Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

laisa
19. feb 2007

Ms mam pravidelnú 30-32.pred ovu.mám teploty 36,3-36,5,ale nezaznamenávam ani mierny pokles v čase ovulácie.pred tým mi vždy klesla na36,1-36,2 no je to také divné.K lekárovi sa mi nechce moc bežať,lebo ani neviem aký má názor na meranie BT a celkovo z neho musím všetky informácie páčiť.

nika251
19. feb 2007

Citala som, ze niekomu ten pokles nie je vidiet ale kedze mas vystup oproti predovulacnej fazy, myslim ze by to malo byt o.k. Skus si BT nahadzovat do www.fertilityfriend.com a tam by ti malo ukazat kedy bola ovu, alebo chod v predpokladany den ovulacie na UZV nech ta Dr pozrie. BT je neskodne a mne osobne ho Dr. kazal merat preto, ze ak nahodou na UZV nic neuvidi a BT ukazuje zvysenie tak ovu bola skor a netreba robit paniku. BT je dobra vec aj ked len orientacna. Ale na ten UZV pre pokoj duse chod, alebo si kup ovulacne testy a podla predchadzajucich BT si ich urob v prislusne dni

laisa
19. feb 2007

Dík za radu.Ty chodíš každý mesiac na UZV?

nika251
19. feb 2007

Ano- najprv 13DC a potom ma zavola na 15-16DC ze ci folik praskol. Trosku mi to ide na city ale vzdy lepsie ako by mala byt cysta. 2cykly som brala clostil a teraz 2cykly neberiem nic ale aj tak na UZV chodim. Ale nic z toho 🙄 . Snazime sa uz 14 mesiacov a nic. No ale raz sa zadari

laisa
19. feb 2007

Je to hrozne ubíjajúce,ja som tiež brala clostil.,2 krát a tiež som chodila na folikulometriu s dobrou odozvou a dokonca ten druhý krát som po prvom mesiaci liečby otehotnela,ale dopadlo to zle v 8tt.Prečo si ho nebrala dalej ved sa môže brať až 6-mesiacov. 😉

bublinkajasminka
20. feb 2007

ahooojte holky.........my snažílikujeme tiež......ja som mala od ovu BT 37,1 potom 37,2 od piatku do pondelka a dnes zase 37,1 to mám 24DC znamená to už nemôžem byť tehu?

katy2
20. feb 2007

Ahoj, bublinka, nepanikar... 😉 Ta teplota je uplne v poriadku. Kym neklesne na povodnu ako pred ovu, je vsetko OK. Drzim ti palceky!!!!

laisa
20. feb 2007

Caute kocky teplota je super,len este vydrzat takých 7 dní .Aký dlhý mas MC?

bublinkajasminka
20. feb 2007

katy, laisa - dakujeeeeeem to ááážne??? som 24DC a cyklus mám 28-32 dní

katy2
20. feb 2007

Bubli, ta teplota ti hore musi vydrzat este aspon 4 a viac dni... A mozno neklesne 9 mesiacov 😉

bublinkajasminka
20. feb 2007

katy - ja vieeem ale neviem či vydrží ked dnes mala slabý pokles

laisa
20. feb 2007

Bublinka,zvýšená teplota by mala trvať najmenej 18 dní po ovulácii,vtedy to značí tt.,ale bývajú aj výnimky.Držím ti palce 😉

katy2
20. feb 2007

Bubli, to je uplne normalne, ze BT kolise... Ziadna zena nema teplotu uplne rovnaku cely cas. Kym je hore, je dobre.... A moze niekdey 1den aj klesnut pod 37 a potom naspat vystupit. Aj to je normalne. Odporucam ti pozriet grafy v galerii grafov tehuliek aj ovulacne grafy na fertility. Budes mat lepsiu predstavu... 😉

spapulka
20. feb 2007

Ahojte baby, Ahoj Laisa, myslim, ze mam podobny problem ako ty. Tiez ma trapia nizke teploty pocas ovulky. Presnejsie, teploty mam od 8 DC 36,5-36,6. Na 12 den mi klesla na 36,4 a potom stupla maximalne na 36,6. Dnes mam uz 18 DC, predpokladam, ze mam po ovulke no teplota stale na 36,6. Navyse mi lady mikroskop ukazuje uz 4 den paprad a hlien som mala vajickovy pred dvoma dnami. Je mozne, ze ovulka prebehla aj ked teplota ostava na 36,6? Minuly mesiac sa mi po 17 dni vysplhala az na 37 a ostala az do mrchy.Skusim este zajtra rano, mozno uz stupne, no je mi to cudne.MS mam na 30-33den, minuly mesiac 28den.Nemate niektora podobnu skusenost?Dakujem

laisa
21. feb 2007

Dobré ránko kočky!!!Spapulka a bubli aké máte teplotky?Ja mám dnes 22den a BT stále 36,6 čiže na nič.Halóóó je tu niekto?

spapulka
21. feb 2007

dobre ranko laisa,vcera som prisla neskoro...Dnes ma uk konecne vyssiu teplotu 36,9. Hura! Uz sa mi to volajako nezdalo. Dnes som 19DC.Minuly mesiac mi stupla na 37 tiez presne 19DC rano. Ale pred tym som mala 4 dni 36,7-36,8.Teraz len max. 36,6. Takze vyzera, ze ovulka bola vcera. A to sa snazime uz od 13DC.Od vtedy som mala vytok. Nechapem, pretoze vrchol hlienu som mala 15,16DC-vajickovy bielok. Teraz mam uz len biely.Kolky mesiac merias BT?Cyklus mas 30dnovy?

laisa
21. feb 2007

Meriam si ju už rok.Cyklus mám 30-32a pred mojím potratom v aug.2006 som ju mala ukážkovú,ale teraz neviem čo sa deje,lebo už 6-ms.sa mi nemôže vyškriabať nad 37,len max.36,7.

spapulka
21. feb 2007

To mi je luto ☹
A pred tym si mala tiez cyklus 30-32? No klesli ti aj opacnym smerom, vsak?Ak sa ti to posunulo o 3 stupne nizsie, napr. 36,2 min. a ak 36,7 je max. tak to by nemal byt az taky problem. Aku teplotku mas den pred mrchou a aku cez mrchu? Mozno by nebolo zle zajst k doktorovi, niekedy okolo 17 dna aby ti povedal, ci ovulujes.UZV zisti, ci vajicko vyslo a prasklo. Ak ano, vsetko by mali byt ok. No ak mas previdelnu mrchu, mala by si byt v poriadku...nebojkaj 🙂

laisa
21. feb 2007

Cyklus sa mi nezmenil len tie teplotky .Opačným smerom mi neklesli,od 8 dna mávam 36,5-36,4 apred tým mi vždy počad ovu.klesla na 36.1-36,2,tak už tomu vôbec nerozumiem,takže už aj pochybujem že mám ovu.

spapulka
21. feb 2007

Ja som nemala nikdy taku nizku, min. 36,4 aj to len raz. Aku mas pred mrchou tesne a aku pocas nej? Mozno sa ti trosku rozhadzali hormoniky, ale velky problem v tom nevidim. Ja by som sla na gyndu, aby som mala jasno. mozes aj v tieto dni. On cez UZV uvidi v akom stadiu sa nachadzas. Ja som minule bola tesne pred mrchou a videl presknute vajicka a uz aj krvnu zrazeninu. Ak by neboli vajicka, nebola by ovulka. Skus este tento tyzden, budes kludnejsia. Mas dobreho gyndaka?

katy2
25. feb 2007

Ahojte, mam problem... Tento mesiac mam stale BT okolo 36,5. Uz som 21DC. Priemerny cyklus mam 33-36 dni. Robim si grafy uz 5.mesiac a este sa mi to nestalo. Je mozne, zeby bola ovu aj napriek stale nizkej teplote? Alebo je mozne, ze mi este teplota vystupi? Ovu priznaky mam uz asi tyzden... Dufam, ze nie je tento cyklus anovulacny ☹ ☹ Nemate niektora skusenost, ktorej sa podarilo otehotniet aj napriek takym nizkym teplotam? Prosim, poradte... ☹ ☹

zrzuska
25. feb 2007

katy ahojky.
podla mna ti moze BT este v najblizsich dnoch stupnut. tak neboj. este vydrz. a ak sa ti nieco nezda, tak chod ku dr. pockaj ako ti pride mrcha (ak pride, ak uz tam nie je fazulka 😉 ) a uvidis
ved v nasej teme, neviem ktora babenka to pisala, ze ked bola prvykrat tehu, tak mala najvyssiu BT 36,7 takze sa nestresuj.
a mozno ak sa citis, ze uz uz ma byt ovulka a stale nic, tak by dr videl na UZV ci mas este pred ovulkou.

ja stale meskam (od piatku), BT mam vcera aj dnes 37. kukni do grafu, uz som prisla na to ako sa meni ten format na jpg, tak uz tam mam graf zo vcera

katy2
25. feb 2007

Ahoooj, zrzuska, ja stresujem... ☹ Viem, ze to nie je dobre... ale nepomozem si... Mozno to fakt este stupne... Len sa mi to nezda. 😒
Tebe stale drzim palce! Kedy testujes?

silvia23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenuliatko
25. feb 2007

Ahoj Katy, to akoby si písala o mne. 5 cyklov som merala BT a mala som krásne ukážkové grafy, tento 6.cyklus je presne ako tvoj. Teplota proste nestúpla. Plus, mínus je to takmer priamka. JA mávam cykly 30-31 dní dnes som 33DC, teplota stále dole a mrcha zatiaľ nikde. Aj ja som pociťovala príznaky ako pri ovu, možno trošička menšia chuť na sex, krčok celý čas polomäkký a otvorený. Tiež som tu zisťovala čo a ako, niektoré aj pri anovulačnom cykle mali jeho dĺžku rovnakú, iným sa trochu predĺžil. Ja som včera mala také bolesti na mrchu, že buď dnes určite príde alebo zajtra testujem. Ale zdravý rozum mi hovorí, že zbytočne. Tak len dúfam, že mrcha rýchlo dorazí a budúci cyklus bude v poriadku. Aj tie, čo mali anovuláciu v ďalšom cykle sa im to napravilo. A 1-2 anovulačné cykly za rok sú vraj úplne v poriadku. Viem, že ťa to nepoteší, ale taký je život. Ani ja z toho nie som nadšená 😒

zrzuska
25. feb 2007

silvi uz ti dala link droby v druhej teme. tak tam kukni 😉

ach katy. nebojkaj. ked mas 36dnovy cyklus tak mozes mat ovulku aj na 25DC. podla toho aku mavas lutealnu fazu.
ja ju mam 14dni a dnes je to uz 16dni 😕 ja stresujem tiez. neviem. tesit sa nechcem, radsej. rano ma uz bolelo brusko na mrchu, potom mi to preslo a teraz ma boli lavy vajecnik. ale mooooc. tak sa bojim aby to nebola cysta. som z toho na nervy ako sa to vyvinie.

lenuliatko
25. feb 2007

Ešte raz som si prečítala tvoj príspevok a myslím, že teplota ti ešte kľudne môže stúpnuť, neviem akú dlhú máš luteálnu fázu ale ak by mal byť cyklus 35-36 dňový, tak je to úplne v pohode. Nestresuj, teplota ti kľudne môže ešte stúpnuť, ak nie, platí môj predchádzajúci príspevok 🙂

zrzuska
25. feb 2007

lenuliatko a co hovoris na moj graf (mam ho v albume). dnes mam BT 37
myslis, ze by mi ukazal ovulaciu ak by som mala cystu? ze by nepraskol folikul. lebo teplota stupne po uvolneni vajicka, ci nie?
nechapem kde ta mrcha je. a preco ma tak veeeelmi boli lavy vajecnik. dnes je to fakt hroza 😔

lenuliatko
25. feb 2007

Ahoj Zrzuška, tak žeby to vyšlo? Čítala som, že ste šli naplno pár dní pred ovu a minule som pozerala tehuľkovské grafíky a baby otehotneli aj pri milovaní 4 dni pred ovu! Viem, že sa nechceš zbytočne tešiť, ale ak už máš dlhšiu LF ako po iné cykly, vyzerá to fakt sľubne. Kedy testuješ?

katy2
25. feb 2007

Zrzus, lenuliatko, dakujem vam 🙂 Ja sa tiez utesujem, ze ak to bude cyklus 36 dni, tak by ovu este mohla prist. Len preco citim podbrusko a vajecniky uz tak dlho? A ani hlien akoby som nemala ziadny...
Zrzus, ty si skutocne na dobrej ceste k tehu... A ten lavy vajecnik je vraj jeden z priznakov. Maternica je totiz uchopena na lavej strane. A ked sa roztahuje tak boli prave lavy vajecnik 😉 Takze pockaj do 18 dni a potom testuj... A hlavne nemysli na cystu. Neverim, ze by teplota stupla pri cyste a nie pri ovu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre