Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

lenuliatko
25. feb 2007

Zrzuš, ja si myslím, že ovu bola. Máš krásne rastúcu krivku, dokonca väčšina tehotenských, čo som videla, vyzerala práve takto. Ide len o to, aká bude teplota zajtra. Včera si mala mierny pokles, dnes je to rovnaké. Ak by to včera ostalo vysoko, určite si tehu ale predsa len, je tam mierny pokles. Nemusí to vôbec znamenať, že ide mrcha, len ak ide o pokles v čase, keď čakáš mrchu, treba byť opatrný a nevytešovať sa vopred. Mne keď má prísť mrcha, klesá teplota 2 dni vopred, tebe to ostalo stáť a aj to pekne vysoko. Aj tá bolesť vaječníka, môže byť tehu príznak. Neboj, ono sa to skoro ukáže, ako to je.

zrzuska
25. feb 2007

katy ale boli to tak velmi??? 😕

lenuliatko hej isli sme naplno a hned na druhy den mi ukazal mikroskop paprade (najkrajsie, potom uz neboli take vyrazne) a o 4dni som mala podla BT ovulku. junaci boli asi silni, lebo drahy bol na tyzdnovke. 😅
testovat sa chcem v utorok, tak ako mi to pise aj graf. to bude 18dni od ovulky. a mam ist tento tyzden ku dr (dufam, ze uz budu vysledky), tak mozno ani nebudem testovat a opytam sa rovno dr

katy2
25. feb 2007

Zrzus, ako ma boliet ten vajecnik pri tehu, neviem ☹ Ale vyckaj este par dni a budes uplne naistom... Drzim ti silno palce... 😉

lenuliatko
25. feb 2007

Katy, ja cítim ovu príznaky už týždeň vopred a tiež nemám hlien. Mala som ho krásny jedinykrát, keď som ovulovala z ľavého vaječníka. Inak nie. A ovu príznaky som mala aj teraz, keď ovu nebola. Tak si vyber. Ja som zas počula, že maternica je prichytená na pravej strane. Čítala som to myslím tu na MK. Vidíš, koľko ľudí, toľko názorov.

lenuliatko
25. feb 2007

Zrzuška, ak budeš 18 dní od ovulky bez mrchy, testovať už vôbec nepotrebuješ... 😉

zrzuska
25. feb 2007

baby dakujem vam. 😵

lenuliatko presne to iste som si hovorila aj ja. ze mi klesla z 37,2 na 37 a dnes som cakala ze mi klesne pod 37 a pride mrcha. ale nastastie sa drzi. uvidime naozaj zajtra.
prave preto sa nechcem tesit. este sa to moze zmenit. myslim, ze ak by zajta stupla alebo ostala stat tak ako je, tak by to bolo celkom fajn.
aj mne zvykne vzdy klesnut aj dva dni pred mrchou, ale den pred mrchou. ale vies co je divne? ze moje grafy co som si robila predtym boli take, ze som mala BT nad 37 len zo 3-4dni a potom bola na nejakych 36,8 a ked klesla na 36,4 tak som dostala mrchu. teraz ju mam dost dlho nad 37 😕

katy este nezufaj. podla mna ti ta teplota este vylezie hore. a mozno sa ti iba posunula ovulka. mozno budes mat ovulku neskor a aj dlhsi cyklus ak vobec dorazi mrcha. 😉

silvia23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katy2
25. feb 2007
zrzuska
25. feb 2007

silvia: www.fertilityfriend.com
alebo: www.wunschkinder.net
😉 🙂

lenuliatko ja som tiez citala ze je maternica uchytena na pravej strane, ale citala som aj, ze na lavej. tak neviem. kazdopadne tehulky vravia kazda inak. jednu boli na lavej strane, druhu na pravej.
a v embryologii sa pise, ze plod sa ma uhniezdit v maternici na jej (teraz uz neviem presne) prednej alebo zadnej stene. nepisali tam ze na lavej alebo pravej strane. 😕

lenuliatko
25. feb 2007

Zrzuška, tak mrkni na moju anovulačnú priamku:
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

A takéto grafy som mala predtým, pekné ovulačné:
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

zrzuska
25. feb 2007

lenuliatko tak to mi je luto. fakt to mas skoro v priamke 😔
ale neboj, buduci cyklus, pockaj ako ti budu vystrajat vajecniky 😀

ja som si minuly cyklus nemerala a mala som ho az 45dnovy. asi som ho mala tiez anovulacny. no a teraz sa vajecniky asi vyburili 😅

lenuliatko
25. feb 2007

Hádam to tak bude. Odchádzam babule, pekný deň 🙂

zrzuska
25. feb 2007

aj tebe krasny dnik lenuliatko 😵

nikusska11
25. feb 2007

😢

zrzuska
25. feb 2007

nikusska co sa stalo? 😕

nane
25. feb 2007

lenuliatko
ahojky,
no ja som asi taky isty pripad....
tiez mam nejak zvlastny graf....ale myslim, ze ovu som mala, aj ked to graf nezaznamenal...
pozrite

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
predtym som mala take cykly ako ty....

miriamka
25. feb 2007

No ja mam podla BT cyklus 42 dnovy,na 30 den sa mi zvysi teplota a drzi az do dalsieho menzesu.Je to znamenie ze mam ovulaciu?

evelyin
25. feb 2007

Baby ja si meriam bazálku len pár dní ale som z toho jeleň.
Neviete mi poradiť či som mala a kedy ovuláciu?
13 DC 36,5
14 DC 36,4
15 DC 36,5
16 DC 36,5
17 DC 36,7
18 DC 36,8
19 DC 36,9
Cyklus mám zväčša 28 dňový, niekedy občas o deň-dva kratší.
Ďakujem za radu

linle
26. feb 2007

evelyin, podľa mňa ti ovulácia už prebehla, okolo toho 16 DC. 🙂

katy2
26. feb 2007

Babenky, pozrite na moj graf... Vyzera to na anovulacny cyklus, ze? 😠 Alebo sa este moze zdvihnut? Som z toho nestastna... 😢
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

kila
26. feb 2007

Katy, to závisí od toho, že aký dlhý máš cyklus... nemusí to byť anovulačný... Ak máš cyklus napr. 40 dňový, tak ovu máš asi od 24.DC do 28.DC...

kila
26. feb 2007

Miriamka, to znamená, že si ovu mala v 29. deň cyklu... 😉
Evelyin, vyzerá to tak, že ty si mala ovu alebo v 14. deň cyklu, alebo v 16. deň cyklu... 😉

linle
26. feb 2007

katy2, presne ako napísala kila, kľudne môžeš mať ešte ovuláciu neskôr. Všetko to závisí od toho aký máš dlhý cyklus 😉 A ak by to bol aj anovulačný cyklus, nič strašné sa nedeje, ten budúci ovulácia určite príde.

zrzuska
26. feb 2007

evelyin podla mna si mala ovulku 16DC 🙂

evelyin
26. feb 2007

Ďakujem Vám babulenky, za názor, ešte by ma zaujímalo čo si myslíte, kedy okolo ovulácie je pravdepodobnosť otehotnenia najväčšia.
Pred ovulkou /koľko dní/, v deň ovu alebo až po nej.
Veľmi Vám ďakujem, už chcem aby to tento mesiac vyšlo. 🙂

miriamka
26. feb 2007

No ja ocakavam zvysenie teploty zajtra / pozajtra,takze asi dnes by sme sa mali snazilkovat,co?

linle
27. feb 2007

miriamka, vhodná doba na snažilkovanie je 3 dni pred ovuláciou až do dňa ovulácie. Môžte sa snažilkovať aj každý deň, ak partner nemá problémy so spermiami. Nie je pravda, že sa treba snažilkovať každý druhý deň. To je len pre prípady, ak muž nemá kvalitné spermie a aby sa obmedzením styku zaručilo väčšie množstvo kvalitných spermií. Zdravý chlap má aj pri každodennom snažilkovaní dostatok kvalitných spermií.
Držím palce.

bosorka
28. feb 2007

Ahojte. Ja mavam cyklus 24 dnovy a teraz mi meska uz 5 dni. Mozete mi prosim z mojho grafu povedat, co si o tom myslite? Cely je taky nejaky cudny a nechapem ho poriadne a uz vobec nechapem, preco mi zrazu po takej dlhej dobre vyskocili teploty az do takej vysky. Dakujem. http://www.fertilityfriend.com/home/170922

kila
28. feb 2007

Bosorka, ja tam vidím 2 grafy, merané vo fahrenheitoch... tak to asi nebudú tvoje... ale tieto vyzerajú anovulačné...

mima3
28. feb 2007

bosorka, pozerala som si tvoj graf a nemas to v pase, si snazilka? chcete teda babo? lebo narast teploty tak ako tam ty v grafe by mohlo znamenat tehu. nerozmyslala si spravit si test? po 5 dnovom meskani by ti uz mohol ukazat nejaky vysledok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre