Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

spapulka
30. jan 2007

Si poklad matrinka, dakujem. Lepsie by som to ani ja nenapisala.Mam to spinenie uz ani nepamatam a tak som to povazovala za nejaku predohru MC. Moj cyklus je 30-33 dni a spinenie zacina na 28 dc,takze som to spajala skor s mrchou. A ty ako dlho snazis? Ja len dva mesiace, no nerada by som cakala viac ako polrok, pretoze mi to lekar odporuca z inych dovodov.Okrem toho uz nie som najmladsia. 😉 A kazda info je dobra. 😵

mima3
31. jan 2007

lujza, ahoj, vcera som ti slubila, ze sem dam vediet ako som dopadla s meranim teploty dnes rano, takze som ju mala rovnaku ako vcera - 37,0 . som 14DPO. podla minuleho cyklu by som mala mrchu dostat zajtra, ale tak najdlhsie co som mala cyklus za posledny rok, bol 31dni, to by znamenalo v sobotu, takze uvidime dovtedy, ci pride, ci nie. a tiez sa mi nezda taka vec, ze ak by som bola tehu, tak uz mam tu teplotu asi aj vyssiu, nie? v lutealnej faze sa mi bezne pohyhuje v rozmedzi 36,9 - 37,1, tak ak by som bola tehotna, tak ju mam vyssiu, nie? uz som z toho deprimovana a ocakavam opat sklamanie 😒

maca77
31. jan 2007

mima, BT aj keď si tehu nemusí byť vyššia ako zvyčajne, ale nemala by začať klesať. U niekoho stúpne ešte viac, u iného ostáva na tých max.hodnotách ako doteraz

mima3
31. jan 2007

ahoj macka, diky za infosku. posledne dni sa strasne bojim pozriet na teplomer a vzdy si musim predtym povedat, ze nebudem nestastna a nebudem plakat, ked ta teplota klesne. no ved bude ako ma byt. a ty ako?

spapulka
31. jan 2007

Dobre rano snazilky, mam otazku:nemate niektora skusenosti s velkymi bolestami 7-10 DPO? Dnes v noci som mala hrozne bolesti a mavam ich uz asi cca rok, cca tyzden pred mrchou. moze to byt uhniezdovanie? Ale preco to tak hrozne boli, aj teraz rano citim celu maternicu a som nafuknuta....dik

mima3
31. jan 2007

spapulka, tie dni sedia na dni uhniezdovania. ale ak tie bolesti mavas uz rok, tak to asi uhniezdovanie nebude, kedze si doteraz nebola tehotna. ja som tiez mala tento mesiac taku dost velku bolest, cca 11DPO, ale neprikladam tomu nejaku dolezitost. citila som ako by sa mi nieco zarezalo alebo zapichlo v strede podbruska, ale trvalo to len chvilku.

matrinka
31. jan 2007

ahojte snazilky,
spapulka, ja tiez nie som najmladsia. Budem mat 35r. a snazime sa 7 mesiacov:-v tomto veku treba vyhladat lekara uz po pol roku, tak som s tym uz zacala, a tento mesiac som chodila na folikulometriu. buduci mesiac hormonalny profil, teda ak nebudem tehulka.
mima, tvoja teplota na 14 DP je super, aku dlhu mavas lutealnu fazu? ak iba 14 dni a zajtra by si mala opat vysoku teplotu, tak je to jasne 😉 drzim ti palce !

lujza2
31. jan 2007

Mimka3 ahoj 🙂, tak prisla som sa pozriet ako si na tom 🙂. Teplota je super! Vobec nemusi byt vyssia, len aby neklesala a tebe sa pekne drzi 🙂, tak len aby to tak dalej pokracovalo 😉 . Maca ma pravdu s tymi teplotami, u niekoho v tehu byva takzvana trojfazova krivka, teda prva faza nizkych teplot pred ovu, druha vyssia po ovu a tretie stupnutie po uhniezdeni ale zdaleka to neplati u kazdeho. Uz som videla vela tehotenskych kriviek a dovolim si povedat, ze vo vacsine ta trojfazovost nebola 🙂

lujza2
31. jan 2007

Matrinka a pri prvom tehu si mala problem s otehotnenim? Ja mam 31 rokov, 1 dietatko, ziadny problem som nemala otehotnela som prakticky hned a dokonca len na jeden pokus v mesiaci 😉 , teraz sa snazime 4 mesiace a zatial nic 😖 . Asi som si to predstavovala tiez take rychle...

mima3
31. jan 2007

dievcata, dakujem vam za podporu, ved uvidime. naposledy som mala lutealnu fazu 15dni, ale teplota mi uz na 14DPO klesla na 36,4 🙂 no ved uvidime zase zajtra, ale aspon ta nadej je super, len aby opat neprisiel plac 😢

matrinka
31. jan 2007

Lujza, pri prvom tehu pred skoro 13rokmi som otehotnela ani som nevedela ako 🙂 mala som 22r. Tiez som bola prekvapena ze sa nezadarilo na 1x 😠 a potom som si uz zvykla, pochopila som ze to take jednoduce asi nebude 😕
teraz som bola na folikulometrii a OVU prebehla vcera, aj aj sexik bol, tak dufam ze to tentokrat vyjde, musime verit 😉

mima3
31. jan 2007

matrinka, tak ti drzim palceky, nech ti to vyjde, mala si to spravne nacasovane, takze 😉

mima3
1. feb 2007

caute baby, tak dnes som 15DPO a teplota 36,9, vcera som mala 37,0, tak neviem, ci uz mam smutit.? v celej tejto poslednej lutealnej faze sa mi pohybovala od 36,9 - 37,1 😕 pred mrchou mi teplota zvykne klesnut az na 36,4. 😝

matrinka
1. feb 2007

mima3, takze pre teba je dnesok dolezity, ak dnes nedostanes tak je naozaj velka sanca na tehu 🙂 ale keby si mala dnes dostať asi by ti BT klesla a tebe neklesla 😉

mimka
1. feb 2007

mimka ešte nezúfaj, pred mrchou klesne teplota výraznejšie, len pekne meraj a ver a čakaj na 18 deň... držím prsty 😵

mima3
1. feb 2007

matrinka, dik z podporu, ale pred chvilou som sa rozpravala s jednou babou, co tiez berie clostil na podporu ovulacie a v druhy den brania tychto liekov to mala tak, ze aj ked jej teplota neklesla, tak mrchu dostala a klesla, az ked mrcha prisla. a ja som presne teraz brala druhy cyklus tych liekov 😠 takze ma postavila rovnymi nohami na zem 🙂 ved uvidime este.

lujza2
1. feb 2007

Ahoj Mimka3, netusim ako mozu ovplyvnovat tie lieky, kazdopadne teplotu mas stale vysoku! 😉 , takze je to dobre a podla mna nadejne 😉

Mimka- uz ti je lepsie? horucka ustupila???

mima3
1. feb 2007

lujza, dik za podporu, nechcem sa velmi nadejat, lebo potom budem velmi sklamana, samozrejme, ze dufam v kutiku duse, ale aj sa snazim rozmyslat triezvo. a ty sa ako mas?

maca77
1. feb 2007

mima, myslím, že zajtrajšie meranie bude rozhodujúce - keď BT znovu stúpne, tak je šanca na tehu veľká, ak znovu klesne tak môžeš čakať mrchu.
U mňa je to tak, že jeden cyklus mi pred mrchou klesne BT aj o 0,5 st. a ďalší cyklus klesá každým dňom o 0,1. Neviem čo na to vplýva,ale je to kolísavé

mima3
1. feb 2007

ahoj maca, mne zatial vzdy prudko klesla teplota pred mrchou, teda meriam 4 mesiace zhruba. ale mas pravdu, zajtrajsok bude rozhodujuci, uvidime, ci klesne, ak ano, je to jasne, mrcha je na ceste 😝 , ak nie, este stale to nic nemusi znamenat 😒 musim byt trpezliva, ale neviem nic robit, stale na to myslim a uz sa neviem dockat zajtrajsieho merania, nech uz viem na com som.

maca77
1. feb 2007

mima, jasné, ten jeden stupienok nie je vraj taký rozhodujúci.
Tak držím palce, nech naspäť tá teplotka stúpne 😉

mima3
1. feb 2007

dakujem velmi pekne, dam zajtra vediet 😉

lujza2
1. feb 2007

Mimka, ja sa mam fajn, akurat dnes som 13DC a teplota mi stupla na 36,8, co u mna patri uz k vyssim teda poovulacnym teplotam, no ovu mavam tak 15-17DC. Tak uvidim zajtra co sa bude diat, ale niekedy sa mi stane, ze teplota taktojednorazovo vyskoci, takze myslim, ze ovu este nebola 🙂.
Ja inac tiez mavam take teploty ako ty aj minuly cyklus som mala predposledny den tusim 37,1 a na druhy den mi klesla sa mi zda na 36,5 a prisla mrcha ☹. Niekomu klesa postupne
No kazdopadne drzim palce, nech ti ta teplotka drzi aspon na 37 🙂

mima3
1. feb 2007

lujzi, este ti ta teplota moze klesnut, ja som to tak tiez mala min. mesiac, ze mi trosku vysla hore (konkretne na 36,7) a potom isla dole na 36,5 a na dalsi den na 36,4 a potom tri dni stupala, takze to by tak aj vychadzalo potom na tie tvoje dni ovu. daj potom vediet, co namerias zajtra.
ja som to mala min. mesiac pred mrchou tak, ze 3 a 4 den pred nou som mi klesla z 36,9 na 36,7 a

mima3
1. feb 2007

lujza, prepac nedopisala som a omylom som tukla na odoslanie 😀 , takze pokracujem 😀 .... a den pred mrchou a v den mrchy na 36,4. uvidime ako to bude tento mesiac, dam aj ja zajtra hned vediet, mam ale taky pocit, ze budem skormutena, aspon tu,na konikovi, sa mozem vykecat 😉

maca77
1. feb 2007

lujzi, tak meraj ďalej. Mne minulý mesiac stúpla takto teplota 10DC, takže to vyzeralo že ovu bola 9DC, ale 11DC znovu klesla a až potom začala stúpať.
Aj podľa folikumetrie som mala potvrdené, že ovu bola 15DC. No a potom sa držala super hore, predposledný DC stúpla na 37,1 (u mňa viac ako doteraz maximum) tak som sa potešila, no a ďalší deň krutá realita - nejakých 36,6 😠

lujza2
1. feb 2007

Ano, merat budem dalej 🙂, myslim tiez ze este klesne, aha aj tu sa mi to stalo

http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/599...
stupla mi vtedy dokonca na 37 a potom klesla. Jedine, ze by to ovplyvnili nejako antibiotika, ktore som brala prvych 10 dne cyklu, no uvidiem 🙂

Mimka, zajtra rano hned nakuknem ako tvoja teplotka 🙂
Macka - presne tak ako pises, aj mne sa to stalo ako aj na grafe vidno a vlastne skoro kazdy cyklus mi to takto raz stupne a potom zasa klesne a ovu je az neskor. A presne ako tebe aj mne minule ta teplota posledny den pred mrchou tak pekne stupla a potom zasa nizka ☹. Dokonca mam pocit z mojich merani, akoby vzdy ten predposledny den sa nejako zmobilizovala 😀 a vystupi na moje maximum aby nasledujusi den padla :- 😖

mimka
1. feb 2007

ahoj Lujza, nie horúčkujem ďalej... som zvedavá keď dostanem mrchu akú teplotu budem mať aj popri horúčke... ďakujem za opýtanie 😵

mima3
1. feb 2007

lujza, maca - to mi aj doktor hovoril, ze takto pred ovu zvykne stupnut a potom zase klesnut a prave pri tom druhom poklese ide o pokles kvoli ovu.
tak toto ja nepoznam, este sa mi nestalo, ze by mi predposledny den vystupila na maximum, mne skor klesa postupne, ako som uz vyssie pisala. ja uz chcem, aby bolo zajtra rano a mohla som merat teplotu - snad nebude ovplyvnena mojim hroznym strachom z vysledku 😨

maca77
1. feb 2007

lujzi, mám pocit ako by si tá teplota robila niekedy zo mňa srandu, najprv dodá veľkú nádej, že si tehu a potom si vychutná svojim poklesom sklamanie 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre