspoň do menštruácie. Ak menštruácia nedorazí a teplota je stále vyššia, si pravdepodobne tehotná. Ďalší spôsob je pozorovanie hlienu. Plodný hlien vyzerá ako bielko z vajíčka, alebo je vodový. Býva pozorovateľný pár dní pred ovuláciou. Ak už vieš, kedy mávaš ovuláciu, mala by si sa snažilkovať tri dni pred ovuláciou až do dňa ovulácie, čiže v čase, keď pozoruješ aj vajíčkový hlien. Ďalšia možnosť je sledovanie krčka maternice. Ak je krčok vyššie postavený (prípadne ho nevieš nahmatať), je mäkký a otvorený, máš plodné dni a môžeš sa snažilkovať. Naopak, ak je nízko postavený, tvrdý a zatvorený, je to neplodné obdobie. Taktiež môžeš na určenie ovulácie použiť ovulačné testy.

Držím palce pri snažilkovaní. Hlavne netreba stresovať po dvoch-troch mesiacoch nedarenia sa a ani sa veľmi sledovať. Podľa mňa si bábo samé vyberie, kedy je správna doba. 😉

linle
27. dec 2006

zabudla som. pimpa, ak by si mala záujem o zapisovanie bazálnej teploty na fertilityfriend.com, skús si naštudovať toto: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

katy2
27. dec 2006

pimpa, precitaj si tento clanok, je to pekne vysvetlene...
http://www.rodina.cz/clanek3694.htm
drzim palce... keby sa nam to vsetkym podarilo... my sa snazime od jula a stale nic ☹

pimpa
27. dec 2006

Baby, patri vam moje velke dakujeeeeem!
Som fakt ovela mudrejsia, o dost. Zacnem s tym meranim pravidelne a zapisovanim sa iste casom dockam vysledku.
Dnes by mi mala dojst mrcha, no rano som si merala BT a este mam stale vysoku 37,3. Tak uvidime, ci klesne. Ale urcite sa otestujem v nedelu rano, lebo aj minuly cyklus som mala dajake zvlastne krvacanie. Myslim ze // by boli krasnym silvestrovskym darcekom 😉
Vsetkym vam drzim palce a v novom roku nech mame gulate bruska 🙂 🙂

nane
30. dec 2006

ahojte
este mam otazku....moze sa aj netehulke teplota drzat na 37 stupnoch + - ??? 😨

linle
30. dec 2006

nane, mozes mat take teploty po ovulacii. Ak pride menstruacia, teplota klesne. Rovnako mozes mat bazalnu teplotu ovplyvnenu aj chorobou. Samozrejme ak mas zvysenu teplotu, alebo si prechladnuta, tak aj bazalna teplota je vyssia.

nane
31. dec 2006

linle, dakujem za odpovede, si jedina ktora reaguje...dakujem ti...este sa chcem spytat... 😀
nie som chora, prechladnuta ani nic ine...len chcem pochopit moj cyklus, lebo mam v tom chaos, cim viac o tom citam, tym menej tomu rozumiem...
toto je teplota mojho cyklu dnes som 22dc a meriam si teplotu od 6dc
36.4-36.3-36.4-36.5-36.65-36.9-37.0-37.1-36.9-37.1-37.0-37.2-37.1-37.1-36.9
prave tym teplotam drziacim sa okolo 37 nerozumiem, lebo po ovulacii sa mi teplota ihned vysplhala hore a ziaden podobny graf som nenasla...tak som sa uz nadejala, ze to vyslo lebo podla fertilityfriend som mala ovu pri poslednej teplote 36.4...ale potom mi lekar povedal, ze podla velkosti vajicka budem mat ovu az toho 25/cize 16dc pri druhej 36.9/...preto som sa pytala, ci proste vplyvom minulomesacnych stimulacnych injekcii mozem mat napr. 3 folikul. a jeden praskol prave na ten den kde bola teplota 36.4 a doktor to proste uz nevidel na usg a videl len zvysne dva folik....je to mozne???lebo ak nie...tak nema zmysel si zaznamenavat teplotu, ked ta mi ukazuje ovulaciu a doktor mi povie ze ju este len budem mat, ved je to skoro 7dni rozdiel.... 😒 nerozumiem tomu a chcela by som porozumiet a pomoct telu ...aby bolo babatko... 😀
co si o tom myslis???

nane
31. dec 2006

by the way...
😀 STASTNY NOVY ROK Z CYPRU!!!!!!!! 😀

linle
2. jan 2007

nane, tak tie tvoje teploty vyzerajú úplne normálne. Čiže ti normálne po ovulácii stúpla teplota. To čo si tehotná, uvidíš až keď ti nedorazí menštruácia. Už som to tu spomínala, samozrejme počítač na fertility nemôže vedieť, kedy máš naozaj ovuláciu. Určuje to len podľa teploty a iných prejavov, ktoré si zaznamenávaš. 😉
Ja si myslím, že počas cyklu sa môže uvoľniť aj viac ako jedno vajíčko. Bazálna teplota je určená vplyvom hormónov v tvojom tele. Myslím si, že to prvé vajíčko, čo sa počas cyklu uvoľní, ovplyvní hormóny a tým aj tvoju teplotu a ak sa uvoľní aj nejaké potom, nemá to vplyv už na bazálnu teplotu. Takže kľudne to môže byť aj tak, že ti doktor nevidel to uvoľnené vajíčko. 😉
Nane, ale neber to sledovanie bazálnej teploty tak vážne. Je to len informatívne. Pre niektoré ženy je meranie bazálnej teploty nevhodným spôsobom ako zisťovať ovuláciu. Ak ti doktor povedal, kedy sa vajíčko uvoľní (a je jedno, či je to prvé alebo druhé), tak mu ver. On to totiž vidí. Pri meraní bazálnej teploty nikdy nevieš na 100%, kedy máš ovuláciu 🙂

AJ JA PRAJEM VŠETKO DOBRÉ V NOVOM ROKU.

sandrika
2. jan 2007

Baby chcem sa opýtať či môže byť aj teplota pred ovu okolo 37,2 ja som toťižto zaspala na vavrínoch a začala merať až na 12 DC a od vtedy mávam 37,2 37,0 37,2 a teraz ani netuším či ovu prebehla, čo myslíte?

leila
2. jan 2007

sandrika je mozne ze uz prebehla, aky dlhy zvyknes mat cyklus?

sandrika
2. jan 2007

No tak to je mojka dosť veľký problém - nepravidelný pred dvomi mesiacmi bola mrcha na 38 deň vyvolaná a tá posledná prišla tiež na 38 deň a na 12 od vtedy som začala merať, predtým som mávala 28 - 32 dňový teraz sa to pokašlalo. Mňa ale tak bolí podbruško od včera 😒
Inak díky za odpoveˇa všetko naj do nového roku a hlavne zdravie pre teba aj maličké. 😉

leila
2. jan 2007

sandrika aj tebe stastny novy rok a uspesne snazilkovanie.. a dakujem 🙂
no tak v takom pripade naozaj tazko povedat ci uz bola alebo nebola.. ale, treba mysliet na to ze este nebola a snazilkovat o stosest 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre