Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

mima3
26. jan 2007

neviem ti poradit, ja nemavam take bolesti, ze by som si musela dat tabletku a ak nahodou ano, tak mi zaberie hocico

matrinka
26. jan 2007

ahojte snazilky, ja vas citam ale prispievam malokedy..mozem sa pridat? my sa snazime uz 7 mesiacov ☹ dnes som bola prvy krat na folikulometrii, tak mam aspon dobry pocit ze som zacala nieco preto robit, buduci cyklus mi bude robit hormonalny profil a potom uvidime...ale myslim ze mam nejaky hormonalny problem, lebo mam pravidelne spinenie pred mrchou...co sa tyka BT meriam si ju uz iba okolo ovulacie, ci prebehla a kedy...tiez sa snazim nemysliet na snazilkovanie, ale da sa to vobec?

mima3
26. jan 2007

nie, matrinka, podla mna sa to neda na to nemysliet, aspon mne sa to za pol roka, co sa snazime nepodarilo 😒 a co ti zistili na tej folikulometrii? a ako dlho mas to spinenie pred mrchou, teda myslim kolko dni pred mrchou?

kila
26. jan 2007

Sandrika, na menštr. bolesti je vynikajúci Ženský čaj. Naozaj, aj ja som mala bolesti na nevydržanie a odkedy pijem ten čaj vôbec nič necítim. Netreba ho piť neustále, len pár dní pred mrchou a počas mrchy... Ani ja by som neverila tomu, že mi čaj môže s týmto pomôcť, a neviem ako ale predsalen pomáha... 😉

matrinka
26. jan 2007

mima, ja som dnes 10DC a vraj zatial tam nevidel dominantny folikul, takze uvidime v pondelok. Meral aj vysku sliznice a vraj ju mam nepravidelne zhrubnutu, co by naznacovalo horm. problemy. Inak podla BT mam pravidelne ovulaciu, grafy mam ukazkovo dvojfazove 😉 Aj ked vysiu teplotu mavam iba okolo 36,7-36,9. To spinenie mavam vzdy 5-7 dni pred mrchou. Podla mna, u mna dochadza k ovulacii ale vajicko nema podmienky na uhniezdenie 😢 To spinenie zasa suvisi s hormonmi - aspon si myslim. A ty mas ake problemy?

mima3
26. jan 2007

matrinka, tak to je pravda, ze to spinenie 5-7 dni pred mrchou je zvlastne, tak dobre, ked si isla k doktorovi, ten ti urcite pomoze. ta teplota zavisi aj od toho, kde si ju merias, lebo ak v ustach, nie v posve, ta je vzdy v priemere nizsia.

matrinka
26. jan 2007

ja si meriam dolu, teploty v prvej faze cyklu mavam tiez nizsie 36,3-36,4. Dolezity je vzostup, nie absolutna hodnota. Som fakt rada, ze som aktivne zacala nieco robit, ved uz mam svoj vek, nem cas vyckavat..

mima3
26. jan 2007

no ved ano, dolezity je ten vzostup, resp. pokles pred mrchou ☹ to ja vzdy viem cca 2 dni dopredu, ze pride. my sa snazime uz pol roka, tiez mam depky z veku, ale ja uz mam 30 rokov. a ty?

matrinka
26. jan 2007

mne BT klesne den pred alebo az v den ked dostanem mrchu. Najradsej by som bola aby neklesala 😉 No ja mam 34, v lete budem mat uz 35. Ale ja uz jedno dieta mam, syna 12r. Teraz mam noveho partnera a vsetci vratane synatora vemi tuzime po babetku...30 rokov je na prve dieta tak akurat, zatial nemusis mat depky z veku 😉 podla BT mas vsetko v poriadku?

nevesta
26. jan 2007

Babule, ak viete po anglicky, poslite mi mailove adresy do IP, poslem vam take vysvetlivky k celej tematike 😉

mima3
26. jan 2007

matrinka, diky za povzbudenie ohladne veku 🙂 🙂 potesila si ma 🙂 🙂 ja som zase toho praveho stretla az v 28-icke, takze skor som dieta nechcela, ale teraz uz velmi tuzim. ja mam podla BT vsetko ok, aj podla doktora, teraz beriem clomhexal na podporu ovulacie, mavala som sice aj bez neho, ale len jeden folikul a doktor povedal, ze to takto mozme urychlit, tak som samozrejme suhlasila.
no to je fajn, ze uz mas aspon jedno dieta, ale verim, ze tuzba po dalsom je velika, tak nech sa coskoro vsetci tesite.

matrinka
26. jan 2007

ja som toho praveho stretla az v 30 🙂 samozrejme ani zivot pred 30 nelutujem, ale veci sa vyvinuli tak akosa vyvinuli a ja som napriek vsetkemu co som presla ( rozvod ) spokojna..mat deti je ta najuzasnejsia vec na svete, sama uvidis 😉
zaujimave, ze napriek tomu ze mas ovulaciu, lekar ti dal lieky na podporu ovu, nehrozi ti ze sa uvolni viac vajicok a budes mat trebars trojicky?

mima3
26. jan 2007

matrinka, ano, jasne, ze pri tychto liekoch hrozi viacpocetne tehotenstvo, ale vacsinou su to dvojicky a tie by som ja chcela 😀 vlastne doktor mi ich dal, ked videl aka som zufala a ze takto je vacsia pravdepodobnost, lebo sa ti vyvara viac folikov. minuly mesiac (prvy cyklus s clomhexalom) boli dva na jednom vajecniku a tento mesiac tri. ak to ani tento mesiac nevyslo, mam este davku na jeden cyklus a potom prestavka. tak uvidime, o tyzden ne-ocakavam mrchu, tak snad nedorazi a ak ano, budem sa s tym musiet zmierit a ist dalej.

matrinka
26. jan 2007

aj ja by som chcela dvojicky ! 🙂 vzhladom na vek a na to, ze by som este chcela 2 deti, takto by to bolo 1 ranou..svagrinka bola na IVF, caka dvojicky, dievcatko a chlapca...a kam chodis na folikulometriu?

bublinkajasminka
27. jan 2007

holky teplota sa musí merať hned po prebuení, lebo potom stúpa???

lenuliatko
27. jan 2007

Bubli, píše sa, že teplota stúpa každú hodinu o cca 0,1 stupňa a mala by sa merať v pokoji. Ja meriam už 5 cyklov a párkrát som aj ja musela ísť najprv na WC a môžeš mi veriť, že žiadne dramatické skoky v teplote sa nekonali /vzhľadom na priemer/. Ak to aj malo nejaký vplyv, tak len minimálny, max. 0,1 st. Takže tú teplotu máš určite okolo 37,3 a to je už pekná teplota. Vyzerá to nádejne.

bublinkajasminka
27. jan 2007

lenuliatko - tak dííííky.....si ma normálne potešila

lenuliatko
27. jan 2007

Škoda, že si si teplotu nemerala už skôr, vedela by si na čom si. Mne začne klesať už dva dni pred mrchou. Keby to bolo aj u teba tak, tak sa mrchy v najbližších dňoch vôbec nemusíš báť. Niektorým však klesne v deň mrchy alebo dokonca až v priebehu. 37,3 je pekná hodnota, tak len nech neklesne 😉

kafulienka
27. jan 2007

mima,
mna tiez niekedy chytila depka, ked mi sem tam trochu hlasnejsie zatikali biolog. hodinky, mam cerstvo 30, no a snazilkovali sme tak vlacne,tj. ked sa nam chcelo, nic nasilu - asi pol roka. Aj ked sme manzelia uz 10rokov. Ja som vlastne cakala, kym sa otcovske city prebudia u mojho manzela 😀
Ale to snazilkovanie bolo vlastne stale len priblizne, nie v tie osudne dni, az tento mesiac...
Tak drzim paste, prajem uplnu pohodu a o to viac lasky k partnerovi, aj ked by dosla mrcha... 😉 😉 😉

bublinkajasminka
27. jan 2007

kafu - pekne vááám to vyšlo - blahoželám.....

lienka2
30. jan 2007

Dievčatá, môj manzel je chory a ako sa v noci "stahoval" do obyvacky aby ma nebudil, vzal mi aj teplomer s ktorym si meriam teplotu 😠 takze dnes rano som si neodmerala a teraz neviem ci to ma vobec zmysel merat dalej, ked som jeden den vynechala.. ☹ navyse mi to vobec nejde podla tej krivky co mi lekarka nakreslila ako by to malo byt.. po ms by predsa mala teplota trocha stupat, pred ovu klesnut a potom zase stupnut az pred ms znova klesnut, nie? a ja odkedy si meriam (4DC) tak mi to skor klesalo, ale nemyslim ze by to uz bola ovu, tu mavam podla hlienu a bolesti v podbrusku tak 14 dni pred ms.. uz sa v tom nevyznam a to meriam len par dni 😅

maca77
30. jan 2007

lienka, len si teplotu meraj ďalej. Graf vyhodnotíš po skončení cyklu 😉

mimka
30. jan 2007

dobre ránko, poradí mi niekto? som troch nachladená a mám 37,4 zvýšenú teplotu, bazalku mám 37,5 a včera 37,1, ako veľmi mi ovplyvnila normálna teplota baz.? mám 25 dc. ďakujem... ☹

lubecka
30. jan 2007

dievcata, akym teplomerom si meriate BT? Ja ked som si normalnu teplotu merala digitlanym a potom za sebou ortutovym, vzdy bol velky rozdiel... digitlany 36,7, ortutovy 37,1-37,2

lienka2
30. jan 2007

lubecka, ja si meriam digitalnym, zapipa ked je teplota odmerana a az do vcera som si myslela ze je vsetko ok. ale manzel si vecer meral teplotu najprv ortutovym, potom aj tym mojim a tiez tam bol rozdiel - ortutovym mal 37,8 a digitalnym 37,3 😠 tak ma presviedcal ze nejaky zly teplomer som kupila..

mimka
30. jan 2007

nikto nemá skúsenosť? ☹ 😔

mima3
30. jan 2007

mimka, neviem ti poradit, ako je ovplyvnena BT normalnou teplotou, pripadne chorobou, nemam s tym skusenosti.

lienka a teplotu meraj dalej, je pravda, ako pise aj maca, ze len ked budes teplotu merat dlhsie, tak tam budes vediet nieco vycitat. a dokonca nielen jeden cyklus, ale az po viacerych cykloch.

dievcata, mne doktor radil merat radsej ortutovym ako digitalnym, zevraj je presnejsi. i ked je to nepohodlnejsie, kedze to dlhsie trva. ale zvykla som si. nemala som dobre skusenosti s digitalnym, ale mozno som mala zly. kazdopadne treba merat vzdy tym istym a v ten isty cas.

maca77
30. jan 2007

presne tak, ako píše mima, je potrebné merať vždy tým istým teplomerom 😉 celý cyklus

matrinka
30. jan 2007

lubecka, aj ja mozem potvrdit ze ortudovy teplomer je presnejsi. Digitalny mi meral vzdy nizsie teploty.
mimka, urcite choroba vplyva na BT a to tak, ze ju zvysuje. Aj ja ked som bola chora mala som aj zvysenu BT.
lienka2,tvoja teplota je v uplnom poriadku,po menzese je "faza nizkych teplot", potom tesne pred OVU( 1den) teplota este trosku klesne, ale nemusi, je to individualne a po OVU stupne a nastava "faza vyssich teplot". Pred menzesom cca 1 den opat klesne, niekedy teplota klesne az pocas menzesu.

mima3
30. jan 2007

matrinka, dik za info, aspon viem, ked budem chora, ze o co ide pri zvyseni teploty.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre