Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

pifina
6. okt 2010

@katarina104 dakujem

1beruska1
26. nov 2010

Je mozny mit bazalni teplotu po menstruaci vyssi nez pred??? Jsem z toho trochu zmatena, myslela jsem si ze by mela teplota spis poklesnout.

slivocka
26. nov 2010

@1beruska1 ahoj, ja mam aj pred aj po ms stale 37 aj viac , až nejaky 3-4 dnen po ms to klesa , asi mame vela progesteronu 😉

1beruska1
26. nov 2010

😀 me se to stalo prvne, vzdycky mi to kleslo, ale taky jsem prvne merila v jinou dobu (dost brzy rano) tak nevim, asi budes mit nejspis pravdu 🙂

pifina
26. nov 2010

@1beruska1 ak ti teplota neklesne, tak by som pocitala s moznym tehotenstvom 🙂 nemala si slabsiu menstruaciu ako inokedy?

lusyta
29. dec 2010

ahojte potrebujem poradit...co sa tyka merania BT tak som v tom uplny laik a zoznamila som sa s tym az dnes na webe...dnes priblizne pred hodinou som si namerala ortuť.teplomerom teplotu 37,8...viem ze by sa mala merat az rano,ale nevydrzala som to az do rana....asi je to velmi ovplyvnene tym ze som si ju merala vecer,vsak?....menzes by som mala dostat zajtra,popripade pozajtra....docitala som sa aj to,ze teplotu moze ovplyvnit aj spanok,a ja som tuto noc takmer vobec nespala....takze ako natom som?poradte prosim

miminkad
29. dec 2010

@lusyta bt sa mera hned po prebudeni,nez vstanes z postele.tu co si si namerala podla mna nie je smerodajna

pifina
29. dec 2010

@lusyta treba merat rano, v rovnakom case kazdy den, po min. 6 hodinovom spanku, merat este predtym, ako vstanes na wc alebo sa napijes ... a aby si sa vo svojej bazalnej teplote zorientovala, potrebujes merat aspon mesiac, aby si mala prehlad o dlzke svojej lutealnej fazy, vyske teploty pred ovulaciou a po ovulacii a potom mozes robit nejake zavery ...

ullala
14. apr 2011

Ja sice zatial dieta neplanujem, kedze mam este nejake povinnosti na vyske, ale kvoli sexualnemu zivotu si sledujem cervikalny hlien. Asi od septembra sa u mna prestal objavovat, tusim tri krat som ho mala od vtedy. Skor nez "spravim paniku" u lekarky, som sa rozhodla, spytat sa na nazor na tejto stranke, kedze ako pozeram som tu dobre.. Moze byt, ze v cykle, ked ho nemam som neplodna? O nejake dva roky by som sa uz rada zacala snazit, ale mam obavy, ze bez toho hlienu to asi nepojde. Nestretli ste sa s tym uz niekto prosim?

lensam
28. máj 2011

caute,
sticky, creamy, watery, eggwhite...tak taketo rozne typy hlienov dava stranka fertilityfriend na vyber a ja si sice viem prelozit tahajuci sa, kremovy, vodovy, bielkovy hlien, ale zaujimalo by ma v akom poradi by sa tieto hlieny mali vyskytovat v cykle a ktorý je aký (plodný/neplodný). aky je rozdiel medzi sticky a eggwhite

gazela00
29. máj 2011

-----lensam----- sleduš pocit na vonkajších rodidlách počas ebežnej činnosti počas dňa a výskyt hlienu na toaletnom papieri po toalete. Počas dni ked pocituješ sucho bez hlienu, sú neplodné dni. Počas neplodných dní sa môže vyskytnúť aj hustý hlien- biely, žltý, vyzerá na papieri bud ako hrudka alebo je "roztiahnutý" ako vetvička. Možeš ho aj z papiera zobrať na prsty a skúsiť natiahnúť niekedy sa ja tak natiahne do takých vetvičiek, ale natiahne sa málo a dá sa na prstoch modulovať a budeš mať pocit že je taký suchý. Ak začneš počas dna na rodilách pocitovať vlhko-je to prvá zmena-začiatok plodných dní. Ak neplánuješ bábo, treba sa vyhnút pohl.styku. Počas týchto plodných dní sa hlien začína vyvíjať. Môže byť redší, priehladnejší, viac sa naťahuje. Najplodnejší hlien je ten, ktorý spôsobuje pocit klzka. Máš pocit že sa kĺžeš pri chôdzi, ked si sedíš mať pocit mokra. Vtedy hlien môže vyzerať ako surový bielok alebo môže byť zakalený, nepriehladný, ale naťahuje sa aj 10 cm. Čo si všimneš na papieri a môžeš ho aj chytiť. Niekedy sa treba pozrieť na toalete aj pod seba. lebo takýto hlien môže "visieť" a skĺznuť do WC.Hlien sa môže stať aj tekutým, že ho z papiera nevezmeš na prsty-nebude sa dať, ale vidíš ho na toaletnom papieri že je tam, je aký lesklý. Ak na další den, hlien nevidieť, ale pretrváva pocit klzkosti, stále je najväčšia plodnosť. Ak nasledujúci den už máš pocit sucha, hlien nevidíš, alebo sa hlien zmenil na hustý, znamená že vrchol plodnosti už prešiel a bol to predchádzajúci den. Sexuálna abstinencia sa odporúča ešte 3 dni po vrchole, kedy ešte je možnosť počatia. Od 4 dna je možné mať pohlavný styk kedykolvek, nakolko sú to neplodné dni. Smozrejme aj vtedy sa treba sledovať, aby si poznala svoju luteálnu fázu, teda obdobie po ovulácii. Ked príde menštruácia, sledovať sa v dnoch slabšieho krvácania, počas menzesu nemať pohlavný styk, nakolko krvácanie môže zastrieť ovulacný hlien. Netreba počítať s tým, že ovuláciu budeš mať rovnako v každý cyklus, stačí trocha stresu, alebo ak berieš nejaké lieky, ovulácia sa ti posunie... Takže po krvácaní, už v dnoch slabšieho krvácania sa sleduješ-pocit a toaletný papier-ked sa utrieš po toalete. Nevyšetruješ dotykom vonk. rodidlá rukou, už vôbec ne v pošve. Iba to aký maš pocit počas dna, či sucho, alebo mokro a hlien na papieri po toalete. Po menštruácii ak máš den s pocitom sucha bez hlienu, prípadne ak je hlien hustý, môže byť aj s krvou- špinenie po menzese, večer vyhodnotí den ako neplodný. Pohlavný styk je možne mať počas týchto dní - sú to dni so základným obrazom neplodnosti- každý druhý den večer... Nakolko spermálna tekutina-semeno, može zastrieť prípadný plodný hlien... Je dôležité naučiť sa sledovať a poznať svojzákladný obraz neplodnosti a zmenu, kedy nastáva plodnosť... hm...neviem čo ešte také...píšem to, lebo my s manželom tak žijeme a som za túto metódu vdačná....

pifina
30. máj 2011

@lensam ja som sticky prelozila ako lepkavy, to je taky, co sa nenatahuje, ked sa pokusis natiahnut, tak sa hned trha ... a co sa poradia tyka, je to individualne, ale prve dva su skor neplodne (ale uz mozu byt priznakom bliziacej sa ovulacie) a druhe dva sa vyskytuju okolo vrchola, nemusis mat vsetky typy, to rozdelenie je skor preto, aby sa v tom nasla vacsina zien ... to len tak strucne, podrobne ti to pekne opisala @gazela00 😵

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gazela00
31. máj 2011

www.billings.sk
pozrieť si CD

leleh
2. jún 2011

ahojte baby vedeli by ste mi poradit? Som teraz 28 DC a cyklus mam 30 dnovy.Ovulacia verim ze bola na 21 DC (tu mam vzdy takto neskor) a vtedy sme sa aj poctivo snazili 😀. Vec je taka ze prave citim dost mokro, musela som sa ist utriet az tak dost toho bolo.Hlien je husty, lepkavy, nenatahujuci, opak plodneho, .Je to normalne ze 2 dni pred ms je ho tolko? este som to takto asi nemala, ved po ovulke by malo byt sucho ci ako to je? Neviete ako to je s hlienom ak doslo k oplodneniu? vdaka

gazela00
3. jún 2011

@leleh pred menštruáciou môže byť pocit mokra, nakoľko sa uvolnuje hlienová zátka z krčka maternice, aby mohla odtiecť menštruačná krv.

lenkagol
6. jún 2011

ahojte dievčatá chcem sa spýtať aká ma byť vlastne BT , ked je cyklus úplne v poriadku, s ovuláciou.....lebo ja sa v tých grafoch vobec nevyznam ...chcem sa spytat ,..viem ze pred ovulaciou stupne a je okolo +- 37 C, a ako ako je to po ovulácii? má klesnut pod 37 alebo ostat stale zvysena az do menzesu a klesnut tesne ( 2 dni ) pred nim? ...moj pripad je taky ze v case ovulacie bola zvysena na 37,1, 37,2 ...potom klesla pod 37 ( okolo36,6 cely tyzden bola zhruba takato ) a teraz tyzden pred ocakavanym menzesom zase stupa, dnes a vcera 37,0 C,...je to normalne, menzes mam dostat 11teho? dufam ze som to ako tak laicky vysvetlila a aspon niektora z vás sa v tom bude vyznat a poradi mi ..ďakujeeeeeeeeeem

pifina
6. jún 2011

@lenkagol u kazdej zeny su teploty individualne ... pri normalnom cykle s ovulaciou vidis na grafe dve urovne teplot - nizsia pred ovulacna a vyssia po ovulacna ... ovulacia vacsinou nastane posledny den nizkej teploty, ale moze to byt +/- 2 dni ... podla mojho nazoru, to, co popisujes, je posunuta ovulacia, tipovala by som, ze dostanes ms o cca tyzden neskor (teda, ak nie si tehu a ak sa zvysena teplota udrzi) ... ak ti teplota znovu klesne, tak by som povedala, ze ovulacia este nebola ... teplota moze stupnut napr. aj vplyvom choroby ... preto sa pocita za poovulacnu teplotu zvysena teplota az vtedy, ak sa udrzi aspon 3 dni (a ty sa citis dobre, horucka neznamena, ze je po ovulacii) ... dufam, ze som ta velmi nedomotala 😅

lenkagol
6. jún 2011

@pifina nie nie nedomotala si ma ďakujem ti krásne🙂 len ja som bola na 13 dc na folikulometrii, tak viem že ovu bola pred tyzdnom v sobotu, nedelu alebo pondelok, presne mi to neurcil , len mi vyratal podla dominantneho folikulu, ktory mal vtedy na 13 dc 16 mm ...cize ovu bola na 15, 16 alebo 17 dc...mne podla teploty vyslo ze to bolo na 16 den cyklu....potom teploty az do vcera bola 36,5-36,7 cely tyzden a vcera na 32 den cyklu mi stupla na 37, dnes na 37,1..tak som nevedela ako to ma byt, vsade sa pise inac, som myslela ze az do menzezu ostava zvysena a 1-2 dni pred klesa...ja soom z toho sama domotana 😅

pifina
6. jún 2011

@lenkagol a aku teplotu si mala pred ovulaciou? ak teplota 36.5-36.7 bola uz zvysena po ovulacii, tak dalsi narast by mohol znamenat tehotenstvo 😅 ale to budes mat naisto az ked nepride ms 😅 co sa tyka klesania pred ms, tak normalne by mala teplota klesnut v den ms tusim, ale rovnako, ako vyska teploty, je to rozne u kazdej zeny, kazda reaguje inak rychlo na zmenu hormonov ... len mi este jedno nejde do hlavy, ak si mala ovulku 16 DC, tak 32 DC je uz 16 dni po ovulke, ako to, ze mas dostat ms az 11-teho? to by bola lutealna faza 21 dni, co nie je celkom bezne, skor sa to povazuje za to iste, ako pozitivny tehotensky test 😅

lenkagol
6. jún 2011

nie nie ja som mala pred ovulkov 36,5 +- potom na ovulku +- 37 potom mi hned klesla na 17 den cyklu a cely tyzden bola len od 36.5-36.7 a teraz po tyzdni zacala stupat....a to 32 malo byt 23 to bolo vcera 🙂) a menzas pride v sobotu na 29 cyklu..no budem merat a uvidime...dakujem za odpoved pifina...aj vy sa snazite o babatko? my sme gretku mali na prvy sup, teraz sa trapime trochu dlhsie🙂

pifina
6. jún 2011

@lenkagol aha,t ak uz mi to je jasnejsie 🙂 ale po ovulke by ti uz teplota nemala klesnut na uroven z pred ovulky ... ak si na folikulometrii bola len pred ovulkou a doktor ti nepotvrdil, ze skutocne bola, tak podla teploty by som skor povedala, ze az to vcerajsie stupnutie je poovulkove ... skus si teploty zapisat do www.fertilityfriend.com ... celkom sikovna stranka, orientacne ti to samo vyhodnoti ovulku 😅 a na poslednu otazku je odpoved ano, radi by sme babatko 😅

lenkagol
6. jún 2011

aha, ved prave to mi bolo divne , ze ta teplota klesla, tak mozno bola predsa ovulacia neskor, ak je tak tak ten spravny cas sme prepasli lebo muzik nebol doma ☹ ..a dakujem za link, skusim to tam prestudovat a zacvnem znacit, dufam ze to budem vediet🙂

9adka9
25. júl 2011

...mam otazočku...začala som si merat bazalku...tusim je to 6 den este len...a v priebehu poslednych 4 dni mi klesla teplota z 36,7 na 36,1...citam vsetko mozne a neviem co to znamena,ci je to normalne??? ... 😒 ...ale spavame pri otvorenom okne a teraz sa cez vikend dost ochladilo tak neviem ci moze mat aj toto vplyv na bazalku...

pifina
25. júl 2011

@9adka9 zacala si si merat od prveho dna menzesu alebo az po skonceni krvacania? lebo aj to moze byt pricina ... niekomu klesne teplota hned na zaciatku ms a niekomu pozvolna pocas krvacania ... samozrejme aj zmena vonkajsej teploty moze mat vplyv, ale nemyslim si, ze az taky (aspon u mna to je max 0,2 a aj to skor smerom hore, ked su horucavy a nie dlhodobo, skor 1-2 dni, kym sa telo prisposobi teplote ...) ... zalezi aj od toho, kde si teplotu merias, najviac asi kolise v ustach (ale zase pre mna je to najpraktickejsie miesto na meranie) ... kazdopadne nejake zavery vies robit az po dlhsom case, zatial sa len ucis tipujem 😅 ... vela spravi aj to, ak nemeras v rovnakom case alebo ak spis menej ako 6 hodin alebo ak chodis v noci na WC ... pokracuj v merani a kludne sa pytaj, ked budes chciet poradit 😵

9adka9
25. júl 2011

no zacala som az po skonceni a meram ju dole...ucim sa zatial a dufam,ze raz tomu pochopim.... 🙂

pifina
25. júl 2011

@9adka9 urcite hej, netreba sa vzdat hned na zaciatku 🙂 skus si zapisovat teploty napr. tu: www.fertilityfriend.com
moze ti to pomoct pri vyhodnocovani ... a este by sa ti zislo nieco precitat o bazalnej teplote a o pravidlach, niekde som videla pekne zhrnutie, pohladam a poslem ti 😉

pifina
25. júl 2011

@9adka9 skus pozriet tuto temu: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/grafy-bt-s...
na zaciatku su odkazy na kopec dobry stranok a dievcata su tam dost zbehle, vedia poradit, ked mas nejake otazky 😅 take strucne zhrnutie najdes aj tu: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/lauritka/cla...

majkushka
6. sep 2011

@katakata chcem sa spytat ako to dopadlo vtedy s tým hlienom lebo aj ja mam taky problem a pol roka nemožem zostat tehotna dakujem 🙂

purina12345
13. sep 2011

ahojte baby, som trochu zmätená, meriam si bazálnu teplotu cca v tom istom čase ráno hneď po prebudení. od 10-17DC sa pohybovala v rozpätí 36,58 - 36,89°c pekne cik cak a 18,19a 20-ty DC mám stále 36,60. Ovulačný hlien (ako bielko)som mala 18DC večer a 19DC myslíte že som mala ovu aj keď teplota takto "blbne" ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre