Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

lauritka
3. aug 2014

@leellee no nie je to uplen idealne, tie teploty mas take nizsie.. ale dajme tomu, ze ovu bola.. uvidime. kedy pride mrska.

juranka
24. aug 2014

@lauritka ahoj, prosim ta, ty sa v tom vyznas... Zaujimalo by ma aka bazalna teplota ma byt po tehotenstve. Som 9 mes po porode a teraz sa nam stala taka nehoda 😅 tak som skusila odmerat tepotu a je skor vyssia ako nizsia. Pred tehu som poctivo merala ale teraz po porode neviem ako to je. Este som totiz nemala od porodu menzes...

lauritka
24. aug 2014

@juranka no akolko mas ??? taku aku si mavala po ovu ?? treba zmerat ale viac dni po sebe.. 😉

juranka
24. aug 2014

@lauritka mala som dnes 36,9. je to taka teplota skor po ovulke lebo pred som mavala iba zhruba 36,4. Budem teda merat dalej a uvidim co dalej. No nepamatam sa presne kolko dni uz je po keksiku ale asi min. tyzden az 10 dni. Cakam ci pride aj menzes pretoze 2 dni po keksiku bol aj tahavy hlien aj bolest vajecniku na jednej strane...

lauritka
24. aug 2014

@juranka jj tak este meraj, ci aj dalsie teploty budu hore.

eetynka
25. aug 2014

Ja som dosť zmätená z aktuálneho môjho grafu. Myslela som, že som mala ovu na 11ty deň. Stále mám však výtok vaječného bielka a stále sa mi zdá kvalitnejší a je ho už aj viac. Zatiaľ to bolo vždy tak, že mi výtok po ovu zmizol a asi týždeň potom a týždeň pred MS som začala cítiť podbruško. Aj teraz by to sedelo s podbruškom, ale nechápem ten výtok. Myslíte (na základe grafu), že ovu môže ešte len prebehnúť?

http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php#

eetynka
25. aug 2014
lauritka
25. aug 2014

@eetynka zle to davas.. hore si klikni na sharing, home page set up... a tam klikni na create ur own chart.. a potom ti hore v takom uzkom ramceku vygeneruje link

eetynka
25. aug 2014
eetynka
25. aug 2014

@lauritka Ďakujem Lauritka, ale voľako sme to nezvládli, tak mi drahý spravil screenshot 🙂 spravila som si nakoniec ovutest a vyzeral skoro pozitivne. tak mi zmizla ta cervena ciara, ktora dovtedy ukazovala ovu na 11ty deň. Na 9ty deň bola na ovuteste tiež druhá čiarka (bledšia ako dnes), tak som ďalej netestovala, lebo sa mi zdalo skoro. Na 12ty podobna ako na 9ty a na 13ty uz ziadna.

lauritka
25. aug 2014

@eetynka no pockaj a dnes ho mas zase pozitivny ? 😕

eetynka
25. aug 2014

@lauritka hmm, ešte nie úplne. je to môj prvý mesiac s ovutestami... všetky predtým mali druhú čiarku slabšiu ako má tento.

lauritka
25. aug 2014

@eetynka no lebo si to zapisala do grafu 😝

eetynka
25. aug 2014

@lauritka toto je prvykrat, co som to zapisala. Na ten 11 ty den som nemyslela ciarku na ovuteste, ale na fertilityfriendovi, co ti automaticky spravi do grafu ten velky cerveny kriz cez cely graf, ked si mysli, ze bola ovu. Ale to zmizlo, ked som tam dnes dala + k ovutestom. takze asi mi to zle oznacilo ovu a je az teraz, ze? Minuly mesiac som mala 36,4 v 2. lutealnej faze (merane v ustach), tak som trosku zmatena. proste som si myslela, ze uz mam PMS a ja som este asi ani ovu nemala.. O🙂

lauritka
25. aug 2014

@eetynka no ale preco si to tam dnes dala 🙂 ked si dnes nemala pozitivny &,

lauritka
25. aug 2014

@eetynka ono teoreticky mozes byt 9 dpo, ovulka mohla byt 13 dc.. ale ked merias v ustyych.. no nemusi to byt uplne presne.. najlepsie je merat v posve, tam je stala teplota.

eetynka
26. aug 2014

@lauritka v ustach mi to viac vyhovuje. parkrat som skusila odmerat potom aj v posve a vzdy som mala o 0,3 viac. dnes teplota 36,2 a ciarka zosilnela. zeby uz? ja mavam jeden cyklus 28 dnovy a druhy 35 dnovy - teraz mam ten dlhsi cyklus, ale ak ovulka bude zajtra, pozajtra, tak to uz taham na 40ty den a to som uz dlho nemala..

ten spodny test je dnesny, vrchny vcerajsi

lauritka
26. aug 2014

@eetynka jj.. no podla mna su ale obidva pozitivne.

lauritka
26. aug 2014

@eetynka pocu nebudes ty tehu nakoniec ? 😝

eetynka
26. aug 2014

@lauritka no keby nebolo toho hlienu (viem, ze to moze byt aj v tehu, ale myslim, ze mam otvoreny krcok, co by v tehu nebolo), tak by som o tom zacala uvazovat. ale je ale 🙂 mam posledny ovu test, tak ten to zajtra bud vyluci alebo.. nevyluci 🙂

lauritka
26. aug 2014

@eetynka no som zvedava 🙂

eetynka
26. aug 2014

@lauritka tak to aj ja veru 🙂

eetynka
27. aug 2014

teplota vyskocila na 36,5. hlien stale pritomny. ovu test (z ranneho mocu, nevydrzala som) stale pozitivny

eetynka
28. aug 2014

@lauritka dnes 36,3 vytok zmizol zo dna na den, tehu test negativny. Takze zajtra pozajtra MS :( Aspon sa mi posunula ovulka na skorsie (zacala som brat cinske bylinky).

lauritka
28. aug 2014

@eetynka ah ☹ nno jo..

eetynka
29. aug 2014

@lauritka Ahojky, tak dnes som cakala 36,1 alebo tak, ale vyskocila na 36,6. spravila som si teda posledny ovu test, co som nasla doma a je podobny ako tie predtym. cize toto je moj 4 ovutest, co vyzera tak nejak podobne (vcera som nerobila, lebo som robila tehotensky mamatest a na nom nic nebolo). O fyzickych a psychickych priznakoch pisat nechcem, lebo to moze byt PMS, "nieco na mna ide" atd a v tom sa nikto nevyzna..
Dakujem za nazor 🙂

lauritka
29. aug 2014

@eetynka tak potom si asi po ovulke, ak sa budesdrzat hore 🙂 tie testy si mala jasne pozitivne. a toby tomu aj odpovedalo 🙂

eetynka
29. aug 2014

@lauritka aha, sa mi to konecne podarilo:

http://www.fertilityfriend.com/home/406076

teda myslis, ze ovulka nebola 11ty alebo 13ty den? ten vytok som mala asi 2 tyzdne (zvycajne ho mam 4 dni) a brucho citim uz tiez asi 10 dni. nechce sa mi verit, ze by bola az teraz ovu (brucho vzdy citim az po ovu, par dni pred MS). To plusko do OPK som si dala naschval (vtedy som ja mudra netestovala🙂) na 9ty den bola ciarka, ale slabsia, na 12ty taka ista a na 13ty uz ziadna, preto si myslim, ze som to s ovutestami presvihla.

Tento dnesny test je uz podla teba negativny?

katka8855
2. apr 2015

@eetynka mozem sa opytat ake cinske bylinky to boli? dakujem

zuzana2107
8. jún 2015

Ahojte.Prosím mam otazocku.teraz prvý mesiac si zapisujem do grafu BT.vcelku rozumiem kedy by mala nastat ovulacia a tiež rozumiem,že sú dve fázy cyklu.nerozumiem ale,ako presne ich mam rozdeliť v grafe.všade píšu,že zaznacuje o 0;05 C nad najvysiu teplotu z tých nízkych najneskôr po 6 dní z tých nízkych teplôt.ale 6 deň uplne od začiatku cyklu,či 6 deň po skončení menstuacie.Ďakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre