Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

mima3
1. feb 2007

no veru, ta teplota sa s nami vie zahravat, dodavat nam nadej a zo dna na den ju zase zobrat.
lujzi a este sa ta chcem spytat, ako sem vkladas ten tvoj graf?

lujza2
1. feb 2007

Uf Mimka tak to nie je ktovieco s tymi horuckami ☹, zelam skore uzdravenie 🙂

Macka77 - ved to! Ja tak isto 🙂 presne aj mne sa zda, ze si teplota robi zo mna srandu, potvora 😝 😀

Mimka3 - neboj, nestresuj sa, viem, ze sa to lahko povie, ale uz to neovplyvnis a horsie bude ak sa budes zbytocne trapit dopredu 😉
A ten graf?
No hore na liste fertilityfriend mas Chart gallery, kliknes, dole mas potom moznosti okrem ineho aj Add your charts a ked kliknes na to, uz vyberas ktory cyklus chces pridat do galerie, este nejake veci tam treba doplnit ak chces, no a ono ti to vygeneruje www adresu ku kazdemu tvojmu grafu, ktory do galerie pridas. Najdes ich potom znova pod Chart gallery v kategorii My charts a pod kazdym tvojim grafom budes mat tuto adresu.
No dufam, ze som to nenapisala ako hotentot 😀

maca77
1. feb 2007

lujzi, len trochu 😀 😀

mima3
1. feb 2007

nie lujza, opisala si to super, skusim to a dam vediet, ci sa mi to podarilo. na Chart Gallery chodim casto - porovnavat sa, ale este som si nevsimla tu kolonku Add 😎
a jasne, snazim sa nestresovat a drzat sa manzelovo hesla, ze bude ako ma byt 😉

lujza2
1. feb 2007

Macka co trochu 😀 ? Ten hotento co 😀 😀 😀 ?
Jemine no neviem to lepsie popisat 😀

maca77
1. feb 2007

lujzi, ten hotentot 😀 😀 to slovo tak super vyzerá, keď ho napíšeš

mima3
1. feb 2007

chcela by som si tam - na fertilityfriend - este zaznacit, ze beriem ten clomhexal, ale jedine, co sa mi hodi z tych liekov (meds), co su tam vymenovane je "clomid", tak neviem ci je to ono. neviete nahodou?

lujza2
1. feb 2007

Macka 😀 😀 😀 ozaj akurat som ti pisala v diskusii fertilityfriend 🙂
Mimka - sice sa v tych liekoch nevyznam, ale snad to bude to iste nie?

mima3
1. feb 2007

lujza, takze som si dala vyhladat clomid a je to taky liek ako ten co beriem ja, takze si ho tam zapisem 😉

mima3
2. feb 2007

ahojte dievcata, takze ☹ ☹ , dnes teplota opat klesla o 0,1 stupna na 36,8, no a robila som si aj test a negativny, takye ☹ co uz, sklamanie je velke, keby prisla mrcha nacas, tak to nie je az take zle, ale najhorsie je, ked mam nadej a nakoniec nic z toho 😠

maca77
2. feb 2007

ahoj mima, tak to mi je ľúto že BT znovu klesla 😔

mima3
2. feb 2007

dik macka, je mi na figu, nic sa mi nechce, na nic nemam naladu, najradsej by som plakala, kricala 😢

maca77
2. feb 2007

tak sa choď vyplakať na wecko a aspoň sa Ti uľaví. Ja to tak praktizujem, keď som v práci

mima3
2. feb 2007

macka, asi sa vyplacem az doma, resp. mozno aj na vecku, ked uz zbadam tu realitu - teda mrchu ☹

lujza2
2. feb 2007

Mimka ahoj ☹ , je mi to luto 😔 . Hned som sa isla teraz rovno sem pozriet ako som zapla PC. Mimi ale si si ista, ze je 36,8 az taka nizka teplota? Teda mozno je to nejaky jednorazovy pokles nemoze byt??? Kolko si dnes po ovu? 16 den?

mima3
2. feb 2007

lujzi, ahojky. no tu teplotu 36,8 este nemam pod krivkou, co mi rozdeluje predovulacnu fazu od poovulacnej, tak preto som si spravila aj ten test, lebo uz ma ta neistota hnevala - no ale bol jasne negativny ☹ ☹ a ano, som 16DPO. ale uz citim, ze kazdu chvilu pride mrcha, mam presne predmrchovske pocity a mozno uz aj prisla, musim to ist skontrolovat na wc 😉 ta ma ale vytrapila tento cyklus, tolko nadeje a pride po tom, ked som sa uz odhodlala na test. jedno je iste, uz si testy robit nebudem, je to strasne stresujuce, stresujucejsie ako ked pride mrcha.

lujza2
2. feb 2007

No hej, fakt ta vytrapila ☹, no co, neboj, to prejde a raz ta cervena bestia nedorazi uvidis 😉 Smiem sa spytat kolko sa snazite Mimka? Minuly mesiac akurat otehotnela kamaratka, ktora sa vese roka bezuspesne pokusala 🙂
A este k tym testom, naozaj, netreba ich robit, je to este horsie, ja uz som to tiez zazila ☹

mima3
2. feb 2007

lujzi, 6 mesiacov, tak fakt snad raz nedorazi. ja som ten test mala uz doma 2 mesiace, ze pre istotu, ked mrcha nepride, kupila som ho raz len tak, ked som kupovala v lekarni ine veci. ale uz ho nechcem nikdy kupovat, ved meriam teplotu a ta ma este nikdy neoklamala - uz ta samotna ma dost strasuje, tak na co este testy. toto bol moj treti test a dufam posledny. mne mrcha chodieva dost pravidelne, aspon ze to.

matrinka
2. feb 2007

Mima, to mi je luto ☹ aj ked si myslim, ze kym nedorazila mrcha, a teplotu mas nad liniou, tak stale mas dost velku nadej 😉 ake teploty mavas v predovulacnej faze? u mna je 36,8 krasna teplota v druhej faze.

mima3
2. feb 2007

ahoj matrinka - mavam tak 36,6 a pred ovu klesne na 36,4 a potom zase 36,6 a potom postupne stupa najprv na 36,7, potom na 36,9 a v poovulacnej faze sa pohybuje od 36,9 do 37,1. takze 36,8 je uz nizsia ako priemerna poovulacna ☹ snad som to napisala zrozumitelne 😉
a ako som tu uz pisala, robila som si aj test a vysiel super negativny, takze potvrdene z dvoch stran ☹ ☹ 😠 😠

matrinka
2. feb 2007

hmmm ale testy zistuju hladinu HCG, ktora zatial nemusi byt u teba taka,aby ju test zachytil..ale ty najlepsie vies ako sa sprava tvoj organizmus a ci si mas robit nadej alebo uz nie 😒 u mna by DPO 16 uz nieco znamenalo, ja mam poovulacnu fazu 13-14 dni, 15 zatial nikdy...a to si meriam uz 7 mesiacov...

mima3
2. feb 2007

ja viem, ze testy su nespolahlive a ze mnohym vysli negativne aj ked boli tehu. ja tiez sice meriam uz 5.cyklus, ale prvy len od polovice, potom som to tak vselijako flakala 😉 , takze vyhodnotitelne mam len posledne dva a na predchadzajucom som mala 15DPO. ale uz citim prichadzajucu mrchu, mohla prist aspon o den skor, to by som sa tak netrapila. zvlastne je vsak, ze prvykrat za tych 5 mesiacov mam taku relativne vysoku teplotu v den mrchy - 36,8, zatial som vzdy mala 36,4 den pred mrchou a v den mrchy. no co uz, asi ani ta teplota nie je taka dokonala 😉 😒

natali_pn
2. feb 2007

ahojte,aj mne dnes klesla teplota a to je 9 den po ovulacii 😢.v postielke som si zaplakala,no ale musim ist dalej😒aj manzelik ma pritulil a pomojkal-este,ze ho mam.a tie testy-to je to najstresujucejsie co moze byt 😠.ja som si ich kupila asi 3-4.a to duo-su lacnejsie.ale skoncila som s nima!my skusame 4 mes.a nic,stale nic.a kazdy hovoril, ze otehotniem hned,hahaha 😠 .ale je nas viac co trpime.tak drzim palcek a hore hlavu ...len keby sa to dalo ☹

matrinka
2. feb 2007

a OVU si odhadla na 100% ? ak mavas 15DPO,este do vecera prip. v noci mozes dostat mrchu a stale je to 15 DPO...cize "normal". prajem ti aby ti ani zajtra neprisla, to by uz u teba nieco znamenalo 😉

mima3
2. feb 2007

matrinka, diky, ale uz ju dostavam, citim to, poznam svoje telo ako sa sprava pred mrchou, myslim, ze uz mozem ist na vecko s hygienickymi potrebami 😉 a ovu mi vypocital fertilityfriend a podla folikulometrie u lekara to aj sedi.
natali, mrzi ma to, ja som si uz tiez poplakala, my sa snazime este o 2 mesiace dlhsie ako vy. tak sa drzkaj a pokles teploty na 9-ty den po ovu este nic nemusi znamenat, klesla ti nejako vyrazne alebo len trochu?

maca77
2. feb 2007

natali, ak ti teplota prudšie klesla 9DPO, tak to sa u niektorých tehuliek prejaví pri uhniezdení zárodku 😉 tak ešte neplač

natali_pn
2. feb 2007

je skoro som vyskocila aj so stolickou dva metre do nebies 😀 ,no ale uz som zas dole 😀 ,tak este mam cakat?

maca77
2. feb 2007

jasné, že máš čakať 😉 prudký pokles BT cca 6-10DPO je častý prejav uhniezdenia

mima3
2. feb 2007

natali, lepsie by sme ti vedeli poradit, keby si napisala, ake dlhe cykly mavas a ktory den cyklu si teraz. a to ma maca pravdu, aj ja som citala, ze pri uhniezdovani moze klesnut teplota.

natali_pn
2. feb 2007

ja si BT meriam prvy mesiac tekze som v tom novacik,ale vsetko sa snazim dodrziavat-teplomer,rovnaka hodina atd.len v tych teplotach sa este moc nevyznam.doktor mi to bude kontrolovat az po 3 mes.no a s tym slovickom prudsie sa co rozumie?ja som mala teplotu po 14 dnoch od MS tu najnizsiu 36,3 no a potom na 15 den mi vyskocila na 36,8 a drzala sa tam par dni a vcera mi zacala klesat o 0,1 a dnes tiez o 0,1 C.ja som nemala take vysoke teploty ako pisu baby 37... atd.ja mam take nizzsie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre