Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

pifina
13. sep 2011

@purina12345 po ovulacii by ti mala teplota vystupit, zatial vystupenie nevidno ... mne sa zvykla niekedy tak teplota akoby ustalit pred ovulaciou a potom vystupit ... ovulacny hlien mozes mat aj viac dni ... uvidis, ako sa bude vyvijat teplota dalej ... ale kym nestupne, tak sa neda hovorit o ovulacii ... ono moze napr. stres ovulaciu zastavit a vtedy mas vsetky priznaky (hlien a pod) na ovulku a ta nakoniec nemusi prebehnut ... takze kym nie je teplota hore, tak pocitaj s tym, ze ovulka nebola ...

purina12345
13. sep 2011

@pifina veď práve, čakala som že mi stúpne ako som začala pozorovať hlien, ten som ani nemala dlhšie ako 24 hod a opäť sa zmenil na biely hustý a čípok stvrdol, myslíš že teplota je ten najväčší príznak ovulácie? nepredstavuje ho hlavne hlien? 😢

pifina
13. sep 2011

@purina12345 teplota je urcite najpresnejsi priznak ... lebo teplota ti stupne pod vplyvom progesteronu a ten sa len po ovulacii zacne uvolnovat do krvi, inak nie ... podla mna pokracuj v merani a v sledovani a uvidis, ako sa to bude vyvijat dalej ... mozno ze uz zajtra ti stupne teplota a oriesok bude rozlusknuty 😅

purina12345
13. sep 2011

@pifina ďakujem moc krát za odpoveď, zajtra odchádzam na dva týždne preč tak si myslím že psychika zasa zapôsobila a obrala nás o možnosť, veľmi túžim po dieťatku. Niektoré si môžeme povedať že trpezlivosť matky začína ešte kým matkou nebola, tak si držme palčeky 😉

pifina
13. sep 2011

@purina12345 uvidis podla teploty zajtra, ak zajtra stupne, tak este nic nie je stratene 😅

purina12345
13. sep 2011

žienky našla som celkom zaujímavú stránku s popisom ovulačných kalendárikov 😀
http://www.fertility.sk/plodnost-a-zdravie/symp...

evakva
14. jan 2012

Chcem si zacat merat bazalnu teplotu. Kedy ju mam zacat merat? V prvy den menstruacie, alebo den po skonceni menstruacie? Dakujem za rady.

pifina
14. jan 2012

@evakva ak budes merat v postve, tak asi az po ms, az inde (usta, konecnik), tak mozes zacat prvy den ... nezabudni, ze treba merat stale na rovnakom mieste, v rovnakom case hned po zobudeni ...

evakva
14. jan 2012

@pifina Vdaka za odpoved. Co je podla teba presnejsie a viacej hovori o cykle?

pifina
15. jan 2012

@evakva podla mna je vhodne merat cely cyklus, aspon par mesiacov, hlavne ak sa snazis z teploty zistit nejaky hormonalny problem, aby si videla, ci s nastupom menstruacie teplota klesne, alebo este par dni ostane hore napr ... ja osobne som si merala teplotu v ustach, niekto sice hovori, ze to nie je az take presne, ale ja som mala dobre skusenosti, mozno by boli vacsie vychylky vtedy, ak by som spala s otvorenymi ustami v chladnej miestnosti, ze by bolo v ustach chladnejsie, ale za normalnych okolnosti sa mi to zda postacujuce ... treba merat predtym, ako rano vstanes, mala by si spat aspon 6 hodin a nemala by si nic pit ani jest predtym, ako si teplotu odmeras ... ja som si davala teplomer pod jazyk a pri merani som mala zatvorene usta ... ak bydes mas nejake otazky, kludne sa pytaj 😅

evakva
15. jan 2012

@pifina Ako dlho si si merala BT nez si otehotnela? Ja uz jedno dieta mam a na jesen som mala MA. Zda sa mi, ze mam neskoro ovulaciu, tak to chcem sledovat.

pifina
15. jan 2012

@evakva ja som si merala teplotu asi 5 rokov, ale az posledny rok to bolo doslednejsie, ked sme sa snazili o babo, predtym skor orientacne 😅

sue35
14. feb 2012

ahojte žienky rohodla som sa zmerať teplotu rano v ustach som mala 36,5 a skusila som v pošve a tam 37 čo dať do grafu???

matulienka10
29. feb 2012

ahojte baby, ja tomu tak trosku nerozumiem aj ked citam, citam co najviac, s manzelom sme sa zacali snazit, ale nic neprehaname, snad sa zadari, ale zacala som si merat BT a poslednych 6 dni mam 37,0-37,1, ak sa takto drzi moze to znamenat tehu? a ak naraz poklesne mozem ocakavat M? je to tak?ci?
a este by som chcela vediet, ak mam nepravidelny cyklus, je vobec pre mna meranie BT vhodne?

katkamarek
29. feb 2012

@matulienka10 Sice do tejto temy nepatrim, ale ako vidim, tema nie je velmi ziva, tak odpoviem ja. Teplota sa moze pekne drzat a posledny den, den kedy dostanes mrchu, klesne. Ked si merias iba sest dni, to velmi o nicom nevypoveda, ani nie je pravidlom, ze zena musi mat pri tehu teplotu vyssiu ako 37. Ale samozrejme aj moze. Je to individualne. Ktory den cyklu si teraz a ake dlhe cykly zvyknes mavat? Praveze, ked nemas pravidelne cykly, tak je meranie BT podla mna idealna metoda na zistenie ovulacie. Bude ti mozno trvat, kym zistis ako to u teba funguje, ale da sa to. A mozno otehotnies skor ako nieco zistis 😀 V kazdom pripade by bolo vhodne okrem BT sledovat minimalne aj hlien, a mozno robit aj ovulacne testy.

@sue35 Sice asi neskoro, ale do buducna, aby si vedela, musis si vybrat ked budes merat teplotu, ci v posve alebo v ustach a nemenit to pocas cyklu. V posve je teplota vzdy vyssia. Aj malym detom sa meria v zadocku a odratava sa 0,5stupna

matulienka10
29. feb 2012

@katkamarek no meriam zatial mesiac, ale zatial som nic take nezistila asi to chce dlhsie obdobie, trosku sa mi v tom kalendariku zazina nieco rysovat ... moje cykly su dost nepravidelne, pohybuje sa to od tych 29 - 37 dni ...

katkamarek
29. feb 2012

@matulienka10 a pred tymi siestimi dnami si mala ake teploty? Kde si robis graf? Poznas tuto stranku? www.fertilityfriend.com da sa tam bezplatne zaregistrovat, je to sice v anglictine, ale velmi dobre to je. Akoze cyklus mas trosku nepravidelny, ale zas tak cierne by som to nevidela, ja tiez zvyknem mavat 30-35 dni, ale uz bolo aj 38, a nepovazujem to za nejaku zavaznu nepravidelnost, proste viem, ze moja ovulka moze byt v rozmedzi cca 15 az 20 DC, a to si uz viem teraz odsledovat podla hlienu a ovulacnej bolesti. Samozrejme, ked nemeriam, tak len priblizne viem, ze asi kedy su moje plodne dni a kedy prebehla ovulka. Ake teploty si mala na zaciatky cyklu? Mas tam rozdiel teplot pre a po minimalne 0,2 stupna? Skoda, ze mi to sem nevies hodit, aby som si to pozrela.

matulienka10
29. feb 2012

@katkamarek poslala som ti do spravy, moje namerane hodnoty ;)

sue35
1. mar 2012

@katkamarek dakujem pekne za odpoved

vladko1
14. apr 2012

ahojte mamicky viete mi poradit aka je teplota vaginy ked je zena uz oplodnena?

labanka
1. jún 2012

ahojte dievcata, mali ste niektora ovulaciu hlienu?

mojedieta
12. jún 2012

Baby chcem sa spýtať,počas celého cyklu mám biely priesvitny hlien niekedy každý den niekedy obdeň. Je to normáln?.Mešká mi menzes 6 dni. ale aj mesiac predtym meskal 8 dni. Dakujem

riana12
12. jún 2012

@mojedieta skus si skontrolovat hlien, ktory sa nachadza priamo na krcku - cervikalny hlien... cervikalny moze byt uplne inej konzistencie ako ten na nohavickach ci na toaletnom papieri...
tebe takto "meska" pravidelne? podla coho sudis, ze ti meska? odratavas podla 28-dnoveho cyklu? pretoze ti meskat nemusi, moze to byt tvoja normalna dlzka cyklu...

mojedieta
13. jún 2012

@riana12 No mešká mi za to lebo obviklá dlžka mojho cyklu je 31 dní,minulý mesiac mi meškal a pripisovala som to silným antibiotikám pretože som bola chorá ale teraz neviem či sú to ešte "dozvuky" 🙂 alebo čo sa mi deje s telom..A ten hlien mi začal tak minulý mesiac tiež som to nemávala.Zvláštne... 😕

riana12
13. jún 2012

@mojedieta aha, no skus teda tak poctivejsie sledovat hlien priamo z krcka, znac si, ci je viac bielkovy priehladny alebo so stopami bieleho, kremoveho... moze to byt trosku vplyvom hormonov...
nahodou merat BT nechces? je to lepsie hodnotitelne ako krcok a hlien...

mojedieta
13. jún 2012

@riana12 Budem s tym musiet opet zacat pretoze uz mam pocit ze vobec nepoznam svoje telo...dakujem za radu 🙂 Minuly mesiac som si totiž myslela že som aj tehotná,pretože som mala bolesti také mierne v pravom podbrušku a vystrelovalo mi to až do krížov 1 den. Mala som aj zvýšenú teplotu ale potom došla mrcha..

riana12
13. jún 2012

@mojedieta skús, určite budeš potom mudrejsia 😉

lucinka1104
14. jún 2012

Ahojte mam otazku ak mi niekto bude vedieť poradiť ovu mavam bud na 16 den alebo na 18 poprípade až 20 neskôr nezviknem......tento mesiac mi posladná mrcha meškala a došla až na 40 DC ale kedže som v tom mesiaci bola na operácii tak predpokladám, že z toho....čomu ale nerozumiem na 15 DC som dostala menštruačné bolesti ktoré nemám celodenne až dodnes /21/ na 16 , 17, 18, 19 dc som mala každý den na slimke ružový výtok bolo ho málo ale 4 dni po sebe sprevadzané tmi bolesťami v podbrušku predpoklaladala som že je to ovu výtok resp zakrvacanie no BT mi nestupla nechapem, len k večeru mam zvýšenu telesnu teplotu čo som mávala až po ovu.....viete mi vsvetliť to špinenie? čo to mohlo bť ak nie ovu ? druhá mrcha v mesiaci? BT mam 36, 6 bolesti ustupuju už zacítim len občas....

riana12
14. jún 2012

@lucinka1104 ešte ti poradím - nespominaj meranie BT, iba že vies, kedy mavas ovulaciu a popytaj sa na to tu http://www.gynda.sk/gynekologicka-poradna v priebehu pár hodín ti isto odpovedia - mne minule odpísali asi po 4-5 hodinách, čo nie je najhoršie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre