Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

kila
28. feb 2007

Bosorka, z grafu aj tak nič nevyčítame, alebo je to tehu, alebo choroba - či stres, alebo anovalučný cyklus - je to pre mňa divné, že si mala také nízke teploty a viem, že sa aj fertility môže mýliť...

lenuliatko
28. feb 2007

Bosorka, len pre prorovnanie. Ja mám cyklus 30-31 dní. Dnes mi mešká 5-6 dní. Prečo mi teplota začala stúpať??? 😨
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

Inak toto je moja prvá zrejme anovulačná krivka. Prvých 5 bolo pekných, ako má byť.

lenuliatko
28. feb 2007

Ešte mám jednu šialenú teóriu. Ale to je fakt len recesia, neverím tomu. Ešte tam nie je zaznamenané jedno milovanie 13.2, to bol najplodnejší deň podľa Jonáša. Na 9. deň po ovu mám implantation dip /zahniezďovanie/ a následne stúpajúce teploty. Včera som robila test a bol neg. Viac sme nesexovali, lebo drahý bol odcestovaný. Ono tak nejak by to fakt vyzeralo, keby bola ovulka. Jednodňový pokles teplôt a následný nárast kôli tehu 😀 Ale o tom môžem fakt len fantazírovať.

bosorka
28. feb 2007

tak lenuliatko, ja ti teda neviem...ja som z toho jelen...aj z mojho grafu a aj z toho tvojho 😅 Mozno, ze nam to meska fakt len kvoli nejakemu stresu a teploty zacali stupat, pretoze to meska a telo sa zblaznilo... 😀 Inak, ja mam vzdy take nizke teploty a teploty po ovulke nemusia byt vysoke...niekedy je rozdiel len 1-2 desatinky.Ako u koho.Podstatne je, aby sa teploty drzali nad vypocitanou hranicou. Stastne tie snazilky, ktore to maju viditelne rozdelene...tie si mozu byt vzdy iste 😀

kila
28. feb 2007

No neviem baby, ja by som povedala že obidve ste mali anovulačný cyklus... ale dúfam, že nemám pravdu...

lenuliatko
28. feb 2007

Bosorka, ja som to doteraz vždy mala pekne porozdeľované. Všetky moje grafy vyzerajú takto:
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
Už nech je to radšej anovulačný cyklus, ako takto šialene oneskorená ovulácia. Ani príznaky na ňu nemám.
A ty si si tu ovuláciu určila sama? Máš pocit, že si ju aj mala a podľa čoho? Ja som ovu asi nemala, krčok je celý čas polomäkký a pootvorený. Ovulačné bolesti by aj boli, ale to nestačí.

lenuliatko
28. feb 2007

Kila, ja som sa s tým už zmierila, že je anovulačný, len fakt nechápem ten nárast teplôt. Uvidím, aká bude zajtra. Keby som mala mať teraz ovulku /bez snažilkovania/ a čakať celú luteálnu fázu na mrchu, tak ma asi porazí.

kila
28. feb 2007

No veď uvidíš zajtra... ale to by bolo fakt divné, keby si mala teraz ovu... 😅 podľa mňa pri anovulačnom cykle sa teploty zvyknú takto šalieť... 😅

bosorka
28. feb 2007

ja mam problemy s anovulacnymi cyklami, ale ked uz prebehne ovulka, tak to poznam, to ma hned zacnu boliet bradavky a aj podbrusko a trva to az do mrchy. A tak je to aj v tomto cykle, tak preto si myslim, ze aj napriek tym sialenym teplotam tam hadam ovu prebehla. Krcok som si nekontrolovala, takze neviem...Aj ja by som sa kludne zmierila s tym anovulacnym cyklom, keby teploty ostali nizke, ale zacali stupat a neviem preco...

mima3
28. feb 2007

bosorka, mne sa vobec nezda ten tvoj graf ako anovulacny, ved aj fertility ti oznacil predpokladany termin ovulky. ked mas dostat mrchu, teplota vzdy klesa.. ja by som na tvojom mieste zacala dufat 😉 nespravis si test?

linle
28. feb 2007

bosorka, prečo myslíš, že máš anovulačný cyklus? Veď ti počítač vypočítal ovuláciu. Na tvojom mieste počkám ešte 3 dni a ak nedorazí menštruácia spravím si test. Držím palce 😉

bosorka
28. feb 2007

mima3 snazilka nie som v takom pravom slova zmysle,proste to s drahym nejak neriesime a nechavame to na osud, ale babo by velmi potesilo. Ale nie som si isty tym mojim grafom, hoci tvoje slova ma velmi potesili a priala by som si, aby si mala pravdu. Testovat sa este nechcem, lebo mozno je este skoro a bola by som sklamana...musim to este nejak vydrzat a uvidime.Potom to testnem, ak sa nic nezmeni 😵 Ale neviem, ved keby to malo byt teho preco zacali stupat teploty az teraz...tak neskoro???

mima3
28. feb 2007

bosorka a ked nie si snazilka, tak naco merias BT? ja by som na to kaslala, keby som nebola snazilka, lebo je to velmi obmedzujuce a tiez stresujuce podla mna.
no a to je normalne, ze tehulky maju trojfazove krviky, pricom ta tretia je s najvyssimi teplotami. daj sem vediet ako pokracujes, ci neprisla mrcha, alebo ako sa ti vyvijaju teploty, nakuknem sem 😉 drzim palceky, aby to vyslo, tak ako si prajete 🙂

linle
28. feb 2007

bosorka, teplota po ovulácii stúpa vďaka vyššiemu estrogénu v krvi. Po uhniezdení vajíčka niekedy teplota ešte raz stúpne (prvý raz po ovulácii, druhý po uhniezdení vajíčka). Niekomu teplota rastie len mierne po ovulácii, niekomu okamžite vyskočí. Každá sme iná a aj každý náš cyklus môže byť iný. Počkaj ešte do toho 18 dňa po ovulácii. Ak teplota naozaj neklesne, je veľká šanca, že si tehu. 😉

bosorka
28. feb 2007

mima3 ja som zacala merat teplotu prave kvoli tym anovulacnym cyklom..chcela som vidiet ako sa to vyvija... Velmi by som si mimi priala, ale nemam ziadne priznaky, len tie bolestive bradavky a to mam vzdy, ked sa mi postasti ovulacny cyklus...takze v zazrak tehulkovania zatial neverim ☹

mima3
28. feb 2007

bosorka a ako si vedela, ze mas alebo teda mala si anovulacne cykly este pred tym ako si zacala merat teplotu?
no a jasne, radsej tomu velmi neverit, aby neprislo velke sklamanie, keby to nevyslo. mne sa to uz stalo velakrat ☹ takze dnes mas tusim 15DPO, ked ti mrcha do 18DPO nepride a ani ti neklesne vyrazne teplota, tak to uz moze nieco znamenat. ako rozmyslas, pojdes potom k lekarovi, alebo sa testnes? tesim sa uz na tvoje spravicky, nezabudni priebezne informovat 😉

bosorka
28. feb 2007

mima3 Raz sme sa o tom s kamoskami rozpravali a mna to tak napadlo so zvedavosti testovat a ked som prisla na to, ze mi tam nieco obcas nehra, tak som sa o to zacala zaujimat viac a tak meram az doteraz 🙂 Vela sa tak dozviem. Pred chvilou som sa testla, ale bolo to negativne. Takze bud je este moc skoro, alebo to proste nevyslo 😒 No, co uz...

mima3
1. mar 2007

bosorka, si tu? tak ako dnes? co teplotka, mrcha neprisla?

natali_pn
1. mar 2007

ahojte,mne to meranie uz leze na nervy-je to strasne stresujuce 😖 .toto bude uz konec druheho mes.co si meriam BT a doktor povedl,za musim 3 mes.merat a az potom sa uvidi.ale uz mam naozaj toho dost.ale co nespravite koli drobcekovi.skusame uz stvrty mesiac a stale nic,teplota skace ako besna-raz hore potom,potom dole-uz som s toho nestastna.teraz som mala 36.7,vcera 36.9,den predt.36.7 apred 36.9. ato mam uz len par dni pred men.tehulka som urcite neni,nic ma neboli-ci prsia a pod. 😖 ked som bola prvy krat teh.tak som to citila-bradavky jak ,citujem mojho manzela- skrutky na titaniku-haha 😀 no a terazky nic. 😢

mima3
1. mar 2007

ahoj natali, no je to fakt stresujuce s tym meranim teploty, skus vydrzat aspon tie tri mesiace ako ti doktor kazal. ja som s tym inak tiez tento mesiac sekla, zvyknem si odmerat len tak sem-tam pre zaujimavost a porovnavam potom s rovnakym obdobim minulych mesiacov, vychadza mi to zhruba tak isto. natali a nemoze to byt tak, ze kazde tehotenstvo je ine? ze niekedy bolia prsia, niekedy nie?

natali_pn
1. mar 2007

ja neviem mima3.moja mama ani nevedela ,ze je tehotna a ja nemam tolko skusenosti a ani tolko drobcov s manzelom neplanujeme 😀.aj dufaston berem uz od novembra,vitaminy pre bud.mamicky,teraz som si kupila E-vitamin,svagrinej to predpisal doktor-oni musia prestat fajcit,ked chcu otehotniet.

miriamka
1. mar 2007

Baby co si meriate BT...jedna otazka.Myslite,ze je moznost,ze BT nie u kazdej funguje?Moze sa stat,ze teplota nestupne,ale ovulacia prebehla a dokonca zena otehotnela?

katy2
1. mar 2007

miriamka, musis merat dlhsie aby si zistila ako to konkretne u teba vyzera... ale nemyslim, zeby bola ovu bez BT, ktora stupne a potom sa drzi hore...

miriamka
1. mar 2007

Katy...diky,myslela som si.Ja cakam zvysenie zajtra/pozajtra podla predchadzajucich merani,takze som zvedava.Lenze dnes mam uplne nafuknute podbrusko,a tak neviem ci to moze byt ze sa ovulka blizi

katy2
1. mar 2007

miriamka, ja mam bezne ovu na 16-20DC a tento mesiac som fakt myslela, ze mam anovulacny cyklus. A teplota sa mi zdvihla az na 24DC. Takze ovu predsa bola. Niekedy sa to zvykne posunut... A ovu priznaky som mala ovela skor...

miriamka
1. mar 2007

No ja si myslim,ze to tiez bude tento mesiac troska neskor...Katy,myslis,ze vela dievcat naozaj otehotnelo len preto ze si merali BT a vedeli kedy je presne ovulacia?

katy2
1. mar 2007

to neviem, ja meram BT uz 5 mesiacov, snazime sa 7 mesiacov a stale nic... A to sa snazime presne cez ovu... ☹

miriamka
1. mar 2007

No ved prave...niekedy si myslim,ze keby som si BT nemerala mozno by som uz aj tehulka bola ☹ Asi je to naozaj o psychike.Je o tom vela pisane v novom cisle casopisu Mama a ja,a rozmyslam,ze mozno naozaj ta psychika to ma vsetko na svedomi ze sa nedari

bosorka
1. mar 2007

Mima3 ahoooj: tak ako som ti povedala vcera som sa po 5 dnovom meskani mrchy testla, ale vysledok bol negativny. Dnes som vsak namerala znova vysoku teplotu. Z doteraz 36,8 ako si mohla vidiet na mojom grafe som mala dnes 36,9. Ale vazne to nechapem, neverim v tehu lebo nemam ziadne priznaky. Len citlive bradavky. Myslim, ze keby to malo byt tehu, tak by som musela nieco citit aspon v podbrusku, ci nie?? Ale ja nic...neviem, co si mam o tom mysliet... 😠 Pomoooooc 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre